Cukraus sirupų koncentracija

Bitininko kalendorius.
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38
Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 13 , 01:10

Rolandai, bijau, kad klystate. Skuomedos reklamoje biciu sirupas APIKEL kainuoja (nuo 800 kg) 3,02 LIT ir maziau. Liuka pirko "be popieriu", tai pvm nereiketu iskaiciuoti. O bitininke, kuri turi apie 150 b. s., tikrai nepirko tik keleta kilogramu to sirupo.

Sirupas, pagamintas Lenkijo, gali sukelti daug dziaugsmo, bet kartais jis ir sukelia daug asaru bitiniko veide ...
Nes ten tikrai sirupo kokybe skiriasi elementariai: Kartais gera kokybe, o kartais: Ne!
Let the bees tell you (Br. Adam)
Kastytis1
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 12,16,24 rėmų
Bičių šeimų skaičius:40+
Bičių rasė:karn.bakf.
Pranešimai:153
Užsiregistravo:2011 Geg 04 , 08:01

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 13 , 09:10

Skambinausi į Dalsa.Ten 1 kg kaina su popieriais yra 3,15 lit. imant iki 800 kg.,o APIKEL sirupas pagal kainininką iki 800 kg. kainuoja 3,90 lit.- 1 kg., skirtumas 75 cnt.Dėl kokybės nesiginčinu,nežinau kuris geresnis,nes naudoju Dalso invertą. Amžinatilsį uošvis penkis metus pirko ir maitino,dabar ir aš iš jų perku.
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 13 , 09:16

Man vis kyla klausimas kuo skiriasi " invertuotas cukraus sirupas "nuo "cukraus sirupo " . :think:
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 13 , 15:17

Nežinau ištikro kuo ir kaip geresnis tas vokiškas invertas,nes juo nemaitinau.Ketvirti metai maitinsiu lenkišku ir kolkas nematau jame nieko blogo.Bitės žiemoja gerai,nesukūsta per žiemą :) ,neviduriuoja,sirupas koriuose pasikristalizuoja tik ten kur neaptupia bitės.Dar gal net ir skanus,nes greitai išvalgo bitės ir širšės mėgsta :)
Aš perku 2 tonas,tai gal todėl po 3,05lt/kg ir čia su pvm.,su popieriais.Tokiu sirupu dar prekiauja ir Šiauliuose "naujoji rūta",be atvežimo 2 tonas būtų pardavę už tokią pat kainą.
Vartotojo avataras
Gintautas7
Patyręs narys
Pranešimai:233
Užsiregistravo:2010 Sau 07 , 23:17

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 13 , 23:22

Dalsa pardave po 2,9 lt , Skuomeda prase 3,6 lt , Wilara 4,2 lt . Vienintele dalsa atveza i namus o tai minus keli simtai litu , vienintele problema kiekviena karta kai atveza kiemo vartus islauzia .
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 14 , 01:42

Kastytis1 rašė:Skambinausi į Dalsa.Ten 1 kg kaina su popieriais yra 3,15 lit. imant iki 800 kg.,o APIKEL sirupas pagal kainininką iki 800 kg. kainuoja 3,90 lit.- 1 kg., skirtumas 75 cnt.Dėl kokybės nesiginčinu,nežinau kuris geresnis,nes naudoju Dalso invertą. Amžinatilsį uošvis penkis metus pirko ir maitino,dabar ir aš iš jų perku.
Siais metais biciu sirupas smarkiai pabrango - mes mokame beveik 30 % daugiau kaip praejusiais metais, nors
perkame su kitais bitininkais kartu dideli kieki.

Is kur 2012 m. toks pigus imones Dalsa sirupas ... Jeigu gerai supratau, pvm Lenkijoje siuo atveju tik 5 %, Lietuvoje 21 %. Gal cia priezastis.

Siaip zaliava kaip cukrus, kvieciai, kukuruzai, labai pabrango, tai man asmeniskai kyla abejones, kaip atsiranda "pigia preke". Bet aisku, tikiu biciuliu pasisakimais, kurie isbande sita sirupa ir liko patenkinti.
Let the bees tell you (Br. Adam)
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 14 , 09:01

Liuka rašė:Nežinau ištikro kuo ir kaip geresnis tas vokiškas invertas,nes juo nemaitinau.Ketvirti metai maitinsiu lenkišku ir kolkas nematau jame nieko blogo.Bitės žiemoja gerai,nesukūsta per žiemą :) ,neviduriuoja,sirupas koriuose pasikristalizuoja tik ten kur neaptupia bitės.Dar gal net ir skanus,nes greitai išvalgo bitės ir širšės mėgsta :)
Aš perku 2 tonas,tai gal todėl po 3,05lt/kg ir čia su pvm.,su popieriais.Tokiu sirupu dar prekiauja ir Šiauliuose "naujoji rūta",be atvežimo 2 tonas būtų pardavę už tokią pat kainą.
Lietuvoje negamina glikozės,fruktozės mišinio,o tiktai paprasčiausią sirupą sumaišo,tą aš išsiaiškinau su Rūtos gamykla pernai,gal šiemet kitaip.
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:>6
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:1708
Užsiregistravo:2011 Spa 01 , 00:26

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 14 , 12:27

Gintautas7 rašė:Dalsa pardave po 2,9 lt , Skuomeda prase 3,6 lt , Wilara 4,2 lt . Vienintele dalsa atveza i namus o tai minus keli simtai litu , vienintele problema kiekviena karta kai atveza kiemo vartus islauzia .
Stebėdamas diskusiją bandau pasidaryti išvadas ir sau.
Taigi, Gintautas7 "pasiūlė" žemiausią inverto kainą - 2,9. Nežinau kiek jame yra vandens, bet turėtų būti panašiai kaip ir sirupe - 3:2. Jei taip, tai "kietame pavidale", išgarinus vandenį kilogramo kaina bus 4,83 Lt. Taigi, ginčytis kas pigiau tikrai neverta.
Kitas argumentas sunkiau pajudinamas - bitės su invertu geriau žiemoja. Sakoma, kad bitėms inverto reikia mažiau, negu cukraus sirupo. Taip gali būti tada, jei žymiai skiriasi šių sirupų energetinė vertė. Tačiau lyginant labai artimus tarpusavyje angliavandenius sunku patikėti, kad inverto energetinė vertė didesnė net 40%...
Geriausia tą patikrinti ant savo kailio, bet norint gauti patikimus duomenis reikia tikrai nemažo bityno, daug laiko ir ... pinigų. Visi kiti argumentai kaip pvz., bičių susidėvėjimas taip pat sunkiai patikrinami.
O visi vadinami "moksliniai tyrimai" puikiai žinome ko jie verti, kas juos užsako ir kas už juos moka. Taigi, čia ne išeitis. Kas lieka? Bandyti pačiam ir mokytis iš savo klaidų. Na, ir iš kitų klaidų, jei kas nors susimylės forume jomis "pasigirti". :gANDb:
Čia mano išvados šiam rudeniui. Akcijinis "Panevėžio cukrus" po 3,45 jau susandėliuotas :wasntme:
Mokykitės, bičiuliai, iš mano klaidų... ;)
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 14 , 14:43

cezis rašė: Stebėdamas diskusiją bandau pasidaryti išvadas ir sau.
Taigi, Gintautas7 "pasiūlė" žemiausią inverto kainą - 2,9. Nežinau kiek jame yra vandens, bet turėtų būti panašiai kaip ir sirupe - 3:2. Jei taip, tai "kietame pavidale", išgarinus vandenį kilogramo kaina bus 4,83 Lt.
Kad ten nieko jau nebegarina,arba gal tik truputuką.Pernai labai tirštas buvo todėl baisiai sunku išpilstyt į maitintuves.Įpili,eini prie kito avilio,o toks siūlas dar tysiasi iš paskos :lol: Viskas poto limpa,dūminės neina atsikratyt,jei dar vėjas,tai drabužiai blekiniai pasidaro :lol:
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 14 , 19:53

kiek teko susidurti su invertu, (esu net tris kiauliaviedrius iš Vilaros pirkęs :) ) , tas invertas tik šiek tiek už sirupą tirštesnis. Pabrauki liežuviu per "viedro" kraštą ir pirdini prie kito avilio, jokie snargliai kojų nepančioja.... :dontknow:
Vartotojo avataras
Gintautas7
Patyręs narys
Pranešimai:233
Užsiregistravo:2010 Sau 07 , 23:17

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 15 , 00:31

Dalsa pardavineja -gliukozes sirupa su cukrumi , sausu medziagu 77,6 % , dekstroze+fruktoze 29.6% , maltoze+cukrus 53.9% . Itarima turiu , kad is kukuruzu daro , sirupo tiekimas eina i kepyklas , jis buna gelsvas , bitems -skaidrus . Skaidrus nesikristalizuoja , turiu praeitu metu , gelsvas gali , jei koriuose susimaiso su medumi ,
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 16 , 07:41

Is praejusiu metu turejau pora puskibiriu likusio Cargill'io, tai vienam pabalo, o kitam liko skaidrus. Man atrodo, kad pabalo tame kur dangtis nebuvo sandarus.
Vartotojo avataras
marius1
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:10>
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:135
Užsiregistravo:2012 Bal 13 , 19:45

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 16 , 11:30

cezis rašė:
marius1 rašė:jei planuoju sumaitinti 12kg cukraus tai gaunasi 16 ltr sirupo? :shame:
Jei 3+2, tai 12+8. Taigi lygu ne 16, o 20. Be to ne litrų, o kilogramų.
bet lentelej raso maisto l kai santikis,tai iseina kad vandeni ir sirupa skaiciuoja litrais.gal as skaiciuot nemoku ar lenteles nesuprantu, bet man 12kg cukraus reikia 8.01 l vandens ir sirupo gaunasi 15.84l
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:>6
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:1708
Užsiregistravo:2011 Spa 01 , 00:26

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 16 , 12:59

marius1 rašė:
cezis rašė:
marius1 rašė:jei planuoju sumaitinti 12kg cukraus tai gaunasi 16 ltr sirupo? :shame:
Jei 3+2, tai 12+8. Taigi lygu ne 16, o 20. Be to ne litrų, o kilogramų.
bet lentelej raso maisto l kai santikis,tai iseina kad vandeni ir sirupa skaiciuoja litrais.gal as skaiciuot nemoku ar lenteles nesuprantu, bet man 12kg cukraus reikia 8.01 l vandens ir sirupo gaunasi 15.84l
Dabar atrodo supratau ką turėjai galvoje. Nežinau, kiek ištirpę vandenyje 12 kg cukrus padidina 8 litrų vandens tūrį. Gali būti, kad taip ir išeis tie 16 litrų sirupo, kurie svers 20 kilogramų. :ok:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 16 , 15:54

Kaip tik i tema.. Buvau turgelyje, girdejau, kaip dzi moteriskes kalbasi apie bites.. Viena skundziasi, kad visos seimos ziema mire: "pamylejau tuo pirktiniu sirupu, visos ir ismire.. Paskui pati paragavau - jokio saldume nera.. gal cia man partija kokia prasta pauole, ar visas jis toks ".. Nu nepaklausiau apie gydyma rudeni, bet itariu, kad negyde..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Svaika
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaukščiai 10 r.
Bičių šeimų skaičius:115
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:291
Užsiregistravo:2012 Vas 26 , 12:12

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 16 , 22:02

Gal kas naudojat kėdainiu gamybos Bifor sirupa? Rašo kad jame ne mažiau kaip 75 proc cukraus.
Perku vašką, galiu pakeisti į plokšteles, taip pat perku duonelės nuokulas, atakiukus senus korius , merva, vaško atliekas iš po garinio lydytuvo, Parduodu kandi tešla.
Kastytis1
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 12,16,24 rėmų
Bičių šeimų skaičius:40+
Bičių rasė:karn.bakf.
Pranešimai:153
Užsiregistravo:2011 Geg 04 , 08:01

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 16 , 22:21

Svaika,parašyk daugiau apie tą sirupą.Gyvenu Kėdainiuose bet nieko negirdėjau tar bitininkų, kad pas mus kažkas sirupą gamintu.Jei turi firmos kontaktus pranešk,patikrinsim kas kur ir kaip. :lol:
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 17 , 15:43

Buvau saindien Dalsos sandely.. :think: tai ka as zinau...ipyle is konteinerio ant kurio nieko neraso i kibirus su nudraskytom etiketem, kuriuose irgi neaisku kas buvo... . Zinant, kad jie parduoda gliukozes, fruktozes sirupus ir inverta bitems tipo maitint nesu tikras ar ipyle to sirupo, kurio paprasiau :dontknow: :think: . Paragavau as to sirupo, o jo skonis grynai kaip cukrines vatos, valgytos vaikysteje. Sirupas skaidrus, svelniai gelsvokas, ziurint i pripilta kibira. Gal kas pasakys ar invertas cukrines vatos skonio yra?
Dar: biciulis teiravosi del 1 tonos inverto kainos, sako tik nuo 3 tonu pradeda deretis, tipo ir taip gerai perka.
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 17 , 17:21

Med rašė:Buvau saindien Dalsos sandely.. :think: tai ka as zinau...ipyle is konteinerio ant kurio nieko neraso i kibirus su nudraskytom etiketem, kuriuose irgi neaisku kas buvo... . Zinant, kad jie parduoda gliukozes, fruktozes sirupus ir inverta bitems tipo maitint nesu tikras ar ipyle to sirupo, kurio paprasiau :dontknow: :think: . Paragavau as to sirupo, o jo skonis grynai kaip cukrines vatos, valgytos vaikysteje. Sirupas skaidrus, svelniai gelsvokas, ziurint i pripilta kibira. Gal kas pasakys ar invertas cukrines vatos skonio yra?
Dar: biciulis teiravosi del 1 tonos inverto kainos, sako tik nuo 3 tonu pradeda deretis, tipo ir taip gerai perka.
Nu jo... Turbūt priklauso su kuo kalbėsi pas juos... Aš klausiau, nuo kokio kiekio nuolaidos, tai sakė, kad nuo 1,5 tonos. Sitacija su sirupu tai ta pati. Neaišku ar gavau invertuotą, kokį prašiau, nes etikečių nėra. Spalva tai tokia pati, tik aš dar neragavau :)
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2012 Rgp 17 , 20:08

Med rašė: Gal kas pasakys ar invertas cukrines vatos skonio yra?
.
Invertas pagal mano skonio receptorius neturi jokio skonio,todel ir bites maziau vagiliauja.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai

Grįžti į