Bičių maitinimas

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47
Re: Bičių maitinimas

2013 Vas 23 , 15:22

antanaszigmantas1960 rašė:Gerbiamieji viskas tvarkoje, jeigu pasitaikytų šalta žiema be atlydžių, koriuose turėtų būty maisto po 26 centimetrus, tiek užtenka 6 mėnesiams, kylant bitėms į viršų.
Antanai, centimetru neprimatuosi. Svarbu žinoti kiek sumaitinai cukraus ir ar pagydei bites, tada drąsiai lauk pavasario. Jeigu nors 2-3 cm bus likęs lipčius, ar rapsinis, to libo pavasarinis - turėsi problemų. Geriau skaičiuoti kilogramus šeimai gryno cukraus...
rimvydas72
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:24
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:91
Užsiregistravo:2010 Vas 26 , 15:44

Re: Bičių maitinimas

2013 Vas 25 , 09:38

Kažkas forume rašė, kad pavasarį vietoje kandi ant lizdo užvažia kibirėlį medaus.
Reikia patarimo-buvau davęs giminaitei paprekiauti medaus.Kadangi jei parduoti nesisekė savaitgalį parvivežiau ir supratau kodėl jo niekas nenorėjo. ,,Didžioji verslininkė" prekiauja dėvėtais rūbais tai matyt medų laikė vasarą karštoje mašinoje ar net sunku pasakyti kur, nes jis perkaitytas. Tokia minkšta-skysta masė ( kvapas tai medaus).
Kaip manote ar po apsiskraidymo vietoje kandi galėčiau juo damaitinti b. šeimas ir ar išvis galiu jį duoti bitėms. Išmesti tai ranka nekils ( ne litras ir ne du).
Vartotojo avataras
vidasvas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai bedugniai
Bičių šeimų skaičius:16
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:71
Užsiregistravo:2009 Geg 12 , 15:57

Re: Bičių maitinimas

2013 Vas 25 , 09:56

Kaip žinia, šiltai laikant medų didėja HMF kiekis. Kuo šilčiau ir ilgiau medus laikomas, tuo didesnis HMF:
LŽI 1995 – 1998 m. atliktais tyrimais nustatyta, kad pavasario meduje, laikytame 2 metus +5-8′C temperatūroje, HMF susidarė iki 4,6 mg/kg, o tą patį medų išlaikius +15-25‘C temperatūroje, HMF kiekis jame buvo 25,0 mg/kg, o po 2,5 metų viršijo nustatytą mažiausią leistiną kiekį ir siekė 52,9 mg/kg.
(http://bitininkas.lt/lt/?page_id=485).
Kaip buvo forume rašyta Austėjos2, pavojingas HMF kiekis bitėms 30mg, mirtinas 150mg. Nors ten kalba buvo apie oksalo rūgštį, bet HMF tai toks pat (http://www.mano-bites.lt/viewtopic.php? ... 947#p21932)

Kad nerizikuoti, kogero galima padaryt medaus tyrimus ir žinant parametrus nuspresti.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Bičių maitinimas

2013 Vas 25 , 11:55

rimvydas72 rašė:Kažkas forume rašė, kad pavasarį vietoje kandi ant lizdo užvažia kibirėlį medaus.
Reikia patarimo-buvau davęs giminaitei paprekiauti medaus.Kadangi jei parduoti nesisekė savaitgalį parvivežiau ir supratau kodėl jo niekas nenorėjo. ,,Didžioji verslininkė" prekiauja dėvėtais rūbais tai matyt medų laikė vasarą karštoje mašinoje ar net sunku pasakyti kur, nes jis perkaitytas. Tokia minkšta-skysta masė ( kvapas tai medaus).
Kaip manote ar po apsiskraidymo vietoje kandi galėčiau juo damaitinti b. šeimas ir ar išvis galiu jį duoti bitėms. Išmesti tai ranka nekils ( ne litras ir ne du).
Užsuksi šeimas ir gegužę lakstysi po grūšias paskuj spiečius. Na, gal koks puskilis ar kilas medaus (tirpinto vandenyje) ir nepridarys bėdų, bet jei taip visą balandį maitinant, tikrai galima perdaug užforsuoti šeimas. Jei medus tinkamas žiemojimui, gal jį geriau rudenį atiduoti?
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
rimvydas72
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:24
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:91
Užsiregistravo:2010 Vas 26 , 15:44

Re: Bičių maitinimas

2013 Vas 25 , 12:31

Na šeimai išeitų po 1 ltr. Svarbiausia pačioms bitėms nebūtų pavojingas. O taip tai galima būtų ir per pavasarinį medunešį atiduoti.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Bičių maitinimas

2013 Vas 25 , 13:22

Manau,tai nebus šeimų užsukimas,ar iš korio valgys medų ar iš kibirėlio,tik,gal bitėm iš korio patogiau :) Pabuvęs an saulės stiklainy medus nuskaidrėja,po to kristalizuodamasis "nesužydi",prekinė išvaizda kaip ir geresnė būna,bet kažkas jame pasikeičia.Užtenka visada medų laikyt šiltoje patalpoje,pvz pas mane virtuvės spintutėj :) ,ir jis jau nebus toks kietas kaip laikytas nešildomose patalpose.Manyčiau,kad maitink Rimvydai tuo medum bites,tik kažkaip patiek tvarkingai,kad nesiterlintų :)
Vartotojo avataras
IevaL
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10 R
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:54
Užsiregistravo:2012 Lap 19 , 09:22

Re: Bičių maitinimas

2013 Kov 06 , 21:13

Ar reikia bites maitinti pavasari, po apsiskraidimo ar pries? Geriau duoti cukraus sirupa ar kandi tesla? :think: Aciu
bitutepilkoji
Patyręs narys
Aviliai:varšaviniai ir 3 dad prie Kaukinės miško
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:12
Bičių rasė:mišrios vietinės
Pranešimai:198
Užsiregistravo:2010 Kov 27 , 21:13

Re: Bičių maitinimas

2013 Kov 06 , 21:20

maitinti reikia tik jei badauja...
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Bičių maitinimas

2013 Kov 06 , 21:23

Šį rudenį taip maitinsiu ;)
" onclick="window.open(this.href);return false;
abrutis
Patyręs narys
Aviliai:dadano , T- 19 - 23 vnt.
Bičių šeimų skaičius:66
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:342
Užsiregistravo:2009 Sau 27 , 00:15

Re: Bičių maitinimas

2013 Kov 06 , 22:10

Rolandai, gal bitininkų šventėje galėtum parodyti, kaip įsisavinai šį naują bičių maitinimo metodą. Manau pasekėjų atsirastų. :lol:
Vartotojo avataras
balciunas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:pastoviai kintantis
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:344
Užsiregistravo:2009 Rgp 23 , 17:00

Re: Bičių maitinimas

2013 Kov 07 , 10:15

Matyt gera bizni pfasuko kad taip linksmai :lol:
Rolandas30 rašė:Šį rudenį taip maitinsiu ;)
" onclick="window.open(this.href);return false;
tomobitesinfo@gmail.com www.tomobites.lt
stintinas
Patyręs narys
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:51
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:145
Užsiregistravo:2009 Lap 21 , 22:04

Re: Bičių maitinimas

2013 Kov 07 , 20:13

Taip maitinti ,,, JĖGA :dance:
maxler
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai 10-remiai
Bičių šeimų skaičius:50
Bitininkavimo stažas:7
Bičių rasė:bakfasto
Pranešimai:131
Užsiregistravo:2012 Rgp 26 , 20:26

Re: Bičių maitinimas

2013 Kov 15 , 11:13

siandien RIMI pardavineja cukru po 3.19 lt( turintiems rimi kortele)
Esu atsakingas už tai, ką pasakiau, o ne už tai, kaip tu supratai!
Vartotojo avataras
edgaras
Patyręs narys
Aviliai:435 x 145 mm
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:28
Pranešimai:60
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 21:29

Re: Bičių maitinimas

2013 Kov 16 , 14:57

Vakar is antro karto pavyko pagaminti rusu forume aprasyta "pamadka" pavasariniam maitinimui. Pirma karta kai naudojau Kedainiu danisko shugar cukru gavosi kazkoks i kermosiaus saldainius panasus akmens kietumo daiktas. Antra karta naudojau lenkiska pigesni cukru ir viskas pavyko. Kvapas pasakiskas, neiskentejau ir atkandau gabaliuka - labai skanus produktas. Rytoj idesiu bitutems po apvestomis maitintuvemis. Labai jau nesaugi sita ziema mums kai rudeni prasisuko dvikojai ir nunese virsutinius korpusus su maistu, sunku patiketi bet visos seimos dar gyvos, tik bites jau visiskai po plevele tupi ir uzbaigia suvalgyti pries menesi duota kandi.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
011110
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:194
Užsiregistravo:2009 Kov 17 , 22:47

Re: Bičių maitinimas

2013 Kov 16 , 15:24

Dariau ir aš pagal ruso Stepanenko video. Viriau iš to paties akcijinio daniško shugar cikraus. Tik man gavosi tokie pat gražūs rudi kaip ir tavo iš lenkiško cukraus. Sudėjau, iš 8 tik vienas ima. Kitom matyt pakanka maisto. Duodamas padariau klaidą, kad kai kuriems aviliams iš apačios beveik nuplėšiau plėvelę, tai sukrito visa mano "pomada" į avilio dogną. Na, o kur palikau tik keletą pabadytų skylučių, tai normaliai.
ArunasS
bielka138
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:1
Užsiregistravo:2013 Kov 16 , 17:26

Re: Bičių maitinimas

2013 Kov 16 , 20:34

šiandien viriau 'pomadą' iš panevėžio cukraus pagal tą pat video. Na ką, nesilydė cukrus, tik putojo putojo, kol pradėjo staigiai kietėt. išėjo taip, kaip edgarui - kietas gabalas. Tokį bitės imtų?
Vartotojo avataras
Arvydas3
Patyręs narys
Aviliai:Dadant ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:22
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakf, It, mišr
Pranešimai:409
Užsiregistravo:2012 Bal 03 , 01:45

Re: Bičių maitinimas

2013 Kov 17 , 01:55

Vakar naktį suminkiau kandi tešlą iš cukrus pudros ir medaus. Dariau santykiu 4 : 1,1. 1,1 todėl, kad čia buvo rašyta 4:1, o kažkur rusiškuose video - 5:2. Na, darbelis buvo toks, kad kilo keletas klausimų:
1. Kokia prasmė pačiam minkyti, jei cukraus pudra kainuoja panašiai kaip paruoštas kandi Vilaroj? Aišku, reikia važiuoti iki Prienų, bet tai malonesnis darbas už valandos rankų makštą.
2. Kiek ta tešla gali stovėti ne šaldytuve?
3. Kodėl kandi geriau už paprastą sirupą? Juo labiau, kad Kriščiūnas ir kiti pataria duoti vandens pavasarį.
4. Manau, kad kol kas nedėsiu tos košės bitutėms, kol neįsitikinsiu (kai atšils), kur per mažai likę maisto. Ar aš klystu. (Praeitą pavasarį, kai dar vadovavo mano velionis dėdė, mes davėm sirupo pusei bičių. Kitoms kažkaip nespėjom - suprantu kad pasiteisinimas nenoks, tačiau man kelionė 175 km., o dėdė taip nusprendė. Tačiau mirė tik viena šeima, bet būtent ta, kuri gavo papildomo maisto.)
5. Nelabai supratau iš video, kodėl tokią tvirtą tešlą reikia duot su polietileniniu maišėliu?
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
https://www.facebook.com/rudziumedus
Vartotojo avataras
011110
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:194
Užsiregistravo:2009 Kov 17 , 22:47

Re: Bičių maitinimas

2013 Kov 17 , 09:10

Už tai paprasčiau ir daugiau nei du kart pigiau gaunasi daryti cukraus "pomada". Nereikia nei cukraus malt, nei rankomis taip inirtingai darbuotis.

Bielkai gal suputojo todėl, kad putų nenugraibei ir buvo per karšta liepsna. Man pavyko iš pirmo karto, bet viriau daugiau nei 1,5 val.
ArunasS
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Bičių maitinimas

2013 Kov 17 , 09:43

Arvydas3 rašė:Vakar naktį suminkiau kandi tešlą iš cukrus pudros ir medaus. Dariau santykiu 4 : 1,1. 1,1 todėl, kad čia buvo rašyta 4:1, o kažkur rusiškuose video - 5:2. Na, darbelis buvo toks, kad kilo keletas klausimų:
1. Kokia prasmė pačiam minkyti, jei cukraus pudra kainuoja panašiai kaip paruoštas kandi Vilaroj? Aišku, reikia važiuoti iki Prienų, bet tai malonesnis darbas už valandos rankų makštą.
2. Kiek ta tešla gali stovėti ne šaldytuve?
3. Kodėl kandi geriau už paprastą sirupą? Juo labiau, kad Kriščiūnas ir kiti pataria duoti vandens pavasarį.
4. Manau, kad kol kas nedėsiu tos košės bitutėms, kol neįsitikinsiu (kai atšils), kur per mažai likę maisto. Ar aš klystu. (Praeitą pavasarį, kai dar vadovavo mano velionis dėdė, mes davėm sirupo pusei bičių. Kitoms kažkaip nespėjom - suprantu kad pasiteisinimas nenoks, tačiau man kelionė 175 km., o dėdė taip nusprendė. Tačiau mirė tik viena šeima, bet būtent ta, kuri gavo papildomo maisto.)
5. Nelabai supratau iš video, kodėl tokią tvirtą tešlą reikia duot su polietileniniu maišėliu?
Pirkta parduotuvėse cukraus pudra bitėms netinka.Gamintojai į cukraus pudrą deda cheminių medžiagų ,kad cukraus pudra ilgai laikant išlaikytų birumą t.y. nesušoktų į gabalą. Jei neturite galimybių susimalti normalų cukrų ,pirkite kandi tešlą ,ar bites pamaitinkite kokybišku medumi .
Vartotojo avataras
edgaras
Patyręs narys
Aviliai:435 x 145 mm
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:28
Pranešimai:60
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 21:29

Re: Bičių maitinimas

2013 Kov 17 , 09:51

bielka138 rašė:šiandien viriau 'pomadą' iš panevėžio cukraus pagal tą pat video. Na ką, nesilydė cukrus, tik putojo putojo, kol pradėjo staigiai kietėt. išėjo taip, kaip edgarui - kietas gabalas. Tokį bitės imtų?
Taip pat gavosi ir man, nelabai suprasi ka ten nuiminet jei visas puodas atrodo kaip puta (burbuliuku mase). Su lenkisku gavosi kitaip,buvo sirupas o pavirsiuje burbuliuku sluoksnis kuri nuolat nuiminejau. Viriau nuo uzvirimo 1 val. Tada dejau citrinos rugsti ir dar po kokiu 15 min medu, palaukiau kol uzvirs ir dar 5 min. Iskarto ispilsciau i maiselius kibireliuose. Polietilenas atlaike, dik dejau dvigubus maiselius, bet nebutina. Prigraibiau beveik litra putu. Man dar pasirode kad reikia kuo maziau maisyti kai verda, tada ta puta formuojasi pavirsiuje ir ja galima muimti, ji net pradeda kieteti pavirsiuje.
Nemanau, kad bitems tinka kitas gabalas, nes ten gavosi katramele, o ji, kazkur skaiciau bitems yra nesveika. Labiau tiks suskaldzius gabaliukais prie arbatos. Turiu dabar tokius 4 gabalus :bee
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.

Grįžti į