Apie bitutes

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15
Re: Apie bitutes

2009 Lie 14 , 13:06

Man e karto spiecius nera atejes i spietine ar i avili, nors tusciu turiu visa laika. Ir pakvepinu kokia melisa, ir avilys papuves gerokai stovi :) Matyt kazkas nepatinka, nevilioja :)
Bet ne problema ir taip nusikabinu, tik kad netoli lektu :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
lsaulius
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Pranešimai:103
Užsiregistravo:2008 Rgs 19 , 12:40

Re: Apie bitutes

2009 Lie 14 , 14:03

Jei tuščias avilys pačiam bityne, tai neteko girdėt, kad pas ką apsigyventų spiečius. O spietines žvalgai kartais su tokiu susidomėjimu tyrinėjo, kad jau atrodydavo- tuoj atsives šeimyną, bet galop kažkas netikdavo..
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Apie bitutes

2009 Lie 14 , 18:15

Man tai siemest rekordiniai metai :leaves:
Prigaudziau siemet aznet 10 spieciu :dance:
2 nuo medzio nukabinom, 6 ileke miske i ikeltas spietines, 1 atleke Vilniuj i 3A balkona ir 1 i bitide.
Tai vat, tokia dziugi statistika :shame:
audrius43
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:40
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:111
Užsiregistravo:2009 Vas 16 , 22:52

Re: Apie bitutes

2009 Lie 14 , 19:47

pas mane irgi uzderejo netoliesia yra bitynas kito bitininko tai bendrai paemus virs 10 spieciu susemiau kokie 4 sulindo i spietines o kitus susirankiojom nuo medziu paskutinis atleke sekmadieni nufilmavau su telefonu kaip lenda i spietine jai pavyks veliau idesiu filmuota vaizdeli
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys
Pranešimai:84
Užsiregistravo:2009 Geg 14 , 21:21

Re: Apie bitutes

2009 Lie 24 , 16:41

A ko cia pergyvent? nebent neber laisvu aviliu. siemet blogesni medai medaus kiekio atzvilgiu, bet geri biciu seimu kiekio prasme. siulau skirti laiko seimu rimtam paruosimui ziemai ir laukt pavasario (t.y. gydyti nuo varoa; atsinaujinti motinas). o gal kaip tik kiti metai bus medingi ir siumeciai spieciai privilks tiek medaus kad reikes sukt galva kur supilt. :leaves:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Apie bitutes

2009 Lie 24 , 16:44

po spieciu motinu atnaujinti nereikia - visos jaunos, grazios, atrinktos paciu biciu, t.y. geresnes uz bet kokias atrinktas bitininku :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys
Pranešimai:84
Užsiregistravo:2009 Geg 14 , 21:21

Re: Apie bitutes

2009 Lie 24 , 18:36

su tom jaunom ir graziom taip ir buna - pagyvena kol ziema ir vel obelin kita vasara. po to nebent rasyt laiskus ant zalio popieriaus. :wasntme:
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Apie bitutes

2009 Lie 24 , 22:24

visa beda ,kad spiecius ant triju remų:((
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys
Pranešimai:84
Užsiregistravo:2009 Geg 14 , 21:21

Re: Apie bitutes

2009 Lie 24 , 22:33

atimt motina ir prijungt prie kokios silpnesnes seimos. 3remai liepos pabaigoij - jokios naudos, tik nuostolis.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Apie bitutes

2009 Lie 27 , 09:07

lsaulius rašė:Jei tuščias avilys pačiam bityne, tai neteko girdėt, kad pas ką apsigyventų spiečius. O spietines žvalgai kartais su tokiu susidomėjimu tyrinėjo, kad jau atrodydavo- tuoj atsives šeimyną, bet galop kažkas netikdavo..
I tuscius avilius bityne patys atvyko du spieciai:) -kas labai maloniai nuteikia ''gomurį'': :leaves:
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys
Pranešimai:84
Užsiregistravo:2009 Geg 14 , 21:21

Re: Apie bitutes

2009 Lie 27 , 11:25

patvirtinu vinipux pasisakyma. jei gomurys jau ir taip maloniai nuteiktas. reikia paslepti tuscius avilius. nes kas per daug tas nesveika. :nope:
lsaulius
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Pranešimai:103
Užsiregistravo:2008 Rgs 19 , 12:40

Re: Apie bitutes

2009 Lie 27 , 14:35

vinipux rašė:
lsaulius rašė:Jei tuščias avilys pačiam bityne, tai neteko girdėt, kad pas ką apsigyventų spiečius. O spietines žvalgai kartais su tokiu susidomėjimu tyrinėjo, kad jau atrodydavo- tuoj atsives šeimyną, bet galop kažkas netikdavo..
I tuscius avilius bityne patys atvyko du spieciai:) -kas labai maloniai nuteikia ''gomurį'': :leaves:
Dabar ir aš galėsiu tvirtinti, kad teko girdėt. Sodelyje, kur bitynas, yra tuščių suremontuotų avilių. Juose pastoviai yra 5-7 rėmeliai su vaškuole. Spiečius ten neatlėkė, pasak seno bičiulio- per arti dirbantys aviliai, bitėms '' kolchozas '' nepatinka. O į seną, jau net remontui nebetinkamą avilį už poros šimtų metrų, jau du kartus.
Paskutinį kartą redagavo lsaulius 2009 Lie 27 , 14:47, redaguota 1 kartą(us).
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22

Re: Apie bitutes

2009 Lie 27 , 14:41

Teko ir girdeti ir paciam matyti kad i bityne esanti tuscia avili isimestu spiecius,bet didesnis sansas kai avilys toliau uz bityno.
Skype-toks lietuvis
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys
Pranešimai:84
Užsiregistravo:2009 Geg 14 , 21:21

Re: Apie bitutes

2009 Lie 27 , 16:54

vaskuoles ten netinka. det reikia senus lizdinius, juodus korius arba net magazininius senus. ir nereikia avilio issveist, nes bitems sterilumas nepatinka. (kuo didesnis jovalas avily tuo labiau tiketina ten sulaukti naujakuriu)
Se
Sergijus

Re: Apie bitutes

2009 Lie 27 , 19:19

Aga.Vaško kandžių,vapsvų,širšių,skruzdėlių-taip pat... :)
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys
Pranešimai:84
Užsiregistravo:2009 Geg 14 , 21:21

Re: Apie bitutes

2009 Lie 27 , 22:12

jei koriuose nebus medaus ir duonos skruzdem ir sirsem neidomus bus toks bustas. o kandys kazkaip nebaisiai puola normaliu atstumu sudetu koriu.(cia bent jau mano atvejais taip budavo) :beer:
lsaulius
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Pranešimai:103
Užsiregistravo:2008 Rgs 19 , 12:40

Re: Apie bitutes

2009 Lie 28 , 09:57

InDeed rašė:vaskuoles ten netinka. det reikia senus lizdinius, juodus korius arba net magazininius senus. ir nereikia avilio issveist, nes bitems sterilumas nepatinka. (kuo didesnis jovalas avily tuo labiau tiketina ten sulaukti naujakuriu)
Tušti aviliai neskirti spiečiams vilioti, tam turiu pasidaręs spietinių, kurios ''užtaisytos'' pagal visus man žinomus patarimus. Tačiau šiemet jose dar nebuvo naujakurių. Ko gero jau ir nebus, lyg ir sezonas baigiasi? Teks ieškoti labjau strateginių vietų. O tušti aviliai man kaip sandėliukai. Plečiant lizdus rėmeliai netoli, nereikia toli bėgiot ar dėžę tampytis.
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys
Pranešimai:84
Užsiregistravo:2009 Geg 14 , 21:21

Re: Apie bitutes

2009 Lie 28 , 15:21

lsaulius rašė:
InDeed rašė:vaskuoles ten netinka. det reikia senus lizdinius, juodus korius arba net magazininius senus. ir nereikia avilio issveist, nes bitems sterilumas nepatinka. (kuo didesnis jovalas avily tuo labiau tiketina ten sulaukti naujakuriu)
Tušti aviliai neskirti spiečiams vilioti, tam turiu pasidaręs spietinių, kurios ''užtaisytos'' pagal visus man žinomus patarimus. Tačiau šiemet jose dar nebuvo naujakurių. Ko gero jau ir nebus, lyg ir sezonas baigiasi? Teks ieškoti labjau strateginių vietų. O tušti aviliai man kaip sandėliukai. Plečiant lizdus rėmeliai netoli, nereikia toli bėgiot ar dėžę tampytis.
as irgi turiu spietine :F ir man eile metu ten niekas neapsigyveno :) todel naudoju avilius - veikia!!! B)
lsaulius
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Pranešimai:103
Užsiregistravo:2008 Rgs 19 , 12:40

Re: Apie bitutes

2009 Lie 28 , 21:37

InDeed rašė:as irgi turiu spietine :F ir man eile metu ten niekas neapsigyveno :) todel naudoju avilius - veikia!!! B)
Mano bityne aviliai sustatyti grupėmis 5-3-3-2. Tarp grupių 5-8 metrai, tarp avilių apie metras. Kiekvienoje grupėje po vieną tuščią sutvarkytą avilį, kad, reikalui esant, galėčiau sudaryti priešspietiminę šeimelę, ar apgyvendinti spietį. Kai toks atstumas tarp avilių, kažin, ar koks spietis norės pats įsikurt tokiam '' lazarete''.
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys
Pranešimai:84
Užsiregistravo:2009 Geg 14 , 21:21

Re: Apie bitutes

2009 Lie 29 , 00:10

o kaip sekasi bitinikaut kai tarpai tarp aviliu tik metras? turiu galvoje kokiu budu yra isvengiama biciu maisalynes (vagiliavimo ir pan) su jom dirbant pvz medu kopiant. nes turetu buti pakankamai didelis erzelis kai aviliai taip arti?

Grįžti į