VASARA 2014

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06
Re: VASARA 2014

2014 Rgp 31 , 21:28

Bakfastas produktyvi bitė.produktyvumas ir polinkis vagiliauti tiesiogiai susiję.
tinginiai progreso variklis
sputnik
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:26
Užsiregistravo:2012 Geg 15 , 19:26

Re: VASARA 2014

2014 Rgp 31 , 22:25

Sveiki,
Gal kas tyria savo medų? Įdomu kokie rezultatai. Įdomumo delei ištyriau ir savo medų. Tai rodykliai yra tokie: dregmė 19%, rugštingumas 15, fermentų 60. Atkasiau teisės aktą kur yra medaus LR standartų parametrai tai dėl fermentų labai nustebau: minimalus kiekis ne mažiau kaip 8, pas mane - 60... Laborantė sakė kad kuo daugiau, tuo geriau... Bet manau 60 vis tiek per daug. Mano bitynas yra miške, Anykščių raj. Medaus nebūna daug, nuo šeimos apie 25-30 kg. Ir beveik visada vienodos spalvos - rudas. Aplink vien tik ganyklos. Tai kaip suprantu bitės daugiausiai neša lipčių. Ir apie lipčių rašo kad ten tų fermentų kiekis yra didesnis. Tai tada dar klausimas: ar lipčių medus yra "netikras" medus? "Tikras" medus lyg tai iš nektaro turi būti... Bet literatūroje rašo kad žmonėms tas lipčiaus medus yra net gi geresnis už nektaro medų...
Dar gavau vieną pastabą iš "kliento", kad kaip tai keistai mano medus ilgai nesikristalizuojasi... Gal aš jį kaitinu... Vo čia tai pasimečiau... Aš tai tikrai jo ne kaitinu. O pasirodo lipčiaus medus ilgai nesikristalizuoja...
Tai ar geras tas lipčiaus medus?
medlaizis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:13
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:61
Užsiregistravo:2012 Lie 29 , 22:34

Re: VASARA 2014

2014 Rgp 31 , 22:42

Geras vertingas produktas. Dėl "tikrumo" neabejok, o galvą aukštyn ir džiaukis puikiu medumi. Tik bitėm žiemai jo nepalik. Nes bitės organizmui tai nėra toks "švarus" kuras, kaip nektaro medus. Daugiau mineralinių medžiagų, daugiau nesuvirškinamo maisto. Greičiau užsipildo pilvelis, bitės gali praviduriuot antroj žiemos pusėj.
gal čia rasi atsakymą:
http://bitininkas.lt/lt/?page_id=496
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: VASARA 2014

2014 Rgs 01 , 10:57

zilvasss rašė:Bakfastas produktyvi bitė.produktyvumas ir polinkis vagiliauti tiesiogiai susiję.
Aš visada įtariau, kad mano kaimynas už kokių 2 kilų laiko bakfastą. Tai to bakfasto tranai atrodo per paskutinius trejetą metų su mano karnikinėmis motinomis tiek tralialia padarė, kad maniškės dabar karnikobakfastai - ramios, net bailiausi giminės nariai jų nebijo, ale parazituojančiai vagilkos. Sukroviau šlapius rėmus verandoj, rado skylę, turėjau pusspietį prilindusių bičių. Košmaras kažkoks, net sirupo gavusios pradeda daužytis kaip išprotėjusios. Nu visko būdavo, bet kad taip... :o Net vapsvos ilsisi.
O kas įdomiausia, pilni lizdai maisto, paskutinio sirupo jau ne itin norėjo imti.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
aivarasbakanas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16r
Bičių šeimų skaičius:40
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:185
Užsiregistravo:2012 Spa 16 , 11:36

Re: VASARA 2014

2014 Rgs 01 , 19:41

Sveiki bičiuliai,

vakar nueinu prie avilių, o ten prie laktos žiūriu koks 20 širšių tarp bičių kelių, atidarau magazinus, lizda - o jetau, šimtai širšių... bitutės kampe susispaudusios, gal pusę tik likę visos šeimos, kovoja dar ... bet širšės daro ką nori... ir laktos susiaurintos iki minimumo jau, ir prie avilio širšėms užtaisyti tie bambaliai su "uogiene" kur neišlipa....

Kaip tokiu atveju elktis?

Ką aš sugalvojau, tai greit perkėliau į naują avilį likusias bitutes su rėmais ir perais kiek ten jų buvo likę, nuo jų nurankiojant širšes.... nežinau kaip su motina, ar ji begyva, ar persikėlė, nes toks balaganas buvo - virš galvos šimtai širšių visą avilį puola, aš jas dubastiu kaip galėdamas ir dar perkėlinėju bitutes...

Tai po to į tą naują avilį vėl puolė, sėdėjau šalia kokią valandą prie laktos, traiškiau širšes, vaikiau visaip, bet vistiek jų ten daug.... turėjau palikti savigynai (nors bitutės pradėjo gintis naujame avilyje, prie laktos koks 20 ar 30 bičių kariavo... bet mačiau širšes pralendančias į avilį vistiek.

tai kaip čia elgtis, išžudys mano šeimeles tos bjaurybės...
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: VASARA 2014

2014 Rgs 01 , 21:06

Vakare tokį avilį reikia išvežti į kitą skyrių. Kitų avilių lakas smagiai susiaurinti! Esu turėjęs tokių variantų, pavėlavęs vieną šeimą radau "gatavą", bet taip būna retai, šiemet labai gausu vapsvų.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: VASARA 2014

2014 Rgs 01 , 21:27

aivarasbakanas rašė:Sveiki bičiuliai,

vakar nueinu prie avilių, o ten prie laktos žiūriu koks 20 širšių tarp bičių kelių, atidarau magazinus, lizda - o jetau, šimtai širšių... bitutės kampe susispaudusios, gal pusę tik likę visos šeimos, kovoja dar ... bet širšės daro ką nori... ir laktos susiaurintos iki minimumo jau, ir prie avilio širšėms užtaisyti tie bambaliai su "uogiene" kur neišlipa....
kazkokias klaideles esi padares ,ar pamaitinai netinkamu laiku ,ar pratekejo avilys ( man taip buvo atsitike),nes pas mane irgi vapsvu pilni kampai ( nuede ir vynuoges ir obuolius) kazkiek bando lysti i avilius,bet net bakfasto mini seimeliu negali iveikti ,o jau vietines piktosios is vis kerta net skrendancias ore keliu metru atstumu ,prie vienos agresyvios seimos radau apie 20 negyvu vapsvu ,stai nukale bite prie akiu dideli sirsina ore 2 metrai nuo avilio.
o aplamai dabar jau nestatau sirsiu gaudykliu ,jos kaip savotiski sanitarai ,surenka lavonus ir ligotas bitutes.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: VASARA 2014

2014 Rgs 01 , 21:28

aivarasbakanas rašė:Sveiki bičiuliai,

vakar nueinu prie avilių, o ten prie laktos žiūriu koks 20 širšių tarp bičių kelių, atidarau magazinus, lizda - o jetau, šimtai širšių... bitutės kampe susispaudusios, gal pusę tik likę visos šeimos, kovoja dar ... bet širšės daro ką nori... ir laktos susiaurintos iki minimumo jau, ir prie avilio širšėms užtaisyti tie bambaliai su "uogiene" kur neišlipa....
kazkokias klaideles esi padares ,ar pamaitinai netinkamu laiku ,ar pratekejo avilys ( man taip buvo atsitike),nes pas mane irgi vapsvu pilni kampai ( nuede ir vynuoges ir obuolius) kazkiek bando lysti i avilius,bet net bakfasto mini seimeliu negali iveikti ,o jau vietines piktosios is vis kerta net skrendancias ore keliu metru atstumu ,prie vienos agresyvios seimos radau apie 20 negyvu vapsvu ,stai nukale bite prie akiu dideli sirsina ore 2 metrai nuo avilio.
o aplamai dabar jau nestatau sirsiu gaudykliu ,jos kaip savotiski sanitarai ,surenka lavonus ir ligotas bitutes.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: VASARA 2014

2014 Rgs 01 , 22:35

NU ale ir grąąąąąžžžūūūūs tie tavo tie T-18 aviliukai iš tos apdegintos medienos :ok:
Sijonukus tik reikėtu kuom nors atskirt, tai būtų tikri saldainukai.. ir sodybos puošmena, ir bitutėms gyvenimėlis patogus ir bitininkui biteles prižiūrėti lengva.... :chuckle :beer:
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: VASARA 2014

2014 Rgs 02 , 12:13

cia tik mano 2 miniukai( turintys du korpusus ir 4 "sulansktomus" T-18 remelius),(tolumoje matosi keli kaitintos medienos aviliukai T-18), miniukus laikau tik tam ,kad isisauginciau bakfasto seimeles ,jei prireiktu pataisyti pagrindines seimas,taip jau istaisiau 2 tranines seimas. :)
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: VASARA 2014

2014 Rgs 02 , 13:01

rimantas000 rašė:cia tik mano 2 miniukai( turintys du korpusus ir 4 "sulansktomus" T-18 remelius),(tolumoje matosi keli kaitintos medienos aviliukai T-18), miniukus laikau tik tam ,kad isisauginciau bakfasto seimeles ,jei prireiktu pataisyti pagrindines seimas,taip jau istaisiau 2 tranines seimas. :)
Blin, visai persenau, neatkreipiau dėmesio, kad kalakutas už tą grąžuolį miniuką didesnis :shame:
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:>6
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:1708
Užsiregistravo:2011 Spa 01 , 00:26

Re: VASARA 2014

2014 Rgs 02 , 13:31

TRANAS rašė: Blin, visai persenau, neatkreipiau dėmesio, kad kalakutas už tą grąžuolį miniuką didesnis :shame:
Ten ne kalakutas, ten putpelė... ;)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: VASARA 2014

2014 Rgs 02 , 13:33

cezis rašė:
TRANAS rašė: Blin, visai persenau, neatkreipiau dėmesio, kad kalakutas už tą grąžuolį miniuką didesnis :shame:
Ten ne kalakutas, ten putpelė... ;)
Nuuu..ar jau visai mane už durną ir aklą laikai ;) Kad ne kalakutas, o kalakutė, tai taip, bet kad putpelę ten matyčiau, trūksta dar butelio brendžiuko :lol:
zbitnikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:61
Užsiregistravo:2010 Kov 03 , 13:51

Re: VASARA 2014

2014 Rgs 02 , 14:20

[quote="aivarasbakanas"]
Sveiki bičiuliai,

vakar nueinu prie avilių, o ten prie laktos žiūriu koks 20 širšių ....[quote]

Laktos :lol:
Pas tave bites kaip vistos tupi? :lol:
Vartotojo avataras
aivarasbakanas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16r
Bičių šeimų skaičius:40
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:185
Užsiregistravo:2012 Spa 16 , 11:36

Re: VASARA 2014

2014 Rgs 02 , 15:53

haha :D geras.
landa nuo laktos mažai skiriasi pasirodo, Jūs pirmas pamatėte.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: VASARA 2014

2014 Rgs 04 , 08:12

Gal kas dar sveriate bičių šeimas? Atrodo neblogas vėlyvas medunešis. Vakar per minutę laką kirto 30 Bakfasto bičių su žiedadulkėmis. Tingiu kilnoti avilius.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: VASARA 2014

2014 Rgs 04 , 10:41

greitabite rašė:Gal kas dar sveriate bičių šeimas? Atrodo neblogas vėlyvas medunešis. Vakar per minutę laką kirto 30 Bakfasto bičių su žiedadulkėmis. Tingiu kilnoti avilius.
Žiedadulkės tai dar nemedunešis. Jaunos mamytės ilgai deda perus, reikia baltiminio maisto tai ir tempia, o ir sirupiukui perdirbti daug baltymų reikia, o per užpilta sirupiuka prie duonelės tai nebeprieina...mieliu su saldžia grėtinėle daugiau duok, tai žiedadulkių nebeneš tiek...arba kvietinių pitliavuotų miltų kokį maišą bityne pabarstyk, tai nebereikės bitutėms toli skraidyti :chuckle :lol:
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: VASARA 2014

2014 Rgs 04 , 12:35

TRANAS rašė:
greitabite rašė:Gal kas dar sveriate bičių šeimas? Atrodo neblogas vėlyvas medunešis. Vakar per minutę laką kirto 30 Bakfasto bičių su žiedadulkėmis. Tingiu kilnoti avilius.
Žiedadulkės tai dar nemedunešis. Jaunos mamytės ilgai deda perus, reikia baltiminio maisto tai ir tempia, o ir sirupiukui perdirbti daug baltymų reikia, o per užpilta sirupiuka prie duonelės tai nebeprieina...mieliu su saldžia grėtinėle daugiau duok, tai žiedadulkių nebeneš tiek...arba kvietinių pitliavuotų miltų kokį maišą bityne pabarstyk, tai nebereikės bitutėms toli skraidyti :chuckle :lol:
Bites sirupu baigiu maitinti iki Žolinių, tai vadinasi žiedadulkių nešimo priežastis perų gausa. Matyt užmuštos mielės paskatino. Grynas sirupas būtų bitęs nualinęs.
Pitliavotais miltais maitindavo Kriščiūno laikais, bet po to išsiaiškino, kad jų bitės nevirškina, nors renka. :beer:

PC: taip išeina, gerbiamas Trans, kad būna žiedai žydi, bet nektaro neišskiria? Žiedadulkes bitės tuščiais bakais renka? Gal ko nežinau. Bitės visados nustebina, kad ir kiek bitininkautum.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: VASARA 2014

2014 Rgs 04 , 14:24

greitabite rašė:[
PC: taip išeina, gerbiamas Trans, kad būna žiedai žydi, bet nektaro neišskiria? Žiedadulkes bitės tuščiais bakais renka? Gal ko nežinau. Bitės visados nustebina, kad ir kiek bitininkautum.
Būna, būna ...ypač rudenį, o "bakus" pasipildo tavo sirupiuku...Kažkiek nektaro gal išskiria, bet jo pakanka tik žiedadulkėms sulipinti, o į "baką " įpilt ir nelieka. Beto, žiedadulkės renkamos arčiau bityno, tai ir to kuro daug nereikia... ;) bent aš taip manau, o kaip yra iš tikro - žino tik Britanijos Karališkosios akademijos mąkslininkai :lol:
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: VASARA 2014

2014 Rgs 05 , 08:01

TRANAS rašė:
greitabite rašė:[
PC: taip išeina, gerbiamas Trans, kad būna žiedai žydi, bet nektaro neišskiria? Žiedadulkes bitės tuščiais bakais renka? Gal ko nežinau. Bitės visados nustebina, kad ir kiek bitininkautum.
Būna, būna ...ypač rudenį, o "bakus" pasipildo tavo sirupiuku...Kažkiek nektaro gal išskiria, bet jo pakanka tik žiedadulkėms sulipinti, o į "baką " įpilt ir nelieka. Beto, žiedadulkės renkamos arčiau bityno, tai ir to kuro daug nereikia... ;) bent aš taip manau, o kaip yra iš tikro - žino tik Britanijos Karališkosios akademijos mąkslininkai :lol:
:ok:
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.

Grįžti į