Pavasaris 2013

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06
Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 09 , 22:24

duot į lizdą korų, tiek kad motina turėtų kur dėti, kitaip pradės siūt lopšelius.perams būtinai reikia 7-8 rėmų.koriai užimti duona ir medumi nesiskaito.kai yra meduvė uždėta, lizdiniuos koriuos medaus daug nerasite, bet pavasarį labai dažnai žiedadulkėm lizdą užtrombuoja.
tinginiai progreso variklis
aregonas
Patyręs narys
Aviliai:mediniai aviliai
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:21
Užsiregistravo:2010 Rgp 07 , 15:07

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 10 , 13:45

ritki rašė:Nu. Aš irgi manau kad dar ankstoka. O ar jus dar duodate sirupo ar jau gana? Nes žiedadulkes tai jau neša kaip pašėlę :dance:
Iš vienos šeimos perkėliau korį su sirupu, nes tai šeimai buvo per daug. Tai po to karas vyko prie lakos, galvoju blogai padariau, gal nereikėjo :shame:
as tai kori su medumi vienam aviliui daviau silpnam is stipro isemias nes tam buvo jau gana nes kaskur skaiciau kad galima tai daryti ar gerai padariau mano bityne visos isziemojo viienos silpniau kitos silpniau keista kurioms pernai idejau baakfasto motineles jos ramios daryk ka nori ir jos stipresnes ir svaido negyvas bites miklei o kurios nkeistos tos silpnokai :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
Vartotojo avataras
Mortalas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:435
Užsiregistravo:2012 Lie 19 , 18:07

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 12 , 21:55

Siandien vaziuojant pas bites maciau jau pilnai zydinti rapsu lauka ( 15-20ha) ir tris panasaus dydzio rapsu laukus, kurie prades zydeti po poros dienu max pilnai ( jau dabar pumpuriukai issiskleide, ziurint is salies gelsvai nusidazes laukas), o obelys dar nezydi!
Vartotojo avataras
ritki
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2011 Rgp 06 , 18:30

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 15 , 19:49

Standartinė ritki 15 Geg 2013, 12:44
Gal galit patarti?
Šiandien buvau bityne, tai tik lizduose krauna medų ir žiedadulkes. Perams yra vietos, bet visuose koriuose perai ir kampuose medus,yra ir tuščių pasiūtų korių, ned dėjau vaškuoles, o meduvės tai irgi uždėtos.
:wasntme:
Tai išeina kad jom visko lizde gana, jei neneša dar į meduves?
Žydi pienės, obelys kai kurios...
Ar teikia kažkaip tai lizdą kitaip formuot? Noriu medaus
tomas28
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:498
Užsiregistravo:2012 Rgp 24 , 00:43

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 15 , 20:15

gal is to noro medaus paskubejai?, mano maza patyrimas. tai ir nuomone ne uz gryna piniga. magazinus pusinius reikia deti kai jau yra pilnai isplestas ir aptuptas lizdas. jei mazai biciu, perai dar neisirite nera kam nesti ta medu,ir jei pilnas magazinas uzdetas nors silta, bet reikia sildyti didesni turi. man taip atrodo
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 15 , 23:45

magazinus pusinius reikia deti kai jau yra pilnai isplestas ir aptuptas lizdas.
Aš, norėdamas greičiau paragauti ir kitus pavaišinti pavasariniu medumi, elgiuosi kitaip: lizdų iki galo neplečiu. Praplečiu tiek, kad pakankamai vietos liktų darbuotis motinėlei ir dedu pusines meduves. Man toks variantas pasiteisina :)
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
Arvydas3
Patyręs narys
Aviliai:Dadant ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:22
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakf, It, mišr
Pranešimai:409
Užsiregistravo:2012 Bal 03 , 01:45

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 16 , 00:18

ritki rašė: Noriu medaus
O aš norėdamas kuo greičiau paragauti medaus, beje, pirmo mano savarankiško bitininkavimo (na, gerai jau. Ne visai savarankiško - su jūsų, bičiuliai, pagalba), prieš porą savaičių plėsdamas lizdus pasižymėjau keletą korių su šviežiu nektaru. Šiandien, dėdamas meduves (beje, mano bitės man už 170 km, tai dedu iškart pilnas meduves, išskyrus porą silpnų šeimų, kurioms meduvių kol kas nedėjau), radau jų kampus jau pradėtus užakiuoti. Tai leidau sau išbandyt ką tik suremontuotą medsukį.

Taip kad, jau suvalgiau du agurkus su šviežiu medum :dance:
https://www.facebook.com/rudziumedus
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 16 , 07:34

Arvydas3 rašė:
ritki rašė: Noriu medaus
O aš norėdamas kuo greičiau paragauti medaus, beje, pirmo mano savarankiško bitininkavimo (na, gerai jau. Ne visai savarankiško - su jūsų, bičiuliai, pagalba), prieš porą savaičių plėsdamas lizdus pasižymėjau keletą korių su šviežiu nektaru. Šiandien, dėdamas meduves (beje, mano bitės man už 170 km, tai dedu iškart pilnas meduves, išskyrus porą silpnų šeimų, kurioms meduvių kol kas nedėjau), radau jų kampus jau pradėtus užakiuoti. Tai leidau sau išbandyt ką tik suremontuotą medsukį.

Taip kad, jau suvalgiau du agurkus su šviežiu medum :dance:
tipo i medsukio sienas agurka dazei? :lol:
Na as tais neskubu, ir noras matyt mazesnis per tiek metu..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 16 , 08:14

pusinės meduvės esmė -kad ji dedama kol dar pilnai neišplėstas lizdas (puslizdis ir pusmagazinis :) )
Romualdasg
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:48
Užsiregistravo:2010 Rgs 03 , 16:02

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 16 , 08:58

vinipux rašė:pusinės meduvės esmė -kad ji dedama kol dar pilnai neišplėstas lizdas (puslizdis ir pusmagazinis :) )
Pas mane irgi pilnai lizdai neišplėsti, o pusinės meduvės jau pilnos, tai šiandien į lizdą įdėsiu pora vaškolių, kad darbo turėtų, o savaitgalį po pusinė meduvė dar viena pusinė meduve pastatysiu.
Wiesiuk
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:32
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:12
Užsiregistravo:2011 Spa 26 , 18:31

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 16 , 13:08

Sveiki bičiuliai, aviliuose kur liko daugiau maisto po žiemos vienintelis dalykas kuri bitės dabar užakiuoja, tai rudeninis sirupas, pripila akeles kur nepilnos buvo ir užakiuoja... neisivaizduoju kaip dabar atsikratyti to cukraus iš lizdo?
Ar tiesa kad bitės maistą avilyje naudoja pagal jo senumą? t.y. ar bus taip kad, kai uždėsiu meduves, nektarą sudės į jas, o žieminį maistą sunaudos?
Ar galima tokį apypilnį korį su cukrum įdėti į lizdo vidurį? tada, pagal mano logiką pradėtų dėt kiaušinėlius ir sumaitintų po truputį :dontknow:
Kai kur pastebėjau, kad pasikeitė užakaivimo spalva, po žiemos buvo tamsi, a dabar šviesi, ar tai reiškia kad cukrų suvalgė ir pridėjo nektaro, t.y. medaus?
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 16 , 13:35

chmmmm... :think: turint 32 šeimas ir net 7 metų stažą, tokie klausimai neturėtų kilti, ypač dėl artypilnio korio su maistu dėjimu į vizdo vidurį....
Vartotojo avataras
aivarasbakanas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16r
Bičių šeimų skaičius:40
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:185
Užsiregistravo:2012 Spa 16 , 11:36

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 16 , 13:44

vinipux rašė:chmmmm... :think: turint 32 šeimas ir net 7 metų stažą, tokie klausimai neturėtų kilti, ypač dėl artypilnio korio su maistu dėjimu į vizdo vidurį....
o užsiregistravus 2009 ir iki šiandien vis dar su 0 stažu irgi kažkas ne taip? (aišku ne mano reikalas... bet čia kažkas kalbėjo, kad malonu matyti su kuo bendrauja iš kokio regiono ir kokia patirtis etc... nors aišku faina būti incognito)
Wiesiuk
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:32
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:12
Užsiregistravo:2011 Spa 26 , 18:31

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 16 , 14:21

cia detektuvy biuras :D nu tai ir kasmet stumdau tuos korius su maistu pagal nuožiūra :dontknow: , paagliu budamas paveldejau bityna, tai tokia ir patirtis :) kai kuriuos dalykus zinau gerai, o kai kurios problemas tesiasi :dontknow: manua karūna nuo galvos nenukristų jei ir atsakytumėte :ok:
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 16 , 20:23

Wiesiuk rašė: Ar tiesa kad bitės maistą avilyje naudoja pagal jo senumą? t.y. ar bus taip kad, kai uždėsiu meduves, nektarą sudės į jas, o žieminį maistą sunaudos?
Ar galima tokį apypilnį korį su cukrum įdėti į lizdo vidurį? tada, pagal mano logiką pradėtų dėt kiaušinėlius ir sumaitintų po truputį :dontknow:
Kai kur pastebėjau, kad pasikeitė užakaivimo spalva, po žiemos buvo tamsi, a dabar šviesi, ar tai reiškia kad cukrų suvalgė ir pridėjo nektaro, t.y. medaus?
Jeigu nebus maisto stygiaus,senasis maistas ir liks.
Gali dėti į lizdo vidurį,bet pilnai atakiuotą,bet aš taip nedaryčiau.Geriausia pavasarį tokius korius izoliuoti už diafragmos.Toliau daug varijantų.Jeigu neformuojate šeimelių,po pavasarini medaus išsukimo,vietoj išimtų lizdinių korių,galite sudėti juos.
Tamsi ir turėjo likti tamsi,tiesiog šalia pila šviežų nektarą ir akiuoja šviesiai.Jeigu bitės turi kaukazietiško kraujo,tai akiavimas visada atrodys tamsus,t.y. akiavimas šlapiai.
Na,o kad miegotumėt visai ramiai,pastudijuokite, kiek tik šiumetiniame meduje yra tokio cukraus,ar jo junginių,kokiu maitinote rudenį.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
kelyje
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, 10 r.
Bičių šeimų skaičius:17
Bitininkavimo stažas:14
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:26
Užsiregistravo:2013 Sau 25 , 14:10

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 16 , 22:53

Kest rašė:
Wiesiuk rašė: Ar tiesa kad bitės maistą avilyje naudoja pagal jo senumą? t.y. ar bus taip kad, kai uždėsiu meduves, nektarą sudės į jas, o žieminį maistą sunaudos?
Ar galima tokį apypilnį korį su cukrum įdėti į lizdo vidurį? tada, pagal mano logiką pradėtų dėt kiaušinėlius ir sumaitintų po truputį :dontknow:
Kai kur pastebėjau, kad pasikeitė užakaivimo spalva, po žiemos buvo tamsi, a dabar šviesi, ar tai reiškia kad cukrų suvalgė ir pridėjo nektaro, t.y. medaus?
Jeigu nebus maisto stygiaus,senasis maistas ir liks.
Gali dėti į lizdo vidurį,bet pilnai atakiuotą,bet aš taip nedaryčiau.Geriausia pavasarį tokius korius izoliuoti už diafragmos.Toliau daug varijantų.Jeigu neformuojate šeimelių,po pavasarini medaus išsukimo,vietoj išimtų lizdinių korių,galite sudėti juos.
Tamsi ir turėjo likti tamsi,tiesiog šalia pila šviežų nektarą ir akiuoja šviesiai.Jeigu bitės turi kaukazietiško kraujo,tai akiavimas visada atrodys tamsus,t.y. akiavimas šlapiai.
Na,o kad miegotumėt visai ramiai,pastudijuokite, kiek tik šiumetiniame meduje yra tokio cukraus,ar jo junginių,kokiu maitinote rudenį.
Kest
Kestai o kaip dabar protingiau pasielgti su tais koriais su pernyksciu cukrumi, kad ji suvartotu protingai? Nes pas mane vienoje seimoje yra berods du koriai beveik pilni ir dalis ju uzakiuota.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 16 , 23:37

kelyje rašė: Kestai o kaip dabar protingiau pasielgti su tais koriais su pernyksciu cukrumi, kad ji suvartotu protingai? Nes pas mane vienoje seimoje yra berods du koriai beveik pilni ir dalis ju uzakiuota.
Palikit atsargų ir lizde,užsitęs kokie lietūs savaitę ir sunaudos, bitėm irgi pavalgyt reikia,o dar perai,o tranai :)
Paskutinį kartą redagavo Liuka 2013 Geg 16 , 23:38, redaguota 1 kartą(us).
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 16 , 23:37

pabraižyk dangtelius šakute,dėk į lizdo vidurį, tarpe jų du rėmus su atvirais perais arba kiaušinėliais ir nesiparink :) už savaitės vietoje žiemos maisto rasi perus.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 16 , 23:39

Liuka rašė: ..,užsitęs kokie lietūs savaitę ir sunaudos,ju ir bitėm pavalgyt reikia :)
NEKARKSĖK , o tai prikarksėsi .medunešis dabar.
tinginiai progreso variklis
LLaurynas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 22 r.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:113
Užsiregistravo:2013 Geg 16 , 23:09

Re: Pavasaris 2013

2013 Bir 17 , 17:42

Barbe rašė:...laikraščius, p. Romai, jau skaito senokai"...
bet, kaip A.Amšėjus sakė ,nusipirkau "senukuose" blizgančios, šilumą atspindinčios izoliacinės medžiagos (kur už radiatorių deda) ir dabar galvoju - ar apvyniojus ja rėmuką dėti į lizdą, kad apšiltinti rėmus su perais...
Kamšos ir diafragmos , ir sausos pagalvės uždėtos.
Sveiki Barbe ir Romai. Esu naujokas bet suprantu, kad šiai dienai tai neaktualu, bet kitam pavasariui bus aktualu. Ar galėtumėt kaip naujokui paaiškinti, kas per rėmukas turi būti apvyniotas blizgančia izoliacine medžiaga (diafragma, šoninis apšiltinimas ar pan). Taip pat, ką reiškia "bitės skaito laikraščius"?

Laurynas

Grįžti į