Bičių ruošimas žiemai

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35
Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Lap 02 , 17:36

Romas3 rašė:
bitutepilkoji rašė:aš tai prieš bet kokią chemiją ar kokias plėveles prie bitučių...
Taip nusiteikęs buvau ir aš. Bet savo dadanuose pritaikęs ventiliaciją artimą bedugniams (o juose , kiek matau, visi dengia viršuje plėvele) pradėjau viršuje dengti plėvele. Ir neapsirikau - lizdai sausi , apšiltinimo pagalvės irgi visiškai sausos. Rezultate bitės žiemoja komfortabeliškai. Aišku, jei iš rudens buvo gerai gydytos nuo erkių.
Romai,
rezultatai būtų dar geresni,jeigu plėvelę naudotumėte vasarą,o žiemą medines lubeles,skirtukus,ar audeklą.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Lap 02 , 19:23

Kest rašė:
Romas3 rašė:
bitutepilkoji rašė:aš tai prieš bet kokią chemiją ar kokias plėveles prie bitučių...
Taip nusiteikęs buvau ir aš. Bet savo dadanuose pritaikęs ventiliaciją artimą bedugniams (o juose , kiek matau, visi dengia viršuje plėvele) pradėjau viršuje dengti plėvele. Ir neapsirikau - lizdai sausi , apšiltinimo pagalvės irgi visiškai sausos. Rezultate bitės žiemoja komfortabeliškai. Aišku, jei iš rudens buvo gerai gydytos nuo erkių.
Romai,
rezultatai būtų dar geresni,jeigu plėvelę naudotumėte vasarą,o žiemą medines lubeles,skirtukus,ar audeklą.
Kest
Jei dugnas praktiškai kiauras, šilumą sulaikys tik geros lubos. Tai aksiomą, kurią jau senai naudoja statybininkai. Vasarai, kai nėra tokio didelio temperatūrų skirtumo tarp išorės ir vidaus, pilnai pakanka skirtukai, ir gera pagalvė viršuje. Dar įvertinant, kad vasarą bitės avilį vėdina , kitą kartą net reikia sumažinti viršutinį apšiltinimą. Geriau jau tegul kažkiek vėdinasi ir per "stogą". Na o žiemą, esant atviram, arba beveik atviram dugnui, gera šilumos izoliacija viršuje (stoge) būtina. Taip sutaupome daug bičių energijos naudojamos lizdo apšiltinimui. Vėlgi pasikartosiu, šiuo atveju būtina užtikrinta ventiliaciją per avilio apačią, pro kurią išnešama visa susikaupianti lizde drėgmė. Kai tai suvokiau ir pradėjau naudoti praktiškai, pavasarį negyveles ištraukiu nuo dugno visiškai sausas.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Lap 03 , 10:26

Pyliau oksalą, taigi nusirinkau visas lubas. 11 bičių šeimų žiemoja taip (+8, lapkričio 2, saulėta, pietų vėjas apie 7-9 m/s):
3 nežiemoja visiškai, t.y. pasklidusios per visą perimetrą, davė į kaulus, tiksliau į pirštines ir sietuką (tikėjausi to, todėl užsidėjau savo gerąjį skafandrą).
4 mirtinam žieminiam kamuoly, visiškai nesureagavo į ardymą. Iš jų tik viena žiemoja logiškai ant korių apačios, likusios 3 korių viršuje (viršuje per kokius 4-5 tarprėmius, ne šiaip, kad tik viršūnė klubo remtųsi į lubas). Daugiaaukštyje sėdi ant antro trečio aukšto, 6 tarprėmiai, sėdi ant maisto).
Likusios - velnias jas žino, lyg ir klubas yra, bet daug palaidų bičių, net už diafragmos. Turiu vieną šeimą, kurią gal reikėtų pavadinti carnica stupida - turėjo rugsėjo mėn pabaigoje mažokai maisto. Pripyliau pusę viedro inverto, plius sukėliau uždiafragmos korius su maistu (iš kitų šeimų, kurios užuot išlaižiusios uždiafragminius korius, į juos pasandėliavo inverto biškį). Nieko, stovi kaip stovėję. Ką valgys pavasariop, nežinau.
Va toks žiemojimas. Iki Kalėdų ate sakau savo bitėms.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Lap 03 , 11:32

Romas3 rašė:
Kest rašė:Romai,
rezultatai būtų dar geresni,jeigu plėvelę naudotumėte vasarą,o žiemą medines lubeles,skirtukus,ar audeklą.
Kest
... Na o žiemą, esant atviram, arba beveik atviram dugnui, gera šilumos izoliacija viršuje (stoge) būtina. Taip sutaupome daug bičių energijos naudojamos lizdo apšiltinimui. Vėlgi pasikartosiu, šiuo atveju būtina užtikrinta ventiliaciją per avilio apačią, pro kurią išnešama visa susikaupianti lizde drėgmė. Kai tai suvokiau ir pradėjau naudoti praktiškai, pavasarį negyveles ištraukiu nuo dugno visiškai sausas.
Romai,
taip darau ir aš ir manau,kad tai yra puiku,bet pasakyti,kad visa susikaupusi lizde drėgmė yra išnešama pro apačią,yra drąsoka.Tiesiog galvoju,kad į šonus nuo kamuolio,ant plėvelės turėtų būti vandens lašeliai(šilti vandens garai, kontaktuodami su vėsia plėvele,kondensuojasi).Dalį drėgmės išleidžiu pro lubeles,kur vienoje lentelėje yra 25 mm diametro skylė(pavasarį ją panaudoju kandi tešlai uždėti) ir ant jos tiesiai uždėta pagalvė.Užtenka pakišti ranką po pagalve ties skyle ir gali pasakyti kokia situacija lizde.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Lap 03 , 18:27

Paveikslėlis
Paveikslėlis


lapkricio 2d
na taip atrodo stipri seima(virsuje) ir maza seimele(apcioje) ,dideleje seimoje bites dar nesusipaudusios i kamuoli ,o mazose jau susispaudusios ,tai ta ir ventiliacija turi buti atitinkama.

Dar vienas pastebejimas( labai ryskus) biciu seimos ,kurios buvo praeita rudeni !!! tinkamai nuerkintos ,siais metais eina ziemoti labai gerai ,( per si menesi vos kelios nukritusios bites ant dugno) ,o seimose ,kuriose prastai praejusiais metais nuerkinau ,jau yra vos ne visa sauja kritusiu biciu .
is dideles seimos erkes dar krenta .Dar stebetinai gerai nuo erkiu apsisaugojo seima ,kuri stovejo saules atokaitoje, saule kaitino avili visa diena + dar silumos atspindziai nuo sienos duodavo papildoma avilio ikaitima,bites kazkaip sugebejo riboti erkiu isplitima.
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Lap 03 , 18:59

Kest rašė:
Romas3 rašė:
Kest rašė:
Kest
Dalį drėgmės išleidžiu pro lubeles,kur vienoje lentelėje yra 25 mm diametro skylė
Kest
Ties tą skylę pagalvė turėtų būti šlapia. Kažkada , anksčiau esu perskaitęs, kad ( jei neapsirinku pats esi rašęs) pagalves buvo galima gręžti nuo drėgmės. Nieko panašaus mano atveju nebūna.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Lap 03 , 20:17

Romas3 rašė:Ties tą skylę pagalvė turėtų būti šlapia. Kažkada , anksčiau esu perskaitęs, kad ( jei neapsirinku pats esi rašęs) pagalves buvo galima gręžti nuo drėgmės. Nieko panašaus mano atveju nebūna.
Būna,kad būna šlapia,tada reikia pakeisti.
Gręžti reikėjo nuo rudens,kai užsitęsė ruduo ir lauke santykinė oro drėgmė buvo didelė ir drėgmė skverbėsi per stogo angas į avilio vidų ir į pagalves.Taip sakant,atvirkštinis reiškinys.O šiaip tai viskas OK.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
domas71
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:43
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:Kraina ir mišrūnės
Pranešimai:129
Užsiregistravo:2013 Kov 17 , 20:45

Re: Bičių ruošimas žiemai

2017 Rgs 05 , 17:16

Noriu paklausti bičiulių, ką darote jeigu "ruduo užklumpa netikėtai" o bityne dar nepabaigti darbai ? Yra likę dar nekopinėtų lizdų, dar nepabaigtas maitinimas :(
Ar dirbate ir prastu oru, ar laukiate palankesnių orų ?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Bičių ruošimas žiemai

2017 Rgs 05 , 20:05

domas71 rašė:Noriu paklausti bičiulių, ką darote jeigu "ruduo užklumpa netikėtai" o bityne dar nepabaigti darbai ? Yra likę dar nekopinėtų lizdų, dar nepabaigtas maitinimas :(
Ar dirbate ir prastu oru, ar laukiate palankesnių orų ?
Man bent bitės yra pirmoje vietoje. Visi kiti darbai, jei ne mirtini - nulis.... Visi mane žino ir bent šventes taikosi prie mano grafiko. Šiandien baigiau maitinti. Stenkitės, kad nebūtų taip, kaip šiame filmuke...
https://www.youtube.com/watch?v=ck2qPhD ... 32.3960604
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Bičių ruošimas žiemai

2017 Rgs 05 , 23:02

domas71 rašė:Noriu paklausti bičiulių, ką darote jeigu "ruduo užklumpa netikėtai" o bityne dar nepabaigti darbai ? Yra likę dar nekopinėtų lizdų, dar nepabaigtas maitinimas :(
Ar dirbate ir prastu oru, ar laukiate palankesnių orų ?
Kas čia žino ar jau tikras ruduo,bet laukt nereikėtų. Prastu oru gal ir sudėtingiau kopinėt,bet mažiau vagiliavimo,o ir skėčių didelių būna pirkt :) Maitinimui prastas oras nemaišo.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Bičių ruošimas žiemai

2017 Rgs 06 , 18:34

Liuka rašė:
domas71 rašė:Noriu paklausti bičiulių, ką darote jeigu "ruduo užklumpa netikėtai" o bityne dar nepabaigti darbai ? Yra likę dar nekopinėtų lizdų, dar nepabaigtas maitinimas :(
Ar dirbate ir prastu oru, ar laukiate palankesnių orų ?
Kas čia žino ar jau tikras ruduo,bet laukt nereikėtų. Prastu oru gal ir sudėtingiau kopinėt,bet mažiau vagiliavimo,o ir skėčių didelių būna pirkt :) Maitinimui prastas oras nemaišo.
Prastas oras ne tik nemaišo, bet ir netrukdo maitinti.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
domas71
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:43
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:Kraina ir mišrūnės
Pranešimai:129
Užsiregistravo:2013 Kov 17 , 20:45

Re: Bičių ruošimas žiemai

2017 Rgs 06 , 23:47

Ačiū visiems :) Manau mano suvėlavimo su darbais priežastis šiemet - padidėjęs šeimų skaičius ir nelabai palankūs orai darbui. O be to kas met suspėdavau meduvių korius po išsukimo duoti šeimoms "išlaižyti" jeigu to būčiau nedaręs, manau dabar jau baiginėčiau maitinimą :think:
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių ruošimas žiemai

2017 Rgs 07 , 08:01

domas71 rašė:...O be to kas met suspėdavau meduvių korius po išsukimo duoti šeimoms "išlaižyti" jeigu to būčiau nedaręs, manau dabar jau baiginėčiau maitinimą :think:
O kodėl iš principo, duodate rudenį bitėms sausinti korius?
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: Bičių ruošimas žiemai

2017 Rgs 07 , 09:23

Man nepatinka tvarkyt lipnius korius. Per žiemą iš aplinkos pakliuvusi drėgmė praskiedžia likusį medų ir jis net išteka iš akučių. Ir rugštelėjęs kvapas jaučiasi. Kvapas gal nuo acto esencijos :dontknow: Viso šito neturi išsausinti koriai. Išsausina vieno šalia esančio avilio bitės. Tik, kad darbas ilgas - vakare sukraunu 5 aukštus, po poros dienų keičiu. Bandžiau lauke visus korius į rietuves sukraut - išsausina gerai ir greitai. Tik, kad baisi pekla kyla. Šventėj dalyvauja ir mano ir trijų kaimynų bitės. Bandžiau korių saugojimo patalpoje atidaręs duris leist išsausint. Blogai - nebeina iš ten bičių išvaryt, daug išsipjauna. Ot , kad pavyktų į korių saugojimo patalpą tik vieno avilio bites įleisti. :ok: O gal bičiulia esat radę gerą ir mažai darbo reikalaujantį būdą koriams išsausint?
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių ruošimas žiemai

2017 Rgs 07 , 09:39

kirk rašė:Man nepatinka tvarkyt lipnius korius. ..
Taip,iš rudens truputį pavarva,bet paklojus po apačia polietileną,problema dingsta.
Į tokius nenusausintus korius nelys vaško kandys.
Nenusausinti koriai pavasarį, truputį supurkšti šiltu vandeniu,dopingas bitutėms.Niekada nereikės sakyti,kad bitės neina į magazinus.Tiesiog nustumiate nusausinią iš rudens į pavasarį.Minusą paversite pliusu.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
BUTIKIS
Aviliai:Dadanai ("samadielkos")
Bičių šeimų skaičius:13
Bitininkavimo stažas:4
Bičių rasė:nežinau-bet skraido
Pranešimai:16
Užsiregistravo:2013 Lap 23 , 21:50

Re: Bičių ruošimas žiemai

2017 Rgs 07 , 11:08

kirk rašė:Man nepatinka tvarkyt lipnius korius. Per žiemą iš aplinkos pakliuvusi drėgmė praskiedžia likusį medų ir jis net išteka iš akučių. Ir rugštelėjęs kvapas jaučiasi. Kvapas gal nuo acto esencijos :dontknow: Viso šito neturi išsausinti koriai. Išsausina vieno šalia esančio avilio bitės. Tik, kad darbas ilgas - vakare sukraunu 5 aukštus, po poros dienų keičiu. Bandžiau lauke visus korius į rietuves sukraut - išsausina gerai ir greitai. Tik, kad baisi pekla kyla. Šventėj dalyvauja ir mano ir trijų kaimynų bitės. Bandžiau korių saugojimo patalpoje atidaręs duris leist išsausint. Blogai - nebeina iš ten bičių išvaryt, daug išsipjauna. Ot , kad pavyktų į korių saugojimo patalpą tik vieno avilio bites įleisti. :ok: O gal bičiulia esat radę gerą ir mažai darbo reikalaujantį būdą koriams išsausint?
O negalima vieno aviliuko porai dienų uždaryti saugojimo patalpoje?
SMILGIETIS
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:6
Užsiregistravo:2010 Bir 06 , 06:48

Re: Bičių ruošimas žiemai

2017 Rgs 15 , 22:06

Nesijuokit aš daugiause forme skaitau negu kišu savo trigraši . Uždėjau matintuves 08-20 bitės paima per para 4 litrus sirupo ir štilis ,maitintuvės pilnos.Rugsėjo 10 dedu kaimynu gamybos maitintuves ''basiliok'' apetitas atsirado, sirupas tas pats tik pervirintas.PS Nežinau ar turėsiu kitamet bičių nes užmaitinus duzgė aviliai kaip lėktuvai
egidukas
Patyręs narys
Aviliai:dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:70
Bitininkavimo stažas:27
Bičių rasė:3 bičių rasės
Pranešimai:397
Užsiregistravo:2009 Rgp 12 , 14:47

Re: Bičių ruošimas žiemai

2017 Rgs 16 , 06:24

sirupo pervirti nerekomenduočiau, atsiranda nuodingų bitėms medžiagų.

Klausimas, kaip juda žiemą bičių kamuolys kai rėmai stovi skersai lakos atžvilgiu?
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Bičių ruošimas žiemai

2017 Rgs 16 , 09:24

SMILGIETIS rašė:Nesijuokit aš daugiause forme skaitau negu kišu savo trigraši . Uždėjau matintuves 08-20 bitės paima per para 4 litrus sirupo ir štilis ,maitintuvės pilnos.Rugsėjo 10 dedu kaimynu gamybos maitintuves ''basiliok'' apetitas atsirado, sirupas tas pats tik pervirintas.PS Nežinau ar turėsiu kitamet bičių nes užmaitinus duzgė aviliai kaip lėktuvai
Tarp penėjimų turi praeiti daugiau nei savaitė...
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Kestutiss
Patyręs narys
Aviliai:Dadano R16+R22
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:47
Užsiregistravo:2012 Lie 10 , 11:28

Re: Bičių ruošimas žiemai

2017 Rgs 20 , 20:51

SMILGIETIS rašė:Nesijuokit aš daugiause forme skaitau negu kišu savo trigraši . Uždėjau matintuves 08-20 bitės paima per para 4 litrus sirupo ir štilis ,maitintuvės pilnos.Rugsėjo 10 dedu kaimynu gamybos maitintuves ''basiliok'' apetitas atsirado, sirupas tas pats tik pervirintas.PS Nežinau ar turėsiu kitamet bičių nes užmaitinus duzgė aviliai kaip lėktuvai

Vakar ir man pamaitinus šeima labai ūžė (kaukazas) Bet,aš apkink żole pjoviau,nurašiau ta ūžesy tam.. ar tai gali būti dėl ligų,ar erkių.??

Grįžti į