PAVASARIS 2012

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05
Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 04 , 13:27

Aš šiemet irgi pastebėjau didesnį maisto suvartojimą, nei paprastai. Maitintos cukrumi (maždaug po 12 kilu šeimai) ir invertu (po 3 kilus seimai). Nemanot, kad šiemet padidėjęs maisto vartojimas turi paaiškinimą, kad pirma žiemos pusė buvo šilta, bitės pradėjo anksti auginti perus ir paskuj stipriai atšalus turėjo palaikyti temperatūrą lizduose???
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys
Aviliai:Dedano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:16
Bičių rasė:prie Karnikos
Pranešimai:372
Užsiregistravo:2010 Sau 01 , 12:29

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 04 , 18:56

Audrunas rašė:Po vakarykščio stipraus vėjo radau viena avilį be stogo.Dar per keletą metrų nuo avilio buvo girdėti stiprus gaudesys-taip bitės smarkiai apšildė perus.Pastebėjau,kad pas daugelį šeimų nesijaučia šilumos virš rėmų,spėju,kad pranašauja vėlyvą pavasarį.Beje,jau mačiau kelis pražydusius šalpusnius..
Nuraminai, kolega. Neturiu aš labai didelės patirties, nei didelio bityno - bet su temperatūra virš lizdo šiemet - keistenybės. Nėra tikros šilumos ir labai gausu maisto. Gal bitės geriau žino?
Prieš tai rašiusiems - netikėsit, inverto sumaitinau po 10 kg šeimai. Likusį kiekį parsinešė iš suvalkiečių - kaimynų. Dabartinė situacija - lizdai pilni maisto, išskyrus vieną šeimą. (jei ką - Kauno zona).
Kaip matote, net tame pačiame rajone - skirtingi situacijos vertinimai. Jei kolega Jonas neleis pameluoti, jo skyrius mano sektoriuje, taip pat turi pakankamai maisto.
Klysti žmogiška ...
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 04 , 19:12

Kiek girdėjau, šį pavasarį visi giriasi stipriomis šeimomis. Matyt buvo efektyvesnis rudeninis gydymas nei įprastai ir galbūt palankesnės sąlygos prisiauginti bičių. Po pirmojo maitinimo 10 litrų šeimai maisto lizduose beveik nebuvo - viską sunaudojo perų auginimui. O stipriai jungtai šeimai vidutiniškai sumaitinau po 40 litrų cukrinio sirupo arba 30 litrų cargilo. Tad jei pasitenkinot 20kg, apie sausio vidurį buvo pats laikas traukt link avilių su kibirais :lol:
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys
Aviliai:Dedano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:16
Bičių rasė:prie Karnikos
Pranešimai:372
Užsiregistravo:2010 Sau 01 , 12:29

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 04 , 19:30

Rudenį užmušiau perus gydymu ir su nerimu laukiu, kas bus už 2 savaičių. Bet, kaip matote, situacijos kardinaliai skirtingos.
Klysti žmogiška ...
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 04 , 21:41

Naujom metodikom ir europiniu išmislu nemaitinau. Prie to dar nepribrendau ir kažin ar pribręsiu. Cukrus, o iš jo sirupas. Be to dar Jūsų komentartai apie "čiūdo maistą"... Sumaitinau šeimoms po 12 kg.cukraus. Šeimos ant 7-8 rėmų. Be to dar turėjo ir savo medaus. Maitinta nuo rugpjūčio 19 iki rugsėjo 1. Tuo pačiu laiku ir gydyta. Vorostopo juosteles laikiau 1 mėn. Bevitaliu laisčiau (11.25).
Po pavasarinio patikrinimo ir lizdų valymo nematau, kad bitės sunaudojo daugiau maisto. Lizde jo gausu. kaip ir eiliniais metais. Iš tų šeimų, kurios turėjo po 8 korius, po vieną atėmiau ir pernešiau į kitas (kaip ir kiekvienais metais). Lauksiu gražesnių dienų ir teks po truputį atakiuoti.Šeimoms daviau skysto maisto į korius. Matau, kad gerai padariau, nes orai tokie kokius matome. Taigi kas geriau, maistaS IŠ CUKRAUS ar europinis išmislas? Matau, kad dėl pastarojo bėdavojat.... Įrodykite ar pritarkite dėdei vidmantui...
PS
Cukrus ir lieka cukrus - "nesuklastosi istorijos". O kt. didelis... ? Nepasitikiu aš šiuo verslu. Juk kažkas tai rašėte - to nepirk, to nepirk....
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 04 , 22:32

Vidmantai, neturėjot pavasarį jungtinių stiprių šeimų.Dabar jos dešimt rėmų tirštai aptūpusios.nekeista jog tokioms reikia maisto 22-30 kg žiemai ir visai normalu dvi pilnos meduvės gegužės mėnesį
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 04 , 22:53

Nepeikiu visai aš to inverto.Pernai pavedė vienas tiekėjas,todėl pirkau pas kitą kažkokio lenkiško.Sumaitinau po 10-12 kg+ dar kažkiek medaus buvo likę.Žiemojo gerai,o maisto prieš savaitę dauguma po 2-3 korius turėjo,nei vienos "an ledo" neradau.Maisto po žiemos likę daugiau nei kitais metais.Iš tų diskusijų apie invertą jokių išvadų napadarius,tam tas negeras,tam kitas,čia kaip ir lenkiškas cukrus :)
Vienas bitininkas prieš pora metų keikė tą invertą:"bitės žiemą susimetė viršui korių,paskui mirė iš bado,o apačioj invertas liko" dar sakė"invertą buvo supyles į kažkokias smirdančias bačkas,gal todėl nenorėjo" bet vistiek invertas liko kaltas :)
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 04 , 23:13

Maitinau lenkišku invertu ,kurį pats parsivežiau .Sirupas nesusicukravęs,Tik labai keista viršutiniame korpuse perai ir mažai maisto ,o apatiniame korpuse dengtas maistas Kalbėjau su bičiuliu pas jį bityne tas pats .Jis maitino Cargiliu ,
deivido
Patyręs narys
Aviliai:dadano, 10 rėmų aukštinius
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:18
Pranešimai:82
Užsiregistravo:2010 Bal 23 , 20:38

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 05 , 08:36

Maitinau invertu bet vistiek radau sucisukravusi. Manau, kad su medum bitės sumaišė, nes kibire invertas puikiai išsilaikė. Įdomu, kad dviejuose daugeaukšiuose maisto visai nėra, švaru, kaip iššluota. Permažai rudenį daviau maisto, o jos ilgai perus augino. Tai jas jau nuo vasario maitinu (džiaugiuosi kad nepatingėjau). O pasirinkti invertas ar cukrus aš renkuosi pagal kaina, nes labai patiko vieno bičiulio pasakymas: negi lenkai važiuoja į Panevėžį cukraus? :lol:
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 05 , 09:59

Surskis pasakytų "geras klausimas- ilgai laukiau šito klausimo", kaip ir tikėjausi- diskusija dėl inverto prasideda. įrodykit kas nors inverto pigumą prieš cukraus sirupą (niekaip nesurandu ekonomijos), tiesa invertą pirkčiau mažmenine kaina,(be to inverto reikia daugiau, ko nereklamuoja pardavėjai)
Ačiū
Vartotojo avataras
Vytautasptn
Patyręs narys
Aviliai:T-18, dadanai
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfasta
Pranešimai:189
Užsiregistravo:2010 Vas 13 , 14:51

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 05 , 10:24

Pigumas tame, kad sutaupomas bitiniko darbo laikas.
1. Atkrenta sirupo gamyba.
2. Greitas bičių maitinimas. Atsiveži sirupą, iš vakaro supili pusę kibiro į penetuvę, ryte jau tuščia.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 05 , 10:28

Vytautasptn rašė:Pigumas tame, kad sutaupomas bitiniko darbo laikas.
1. Atkrenta sirupo gamyba.
2. Greitas bičių maitinimas. Atsiveži sirupą, iš vakaro supili pusę kibiro į penetuvę, ryte jau tuščia.
Turinčiam 9 šeimas -tai visiškai neaktualu, (aš nekalbu apie profesionalus, ten kitos apimtys ir kitokia matematika)
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 05 , 12:30

Man tai invertas patiko, vien dėl to, kad velniškai susitaupo laiko ir nugara. Nes kai reikia paruošti iš kokių 3-3,5 tonos cukraus cukraus sirupą tai.... (aišku jau ir taip bačkose ruošiu). Invertas pas mane nesusikristalizavo, na gal kiek, bet ir cukraus sirupe randasi vienas kitas kristalas. O praeitą rudenį invertas buvo žymiai pigesnis nei cukrus, kurį dar reikia paruošti. Bent aš pirkau po 3,2lt, nors iš vakaro dar žadėjo po 3lt :lol: visi žinom tuos verslininkus. Tiesiog galvoju, kad to inverto daugiau reikia palikti, nei viešai deklaruojama. Bet vėl gi, jei reikės daugiau, nebeaišku ar jis bus pigesnis už cukrų? :)
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys
Aviliai:Dedano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:16
Bičių rasė:prie Karnikos
Pranešimai:372
Užsiregistravo:2010 Sau 01 , 12:29

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 05 , 20:04

Invertas nesusikristalizavo, daugumoje atvejų nebuvo užakiuotas, ir neturiu įrodymų, kad būtų parūgęs. Aš už invertą, ypač kai didelis erkėtumas ir reikia saugoti šeimos resursą pavasariui. Bitės mažiau susidėvi.
Klysti žmogiška ...
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 05 , 20:23

Šiandien ir aš pasidaviau vos ne visuotinam ažiotažui forume - ar nebadauja šiemet pavasarį bitės. Nuvykau pas jas ir nusiraminau. Visuose aviliuose abu kraštiniai koriai iš išorės mažiausiai iki pusės nuo viršaus dengti.Kai kuriuose, išėmus skirtuką, matėsi dengto ir antrame nuo krašto. Gal viename kiek mažiau. Toliau nelindau. Rudenį penkiems aviliams sumaitinau 58 kg. cukraus. Žiemojo atatinkamai ant 7 ; 8 ; 8 ; 8 ; 9 korių. Kandi nedaviau. O dabar, ir šiandien, gražiai neša žiedadulkes. Visuose viršuje po pagalve jaučiasi šiluma. Kol kas esu ramus.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 05 , 21:57

grikis rašė:Man tai invertas patiko, vien dėl to, kad velniškai susitaupo laiko ir nugara. Nes kai reikia paruošti iš kokių 3-3,5 tonos cukraus cukraus sirupą tai.... (aišku jau ir taip bačkose ruošiu). Invertas pas mane nesusikristalizavo, na gal kiek, bet ir cukraus sirupe randasi vienas kitas kristalas. O praeitą rudenį invertas buvo žymiai pigesnis nei cukrus, kurį dar reikia paruošti. Bent aš pirkau po 3,2lt, nors iš vakaro dar žadėjo po 3lt :lol: visi žinom tuos verslininkus. Tiesiog galvoju, kad to inverto daugiau reikia palikti, nei viešai deklaruojama. Bet vėl gi, jei reikės daugiau, nebeaišku ar jis bus pigesnis už cukrų? :)
Apie kokį invertą čia kalbama? Žiūriu, kad daug kas invertu vadina ir tuos lenkiškus gliukozės sirupus arba
Cargill sirupus, bet juk jie nėra invertuoto cukraus sirupai skirti bičių maitinimui, o skirti maisto pramonei kaip pigesnis cukraus pakaitalas ar ne?
Tikrieji bitėms skirti invertai yra pvz. vokiški "Ambrosia", "Apiinvert", šitie tai tikrai neturėtų kristalizuotis koriuose.
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 06 , 08:02

As Cargill'iu bandziau maitinti, neuzdengtuose koriuose dar rudeni atsirado cukraus kristalu, dabar kristalu padaugeje, bet pilnai susicukravusiu akeliu nera.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 06 , 09:48

Taigi, kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių. Rolandas 30 jau apibudina tiksliau. Kad kas nors razumnai parašytų, ką pirkti, kokiu maistu maitinti. O tai dabar visi š... mala ir neparašo kas geriau, o bitėms sveikiau. Gero daikto ir kaina bus žymiai didesnė. Pvz. dešrelių yra pirmos rūšies ir kaina maža, betgi nepirksi pagamintos iš tešmenų mėsos, ieškai kur brangiau ir skaniau. Pabandykim atskirti pelus nuo grūdų. Gal tada nebereiks spėlioti ar kristalizuojasi ar ne. Normaliomis sąlygomis, ar bitės uždengia tą invertą? Negi visą laiką būna atviras?
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 06 , 10:40

Reikia prisiminti Trano išmintį- jis traktatus baigdavo olimpine fraze "galvokite savo galva". Reklama yra visagalė, o pardavėjai irgi turi savo interesų. Kaip nebūtų baisu- tešmenų dešrelių galima nusipirkti ir auksčiausios rūšies kaina. Kai prasidėjo prieš du metus cukraus kainos kilimas, kažkoks gudrutis iškart pasiūlė švediško cukraus pigiau (idomu ar kas prisipirkot?) (Vidmantas tikriausiai prisimenat mano ir savo komentarus, beje ir vieno forumiečio (vardo neminėsiu)). O kad inverto reikia daugiau- pardavėjai, irodinėdami jo pigumą taktiškai nutyli.
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 06 , 13:39

Tranas gerai sako - reikia galvoti savo galva. :) apskritai su bitininkavimu vienos tiesos nėra, kas tinka vienam netinka kitam. Pas mane tiek maiste iš cukraus sirupo, tiek šį pavasarį iš inverto vienur kitur (retai) matyti kristalėliai. Bet nematau čia problemos. Sieju su tuo, kad pas mane yra rapsynai. Koriuose gali likti šiek tiek medaus, kas skatina kristalizuotis. Svarbu tai, kad dar neteko rasti korių kaip "lentų". Pirkęs esu invertuotą sirupą "Apiinvertą".
Pagal mane maistui puikiai tinka ir cukrus (tiek lenkiškas, tiek lietuviškas) ir invertuotas sirupas. Kiekvieno apsisprendimo reikalas, pagal savas aplinkybes. Vienam gal bus svarbu kaina, kitam sutaupytas laikas.

Grįžti į