Pavasaris 2013

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20
Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 05 , 22:12

Pietų Lietuvoj jau pilnai klevai žydi,galit vežt bites :)
abrutis
Patyręs narys
Aviliai:dadano , T- 19 - 23 vnt.
Bičių šeimų skaičius:66
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:342
Užsiregistravo:2009 Sau 27 , 00:15

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 05 , 22:39

Karklų ( blendžių) medų gydytojai pataria vartoti kaip vaistus nuo sąnarių ligų: artrito ir pan. Pernai kažkoks pirkėjas tokio medaus nunešė daktarytei. Tai ši pradėjo pirkėjus siųsti. Gaila, kad tokio medaus mažai būna. Pas mus dabar pats karklų žydėjimas.
ALMANTAS
Patyręs narys
Aviliai:Dadano+10R
Bičių šeimų skaičius:y
Bitininkavimo stažas:8
Pranešimai:62
Užsiregistravo:2009 Geg 09 , 18:06

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 05 , 22:46

Na, vidmantask buvo teisus dėl super šeimos, kuri žiemą susijungė. Jau panašiai savaitė, kaip uždėta meduvė 12r.(Rėmų su perais apie 10). Nors klevai pradeda žydėt po truputį dar tik šiomis dienomis, bet blindžių medaus pusmagazinis drąsiai bus..:D Šeimom turinčiom nuo 6 R su perais, rytdieną, po mokslų, reikės bandyti dėti po pusinę.:/
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 06 , 08:46

Na, prisikopiau aš vakar medaus, saldu ant dūšios. Kaltu iš korio tiesiai į stiklinę :lol: . skystas, šviesus, saldus, lengvai kerta gomurį. blindžių medus. Lafa. Stipresnės šeimos turi po pora trejetą kilų šio gėrio jau susinešusios. Sudėjau pusmagazinius nuo 7 iki 10 rėmų. Šeimos stovi ant 9-11 rėmų. Tikiuosi priversti perėtis nuo diafragmos iki diafragmos. Toks planas šiais metais, taikyti daugiaaukščio technologijas dadane :).
Reikia eiti atgaivinti temą apie medunešius. Dzūkijoje prasidėjo jau visai neblogas medunešis iš klevų.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
ritki
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2011 Rgp 06 , 18:30

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 06 , 17:14

vidmantask rašė:Pavieluoti neteks, bet magazinai dedami pagal šeimos stiprumą. Nesistenkit dėti magaziniukų jei šeima dar silpna. Pusinės dar geriau. Visą lizdą formuojate prie vienos avilio sienos, dedate pusinę 8 rėmų magaziniuką, kuris netrukdys toliau iš vienos pusės laikas nuo laiko plėsti lizdą. Turėsite pirmo medaus. Dabar pas mus dar ne kažkas žydi, nebent tik šalpusniai ir karklai, nes žiedaulkes neša gausiai. Pienės dar vėliau. Aš tai laukiu klevų.
PS. Labai gerai, kad parašot iš kur esate. Dar geriau, kad kiekvienas rašytų savo dosje dešinėje pusėje. Aš net nesiustengiu atsakinėti tiems, kurie yra inkognito... Atminkit, kad Lietuva yra maža, bet gamtinės sąlygos - skirtingos.
Labai ačiū už patarimus, ypač kai matau kad tiek metu sėkmingai bitininkaujat:-)).Pagarba :ok:
Iš tiesų man pirmas pavasaris su bitutėmis, o patarimų iš šalies neturiu: nei mano tėvai, nei seneliai ne bitininkavo, tai viską skaitau iš forumo, literatūros, interneto ir kapstausi :think: Pirmas džiaugsmas: visos trys šeimos išgyveno po žiemos, antras- gal gausiu lašą medaus- tai tada jau kaip ir bitininkė :bee :bee
Klausimėlis: O ant kiek rėmelių silpna šeima? :shame:
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 06 , 22:46

Klausimėlis: O ant kiek rėmelių silpna šeima?

Nežinau kaip skaityti silpna šeima. Čia reikia žiūrėti į avilį ir į bites. Jei bitės aptupia 1,2,3, rėmus tai ji silpna. Aš jas vadinu nukleusais. Svarbu išsaugoti gerą motiną. Pavasarį motina yra aukso vertės.(Kai kas nori šeimą pirkti už 100 lt!) Iki birželio pradžios bityne visada atsiranda šeimų rekordininkių. Iš jų paimsit bent po rėmą su perasis ir bitėmis (neperneškit motinos!) ir duosite tą vaisingą motiną, tai vasaros medunešiui turėsite super produktyvią šeimą. Gausite tiek medaus ir užmiršite, kad šeimai rudenį davėte 12 kilų cukraus.
sputnik
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:26
Užsiregistravo:2012 Geg 15 , 19:26

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 07 , 09:23

Laba diena.
O tai kaip manote, jei su magazinais lauksiu iki savaitgalio tai paveluosiu, ar ne? Žiuriu jau visi savaite kaip magazinus sudėję... Žada labai šiltas dienas, o penktadienį - lietų... Lizdus tai tik savaitgali praplečiau, bet perų tai jau iki dengiamųjų korių.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 07 , 17:03

sputnik rašė:Laba diena.
O tai kaip manote, jei su magazinais lauksiu iki savaitgalio tai paveluosiu, ar ne? Žiuriu jau visi savaite kaip magazinus sudėję... Žada labai šiltas dienas, o penktadienį - lietų... Lizdus tai tik savaitgali praplečiau, bet perų tai jau iki dengiamųjų korių.
Jeigu tikiesi medaus iš klevų,tai dėdamas magazinus savaitgalį,pavėluosi.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
1gnas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai 10r
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:107
Užsiregistravo:2011 Gru 15 , 19:23

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 08 , 00:30

Daug kas baiminasi del meduviu uzdejimo per anksti, yra senas geras budas deti meduve per laikrasti, jei seima stipri, greit laikrasti sugraus ir nueis i meduve, jei dar nepakankamai sustiprejusi nueis kada jai reikes, taip neatsaldomas lizdas
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:>6
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:1708
Užsiregistravo:2011 Spa 01 , 00:26

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 08 , 09:01

1gnas rašė:Daug kas baiminasi del meduviu uzdejimo per anksti, yra senas geras budas deti meduve per laikrasti, jei seima stipri, greit laikrasti sugraus ir nueis i meduve, jei dar nepakankamai sustiprejusi nueis kada jai reikes, taip neatsaldomas lizdas
Šitą būdą kaip tik išbandžiau, tik laikraščio kampą užlenkiau, kaip Žilvas (o gal Jonas?) patarė. Taigi, po savaitės radau artipilnį aukštą nektaro, bičių pilna, bet laikraštis kaip buvo taip ir liko nesugraužtas. Matyt netrukdo :)
sputnik
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:26
Užsiregistravo:2012 Geg 15 , 19:26

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 08 , 10:45

Laba diena.
Norėjau paklausti dėl apšiltinimo. Kiek žinau bitėms pavasarį labai svarbu išlaikyti šilumą nes jos augina perus. O kaip žinoti kada jau tas šonines kamšas reikia išimti? Šiaip jos, kol lizdas iki galo nėra išplėstas, nemaišo. Ar per ilgai laikomas apšiltintas avilys gali kaip nors neigiamai veikti bičių šeimą? :think:
Pernau per greitai išplėčiau lizdus ir per greitai išemiau apšiltinimą. :shame: Tai medaus vos turėjau... :(
Už tai šiemet labai atsargiai ir su plėtimu, ir su šiltinimu...
Drain
Patyręs narys
Aviliai:Dadanai, 18 remu
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:32
Užsiregistravo:2012 Geg 23 , 12:10

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 08 , 10:51

sputnik rašė:Laba diena.
Norėjau paklausti dėl apšiltinimo. Kiek žinau bitėms pavasarį labai svarbu išlaikyti šilumą nes jos augina perus. O kaip žinoti kada jau tas šonines kamšas reikia išimti? Šiaip jos, kol lizdas iki galo nėra išplėstas, nemaišo. Ar per ilgai laikomas apšiltintas avilys gali kaip nors neigiamai veikti bičių šeimą? :think:
Pernau per greitai išplėčiau lizdus ir per greitai išemiau apšiltinimą. :shame: Tai medaus vos turėjau... :(
Už tai šiemet labai atsargiai ir su plėtimu, ir su šiltinimu...
Tas pats klausymas iškilo ir man :think: būtų įdomu išgirsti grand'ų pasisakymą šiuo klausymu :) dėkui :bee
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 08 , 12:07

Kamšas šalinu kai jau nebetelpa koriai į lizdą. Kai dedu pasiūtus, kamšas palieku. Dėdamas dirbtinius per pirmą plėtimą išimu vieną, antrame plėtime šalinu ir kitą. Dedu magaziną ir laukiu medaus. Viršus lizdo visada žiemą ir vasarą pridengtas pagalve.Viršus korių uždengtas politelenu, pakėlus pagalvę matai ar lizdą plėsti ar dar ne. Matosi kurie tarprėmiai užimti bičių.
sputnik
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:26
Užsiregistravo:2012 Geg 15 , 19:26

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 08 , 13:45

Trumpai ir aiškiai.
Ačiū.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 08 , 23:23

Gerb. sputnik, ačiū už įvertinimą. Man anykštėnai kaip broliai, nes aš priklausau Jūsų draugijai. Labai esu dėkingas, kad priėmė į knygą "Anykščių krašto bitininkai", Utena, 2013., su mano memuarų ištrauka apie bitininkavimą (Bitininkavimo stažą beskaičiuojant, p. 264 - 269).
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 08 , 23:38

vidmantask rašė:Gerb. sputnik, ačiū už įvertinimą. Man anykštėnai kaip broliai, nes aš priklausau Jūsų draugijai. Labai esu dėkingas, kad priėmė į knygą "Anykščių krašto bitininkai", Utena, 2013., su mano memuarų ištrauka apie bitininkavimą (Bitininkavimo stažą beskaičiuojant, p. 264 - 269).
O kur galima paskaityti?
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Krepsininkas
Patyręs narys
Aviliai:Dadanai
Bičių šeimų skaičius:4 + 2 dovanojimui
Bitininkavimo stažas:12
Bičių rasė:Karnika (mišrūnė)
Pranešimai:157
Užsiregistravo:2010 Gru 08 , 15:16

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 09 , 13:36

vidmantask rašė:Kamšas šalinu kai jau nebetelpa koriai į lizdą. Kai dedu pasiūtus, kamšas palieku. Dėdamas dirbtinius per pirmą plėtimą išimu vieną, antrame plėtime šalinu ir kitą. Dedu magaziną ir laukiu medaus. Viršus lizdo visada žiemą ir vasarą pridengtas pagalve.Viršus korių uždengtas politelenu, pakėlus pagalvę matai ar lizdą plėsti ar dar ne. Matosi kurie tarprėmiai užimti bičių.
Bet tada lizdas bus išplėstas apie 12 korių, o juk girdėjau, kad pavasarį dedama meduvė, kai yra 7-10 korių?
Bet čia gal kita praktika.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 09 , 14:29

Negausi gatavo recepto.nuo šeimos galios priklauso.žiūri į avilį ir sprendi ką darysi.jeigu lizde 7 rėmai, 2-3 iš jų duonos pilni, tai rasi spiečių ant žydinčios obels.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Algiukas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16-22r, daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:113
Užsiregistravo:2012 Bir 16 , 18:35

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 09 , 19:10

Mano viena šeima prieš savaitę kaip tik buvo išplėsta iki 8 rėmelių. Vakar teko įdėti dar du, nes duonos prikišta kur tik vietos yra ir motinėlė neturi kur dėti. Į pusmagazį ant vaškuolių neina.
Vartotojo avataras
Arvydas3
Patyręs narys
Aviliai:Dadant ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:22
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakf, It, mišr
Pranešimai:409
Užsiregistravo:2012 Bal 03 , 01:45

Re: Pavasaris 2013

2013 Geg 09 , 20:25

zilvasss rašė:Negausi gatavo recepto.nuo šeimos galios priklauso.žiūri į avilį ir sprendi ką darysi.jeigu lizde 7 rėmai, 2-3 iš jų duonos pilni, tai rasi spiečių ant žydinčios obels.
Na ir ką bent šiuo atveju daryt?
https://www.facebook.com/rudziumedus

Grįžti į