Apie bitutes

Bitininko kalendorius.
lsaulius
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Pranešimai:103
Užsiregistravo:2008 Rgs 19 , 12:40
Re: Apie bitutes

2009 Lie 29 , 10:00

InDeed rašė:o kaip sekasi bitinikaut kai tarpai tarp aviliu tik metras? turiu galvoje kokiu budu yra isvengiama biciu maisalynes (vagiliavimo ir pan) su jom dirbant pvz medu kopiant. nes turetu buti pakankamai didelis erzelis kai aviliai taip arti?
Taip ir sekasi. Labai didelio ergelio nebūna. Jei dirbant su vienu aviliu bitės ramios, einu iš karto prie kito. Jei susiergeliuoja- gerai apdūminęs maunu prie kitos grupės avilių. Kai apsiramina vėl grįžtu. Pas bites važiuoju dviem-trim dienom, tai ištaikau apeit. Toks atstumas gavosi, kad norėjosi pastatyti avilius obelų pavėsyje
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Apie bitutes

2010 Vas 06 , 21:56

Temos nenoriu kurti ,tai paklausiu čia , nesupykit už naivų klausimą: pas mane bitės trejopos ,vienos gelsvos,antros rausvos ,ir trečios daugiau juodos(lyg ir mažesnės ir piktesnės)gal galit paaiškinti kuo jos skiriasi?
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Apie bitutes

2010 Vas 06 , 22:59

vinipux rašė:Temos nenoriu kurti ,tai paklausiu čia , nesupykit už naivų klausimą: pas mane bitės trejopos ,vienos gelsvos,antros rausvos ,ir trečios daugiau juodos(lyg ir mažesnės ir piktesnės)gal galit paaiškinti kuo jos skiriasi?
Kaip gražu,vos netrispalvė :) skirtingų rūšių mišrūnės greičiausiai bus.Bakfasto būna šviesesnės,ypač pirmas pilvelio segmentas.Tos juodos ir piktesnės gali turėt vietinių "kraujo",juodesnės ir kaukazo būna,bet jos nėra piktokos,arba karnika.Kaukazietės medų linke kraut lizduose ir ji dengia tamsiai-be oro tarpo.Per mokymus sakė,kad tiksliau tą galima nustatyt pagal sparnelių gysliukes.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Apie bitutes

2010 Vas 07 , 11:41

aš gal neaiškiai paklausiau ,skirtingos spalvos skirtinguose aviliuose, o ne tam pačiame avily. Sakykit Bakfasto gal ir yra rausvos bitės?
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Apie bitutes

2010 Vas 07 , 14:54

Supratau,kad skirtingose šeimose.Būna skirtingų spalvų ir vienoj šeimoj,kai mama susiporuoja su kelių rūšių tranais.Bakfasto šviesiausios{po širšių :) },apie rausvas nieko negirdėjau.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Apie bitutes

2010 Vas 07 , 16:56

Rausva bitė Renykos atavare, pas mane panašiai atrodo bitės.

Grįžti į