Pavasaris 2014

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26
Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 26 , 21:04

siandien tiesiog virto bites is aviliu kaip per gera medunesi,bites grudosi i avilius ,dalis net laukdavo savo eiles papulti i avili :Paveikslėlis
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Laurynas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 435x300
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:48
Užsiregistravo:2011 Kov 29 , 17:08

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 26 , 21:50

rimantas000 rašė:siandien tiesiog virto bites is aviliu kaip per gera medunesi,bites grudosi i avilius ,dalis net laukdavo savo eiles papulti i avili :Paveikslėlis
Gražiai sugalvotas prielakis, pasiskolinsiu šitą idėją :bee
Vartotojo avataras
Alvisaz
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dadanai
Bičių šeimų skaičius:42
Bitininkavimo stažas:14
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:240
Užsiregistravo:2013 Rgs 02 , 14:46

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 26 , 22:21

Jeigu būtų didesnis prielakis nereikėtų bitėms po apačia tūpti :)
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 26 , 22:53

O DAR NAUJIENA MAN.VIENAME BAKFASTO AVILYJE BEVALYDAMAS LIZDA KOVO 10 D RADAU TRANU KELETA DAR GYVU,PRADZIOJE GALVOJAU "OI KOKIOS DIDELES BITES" ,VIENA PAGAVAU ,O ATSILES NUSKRIDO ,(ESU NUFILMAVES) KAIP JIE PERZIEMOJO ,? :o
Paveikslėlis
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 26 , 23:10

Nekokia naujiena jei tranai pavasarį, arba nėra motinos, ar ji traninė...
arunasssss
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:23
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2010 Rgs 20 , 10:55

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 27 , 13:13

Na pas mane ziedadulkiu dar neneša :/ Šiandien atidariau avily, prakilojau gal kokius 5 rėmelius, pamačiau Motiną, perų... Bet bijau ar aš nebusių pakenkęs šeimai, gal nebųsiu atšaldęs perų...
Ir dar vienas dalykas, beveik nevalgo kandi tešlos kurią buvau įdėjas gal prieš 5 dienas :think:
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 27 , 13:15

nereikia joms tos tešlos, dabar vanduo svarbiausia.
tinginiai progreso variklis
Laurynas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 435x300
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:48
Užsiregistravo:2011 Kov 29 , 17:08

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 27 , 13:16

arunasssss rašė:Na pas mane ziedadulkiu dar neneša :/ Šiandien atidariau avily, prakilojau gal kokius 5 rėmelius, pamačiau Motiną, perų... Bet bijau ar aš nebusių pakenkęs šeimai, gal nebųsiu atšaldęs perų...
Ir dar vienas dalykas, beveik nevalgo kandi tešlos kurią buvau įdėjas gal prieš 5 dienas :think:
Dėl kandi, aš manau taip, jei neima- nieko joms ir netrūksta, nereikia net lyst, nebent vandens paduoti stikline :chuckle . Mano kelios šeimos irgi net neliečia kandi, o kitoms tik duok :wasntme:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 27 , 13:24

As vienai seimai idejau kandi atvirksciai - skyle i virsu, tai jos prasigrauze plastmasi maiseli ir pasieke kandi :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Laurynas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 435x300
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:48
Užsiregistravo:2011 Kov 29 , 17:08

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 27 , 13:35

kice rašė:As vienai seimai idejau kandi atvirksciai - skyle i virsu, tai jos prasigrauze plastmasi maiseli ir pasieke kandi :)
Buvo ir man kuriozas šį pavasarį, nes pėjau nuimti tuščio maišelio nuo lizdo viršaus, tai radau jau pusiau pro laką ištystą. Stipruolės bitutės :bee
arunasssss
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:23
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2010 Rgs 20 , 10:55

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 27 , 14:18

Tai gal tada ta kandi reikia paimt iš to avilio.... :think:
Nesakysyu
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:115
Bitininkavimo stažas:9
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:200
Užsiregistravo:2013 Vas 11 , 10:25

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 27 , 18:30

vidmantask rašė:Nekokia naujiena jei tranai pavasarį, arba nėra motinos, ar ji traninė...
Pas mane vienam iš dviejų avilių yra ~10 traninių perų jau :dontknow: rudenį nepamenu radau ten motiną ar ne, bet kiaušinėlių radau ir nesigilinau, viskas gerai buvo, valiau dugnus praeita savaitgali, kai šilta buvo irgi ten motinėlės neradau, šiandien bandžiau ieškoti trumpai, per daug neatšaldant, bet ir nepavyko, kiaušinėlių yra, dengtų ir nedengtų irgi, tai kažkur yra reiškiasi, tik nenori pasirodyt arba nepastebiu :bee :lol:
Laurynas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 435x300
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:48
Užsiregistravo:2011 Kov 29 , 17:08

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 27 , 20:13

Nesakysyu rašė:
Pas mane vienam iš dviejų avilių yra ~10 traninių perų jau :dontknow: rudenį nepamenu radau ten motiną ar ne, bet kiaušinėlių radau ir nesigilinau, viskas gerai buvo, valiau dugnus praeita savaitgali, kai šilta buvo irgi ten motinėlės neradau, šiandien bandžiau ieškoti trumpai, per daug neatšaldant, bet ir nepavyko, kiaušinėlių yra, dengtų ir nedengtų irgi, tai kažkur yra reiškiasi, tik nenori pasirodyt arba nepastebiu :bee :lol:
Reikėjo patikrinti, kaip sudėti kiaušinėliai, jei tvarkingai akelės dugne po vieną, turėtų viskas gerai būti, o jei ''prišaikiota'' bet kaip ir ne ant akelės dugno ir dar po kelis, tada reiktų susirūpinti :bee
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 27 , 22:06

Laurynas rašė:
Nesakysyu rašė:
Pas mane vienam iš dviejų avilių yra ~10 traninių perų jau :dontknow: rudenį nepamenu radau ten motiną ar ne, bet kiaušinėlių radau ir nesigilinau, viskas gerai buvo, valiau dugnus praeita savaitgali, kai šilta buvo irgi ten motinėlės neradau, šiandien bandžiau ieškoti trumpai, per daug neatšaldant, bet ir nepavyko, kiaušinėlių yra, dengtų ir nedengtų irgi, tai kažkur yra reiškiasi, tik nenori pasirodyt arba nepastebiu :bee :lol:
Reikėjo patikrinti, kaip sudėti kiaušinėliai, jei tvarkingai akelės dugne po vieną, turėtų viskas gerai būti, o jei ''prišaikiota'' bet kaip ir ne ant akelės dugno ir dar po kelis, tada reiktų susirūpinti :bee
Nesvarbu kaip sudėti kiaušinėliai. Žiūrėkit kokie bus perai, jei kuproti, tai jau šakės. Šeimos nebėra... Tada prašykite vėl patarimo...
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 27 , 22:13

arunasssss rašė:Na pas mane ziedadulkiu dar neneša :/ Šiandien atidariau avily, prakilojau gal kokius 5 rėmelius, pamačiau Motiną, perų... Bet bijau ar aš nebusių pakenkęs šeimai, gal nebųsiu atšaldęs perų...
Ir dar vienas dalykas, beveik nevalgo kandi tešlos kurią buvau įdėjas gal prieš 5 dienas :think:
Šiandien "narakiai" nuleidžiau žiedadulkių rinkimo plokšteles. Prie namų, mieste, kol neišvežiau 10 šeimų į numatytas vietas, esu uždėjęs žiedadulkių rinktuves, kad priprastų prie pasikeitusios lakos.
valdassmal
Patyręs narys
Aviliai:Savadarbiai T18
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:388
Užsiregistravo:2010 Rgs 01 , 21:48

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 28 , 08:17

Sveiki. Graži diena vakar buvo, tai peržiūrėjau šeimas, viskas puiku.
Bičių daug, visi 8 rėmai aptūpti, perų po 3rėmus, aišku ne per visą
sakykim du trečdaliai, perų dėjimą riboja maistas. Papildomas maitinimas
labiau žalingas būtų nei naudingas, visai neliktų vietos perams. Manau po savaitės
gal jau reiks dėti pasiūtą rėmelį.
Valdas
Vartotojo avataras
remsem1
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:65
Užsiregistravo:2009 Lie 21 , 11:58

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 28 , 14:11

rimantas000 rašė:O DAR NAUJIENA MAN.VIENAME BAKFASTO AVILYJE BEVALYDAMAS LIZDA KOVO 10 D RADAU TRANU KELETA DAR GYVU,PRADZIOJE GALVOJAU "OI KOKIOS DIDELES BITES" ,VIENA PAGAVAU ,O ATSILES NUSKRIDO ,(ESU NUFILMAVES) KAIP JIE PERZIEMOJO ,? :o
Paveikslėlis
Vienoje stiprioje šeimoje aš pastebėjau keletą auginamų traninių perų. Ta šeima turėjo perų jau keturiuose koriuose ir mažą plotelį traninių.
Vartotojo avataras
remsem1
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:65
Užsiregistravo:2009 Lie 21 , 11:58

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 28 , 17:31

valdassmal rašė:Sveiki. Graži diena vakar buvo, tai peržiūrėjau šeimas, viskas puiku.
Bičių daug, visi 8 rėmai aptūpti, perų po 3rėmus, aišku ne per visą
sakykim du trečdaliai, perų dėjimą riboja maistas. Papildomas maitinimas
labiau žalingas būtų nei naudingas, visai neliktų vietos perams.
Valdas
Vakar nuojauta sakė, kad reikėtų išsamiai apžiūrėti bites ir lizdą, nes šils iki plius šešiolikos. Bitės pas mane anksti šiemet pradėjo auginti perus. Įtarimai pasitvirtino. Dalis teturėjo tik po 1 korį su medumi ir po 2, 3 ar net 4 su perais. Tas šeimas teks kartas nuo karto primaitinti. Dėl likusių, pritariu. Nors uždėjau penėtuves, 3 ar 4 sav. Nieko nedarysiu.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 28 , 21:16

vidmantask rašė:Nekokia naujiena jei tranai pavasarį, arba nėra motinos, ar ji traninė...
jau Vidmantai buvai smarkiai mane isgasdines ,tai siandien paemiau ir ilindau i lizda ir aciu Dievui ,radau peru dengtu ,neperdaugiausia ,visi perai sudeti virsuje ir arciau lakos ,per delno ploti ,perai tik ant dvieju koriu , :o bet po vizito i avili ,bites nustojo skraidyti ,tik tos kurios buvo isskridusios suleke ,o isleke gal viena kita ,atrodo nepatiko sitas mano apsilankymas ,gerai ,kad buvo bakfastines ,nes turiu keleta laukiniu stipriu ,kurios neleidzia net prie avilio pastoveti ,stai kelios bamtelejo i ranka ,tai laikrodzio kita diena negalejau uzsideti.
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Pavasaris 2014

2014 Kov 28 , 21:24

Alvisaz rašė:Jeigu būtų didesnis prielakis nereikėtų bitėms po apačia tūpti :)
ATRADIMAS,tikrai taip ,perziurejau visus avilius ir nustebau prielakiai kuriu plotis buvo 4 cm ,bites netupe i apacia po prielakiu ,o tuose aviliuose,kurie turejo 3 cm prielaki-dalis biciu tupe po prielakiu ,zodziu 4 cm uztenka !!! :ok:
ir kai perdejau platesnius 4cm prielakius visos bites jau tupe tiesiai ant prielakio !!!
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...

Grįžti į