Bičių ruošimas žiemai

Bitininko kalendorius.
reginute46
Pranešimai:9
Užsiregistravo:2009 Vas 14 , 21:39
Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Vas 10 , 14:08

Sveiki biciuliai ,bites virsuje prie lubeliu siuo metu ar netruksta maisto ?
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Vas 10 , 19:09

reginute46 rašė:Sveiki biciuliai ,bites virsuje prie lubeliu siuo metu ar netruksta maisto ?
Pirmiausia jūs turėtumėte žinoti,kiek sumaitinote maisto rudenį ir pagal tai prognozuoti,ar jo gali trūkti.
Jeigu bitės prie lubelių ir prie galinės sienelės,tai ženklas,kad su maistu gali būti problemų.
O,kad šiuo metu,dėl šventos ramybės žvilgtelsit į kraštinį korį,tikrai nieko neatsitiks.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
remsem1
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:65
Užsiregistravo:2009 Lie 21 , 11:58

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Vas 13 , 13:26

Mano nuomone, natūralu, kad žiemos pabaigoje ar per šalčius bičių kamuolys pakyla į viršų. Dėl to man patinka plėvelė virš bičių šeimos, nes galima stebėti kurioje vietoje yra kamuolys, kaip jis juda, kiek korių apima ir net kiek maisto likę. Su lubomis ar medžiaga tai padaryti sunkiau. Labiau erzinama šeima, o žiemą bitėms reikalinga ramybė. Tokia mano patirtis. Taip man lengviau stebėti savo bites. Ventiliacija - jau atskiras klausimas, kurį bitininkai vienaip ar kitaip išsprendžia.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Vas 13 , 17:38

remsem1 rašė:Mano nuomone, natūralu, kad žiemos pabaigoje ar per šalčius bičių kamuolys pakyla į viršų. Dėl to man patinka plėvelė virš bičių šeimos, nes galima stebėti kurioje vietoje yra kamuolys, kaip jis juda, kiek korių apima ir net kiek maisto likę. Su lubomis ar medžiaga tai padaryti sunkiau. Labiau erzinama šeima, o žiemą bitėms reikalinga ramybė. Tokia mano patirtis. Taip man lengviau stebėti savo bites. Ventiliacija - jau atskiras klausimas, kurį bitininkai vienaip ar kitaip išsprendžia.
Tamsta,gal per tą plėvelę pažiūrite vieną kartą per mėnesį,o bitėms su ja reikia gyventi kiekvieną minutę.Žiemos metu, ta plėvelė, tikrai ne dievo dovana joms,o bitininkai ventiliacijos klausimus dar tebesprendžia.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Vas 18 , 12:53

Plėvelė žiemą neleidžia pasišalinti drėgmei. Ar bitėms užtenka maisto parodo kritusios bitės. Jeigu liežuvėlis ištiestas, tai bitės badauja. Gali badauti visa šeima, o gali badauti vienas kitas tarprėmis. Nežinau, kaip atspėti. Turbūt pagal bičių su ištiestu liežuvėliu kiekį, procentą. Lizdo niekados nenudengdavau ir bičių nežadindavau. Tik kovo pradžioje ir retai vasario pabaigoje pabelsdavau ir klausydavau. Badaujančios šeimos, rašo knogose, šnara, kaip sausi lapai, ne iškarto atsiliepia į beldimą. Šiaip žiemos mėnesiais maisto sunaudoja mažai ir neturėtų badauti, jeigu priena prie korių su medumi. Badas prasideda, kai suvartojamas maisto kiekis padidėja dėl perų auginimo: vasario pabaigoje, kovo mėnesį. Iki tol bitmės reik ramybės ir geros ventiliacijos. Gal yra kitokių patirčių?
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
remsem1
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:65
Užsiregistravo:2009 Lie 21 , 11:58

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Vas 18 , 16:18

greitabite rašė:Plėvelė žiemą neleidžia pasišalinti drėgmei.
Pas mane daugiausia dadaniniai aviliai. Plėvele uždengtas tik viršus. Šonuose diafragmos. Drėgmė pilnai pasišalina. Esant dideliam norui dar geriau ventiliuoti, galima šiek tiek atlenkti plėvelę šonuose. Bitės ant dugno visada sausos. Tuo tarpu senuose gulstiniuose (per daug pašiltintuose aviliuose, kuriuos paveldėjau), net naudojant su lentelėmis ventiliacija yra didelė problema. Keletą metų rasdavau bites šlapias ant dugno. Prie to prisideda ir neišimamos lakos, nes sunku gerai žiemą išvalyti kritusias bites ir pagerinti ventiliaciją. Turiu kelis ir medinius daugiaaukščius. Sutinku, kad žiemos metu juose linkusi drėgmė susilaikyti. Žiūrėsiu kokios būklės bus vidus po šios žiemos. Jei per daug drėgmės ar pelėsis, gali tekti persodinti į švarų.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Vas 19 , 13:05

remsem1 rašė:
greitabite rašė:Plėvelė žiemą neleidžia pasišalinti drėgmei.
Prie to prisideda ir neišimamos lakos, nes sunku gerai žiemą išvalyti kritusias bites ir pagerinti ventiliaciją. Turiu kelis ir medinius daugiaaukščius. Sutinku, kad žiemos metu juose linkusi drėgmė susilaikyti.
MAno patirtis irgi paremta daugiaaukščiu aviliu: šlapi kampai, vanduo tarp korpusų, vandens lašai ant plevelės, supelyjusios kritusios bitės ir koriai.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
remsem1
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:65
Užsiregistravo:2009 Lie 21 , 11:58

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Vas 19 , 16:36

Esu matęs, kad kai kur yra naudojamas papildomas aukštas su ventiliacinėmis angomis tarp stogo ir lizdo. Tokiu atveju net ir plėvelę būtų galima atlenkti pagerinti ventiliaciją arba naudoti audeklą. Mintis bręsta išbandyti tokį patobulinimą. Kol buvo ištrauktas dugnas per vasarą, tai nebuvo taip aktualu. Problema atsiranda įstalčius dugnus. Kaip pas kitus?
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Vas 19 , 22:53

greitabite rašė:
MAno patirtis irgi paremta daugiaaukščiu aviliu: šlapi kampai, vanduo tarp korpusų, vandens lašai ant plevelės, supelyjusios kritusios bitės ir koriai.
Pamiršau ,kas supelyją koriai ir šlapios kritusios bites .Nesvarbu daugiaukštis avilys buterbrodas,ar polestirolinis .
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Vas 20 , 12:56

jonas rašė:
greitabite rašė:
MAno patirtis irgi paremta daugiaaukščiu aviliu: šlapi kampai, vanduo tarp korpusų, vandens lašai ant plevelės, supelyjusios kritusios bitės ir koriai.
Pamiršau ,kas supelyją koriai ir šlapios kritusios bites .Nesvarbu daugiaukštis avilys buterbrodas,ar polestirolinis .
Čia pagal nutylėjimą reikia suprasti, kad naudojama plevelė virš lubų?
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Valdas3000
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:4
Užsiregistravo:2014 Bir 26 , 08:36

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Rgs 03 , 10:39

Noriu paklausti patyrusių bitinkų:
Mano aviliai dadano su dviem laktom: viena apacioje standartiniame aukstyje, kita per 25 cm auksčiau.
Klausimas ar ruošiant bites žiemai tą antra laktą užkimšti aklinai, ar su tinkleliu, kad ventiliuotusi ir vaikščiotų oras?
Ačiu už nuomones.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Rgs 03 , 12:28

Valdas3000 rašė:Noriu paklausti patyrusių bitinkų:
Mano aviliai dadano su dviem laktom: viena apacioje standartiniame aukstyje, kita per 25 cm auksčiau.
Klausimas ar ruošiant bites žiemai tą antra laktą užkimšti aklinai, ar su tinkleliu, kad ventiliuotusi ir vaikščiotų oras?
Ačiu už nuomones.
Kiek bitininkų, tiek nuomonių. Kriščiūno laikais uždarydavo viršutinę laką, kad bitėms būtų šilčiau. Dabar yra nuomonių, ją palikti su plyšeliu, kad venteliacija būtų geresnė. Kiti žaidžia su laka atsižvelgdami į metų laiką ir klimatines sąlygas. Aš asmeniškai antrą laką užkišdavau aklinai, bet po to pasirodė, kad tie aviliai ne tik, kad buvo be kamšos, bet dar ir su plyšiais tarp lentų. Taigi faktiškai bitės žiemojo skersvėjyje. Išlikdavo visos, išskyrus vieną šeimą vienais metais. Sakyčiau esminės įtakos žiemą nėra. Pavasariop viršutinę būtinai užkiškite, nes perams reikia šilumos.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
arz
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:2,5
Pranešimai:99
Užsiregistravo:2013 Lap 04 , 19:53

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Spa 10 , 11:24

Kokia jūsų nuomonė apie tokį variantą?

Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Spa 10 , 11:57

linksma nuotrauka...
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Spa 10 , 12:33

Juokingiausia, kad rudenį prie neatidengtų avilių su antveidžiu ir visom apsaugom prakaituoja ir sunkiai kvėpuoja, nors darbas nereikalingas.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Spa 10 , 12:36

Na gal darbas galbūt ir reikalingas. Labai jau šalti atrodo tie aviliai. Gal Langstromo? Neteko man su tokiais susidurti.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Spa 10 , 13:11

Peles ruošias veisti.
tinginiai progreso variklis
arz
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:2,5
Pranešimai:99
Užsiregistravo:2013 Lap 04 , 19:53

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Spa 10 , 13:34

Nors mintis ir nebloga, man irgi pirma mintis apie peles buvo.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Spa 11 , 00:37

profesionalu noreciau paklausti :
kaime viena bakfasto seima pradejo smarkiai kandziotis, netgi smarkiau nei iprastos vietines ,priejau drasiai prie avilio ir atidariau galines avilio dureles ,o ten kaip is kulkosvaidzio pasipyle i visas puses,o trys is karto "pasventino" mane,tai reik suprasti mano bitynas sumazejo viena bakfasto seima ir pasipilde viena vietine ?
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
likido
Patyręs narys
Aviliai:naudojate
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:18
Bičių rasė:Karnika+Buckfast
Pranešimai:406
Užsiregistravo:2013 Rgs 12 , 18:27

Re: Bičių ruošimas žiemai

2014 Spa 11 , 08:36

rimantas000 rašė:profesionalu noreciau paklausti :
kaime viena bakfasto seima pradejo smarkiai kandziotis, netgi smarkiau nei iprastos vietines ,priejau drasiai prie avilio ir atidariau galines avilio dureles ,o ten kaip is kulkosvaidzio pasipyle i visas puses,o trys is karto "pasventino" mane,tai reik suprasti mano bitynas sumazejo viena bakfasto seima ir pasipilde viena vietine ?
Pas mane irgi toks pats variantas siemet su viena seima, is bakfasto i buldogus. Nuo avilio nuejus 100 metru, dar kokios 5 pikciausios bando atakuot. Kazkaip berasydamas prisiminiau kalbas, kad po keletos metu bakfastas patampa piktas, bet kad motina tai siumete buvo :wasntme:

Kazi ka cia su ta seima daryt :think:,
https://t.me/pump_upp

Grįžti į