Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

Bitininko kalendorius.
egidukas
Patyręs narys
Aviliai:dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:70
Bitininkavimo stažas:27
Bičių rasė:3 bičių rasės
Pranešimai:397
Užsiregistravo:2009 Rgp 12 , 14:47
Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2011 Rgs 13 , 07:52

Vot ir įdomu, turiu atliekamas dvi vaisingas šiūmetes motinėles ir vieną nestiprią šeimelę galvoju kad teip islaikius jas iki pavasario nes kartais buna, kad kelios šeimos be motinu pavasarį ir tuomet tenka stiprias šeimas be reikalo junginet.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2011 Rgs 13 , 11:49

Va čia aš pagalvojau, o kas yra bičių šeimos žiemą minimumas? Aš esu atskirą šeimelę į žiemojimą išleidusi ant 4 dadano rėmų, pavasarį siaurinau iki 3, o vasarą pasiėmiau iš jos medaus. Galvoju, o jei būtų atitinkama įranga (aviliukas su plonomis aklinomis diafragmomis), ar įmanoma būtų tokias rezervines motinas į žiemą išleisti kad ir ant 3 rėmų (jei šeimelės viena kitą šildytų?). Tokiu atveju atkristų širdagraužis "ką daryti su nereikalingomis motinomis"...
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2011 Rgs 13 , 13:08

rennyka rašė:Va čia aš pagalvojau, o kas yra bičių šeimos žiemą minimumas? Aš esu atskirą šeimelę į žiemojimą išleidusi ant 4 dadano rėmų, pavasarį siaurinau iki 3, o vasarą pasiėmiau iš jos medaus. Galvoju, o jei būtų atitinkama įranga (aviliukas su plonomis aklinomis diafragmomis), ar įmanoma būtų tokias rezervines motinas į žiemą išleisti kad ir ant 3 rėmų (jei šeimelės viena kitą šildytų?). Tokiu atveju atkristų širdagraužis "ką daryti su nereikalingomis motinomis"...
Šis atvejis išlaikyti motinas per žiemą yra pats paprasčiausias. Mano savadarbiai aviliai tam buvo ir pritaikyti. Už aklinos, įstatomos plonos diafragmos puikiaiusiai peržiemodavo šeimelės ant 3-4 rėmelių. Pavasarį nebebūdavo problemų ką daryti jei kuriame avilyje dingdavo motina.
Bet čia buvo kaip išlaikyti motinas, kita mintis. Esu išbandęs ir tokį būdą - 6 motinas viename avilyje. Bet čia jau ne mano išgalvota. Čia patyrimas ar tai bulgarų, ar slovakų, ar lenkų , lyg tai pavardė Michailovai - tėvas ir sūnus. Dar apie 1990 metus rašė viename bitininkų žurnale. Vakare pažiūrėjęs, jei rasiu, papildysiu. Metodas labai įdomus, bandydavau keletą metų, bet ne visada pavykdavo. Čia priklausydavo nuo žiemos, ar motinų patalpinimo laiko, ar dar nuo ko.
Paimamas paprastas rėmelis, be vielučių. Viršutinėje rėmelio dalyje išgręžiamos ties centru 6 skylės apie 2 cm. diametro. Į šias skyles iki pat apatinės sijelės įstatomi susukti tinkliniai, mažomis akutėmis vamzdeliai, į kuriuos ir patalpinamos motinos. Šios šeimos motina irgi taip pat patalpinama. Toks rėmelis statomas į lizdo centrą tarp pilnų medaus korių. Koriai suglaudžiami. Va čia ir labai reikia atakingai paruošti lizdą, kad motinos pasiektų medų. O gal ir bitės maitina motinas, kas ten žino. Didžiausias išlaikimo skaičius buvo 4 motinos. O buvo metų, kad ir nė vienos neliko.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2011 Rgs 13 , 13:24

Rennyka,
del siu galimybiu,po ilgu svarstymu ,pasirinkau naujus ,gulstinius 22 remu ,dadanus.Liepos pabaigoje,visu pagrindiniu seimu,keiciau motineles.Pasidares sonuose papildomas lakas,suformavau pagalbines seimas su senomis(pernykstemis) motinomis.Seimeles formavau ant dvieju-trieju remu.Dabar viena seimele jau netelpa ant 5 remu :lol: .Visos seimeles ziemos siltuoju budu,nuo pagrindiniu seimu jas skiria aklina OSB defragma.Tai darau pirma karta,patirties neturiu,o ir pasiskaityti nelabai randu kur.Taip,del grauzaties naikinti motineles,problemu neturiu,o tuo paciu esu pasiruoses ir kitu metu netiketumams.Jeigu kazkas atsitiktu su pagrindiniu seimu motinelemis,turiu puiku rezerva.Toliau,prazydus blendem,seimeles prijungsiu prie pagrindiniu seimu,taip pagrindinese seimose atsiras papildomai biciu ir manau po pora koriu su perais.
Po pavasarinio medunesio,vel formuoju seimeles su jaunomis motinomis,paimdamas dengtus perus ir jaunu biciu is pagrindiniu seimu.Na, tolesne seka jau kitu temu.Kaip pavyks perziemoti,parasysiu pavasari,o dabar idomu stebeti,kaip jos kabinasi uz gyvenimo.Jeigu pagrindines seimos jau tinginiauja,tai tos tempia ziedadulkes ir rudeniu dar nekvepia.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2011 Rgs 13 , 16:27

[quote="Kest"],po ilgu svarstymu ,pasirinkau naujus ,gulstinius 22 remu ,dadanus.Liepos pabaigoje,visu pagrindiniu seimu,keiciau motineles.Pasidares sonuose papildomas lakas,suformavau pagalbines seimas su senomis(pernykstemis) motinomis.Seimeles formavau ant dvieju-trieju remu.Dabar viena seimele jau netelpa ant 5 remu :lol: .Visos seimeles ziemos siltuoju budu,nuo pagrindiniu seimu jas skiria aklina OSB defragma.Tai darau pirma karta,patirties neturiu,o ir pasiskaityti nelabai randu kur.

Tiksliai ,pagal Jūsų aprašytą būdą (22 rėmų gulstiniame su laka iš galo ir 25 mm. storio medine aklina diafragma) pernai žiemai palikau dviejuose aviliuose po 3 korius. Abi šeimelės peržiemojo puikiai, nors dėmesio perdaug joms neskyriau.Šį pavasarį atidaviau jas draugui. Per vasarą užaugo normalios šeimos.
Vasarą jau kopinėjo medų.
egidukas
Patyręs narys
Aviliai:dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:70
Bitininkavimo stažas:27
Bičių rasė:3 bičių rasės
Pranešimai:397
Užsiregistravo:2009 Rgp 12 , 14:47

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2011 Rgs 13 , 18:39

Kęstai čia šauniai padarei, iš tikrųjų taip ir reikėtų daryti, efektas pavasarį tikrai labai geras sujungiant šeimas, nėra ir ką pridurt nebent, kad laiko sąnaudos išauga ir aviliai tam paruošti, o aš vat galvojau kaip čia paprasčiau tą motinėlę išsisaugot
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2011 Rgs 13 , 20:45

egidukas rašė:Kęstai čia šauniai padarei, iš tikrųjų taip ir reikėtų daryti, efektas pavasarį tikrai labai geras sujungiant šeimas, nėra ir ką pridurt nebent, kad laiko sąnaudos išauga ir aviliai tam paruošti, o aš vat galvojau kaip čia paprasčiau tą motinėlę išsisaugot
Egidukai,
tavo klausimas labai idomus ir intriguojantis.Kaip ir tu,laukiu,kad kas nors,ka nors,parasys.Turiu gera motinele,laikau virs lubeliu,bet jauciu,kad arteja jos galas(tiesa ,galiu padovanoti,jeigu kam nors reikia).Itariu,kad kazkokie varijantai yra.Pries pora metu,apie balandzio viduri,lankiausi pas viena sena bitininka Plungeje.Pasiguodziau,kad turiu viena pikta seima.Tai jis is karto pasiule keisti motinele.As isreikiau nusistebejima ,is kur gauti tokiu laiku gauti motineliu.Jis pakele vienam avily pagalves ir padave narveli su motinele ir keleta biciu,sakydamas,kad tai puiki pernykste motinele.Tada as jo neklausiau,kaip jis ja is laike iki pavasario,bet atrodo teks :chi: .Tada man labiau rupejo,kaip ja iduoti i seima,kaip man sekesi,gal but parasysiu ziema :lol: .
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2011 Rgs 13 , 21:42

Kest, pavasariais pas kiekvieną stambesnį bitininką tokių motinų pasitaiko sujungus dvi nusilpusias šeimas. Kad ir peržiemojo, kad ir su motinomis, bet vienas geras arklys visada daugiau veža negu du silpni kuinai. ;)

Ir dar įdomus dalykas: nors motina paimta pavasari ir iš silpnos šeimos, bet paduota į kitą šeimą dirba labai gerai. Smulkesnius bitininkus pavasariais ne kartą esu tokiomis motinomis sušelpęs ir stebėdavausi, kad po kiek laiko sutikę, tas motinas labai giria.
Vėliau, prisiklausęs nepelnytų pagyrų specialiai silpnų šeimų motinas pabandžiau sukeisti vietomis ir rezultatai nustebino - šeimos vystėsi labai gerai ir iki pagrindinio medunešio pasivydavo stiprias šeimas. Po tokių pastebėjimų ir bandymų vėliau silpnesnių šeimų nebejungdavau, o sukeisdavau tik mamytes - efektas tikrai yra. Kuom paaiškinti,????????????nežinau, nebent tuo, kad svetima žmona visada gražesnė......svetimas vyras visada daugiau uždirba ir t.t. ;)
egidukas
Patyręs narys
Aviliai:dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:70
Bitininkavimo stažas:27
Bičių rasė:3 bičių rasės
Pranešimai:397
Užsiregistravo:2009 Rgp 12 , 14:47

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2011 Rgs 14 , 06:35

Vidmanto labai įdomi informacija apie motinų laikymą ir jau galima susidaryti vaizdą, kad išlaikyti motinas per žiemą šeip sau nėra toks paprastas dalykas
egidukas
Patyręs narys
Aviliai:dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:70
Bitininkavimo stažas:27
Bičių rasė:3 bičių rasės
Pranešimai:397
Užsiregistravo:2009 Rgp 12 , 14:47

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2011 Rgs 14 , 06:50

Neskubėk dovanoti motinos peržiūrėk dar šeimas, būna, kad pakeistą motiną ir po savaitės mišrūnės nugalabija ypač gerai maitinamos
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2011 Rgs 14 , 12:31

Pirmo varianto apie tą bitininkų šeimą neradau, radau tik pakartojimą žurnale Pčelovodstvo 1991 Nr.8. kaip išlaikomos žiemą motinos. Yra paveikslėlis, kad susidarytų pilnas vaizdas, ne tik mano paaiškinimas. Kiek atsimenu tie bitininkai laiko apie 1000 bičių šeimų, tik kokioje valstybėje - niekaip nebeatmenu. Bet Europoje.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
egidukas
Patyręs narys
Aviliai:dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:70
Bitininkavimo stažas:27
Bičių rasė:3 bičių rasės
Pranešimai:397
Užsiregistravo:2009 Rgp 12 , 14:47

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2011 Rgs 14 , 14:21

O nerašo koks pasisekimas?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2011 Rgs 14 , 14:30

Ten rašo, kad išsaugo. O aš parašiau kaip man sekėsi. Bet patikimiau prie šeimos formuoti šeimelę - 100%.
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2011 Rgs 15 , 19:59

Būčiau linkęs išbandyti Vidmantok pasiūlytą būdą neizoliuojant šeimos motinos. Kas nuo to, kad ji izoliuota kitoms geriau?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2011 Rgs 15 , 22:02

Ten taip buvo parašyta. Prisilaikiau instrukcijos. Šio, Jūsų siūlomo varianto, nepanudojau. Gal ir be reikalo. Metų metais dariau vienodai. Rezultatai buvo įvairūs. Bet koks būdavo malonumas, kai randi peržiemojusias kelias motinas. Bet reikėdavo suskubti iš tų narvelių paleisti į veiklą. Geriau būdavo kai trumpos ir lengvos žiemos. Bet jų nepasirinksi....
egidukas
Patyręs narys
Aviliai:dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:70
Bitininkavimo stažas:27
Bičių rasė:3 bičių rasės
Pranešimai:397
Užsiregistravo:2009 Rgp 12 , 14:47

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2011 Rgs 16 , 07:04

įdomu kodel motinėlės žūdavo ar nepasiekdavo maisto, ar sušaldavo, ar "psicologiškai" bitės jas paveikdavo, ar dar kita pričinia, kaip manot vidmantas?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2011 Rgs 16 , 08:43

Pačioje pradžioje tą šeimą parinkdavau gana gausią, gerai primaitindavau, lizdas gal būdavo per platus. Kamuolį šeima suformuodavo viename šone, šis rėmelis atsidurdavo beveik krašte, arba visai kraštinis. Rezultatas aiškus. Ir šiai šeimai reikdavo motinos. Dabar ir galvoju, kaip Floid samprotavo - velniam aš izoliuodavau tos šeimos motiną.
Kiti niuansai - nežinomi. Bet daugiausia mirusias rasdavau kraštiniuose narveliuose. Spėju, kad jie likdavo kamuolio krašte.
Vartotojo avataras
laimutis
Patyręs narys
Aviliai:bedugniai daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:80
Bitininkavimo stažas:30
Pranešimai:236
Užsiregistravo:2009 Geg 01 , 23:57

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2011 Rgs 17 , 11:11

egidukas rašė:Sveiki, ar niekas nebandėte išlaikyti per žiemą vaisingų motinėlių tiesiog narveliuose, kurie butų įdėti į žiemojančią šeimelę, juk pasitaiko kai žiemoja dvi motinėlės?
Čia paeksperimentavimui :chi:
http://parsiusti.lt/files/1QPIUDEV/0.pdf.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://parsiusti.lt/files/XWBRFIU6/1.pdf.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://parsiusti.lt/files/1KCAOOZY/2.pdf.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://parsiusti.lt/files/RV0B9QVA/3_0.pdf.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://parsiusti.lt/files/UPEEY9WH/4_0.pdf.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://parsiusti.lt/files/AEIBDEAH/5.pdf.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://parsiusti.lt/files/0DCP8B0V/6.pdf.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://parsiusti.lt/files/0V9TJOYI/7.pdf.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://parsiusti.lt/files/0RCUSU2R/8.pdf.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://parsiusti.lt/files/15QXJH69/9.pdf.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2013 Rgp 30 , 22:27

Nežinau,gal kvailai elgiuosi,gal sentimentai buvusioms motinėlėms,bet pavasariui palieku dvi motinėles,kurios atsirado po keitimo tyliuoju būdu.Viena pakeitė mamytę ir yra F1,kita pakeitė mano pernai išaugintą,šių metų čempionę,bet pati jau yra tūr būt F16.Turiu rezervo,galėčiau jas ir pakeisti,ką patartų profai?
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Motinos keitimas "tyliuoju" būdu

2013 Rgp 31 , 12:57

palik
tinginiai progreso variklis

Grįžti į