Žiema 2011/12

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05
Žiema 2011/12

2011 Gru 01 , 13:01

Na, pernai buvau užvedusi temą, kurioje galima buvo paplepėti apie bičių žiemojimą. Pirmoje tos temos žinutėje daviau "itin profesionaliai" parengtą sezono oro sąlygų prognozę ir atrodo gana neblogai prašoviau pro šoną. Nors, vieną dalyką atspėjau vienos dienos tikslumu - pirmą peržiūrą atlikau kaip tik balandžio pradžioje.
Taigi, pradedu temą skirtą 2011/12 žiemojimo rezultatų aptarimui. Man savo rezultatus aptarti kiek sunkiau, nes iki Druskininkų nedasikasu jau va koks mėnuo, o sodyba mano vėl tapo negyvenama. Bet tikiuosi vėjai avilių neišvartė, jie tvarkingai nuo vakarų pusės apsaugoti.
Permečiau akimis tam tikrus duomenis, dėl ilgalaikių prognozių. Labai prieštaringa informacija. Nesiplečiant, viena informacija sako, kad bus ypatingai šilta žiema, kita - kad antroji žiemos pusė bus šalta. Aš statau už antrą variantą - šaltą antrąją žiemos pusę ir vėlyvą pavasarį. Taigi, gruodis bus artimas normai, sausis - šiltesnis, vasaris ir kovas - šaltesni už normą.
Taigis, dalinkimės savo užklostytų bičių žiemojimo ypatumais, pastebėjimais bitynuose, žiemiškomis bėdomis ir džiaugsmais. Aš, kaip didelė žiemos mylėtoja, laukiu nesulaukiu tikrų šalčių, sniego, ledo, slidžių ir kitų žiemos malonumų...
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
girinis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:3 -
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:376
Užsiregistravo:2010 Geg 11 , 13:07

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 01 , 13:17

Kad bus neeilinis ruduo, neklydau. Kad bus labai vėlyvas pavasaris taip pat abejonių nekyla. Idomu, kaip atlaikys neapsiskraidžiusios pietinių rasių bitės, jei "pogulio" nuėjo rugsėjo pradžioje, o iš avilių išlysti galės kovo gale? Dar vienas dalykas - žiema bus labai drėgna - daugiadieniu režimu, vanduo "kabės"ore. Ar neprireiks viduržiemyje traukti ir džiovinti apšiltinimus?
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 01 , 13:34

Visko gali būti. Lyg pirmas kartas??? :wasntme:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
elygax
Patyręs narys
Aviliai:ivairius
Bičių šeimų skaičius:79
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:474
Užsiregistravo:2008 Rgs 16 , 09:51

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 01 , 20:14

Sendien saulutei pasildzius is vieno aviliuko skraide bites nuo vienos vos i aki negavau, o is kitu tik vaikstinejo prie lakos, skrist nesiryzo. :) :) :)
girinis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:3 -
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:376
Užsiregistravo:2010 Geg 11 , 13:07

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 01 , 23:16

Kas liečia bites - pas man karnika, miegoti nuėjo lapkričio vidury, ir visai nebijau kad apsikakos. Bet kažkas jau aiškiai sunerimo, tik aš dėl to nekaltas, parašiau realiasią prognozę, kuri pagrįsta ne sinoptiniais o seimografiniais duomenimis, kurie tiesiogiai įtakoja sinoptinius.
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 02 , 12:28

Orai.lt prognozė šiai žiemai: http://www.orai.lt/lt/apzvalga" onclick="window.open(this.href);return false;
Vartotojo avataras
Marulis
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:30
Pranešimai:14
Užsiregistravo:2010 Geg 11 , 08:57

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 04 , 19:25

Rašau rimtai

Šiandien perklausiau biteles ir vienam avily tyla :o

Negaliu patiket- pati praėjusios vasaros produktyviausia šeimele- nejaugi pražuvo
Kad įsitikinčiau Į vidų dar nelindau

Gyvenu toli nuo bityno
Prieš tai bitutes apžiūrejau spalio pradžioj
Tada pastebėjau kad iš jo dar nemažai skraido

Neįsivaizduoju kas galejo nutikt ?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 04 , 19:48

Kolega, pagal bitinikavimo stažą. Reikėjo žvilgtelti į vidų, jei įtariat žuvusias. O gal jos tik ramiai žiemoja
( gal kai tokia žiema, reika sakyti ilsisi..)
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 05 , 00:12

Buvau uošvijoj.dviejuose jo aviliuose lapkričio mėn. bitės kažkur išskrido.turbūt žiemot.nieko baisaus.birželio pradžioj jos visuomet parlekia.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 07 , 14:44

girinis rašė:
Romas3 rašė:Lietuvos klimato sąlygomis nešti bites į "zimovnikus" ? Ar ne absurdas? Tikiuosi, Gerb. Tranas man pritars.
Kiek bereikalingo darbo (nuvežti, įnešti, išnešti ir t. t.) O koks to darbo rezultatas? Geriau žiemos? O kaip žiemoja bedugniai lauke? O kiek laiko praeis (jei atspėsite kada reikia išnešti) kol adaptuosis išnešus? Jei klystu - pataisykit.
O kaip siūlytum išlaikyti pagalbines(atsargines) motinas mažose šeimelėse ant trijų - keturių rėmų? O jei jų daugiau nei pagrindinių šeimų? Ar ne lengviau pavasaį aviliukus paprasčausiai išnešti laukan, nei perkilnoti į stacionarius avilius? Turiu mintį pabandyti avilius su kapsulėmis, kada rudenį visą šeimą ištrauki kaip atskirą plonasienį bedugnį, ir pakabini patalpoje kaip skilandį. Aišku, tokiai patalpai įrengti reikia investicijų, nes pilnai turi atitikti spalio mėnesio režimą, ir dar su padidinta oro kaita.
diskusiją apie "zimovnikus" tęskim šioje temoje.Kažin kaip pavadint tas žiemojimo patalpas, kad būtų trumpai ir skambėtų ?
šeimelės ant 3 rėmukų sausoje daržinėje gal ir geriau žiemotų, gal ir ne.Nesu bandęs, nes nebuvo reikalo.Tranas man pasakojo, jog klėtyje žiemojimas buvo šiap sau.Problema kitame.Kam to reikia ? Girinis namą statyt nuo kamino viršaus pradeda, ne nuo pamatų.Susigalvoja technologijas, kurios kelia problemas.Jas sprendžiant kyla kitokios.tas vėl sprendžia ir t.t.Gal ir smagu jam :think: :)
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 14 , 13:06

Nesirisa kalba apie zimovnikus... pagal http://www.eismoinfo.lt" onclick="window.open(this.href);return false; Druskininku stotele (kuri yra Grute, 8-9 kilo atstumu 140-150 laipsniu kryptimi nuo mano bityno ;)), dabar yra 7,5 silumos. Gaila, skydai sustatyti, dar pora laipsniu ir paskraidziotu :angel:
Isisvajojau.
Gera ziema :wasntme:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
girinis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:3 -
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:376
Užsiregistravo:2010 Geg 11 , 13:07

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 14 , 13:41

Žilvasss, jokių problemų sau nesidarau. Tiesiog turiu visas sąlygas laikyti tiek lauke tiek patalpoje, kurios atrodo kaip tyčia įrengtos bitėms, nors visą laiką maniau kad jose gerai laikysis obuoliai. Deja, jau sausio mėnesį obuoliai išdžiūsta, tad juos perkėliau į apatinį rūsį kuris drėgnas, o šeimeles į 'obuolinę', kurios sienos yra kaip kempinė, ir labai gera ventiliacija. Gal tai atrodo kad žaidimas, bet būtų labai liūdna, jei dėl nenuspėjamos gamtos prarasčiau perspektyvius užtaisus su jaunomis motinomis. Turiu kitą žaidimą - retsykiais prieinu, paskrebenu, paklausau. Va taip ir bendraujam - aš su kavos puodeliu, bitės medų apsikabinę.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 27 , 13:25

Mano senukas, besirūpindamas bitėmis kad nesušaltų sugebėjo netyčia viename avilyje uždaryti laką. Žodžiu, vos infarkto negavau radusi pilnai uždarytą šeimą. Galvojau, psio, bus išvirusios. Na bet nieko tokio. Nors laka užgrūsta bitėmis ir jokios ventiliacijos ten nebuvo geras 7 savaites, bitės gyvos, nors užsiparinusios - visas klubas ant dugno. Gerai, kad pakeltos diafragmos ir šoninės kamšos, jaučiu būt buvę po šeimai. Avilio kraštuose vanduo, pagalvė šlapia. Bitės, visgi, ištveria stipriai ekstremalias sąlygas.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 27 , 14:15

Kaip aukštai pakeltos diafragmos ir šoninės kamšos? Ar iš uždiafragminės ertmės yra praėjimas orui į pastogę? Aš jau maniau jei taip, tai nėra ko rūpintis kad lakos neužkimštu numirelės. Oro turės pakankamai iš šonų. Netgi lakos nedidinau žiemai, palikau taip kaip buvo maitinimo metu. Pagal Jūsų pasakojimą, lakas visvien reikia prižiūrėti?
valdas
Pranešimai:11
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 12:03

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 27 , 20:53

Šiandien pas mane +9, bitės skraidė ir tempė lauk lavonėlius kaip pavasarį.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 28 , 08:50

Romas3 rašė:Kaip aukštai pakeltos diafragmos ir šoninės kamšos? Ar iš uždiafragminės ertmės yra praėjimas orui į pastogę? Aš jau maniau jei taip, tai nėra ko rūpintis kad lakos neužkimštu numirelės. Oro turės pakankamai iš šonų. Netgi lakos nedidinau žiemai, palikau taip kaip buvo maitinimo metu. Pagal Jūsų pasakojimą, lakas visvien reikia prižiūrėti?
Lakos pilnu plociu, pakelimas diafragmu ir kamsu apie 1 cm, dengimas is virsaus plevele per visa ploti, bet pakelus sonuose krastus ir pagalvemis tik virs lizdo, sonuose pilnas laisvas praejimas nuo dugno iki stogo. Jei lakos bus uzkimstos, stogo ventiliacija savaime nespres jokiu problemu - lizde pasidarys prigaravusio siltnamio efektas - tas ir pasidare pas man avilyje. Dregme kazkiek iseidavo per diafragmas i sonus, kondensuodavosi ant sienu, pleveles ir pagalves ir upeliais bego zemyn. Todel laka reiketu priziureti ir as laikausi nyuomones, kad reikia ja laikyti pilnai atidaryta per visa rudeni, kad bites pacios pikiuojant susireguliuotu kiek joms reikia.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 28 , 10:17

rennyka rašė:Lakos pilnu plociu, pakelimas diafragmu ir kamsu apie 1 cm, dengimas is virsaus plevele per visa ploti, bet pakelus sonuose krastus ir pagalvemis tik virs lizdo, sonuose pilnas laisvas praejimas nuo dugno iki stogo. Jei lakos bus uzkimstos, stogo ventiliacija savaime nespres jokiu problemu - lizde pasidarys prigaravusio siltnamio efektas - tas ir pasidare pas man avilyje. Dregme kazkiek iseidavo per diafragmas i sonus, kondensuodavosi ant sienu, pleveles ir pagalves ir upeliais bego zemyn. Todel laka reiketu priziureti ir as laikausi nyuomones, kad reikia ja laikyti pilnai atidaryta per visa rudeni, kad bites pacios pikiuojant susireguliuotu kiek joms reikia.
Ačiū. Supratau - jei lakos bus užkimštos, nebus traukimo išnešančio drėgmę į pastogę. Reikės periodiškai tikrinti. Nors , mačiau per vėdinimo plyšius šonuose - jos mirti išeina ir už diafragmų. Pas mane diafragmos pakeltos 2 cm. Tiesa, ir tarpas tarp dugno ir rėmų apačios didesnis - 4 cm.
Vartotojo avataras
deluxo
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:11
Pranešimai:59
Užsiregistravo:2008 Geg 11 , 10:18

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 28 , 20:59

Na as noriu pasiguosti, manosios kazko kaledu nebesulauke jau... Gaila biski :'( Reikes kuo anksciau pavasari vel uzsiveisti, bet kad be geguzes pabaigos turbut nelb pavyks.
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 28 , 21:19

Tai kas nutiko ? Ar maitintos, ar gydytos nuo erkių buvo ? Aprašyk smulkiai ką buvai daręs gal patyrę bičiuliai ir žuvimo priežastį nustatys.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Žiema 2011/12

2011 Gru 29 , 20:20

Šiandien aplankiau visus bityno skyrius, įvairiai išmėtytus - tai miške, tai laukuose, sode ...Šimet geras privažiavimas. Kad ir purvynas, bet su dygliuotomis padangomis išvažiuoju visur. Per Kalėdas niekaip neprisiruošiau... brendžiukas ir svečiai trukdė.... Viskas labai puiku. Visos šeimos gyvos. Puikiai žiemoja, dar neaugina perų, virš lizdų šiluma nesijaučia. Maisto turi pakankamai. Kai kurias pasirinktinai patikrinau (tik vizualaliai, pakėlęs pagalvę ir politeleną). Kamuolys suformuotas prie priekinės sienelės. Tik vienos radau prie galinės. Išklausiau stetoskopu šeimos garsus. Viskas tvarkoje iš to matyti, kad tvankumo nėra. Aviliai sausi, reiškia gera ventiliacija. Šoniniai apšiltinimai nedėti ir dar nesiruošiu jų dėti ir kitiems nepatariu. Kad ir kiek pakelsit juos nuo dugno, vistiek ne toks efektas. Mėginau pravalyti lakas, bet ten nieko neradau. Visos mirusios stumiamos po apačia defragmų, pas mane jos smagiai patrumpintos iš trijų pusių - šonų ir apačios. Viršutinė pagalvė avilio kraštų nesiekia, ji yra tik virš lizdo.
Sode dar 4 kurmius radau spąstuose. Be to šiandien atvežė saulės baterijomis veikiantį birbalą, prieš kurmius. Buvau užsisakęs bandymui vieną po 119 lt. Lauksu pavasario...

Grįžti į