Pavasaris 2013

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17
Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 01 , 22:27

ritki rašė:Eik tu pasakoriau :lol: :lol: . Labai jau čia mano didelis biznis iš trijų avilių :dance: O va kaip pačiai to cukriuko nesuvalgyt- tai labai aktualu. Negi jolių nėra būdų atskirti koryje pačiam pažiūrėjus- kad va čia medutis šviežias, o čia surupiukas :wasntme:
Rudenį bitėms palik medų ,pavasarį nekils klausimų kuriuos korius galima iišsukti
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:>6
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:1708
Užsiregistravo:2011 Spa 01 , 00:26

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 02 , 17:42

Vakar bitės triūsė karkluose. Vilniuje jau pražydo klevai, reiškia po kelių dienų pražys ir bityne. Kaip čia tinkamesnius orus tam laikui parinkus? Kaip, Nagli, tarsimės? :beer:
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 02 , 18:30

Jau siuva korius. Sestadieni idejau pabandymui, tai viename ne tik pasiuti, bet ir kiausineliu pilnas, o kitame (kaladeje) pasiuta 2/3 virsuje. Nepraleiskite progos.
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
evaldasdeveikis
Patyręs narys
Aviliai:dadanai ir 10 r. daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:Iki 30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Kaukazas, karnika
Pranešimai:611
Užsiregistravo:2011 Bal 18 , 12:34

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 02 , 20:16

Ką tik iš bityno. Karnika žiemojo ant 6 rėmelių, tai šiandien pirmą kartą į lizdus įlindau. Visuose koriuose perai ir net dengiamajame yra perų, o rėmelių kraštuose liežuvėlių prisiūta, vietos trūkumas. Įdėjau po 3 pasiūtus korius kėkvienai šeimai, nors dabar galvoju galėjau įdėti nors po vieną plokštelę. Po savaitės dėsiu pusines meduves. Kaukazas po biškį po biškį bet ir jau įsivažiuoja :)
Seni pavydi jauniems energijos, sveikatos, jaunystės, o jauni seniems išminties...
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 02 , 21:49

Vakar ragavau blindžių medaus...
Alia baisiai skanus pasirodė...
Gal todėl kad su koriu ir mažai :chuckle
Ruoškit čierkas greitai blindinį suksim.. .. (daugiau netilps ;) )
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 02 , 23:46

evaldasdeveikis rašė:Ką tik iš bityno. Karnika žiemojo ant 6 rėmelių, tai šiandien pirmą kartą į lizdus įlindau. Visuose koriuose perai ir net dengiamajame yra perų, o rėmelių kraštuose liežuvėlių prisiūta, vietos trūkumas. Įdėjau po 3 pasiūtus korius kėkvienai šeimai, nors dabar galvoju galėjau įdėti nors po vieną plokštelę. Po savaitės dėsiu pusines meduves. Kaukazas po biškį po biškį bet ir jau įsivažiuoja :)
Man atrodo,kad vėluoju su viskuo.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Arvydas3
Patyręs narys
Aviliai:Dadant ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:22
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakf, It, mišr
Pranešimai:409
Užsiregistravo:2012 Bal 03 , 01:45

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 03 , 09:56

Kest rašė: Man atrodo,kad vėluoju su viskuo.
Kest
Kadangi tai pirmas mano savarankiškas pavasaris, tai nežinau ar vėluoju. Rokišky gamta paprastai nuo Kauno atsilieka pora savaičių. Šiandien važiuoju pas bites. Rytoj žada gana šiltą orą. Reikės plėsti lizdus. O jau daugelis čia šneka apie meduves.

Tai klausimas būtų toks. Ar dabar man įdėti po 1-2 korius į kraštus (pasiųtus ar plokšteles) ir po savaitės važiuot dėt meduvių? Ar iškart dėt ir meduves? Kitą savaitę ten numatoma 17-24 laipsniai (windguru, gismeteo - daugiau 17 nežada dar dvi savaites). Tik sekmadienis šaltokas - 15, bet saulėtas.
https://www.facebook.com/rudziumedus
arturasg
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:13
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:23
Užsiregistravo:2011 Kov 20 , 13:15

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 03 , 15:02

klaipėdoje jau kiaupienes žydi :bee su viskuo vieluoju tu šiltu dienu labai mažai tebuvo. :dontknow:
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:>6
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:1708
Užsiregistravo:2011 Spa 01 , 00:26

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 03 , 17:33

Panašu, kad augalai baigia pasivyti "vidurkį". Jei lazdynai pražydo pavėlavę apie 16-18 dienų, blindės vėlavo jau tik 7-8, o kiaulpienių jau ir aš mačiau, ko gero vėluos porą dienelių. :ok:
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 04 , 13:28

Arvydas3 rašė: Tai klausimas būtų toks. Ar dabar man įdėti po 1-2 korius į kraštus (pasiųtus ar plokšteles) ir po savaitės važiuot dėt meduvių? Ar iškart dėt ir meduves? Kitą savaitę ten numatoma 17-24 laipsniai (windguru, gismeteo - daugiau 17 nežada dar dvi savaites). Tik sekmadienis šaltokas - 15, bet saulėtas.
Klausimas kiek dabar yra korių?Kiek tarprėmių aptupia bitės?Kiek dabar yra dengtų perų?
Turint šią info,galima būtų patarti.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 04 , 22:44

Arvydas3 rašė:
Kest rašė: Man atrodo,kad vėluoju su viskuo.
Kest
Kadangi tai pirmas mano savarankiškas pavasaris, tai nežinau ar vėluoju. Rokišky gamta paprastai nuo Kauno atsilieka pora savaičių. Šiandien važiuoju pas bites. Rytoj žada gana šiltą orą. Reikės plėsti lizdus. O jau daugelis čia šneka apie meduves.

Tai klausimas būtų toks. Ar dabar man įdėti po 1-2 korius į kraštus (pasiųtus ar plokšteles) ir po savaitės važiuot dėt meduvių? Ar iškart dėt ir meduves? Kitą savaitę ten numatoma 17-24 laipsniai (windguru, gismeteo - daugiau 17 nežada dar dvi savaites). Tik sekmadienis šaltokas - 15, bet saulėtas.
Rakiškis - tas pats kaip ir Utena. Pietiečiai suka, o mes dar tik meduves dedam. Bet mums dar toli, bent 2 savaitėm.
Dabar skaitydamas Jūsų klausimą, norėčiau priminti, kad į lizdo kraštus negalima dėti nei pasiūtų, nei plokštelių. Visada orentuokitės taip - atkeliat defragmą, tada dengiamąjį korį su medumi, gretimam pamatot perus Geriau, kad perai būtų trečiame - skaitoma, kad jau suvėluota plėsti. Va čia ir dėkite pasiūtą korį. Taip ir iš kitos lizdo pusės. Toks pats variantas ir su dirbtiniais koriais. Dirbtinis korys visada dedamas prie perų. Vėliau plečiant lizdą jis perkeliams į centrą, o į jo vietą dedamas dirbtinis. Šią taisyklę išmoksit - turėsit bites ir medaus. Nesistenkit šeimų išplėsti "na ūra" ir jei ne laiku uždėsit magaziną, atšaldysit lizdą ir šeimos vystymąsis susilpnės. Prasidės grandininė reakcija - užšals perai, prasidės ligos.
Nenoriu Jūsų įžeisti, bet čia aš matau savaitgalių bitininkavimo sindromą.... Skubėjimas prie gero nepriveda. Patariu - į lizdą dėti po mažiau korių, bet dažniau. Stebėti šeimos stiprumą.
Vartotojo avataras
evaldasdeveikis
Patyręs narys
Aviliai:dadanai ir 10 r. daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:Iki 30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Kaukazas, karnika
Pranešimai:611
Užsiregistravo:2011 Bal 18 , 12:34

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 04 , 23:30

vidmantask rašė:
Arvydas3 rašė:
Kest rašė: Man atrodo,kad vėluoju su viskuo.
Kest
Kadangi tai pirmas mano savarankiškas pavasaris, tai nežinau ar vėluoju. Rokišky gamta paprastai nuo Kauno atsilieka pora savaičių. Šiandien važiuoju pas bites. Rytoj žada gana šiltą orą. Reikės plėsti lizdus. O jau daugelis čia šneka apie meduves.

Tai klausimas būtų toks. Ar dabar man įdėti po 1-2 korius į kraštus (pasiųtus ar plokšteles) ir po savaitės važiuot dėt meduvių? Ar iškart dėt ir meduves? Kitą savaitę ten numatoma 17-24 laipsniai (windguru, gismeteo - daugiau 17 nežada dar dvi savaites). Tik sekmadienis šaltokas - 15, bet saulėtas.
Rakiškis - tas pats kaip ir Utena. Pietiečiai suka, o mes dar tik meduves dedam. Bet mums dar toli, bent 2 savaitėm.
Dabar skaitydamas Jūsų klausimą, norėčiau priminti, kad į lizdo kraštus negalima dėti nei pasiūtų, nei plokštelių. Visada orentuokitės taip - atkeliat defragmą, tada dengiamąjį korį su medumi, gretimam pamatot perus Geriau, kad perai būtų trečiame - skaitoma, kad jau suvėluota plėsti. Va čia ir dėkite pasiūtą korį. Taip ir iš kitos lizdo pusės. Toks pats variantas ir su dirbtiniais koriais. Dirbtinis korys visada dedamas prie perų. Vėliau plečiant lizdą jis perkeliams į centrą, o į jo vietą dedamas dirbtinis. Šią taisyklę išmoksit - turėsit bites ir medaus. Nesistenkit šeimų išplėsti "na ūra" ir jei ne laiku uždėsit magaziną, atšaldysit lizdą ir šeimos vystymąsis susilpnės. Prasidės grandininė reakcija - užšals perai, prasidės ligos.
Nenoriu Jūsų įžeisti, bet čia aš matau savaitgalių bitininkavimo sindromą.... Skubėjimas prie gero nepriveda. Patariu - į lizdą dėti po mažiau korių, bet dažniau. Stebėti šeimos stiprumą.
Vidmantai nesutinku ir noriu ginčytis :) Jei pavėluosi uždėti deduves, nektarą pradės pilti į lizdą, o vėliau uždėjus meduves pavasarinio medaus neturėsit. Jau ne iš pirmo tą girdžiu ir pats kaip tik pernai eksperimentavau :) Norėjau paties paklausti ar kėkvienais metais sukate pavasarinį medų? Nesakykit kad jį paliekate vasarinių bičių kartai užaugimti? :) O man jis pats skaniausias ir norėčiau šiemet nors truputėlį jo išsisukti :)
Seni pavydi jauniems energijos, sveikatos, jaunystės, o jauni seniems išminties...
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 04 , 23:41

Čia nereikia nesutikti ar gičytis.Aš ir nesakau apie pavielavimą, o kalbu apie pasiūtus korius į kuriuos turi pilti nektarą. Jei į pusines dėsit tik iš plokštelių, tai nektarą tikrai supils į lizdą. Pavasarinį medų suku kiekvienais metais. Viename bityno skyriuje visada gaunu klevų medaus uždėjęs pusines meduves.
Vartotojo avataras
Arvydas3
Patyręs narys
Aviliai:Dadant ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:22
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakf, It, mišr
Pranešimai:409
Užsiregistravo:2012 Bal 03 , 01:45

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 05 , 00:19

vidmantask rašė:
Arvydas3 rašė:
Kadangi tai pirmas mano savarankiškas pavasaris, tai nežinau ar vėluoju. Rokišky gamta paprastai nuo Kauno atsilieka pora savaičių. Šiandien važiuoju pas bites. Rytoj žada gana šiltą orą. Reikės plėsti lizdus. O jau daugelis čia šneka apie meduves.

Tai klausimas būtų toks. Ar dabar man įdėti po 1-2 korius į kraštus (pasiųtus ar plokšteles) ir po savaitės važiuot dėt meduvių? Ar iškart dėt ir meduves? Kitą savaitę ten numatoma 17-24 laipsniai (windguru, gismeteo - daugiau 17 nežada dar dvi savaites). Tik sekmadienis šaltokas - 15, bet saulėtas.
Rakiškis - tas pats kaip ir Utena. Pietiečiai suka, o mes dar tik meduves dedam. Bet mums dar toli, bent 2 savaitėm.
Dabar skaitydamas Jūsų klausimą, norėčiau priminti, kad į lizdo kraštus negalima dėti nei pasiūtų, nei plokštelių. Visada orentuokitės taip - atkeliat defragmą, tada dengiamąjį korį su medumi, gretimam pamatot perus Geriau, kad perai būtų trečiame - skaitoma, kad jau suvėluota plėsti. Va čia ir dėkite pasiūtą korį. Taip ir iš kitos lizdo pusės. Toks pats variantas ir su dirbtiniais koriais. Dirbtinis korys visada dedamas prie perų. Vėliau plečiant lizdą jis perkeliams į centrą, o į jo vietą dedamas dirbtinis. Šią taisyklę išmoksit - turėsit bites ir medaus. Nesistenkit šeimų išplėsti "na ūra" ir jei ne laiku uždėsit magaziną, atšaldysit lizdą ir šeimos vystymąsis susilpnės. Prasidės grandininė reakcija - užšals perai, prasidės ligos.
Nenoriu Jūsų įžeisti, bet čia aš matau savaitgalių bitininkavimo sindromą.... Skubėjimas prie gero nepriveda. Patariu - į lizdą dėti po mažiau korių, bet dažniau. Stebėti šeimos stiprumą.
Hmm, ką tik taip ir padariau (į kraštus :( ) daugumai avilių. Mano logika buvo tokia, kad tuščias korys krašte - kaip papildomas apšiltinimas. Tai ar man rytoj tuos korius perkelti link perų, ar jau palikt taip kaip yra. Esu ne tik savaitgalinis, bet ir nuotolinis (170 km) bitininkas. Todėl stengiausi praplėst truputi daugiau - 2 pasiūti plius 2 dirbtiniai tiems aviliams, kur pilnai apsėsi koriai ir daug perų (4-5-iuose koriuose). Kitiems - mažiau.

Kai kuriuose aviliuose kraštuose radau po pora korių su žiedadulkėm ir matyt šviežiu nektaru, arba medaus tirpalu, kurį po 1 ltr padaviau penėtuvėse prieš 2 sav. Tai ten kažkodėl sugalvojau tuščius korius įdėti už pirmo korio. ar perkelt prie perų.

Kituose - perai tik ant poros korių. Kai kur - daug traninių perų.

KIta problema - neturiu pusinių dėtuvių. Jaučiu pavasarinių žiedų laikui orai dar tiek neatšils, kad galėčiau iškart dėt pilnas dėtuves. Tai ar įmanoma bus kažkiek nugvelbt iš bitučių pavasarinio medaus iš lizdo. Šiandien dėtus korius pasižymėjau :)
https://www.facebook.com/rudziumedus
tomas28
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:498
Užsiregistravo:2012 Rgp 24 , 00:43

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 05 , 00:33

asmeniskai as, tai idejau beveik pries sav po pora pasiutu,sian apziurejau labai sekmingai sandeliuoja ziedadulkes ir maista,peru dengtu apie 5-6 koriai uzpildymas 60-70proc. bitutes duzge piktai bet nesugyle, (mat as sepeteli su semtuku ana karta buvau nepasiemes tai teko ir uz lizdo bitutes negyvas isvalyt ,triuksmo buvo, dar lizda perziurejau, zyze piktai bet neigele ), viena seima motinele nori keist, ju valia.... :)
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 05 , 09:22

Arvydai3, korių eiliškumą darykit taip kaip rašiau. Jūsų atveju gausis taip, kad motina priėjusi prie dengiamojo korio su medumi ir žiedadulkėmis, jame neradusi tuščių akelių, grįš atgal ir Jūsų įdėtais koriais nepasinaudos. Būna ir tokių atvejų, kai pleti lizdus randi ir kraštiniuose pridėta perų. Tokiu atveju jau Jūsų variantas tinka. Tada jei korio viršus užakiuotas - atakiuoji ir jis tampa kaip lizdinis korys, prie jo jau statai du pasiūtus. Į vieną dės perus į kitą neš medų ir žiedadulkes.
Nebutinai turėti pusinių, dėk visą, tik korius rikiuokite virš lizdo. Pasigaminkite defragmą atskyrimui ir apšiltinimui. Tas pats principas kaip 10 rėmelių daugiaukštyje.
Bokstas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 18r
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:122
Užsiregistravo:2008 Geg 26 , 15:34

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 05 , 11:39

Jei nėra pusinių magazinų, galima ant lizdo uždengti audeklą arba plėvelę, padaryti vieno ar kelių rėmų tarpą ir dėti magaziną. Audeklas neleis atšalti lizdui, o bitės reikalui esant pasinaudos magazinu.
Vartotojo avataras
ritki
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2011 Rgp 06 , 18:30

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 05 , 19:36

Norėjau paklausti kaip turinčių patirties ar jau laikas dėti pusines meduves ar dar luktelt? Mat aš iš molėtų tai orai pas mus panašūs? Pienės dar nežydi, bet sušilus staigiai manau neužtruks-bijau pavėluoti.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 05 , 21:18

Pavieluoti neteks, bet magazinai dedami pagal šeimos stiprumą. Nesistenkit dėti magaziniukų jei šeima dar silpna. Pusinės dar geriau. Visą lizdą formuojate prie vienos avilio sienos, dedate pusinę 8 rėmų magaziniuką, kuris netrukdys toliau iš vienos pusės laikas nuo laiko plėsti lizdą. Turėsite pirmo medaus. Dabar pas mus dar ne kažkas žydi, nebent tik šalpusniai ir karklai, nes žiedaulkes neša gausiai. Pienės dar vėliau. Aš tai laukiu klevų.
PS. Labai gerai, kad parašot iš kur esate. Dar geriau, kad kiekvienas rašytų savo dosje dešinėje pusėje. Aš net nesiustengiu atsakinėti tiems, kurie yra inkognito... Atminkit, kad Lietuva yra maža, bet gamtinės sąlygos - skirtingos.
Paskutinį kartą redagavo vidmantask 2013 Geg 05 , 21:23, redaguota 1 kartą(us).
Vartotojo avataras
BitininkasN
Patyręs narys
Aviliai:Dadano ir skrynios
Pranešimai:273
Užsiregistravo:2011 Bal 03 , 11:17

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 05 , 21:19

ritki rašė:Norėjau paklausti kaip turinčių patirties ar jau laikas dėti pusines meduves ar dar luktelt? Mat aš iš molėtų tai orai pas mus panašūs? Pienės dar nežydi, bet sušilus staigiai manau neužtruks-bijau pavėluoti.
Neturiu patirties, bet padariau taip: pamačiau, kad nektarą tempia į lizdą, tai pagalvojau, kad užpils medum ir taip pristabdys motina dėti kiaušinėlius, tai sutraukiau lizdą į pietryčių pusę, uždėjau meduve (virš lizdo), joje 10 rėmų korių. Kai paskaičiau tai ko nepadariau... tai galėjau uždėti plėvelę su iškirpta skyle ant lizdo tada meduvė, bet kiek mačiau tai pas mane dauguma uždarytų perų, tai surizikuosiu dėl sušaldymo, nes nebėra tiek šalta, o bičių po 7 tarprėmius...
P.S. kol rašiau Vidmantas parašė, na kažką panašaus ir aš padariau :)

Grįžti į