Bičių motinos įdavimas šeimai

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40
Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2016 Lie 18 , 14:40

Man irgi panašiai yra buvę, padėjo įstatytas korys su besiritančiais perais. Matyt jaunos išsiritusios bitės labiau pradėjo mylėti motinėlę ir jinai pradėjo dėti kiaušinėlius.
Mancius
Patyręs narys
Aviliai:T-18 +kelmas
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:8
Pranešimai:182
Užsiregistravo:2011 Vas 11 , 10:43

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2016 Lie 18 , 16:00

Sudariau šeimeles 6d (motinos tik per naktį pabuvo narveliuose iki sudarymo, dar matyt parą kol atkeliavo iki Bičių korio). Sudarytos šeimelės iš įvairaus amžiaus bičių ant plokštelių+ pora naujų pasiūtų korių+įdedant po porą su maistu. Įdėjau besiritančių perų po korį 12 ar 13d. Vakar dar po korį su kiaušinėliais/nedengtais perais.
Tai dar laukt kokią savaitę ir žiūrėt kas bus?
p.s. ten kur nededa vienoj šeimelėj ištemptos kelios gelbėjimo akutės, bet čia turbūt galėjo ir kol motiną ir narvelio per kandi išsivedė ištempt.
Paskutinį kartą redagavo Mancius 2016 Lie 18 , 16:03, redaguota 1 kartą(us).
rolandik
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:22
Užsiregistravo:2014 Lap 22 , 15:15

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2016 Lie 18 , 16:01

Tai reiktų dėti korį su kiaušinėliais/atvirais perais ar su besiritančiais perais tokiu atveju? Nes skirtingai parašyta...
algis5
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:5
Užsiregistravo:2013 Lie 15 , 16:31

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2016 Rgp 21 , 16:18

Sveiki.Klausimėlis tiems kas naudoja motinu įdavimui groteles:ar gali bites pačios paleist motinėlę prasigrauždamos pro apačia grotelių? Grotelės Wilarinės. Skaičiau kad grotelėse motina gali būti ilga laiką- 3-5 dienas,o pas mane jau po 36 val. jos neradau,tik pilna bičių.Gerai kad viskas gerai,motinas radau už dviejų ir tt. korių,grotas irgi buvau gerai prispaudęs,bet kampe radau kaip ir lomelę pro kuria bitės šmirinėjo, be to trijose šeimose ta pati situacija:grotose motinų nebebuvo(dėjau Bakfasta ,,dvarniaškom" :) . Tai normalu,ar kažką ne taip padariau.Maniau kad tai saugiausias įdavimo būdas ,dabar, nors ir baigėsi gerai, kažko suabejojau.Maniau kad paleisiu jas pats,o čia pačios (su pagalba) išėjo. Ačiū.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2016 Rgp 21 , 17:16

Viskas gerai,Algis5, taip ir būna, kad 99procentai pačios išsileidžia. Aš šį metodą naudojau daug metų.... būdavo, kai šeimų lizdus surinkinėjų (kolūkiniuose) žiemai, tai rasdavau dar ir tų pamirštų motinų padavimų grotelių :P
Audris
Bičių šeimų skaičius:101
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:4
Užsiregistravo:2016 Lap 01 , 08:07

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2016 Lap 29 , 06:48

Sveiki, pats auginu, keičiu. Perskaičiau visus patarimus ir nuomones, tikėdamasis surasti kažką naudingo ir priėjau nuomonės, kad jei jau patyręs bitininkas netingi darytis vienarėmių izoliatorių, tai reikalas nėra toks paprastas. Mano geras pažįstamas bitininkas įduoda nevaisintą motiną neieškodamas senosios ir jam visada ,, pavyksta" ir visiems aiškina, kad taip ir yra. Ir jis tuo šventai tiki, nes paprasčiausiai nesidomi- pakeitė ir tiek, šeima gyva, medų neša. Manau nereikėtų žavėtis ,,paprastais" metodais. Tikiu, kad jie geri, tik reikia daug patirties ir supratimo apie bites. O aš renkuosi sudėtingus su izoliatoriais ir gaubteliais :)
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2016 Lap 29 , 08:59

Audris rašė:Sveiki, pats auginu, keičiu. Perskaičiau visus patarimus ir nuomones, tikėdamasis surasti kažką naudingo ir priėjau nuomonės, kad jei jau patyręs bitininkas netingi darytis vienarėmių izoliatorių, tai reikalas nėra toks paprastas. Mano geras pažįstamas bitininkas įduoda nevaisintą motiną neieškodamas senosios ir jam visada ,, pavyksta" ir visiems aiškina, kad taip ir yra. Ir jis tuo šventai tiki, nes paprasčiausiai nesidomi- pakeitė ir tiek, šeima gyva, medų neša. Manau nereikėtų žavėtis ,,paprastais" metodais. Tikiu, kad jie geri, tik reikia daug patirties ir supratimo apie bites. O aš renkuosi sudėtingus su izoliatoriais ir gaubteliais :)
Tamstos tas bitininkas paprasčiausiai nežino pasikeitė motina, ar šeima užsiaugino naują, iš „paslėptų“, „nematytų“ lopšelių. Siūlyčiau nesižavėti paprastais keitimo metodais, bus tik geriau. Kad ir šioje temoje nė vienas neparašo kaip keičia, tik kritikuoja už sudėtingumą. Nieko nepadarysi – lietuvių bruožas....
Audris
Bičių šeimų skaičius:101
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:4
Užsiregistravo:2016 Lap 01 , 08:07

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2016 Lap 30 , 06:00

Kad jau vidmantask pakomentavote mano pasisakymą, norėčiau išgirsti Jūsų nuomonę dėl bičių palydovių-maitintojų, jų skaičiaus motinos narvelyje. Kad jos reikalingos parvežant ar siunčiant- aišku , bet kai auginu savo bityne? Tarkime motina išsirito iš lopšelio ir , kaip esu pastebėjęs, pradeda maitintis likusiu pieneliu. Įvairioje literatūroje nuomonės taip pat įvairios- vieni sako, kad tai labai blogai, kiti,atvirkščiai-bus gera motina. Bet aš juk to nesukontroliuosiu, nebent prieš išsiritant, izoliuojant motiną galiu įleisti bičių maitintojų. Išsiritusią motiną duodu į nukleusą narvelyje ar po gaubteliu- vėl vieną ar su bitėmis maitintojomis? Tas pats klausimas įduodant jau apsivaisinusią šeimai. Kartais randu negyvas bites narvelyje, nors motina išleista ir priimta, tai gal bičių maitintojų iš vis nereikia ir motina pati pasimaitina, gal jos tik erzina šeimos bites ir apsunkina motinos priėmimą, nes randu ir tokių pasisakymų. Motinas savo reikmėms auginu keletą metų, bet klausimų ne mažiau, o vis daugėja, tad jei neapsunkinsiu Jūsų, gal galiu tikėtis gauti atsakymų ir į kitus rūpimus klausimus?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2016 Lap 30 , 12:43

Audris rašė:Kad jau vidmantask pakomentavote mano pasisakymą, norėčiau išgirsti Jūsų nuomonę dėl bičių palydovių-maitintojų, ?
Dėl motinų palydovių. Esu bandęs visaip. Narvelius izoliuodavau su 3-5 bitėmis, vėliau ir dabar be jų, nes po išsiritimo, tą pačią dieną sudarau nukleusus. Jei kas nors nori neporuotų, tai įleidžiu ir palydovių. Kuo trumpiau bus narvelyje, tuo bus geresnė motina, nes vėliau tokią motiną gali bitės keisti.
Kad rasdavot mirusias bites, tai įdėjot senas jau pagyvenusias. Reikia stengtis, kad palydovėmis būtų jaunos. Ir dar geriau, kad jas rinktumėte valgančias medų. Aš tai palydovių surinkimui naudoju „pypkę“ – vieną jos galą įstatau į narvelį iš kito papučiu, labai greit „suvažiuoja“ .
Jei pienelio likę, tik jis jau sukietėjęs, reiškia kai motina vystėsi pienelio buvo pakankamai, tai jau gerai ir motina bus gera. Šį lopšelį būtina kuo skubiau pašalinti, kad motina nelįstų ieškoti maisto likučių ir neužstrigtų jame, nes atbulomis ne visada pavyksta jai išlysti. Būna, kad motina įstringa ir tarp lopšelio ir narvelio šono.
Išsiritusią motiną į nukleusą duodu vieną, be palydovių. Jei nukleusas sudarytas naujai, tai paprasčiausiai – įmetu su atidarytu narveliu iš šlapias bites ant jo. Kad iškratant neišskristų. Ir čia visaip dariau – narvelį supurkšdavau vandeniu, trumpai pamirkydavau, dabar taip, kaip aprašiau. Antram nukleuso užpildymui naudoju kvapus.
Po gaubteliu motina (poruota) ir taip turės savo jaunai išsiričiusią palydą. Dėl palydovių įduodant poruotą motiną, čia irgi reikia elgtis įvairiai. Kartais tos narvelio bitės ilgai su motina užsibuvę kelionėje, įduodant, gali tik trukdyti, nes jos neramios. Taigi geriau išgaudyti ir patalpoje prie lango... Iš kitos pusės, čia juk nukleusinės bitės, mažų aviliukų, kur gamtoje tokių šeimų nesutiksite, saugiau bus apsisaugoti nuo įvairių ligų... sukėlėjo sporų gamtoje yra visur...
Audris
Bičių šeimų skaičius:101
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:4
Užsiregistravo:2016 Lap 01 , 08:07

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2016 Gru 01 , 15:29

Ačiu Vidmantui už profesionalų išaiškinimą. Manau pravers ne tik man :ok:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2017 Rgs 04 , 13:20

Kiekvienas turbūt turime kokį achilo kulną, arba procedūrą, kurios nemėgstame daryti. Tai va, mano achilo kulnas yra motinų keitimas. Oj, koks man tai yra koshmaras :lol:
Turbūt jau esu įsikalbėjusi, kad man nesiseka su motinų keitimu, todėl man ir nesiseka. Birželio mėnesį nevaisingą motiną man būtinai nukeps, nes, nors ir izoliuoju perus už dengiamųjų korių, ir iš jų po savaitės darau šeimeles be atvirų perų, bet ten vis tiek bus įšuoliavusi motina ir padėjusi 50 kiaušinių, iš kurių bitės geriau auginsis savo motiną, negu priims įduotą.
Rugpjūtį išleidžiant palydoves iš narvelio su dedančia motina, anoji irgi kulkos režimu evakavosi iš narvelio ir tiek aš ją temačiau.
Linksmiausia buvo paskuj. Aš visada sudarau kokias dvi tris rezervines šeimeles, jos man iš atrinktų perų užsiaugina motinas. Šeimeles paskuj prijungiu prie dirbančios šeimos, prieš tai panaikinu senas motinas. Nieko ypatingo. Aha. Turiu rezerva, kuris žiemoja. Rezervo motina šiūmetė, darbinė - 2015 metų. Visada sukeičiu jas vietomis. Rezervo motiną pasigaunu greitai. Darbinėje ne taip paprasta, bičių milijonai. Randu. Įkišu į narvelį. Uždarant narvelį, nušoka dangtelis ir motina evakuojasi žemyn. Nerandu du kartus perkračiusi, po 2 valandų perkratau dar du kartus, be rezultato, palieku procedūrą kitai savaitei. Pagautą rezervo motiną, kuri 2 valandas nebuvo savo avilyje (bet su savo palydovėmis), per lubelių skylę grąžinu rezervui.
Praeina savaitė. Einu gaudyti motinos į darbinę šeimą. Kiaušinių yra, du kartus perkratau, motinos nerandu. Spjaunu į reikalą, atėjo būsena "aj velniop, pakeisiu pavasarį". Einu pažiūrėti, kaip laikosi rezervas. Rezervas kuo gražiausiai pasisiuvęs 15 gelbėjimosi lopšių auginasi motiną. Vadinasi, ją po tų 2 valandų pabuvimo kitoje šeimoje, paprasčiausiai nušachavo, kaip nesavą. Lafa. Tik pas mane taip būna.
Rezervą prijungiu prie silpniausios šeimos su šiųmete motina, belieka tik laukti, kad rezervo bitės būtų dar ir ją nušachavusios.
Va toks mano achilo kulnas :o
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2017 Rgs 04 , 14:24

Rugsėjo pradžioje ištraukiu trečią ar ketvirtą rėmą iš saulėtos pusės, nuo jo paimu motinėlę ir jos vieton padedu kitą ir uždarau avilį iki pavasario.kitas variantas, tai atimu arba ne(kai tingiu arba lyja) motinėlę, o ant viršaus uždedu šeimelę su visu korpusu.po penkių dienų papildomai pamaitinu, kad koriai viršuje būtų pilni maisto žiemai.
10 metų x 100 b/š = 1000 motinėlių sėkmingai įduotų.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2017 Rgs 04 , 16:49

Viskas, išsiregistruoju iš forumo :lol:
Rugpjūčio mėn. visas motinas radau šiaurinėje pusėje (lakos į rytus). Pas mus karščiau, motinos mėgsta kur vėsiau ;).
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2017 Rgs 04 , 19:59

Ren, tavo "achilo kulnas" yra per ilgas laikas praėjęs nuo senos paėmimo iki naujos padavimo. Auksinis laikas yra kai nuo senos paėmimo iki naujos padavimo praeina nei daugiau, nei mažiau, kaip 30-60min.. Kodėl būtent toks laikas, patys pamąstykit. ;)
Man taip pat sėkmingai sekasi paduoti nauja toj pat ir ant to paties korio nuo kurio ka tik "nupūčiau" senąją.
Ta daryti labai patogu dadane, tą kori su jauna motina valandai pastatant už defragmos. Iš karto kišti į lizdą biski rizikinga. Ne kartą pasitaikė, kad paduota taip motina, su koriu už defragmos, buvo pamiršta ir po paros ar daugiau pasižiūrėjus, bitės ją jau buvo parsivedusios į lizdą.
Trijų metų motina galima pakeisti jaunają motiną paleidžiant ant korio už defragmos , o senosios visai neieškan. Dar kolūkyje sėkmingai naudodavau vėlai vakare gerai padūminęs į laką ir jauną motiną paleisdanas per laką tiesiai į avilį.
Čia, kaip Kęstas sako, sėkmė dažniausiai lydi tą, kas tiki ką daro ir tą drąsiai daro.
Kuo daugiau bitininkas caskinasi tuo dažniau "achilo kulnas" pasireiškia :devil:
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2017 Rgs 04 , 21:14

Šiemet ir man buvo nuotykis. Gaudžiau gelbėjimosi motiną. Du ar tris kartus prakošiau visas šeimos bites, bet motinėlės neradau. Teko veislinę dedančią įduoti rizikuojant. Tą gelbėjimosi motinėlę radau šalia stovinčiame nukleuse, kuris tąsyk neturėjo motinos. Sportininkė motinėlė sparčiai pakeitė avilius. :think:
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2017 Rgs 04 , 21:52

rennyka rašė:Viskas, išsiregistruoju iš forumo :lol:
Rugpjūčio mėn. visas motinas radau šiaurinėje pusėje (lakos į rytus). Pas mus karščiau, motinos mėgsta kur vėsiau ;).
Rugpjūtis šiltesnis už rugsėjį ir priklauso kuriuo paros metu ieškai motinėlės. Pastebėjau, jog vakarop bitėm sugrįžus ir sutūpus rėmų apačioje motinėlė pakyla į višutinį korpusą.
tinginiai progreso variklis
PEZAS
Patyręs narys
Aviliai:Dadano ir 10 rėmiai
Bičių šeimų skaičius:32
Bitininkavimo stažas:7
Bičių rasė:Karnika irBahfastas
Pranešimai:52
Užsiregistravo:2011 Geg 29 , 12:44

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2017 Rgs 24 , 01:11

Skaičiau Bitininko kalendoriuje kad į avili įlašinus 10lašų eterio. Po dešimt minučių pradarius ir truputi išvėdinus avilį paleidžiama apvasinta motinėlė .Tipo ji nugilia apsvaigusę senają motinėle.Atseit labai šis metodas tinka keisti piktosioms bitėms motinėles.Gal kas bandėte toki metoda.Būtu įdomu sužinoti ar taip ištikro galima pakeisti motinėles. :shame:
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2017 Rgs 24 , 15:37

Bitėm ne į sveikatą eteris, bet ko tik žmonės nedaro nevilties apimti.
tinginiai progreso variklis
damijone
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:5
Užsiregistravo:2016 Bir 19 , 15:50

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2018 Rgp 29 , 17:47

Sveiki, keičiau motinėlę. Pirmiausiai parą palaikiau narvelyje po to išlaužiau narvelio mažas dureles. Atėjau į avilį po trijų parų išlaužti didelių durelių o gi motinėlės nėra :think: Gal kas susidūrėte su tokia situacija? Motinėlės dar neieškojau , bet įdomu kokia tikimybė kad ji išliko :think:
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Bičių motinos įdavimas šeimai

2018 Rgp 29 , 20:04

damijone rašė:Sveiki, keičiau motinėlę. Pirmiausiai parą palaikiau narvelyje po to išlaužiau narvelio mažas dureles. Atėjau į avilį po trijų parų išlaužti didelių durelių o gi motinėlės nėra :think: Gal kas susidūrėte su tokia situacija? Motinėlės dar neieškojau , bet įdomu kokia tikimybė kad ji išliko :think:
Gal motinėlė balerina buvo. Koks narvelis buvo? Pro europinį tikrai nepralys. Kinietiškas didisai tai taip. Tipo kaip ukrainiečių Gaidaro. Buvo ir man taip. Išlindo, bet motiną priėmė. Tikrinkit. Žymėtą greit rasit.

Grįžti į