Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15
Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2008 Gru 29 , 19:41

hmm.. apsvieskite mane, kas tos "Bitutės ratuotos" ? Kur paskaityti ta straipsni? Mane labai domina tylusis motinu keitimas..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vidmantas
Patyręs narys
Pranešimai:46
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 21:27

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2008 Gru 29 , 20:13

Tai kokių metų ir kuriame numeryje aprašyta? Įdomu butu paskaityti.
O gal galit aprašyt tą 'tylųjį' keitimo būdą?
lsaulius
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Pranešimai:103
Užsiregistravo:2008 Rgs 19 , 12:40

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2008 Gru 29 , 21:21

Rusiškame bičiulių forume buvo rašyta apie sparnelio pakirpimą bičių motinėlei, kad ji negalėtų išlėkti su pirmalakiu spiečiumi. Tam buvo siuloma nukirpti trečdalį vieno sparnelio. Kai per neatsargumą ar persistengus sparnelis būdavo patrumpinamas per daug, buvo pastebėta, kad bitės motinėlę išbrokuodavo ir pakeisdavo ją tyliuoju būdu. Tą darydavo ir kai motinėlė netekdavo kojelės, ją žymint. Metodas atrodo barbariškas ir neleidžiamas bitininkaujant ekologiškai, tačiau kartais tikslas siekiamas nepaisant priemonių. Be to reiktų naujos temos forume.
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2008 Gru 29 , 23:31

Pasiūlymas: šį metodą užpatentuoti. Busite labiausiai pasižymėjęs Lietuvos bitininkas.
lsaulius
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Pranešimai:103
Užsiregistravo:2008 Rgs 19 , 12:40

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2008 Gru 30 , 09:56

Šis būdas nėra mano praktikuojamas ar išbandytas, tokią informaciją radau www.pchelovod.info
Kaimyna$
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaauksciai(bitide), dadano.
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2008 Geg 01 , 10:50

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2009 Sau 01 , 19:15

kice rašė:hmm.. apsvieskite mane, kas tos "Bitutės ratuotos" ? Kur paskaityti ta straipsni? Mane labai domina tylusis motinu keitimas..
Siap bitute ratuota vadinama bite nesanti ziedadulkes del savo isvaizdos... :good: dar yra tokie zurnaliukai. Tyliuoju budu motinele keicia bites,kurios nesiruosia spiesti,o motinele buna arba pasenusi,arba susirgusi,ar dar del kokiu priezasciu nevisai gerai atliekanti savo darba.Bites nulipdo motinini lopseli lizdo viduri (dazniausia) ar dar kokioj dekingoj vietoj. Lopselis buna gan saugus ir vienas-ne taip kaip spietiminiai korio krastuose ir daug.Kai nauja motinele issirita ir buna patikrinta,senoji nugeliama,o bites nespiecia.
Kazkaip tai tai taip :shame:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2009 Sau 18 , 15:42

Katyte rainuoji, aš tokį "tylų" motinos keitimą aprašiau čia forume, ir "bitutės ratuotos " skyrelyje laikraštyje "Ūkininko patarėjes"
Mes tranai tokį būdą, tylų laikiną "mamytės" paketimą, naudojame dažnai, kad žmona nesužinotų. :lol:
Paskutinį kartą redagavo TRANAS 2009 Sau 20 , 22:55, redaguota 1 kartą(us).
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2009 Sau 18 , 17:49

zmonos viska zino.. jei vyro revizija daznai daro, gali pasakyti kada ir i kokia puse buvo uzsukes.. :chi:
Tas Ukininko paterejas, su tom "Bitutem ratuotom" yra internete? Nes as esu ziopla ir nerandu.. jei nera - gal kas galite nuskanuoti ir per koki skype atsiusti? ar i foruma imesti? Buciau labai labai dekinga.. :)
mano skype: kice1232
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2009 Vas 13 , 23:57

Kaip gali žinoti kur vyras "motiną keičia" jei "Bitutės ratuotos" nerandi. Kiek ten kepinių receptų.........jei nors pagal kurį nors vieną vyrui iškeptai, tai jis tikriausiai nebenorės "keisti" savos motinos. Nueik į pakruojo centrinę biblioteką ir paprašyk paskutinių dvieių metų komplektus. Kiekvieno šeštadienio numeryje rasi skyrelį "Bitutė ratuota" :gANDb:
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2009 Bir 11 , 10:18

Kas susidūręs su tokiu motinos keitimo būdu gal man atsakytų i klausimą: ar naują motiną keitimui bitės augina dar esant senajai ar ne?
Prieš kelias dienas apžiūrin vieną, iš po žiemos silpnesnę, bet dabar intensyviai stiprėjančią šeimą, radau pradėtą siūti motininį lopšelį, o jame motinos vikšrelį. Vienadienių perų nesimato. Dėl to kyla klausimas ar tas lopšelis "planiniam" motinos keitimui ar gelbejimosi variantas? Lizde tas motininis lopšelis vienintelis.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2009 Bir 11 , 10:53

Bitės motiną keičia "tyluoju" būdu dar esant ir senajai motinai. Po jaunosios apsivaisininmo dar kurį laiką lizde būna abi.
Vietoje nesant sunku tiksliai pasakyti, bet perų nebuvimas rodytų, kad apžiūrėdamas pažeidei motiną ir bitės auginasi naują, bet ne gelbėjimosi, kadangi tebėra ir senoji, o visiškai normaliai keičia į naują motiną tyluoju būdu, nes senoji tapo neįgali.
Būna, kad motina blogai apsivaisina ir jai baigiasi traninė sperma ir dėl to staigiai nutrūkast normalus perai, bet po kie laiko pasirodo traniniai, jei bitininkas išlaužia tą lopšelį ir neduoda bitėms pačioms laiku pasikeisti motinos. Palik ramybėje tą šeimą ir bitės pačios viską susitvarkys.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2009 Bir 22 , 10:50

Idomi situacija pas mane.
Motina pernykste, bites 24 remu skrynioje (20 remu seima). Lizdas vienoje puseje, teoriskai medu turetu deti i kita (nera ka deti, deja). Toje medaus puseje kokiu treciu remu nuo diafragmos radau motinini lopseli (aiskiai spietiminis motininis lopselis). Nedengtas dar, is paziuros 2-3 dienos peras (sudetas pries 5-6 dienas). Okey - ziuriu toliau, pereinu visa lizda, motina pernykste, kaip sakiau, privariusi 16 remu peru, kiausineliu yra, bites dirba kaip dirbusios, korius siuva, jokios spietimines nuotaikos nesijaucia. Daugiau jokiu motininiu lopseliu. Antra laka atidaryta, bet per ja eina silpnai (nera beveik medunesio, nes lyta perlyta viskas)
Rusu forumuose skaiciau, kad tokiose skrynutese bites negauna motinos medziagos ir gali sonuose pradeti vykdyti autonominius sumastymus. Ar cia nebus tas autonominis sumastymas? Ar issiaugins motina ir ar imanomas variantas, kad viename avilyje gyvuos motina su savo duktrerimi kaip dvi suverenios monarches vienoje seimoje...? Man to nera niekada nutike, tai as net nezinau, ko tiketis - elementaraus tylaus pakeitimo (ko bites siaip nedaro esant sveikai antros vasaros motinai), ar laukti spieciaus vos is vieno spietiminio lopselio...
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2009 Bir 22 , 12:01

Mano manymu tai elementarus "tylusis" motinos pakeitimas. Tokių atvejų bitininkai nepastebi, tik rudeni imant medų ir ruošiant lizdą žiemai, pasižiūri, kad yra išėjusi, o kartais ir dvi gražios motinos. Žiūri toliau, ogi dirba senoji. Atpažisti, kad sena arba pagal išvaizdą, arba jei žymėta. Dar paėškojas randi ir jauniklę besidarbuojančia. Aš vienai savo šeimai senais laikais esu nekeitęs motinos dvylika metų, o jos pačios kas antri metai pasikeisdavo pačios.
Tokie tylūs keitimai daugiausi prasideda tik liepos pabaigoje ir rugpiųčio pradžioje, bet jei jaučia, kad senajai artėja galas, tai ir anksčiau. Bet būna, kad ir su viena spietline išspiečia. Gamtoje griežtų taisyklių nėra yra tik dažniausiai pasikartojantys vienodi varijantai. Dėka tokios įvairovės ir vyksta evoliucijos procesas. Gal skaitei, kad pirmas žmogus mėlinakis gimė kažkur prie juodosios jūros, o dabar kiek tokių pasaulyje. Gamta evoliucionuoja šuoliais, spiralia , na mokslinio komunizmo tai jau nebepradėsiu aiškinti :lol:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2009 Bir 22 , 13:43

Aha, as jau pradejau galvoti, kad man cia kazkokio sjiezdo medziaga destot :)
Na, jei pasikeistu tyliai, tai liuks. Tik as kazkaip buvau isitikinusi, kad tyliai keicia lopseliais vidury remo - na kaip netekus motinos. O cia grynu gryniausias spietiminis lopselis.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2009 Bir 22 , 14:04

Renika, mano pastebėjimu, motininiai lopšeliai keičiami tyliuoju būdu yra kaip tik antruose-trečiuose nuo galo koriuose, net ne lizdo viduryje, dideli, grąžus, korio pakraštyje. Manyčiau, kad tai harekteringa "tyliajam" keitimui.
Korio viduryje būna tik gelbėjimosi, tokie maži , nuknabę, ir net po du ir t.t., na kaip subrendusiai bitininkei "sjezdo" medžiagos nedėstysiu.
juozas
Patyręs narys
Pranešimai:113
Užsiregistravo:2008 Lap 28 , 00:48

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2009 Bir 22 , 21:16

Renyka .pas mane irgi toks atvejis buvo.avilys 25 remu sudviem lakom.lizdas suformuotas prie 1lakos otoliau uzdari perai duonele medus ir taip toliau.as irgi radau gal treciam kory lopsely apacioje kraste toky ilga gana grazu.nulauziau dabar gailiuosi.peru lizde daugybe.daugiau lopseliu perziurejes lizda neradau.as irgi skaiciau rusu forume kad bites nejaucia motinos kvapo jeigu jos buna tolokai nuo jos irnetgi uzsiaugina nauja motina.uzdariau antra laka ir nafik kaip valinskas sako.lauksiu kas bus toliau.dabar bites apgule ta laka buvo yprate teks pakeist yprocius tai tiek ziniu.
Stebetojas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, 1 varšuvinis
Bičių šeimų skaičius:7+1
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:Kokios atskrido
Pranešimai:359
Užsiregistravo:2008 Lie 15 , 11:10

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2009 Lie 14 , 16:17

Gal nuskambės kaip visiškas ... net nežinau kas, bet mano bitės beveik VISKĄ daro pačios :), tame tarpe ir motinėlę keičia kada joms reikia :lol: Esu matęs tokių lopšelių ir pas save šį pavasarį. Matyt, reikėjo keitimo. Lopšeliai paslėpti beveik gale greičiausiai kaip tik dėl kvapo. Senoji motinėlė vis dar dirba, kol išsirita jaunoji (ir kojas apšyla), po to vykstą raktų nuo visų svirnų perėmimas ir, atėjus laikui, senoji motinėlė arba išskrenda, arba būna nugeliama.

Dėl lizdo persimetimo į kitą diafragmos pusę. Man tokio dalyko nėra buvę, bet dėdė pasakojo, kad vieną kartą išsukęs medų sudėjo rėmus bitėms išlaižyti už diafragmos. Sudėjo "standartiškai", su vienu skirtuku. Po kiek laiko patikrino, tai spjaudėsi, nes reikėjo rado perų pridėta ir reikėjo lizdą performuoti. Sakė, pirmą kartą gyvenime matė tokį dalyką, kad motinėlė persimestu į kitą pusę.
Todėl visada duodamas išlaižyti rėmus dedu po 2-3 skirtukus. Kol kas bėdų nekilo.
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys
Pranešimai:84
Užsiregistravo:2009 Geg 14 , 21:21

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2009 Lie 15 , 20:10

As ir turejau motinele kuri 3 metus dirbo po to pamaciau kad yra lopsys. lopsi palikau ir po neilgo laiko setbejau dvi motinas. ziemot palikau abi. idomu tik tai kada senoji motina dingo (rudeni ar ziema) nes pavasai nebuvo jau. Jaunoji tai didziule grazuole. Bakfasta veisle. Prikabinu senosios jaunosios motinos foto.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2009 Lie 15 , 20:19

taio dabar pas tave pirmos kartos Bakfasto misrunes? :o
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2009 Lie 15 , 23:50

Kai turėsi 2 kartos bakfasto mišrūnę tai laukiu atsiliepimųapie tą šeimą

Grįžti į