Bitučių apsiskraidymai :)

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42
Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Kov 19 , 20:08

CINIKO klausimėliai :wasntme:
Noriu Kirkos paklausti, su kuria ranka reikia peržegnoti? Su kuom sveri esanti maistą koriuose kol nustatai tikslų 8kg. kiekį? Ar maisto didesnis kiekis kaip 8 kg. avilyje Tavo šeimoms labai kenkia bitėms? Ar tuos korius su pertekliniu maistu išimi ir įdedi nenuėmęs lubelių "nebarbariškai"?
Klausiu Elygo, kelias dienas Tavo bitės dėl to 0.5 kg. kandį nebadaus, dvi ar tris?
Ar tuos 0.5kg. kandi duodi iš skupumo(gal suvalkietis) ar dėl malonumo, kad dažniau "barbariškai" galėtumei aplankyti bites?
Ar Jonas džiaugiasi, kad jo bitėms labai, labai trūksta šiuo metu baltiminio maisto, jei jos net prie 8laipsnių ieško ant sniegenos žiedų žiedadulkių?
Pamąstykit, gal ir iš CINIŠKŲ klausimų turėsite naudos. :think:
Tikiuosi, kad nesupyksite, kulturingai aptarti Jūsų daromas klaidas ir pakomentuoti kas, kur, kodėl, reiktų daug rašyti. Tikiuosi teisingai mane suprasite ir pamąstysite, ar Tranas cinikas, ar Jums gero nori. :think:
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Kov 19 , 20:16

Su ta kandi tešla, tai jei dėti tai iškart dėti normaliai. ;)
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Kov 19 , 20:20

O mes, maži bitininkėliai, pamąstykime, ir darykime taip, kaip atrodo geriau :good: Kiekviename pamąstyme yra bent dalis tiesos.
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Kov 19 , 20:24

Reikia bičiuliai dirbti taip kad kuo maziau butų darbo, kad kuo mažiau bitėm trugdytum :ok:
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Kov 19 , 20:34

nu kaip kad tranas rašo, tiek ir dėk
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Kov 19 , 23:30

Atsakymai i CINIKO klausimus. :stop: Maisto kiekį,likusį po žiemojimo,nustatinėju sušilus orams iki 13-16 C.Lizdo neardau.Nuimu po 1 kraštinę lubelių lentelę.Atitraukiu diafragmas ir patraukiu kraštinius abieju pusių 1-2 korius iki perų.Perai gerai matosi iš viršaus ir tų korių nejudinu.Maisto kiekį nustatyti labai paprasta :chi: .Pilnas korys iš abiejų pusių - 4 kg.Puse rėmo -2kg.Prie peru idedu 1-2 tuščius korius.Lizde palieku 8+2 kg.maisto.Parteklinį maistą iškeliu už diaframos ,o jei kuriose šeimose truksta - dadedu.Sekanti kartą atidares avilį dedu plošteles,o korius su žiemos maistu atakiuoju ir iškeliu už diafragmos.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Kov 21 , 16:50

Nesupyk Kirka, :chi: aš tik ciniškai pjuokavau, nes ir pats mūsų metodus "barbariškais " išvadinai :wasntme:
Darom visi kaip kam atrodo geriau ir iš kitų nesijuokim- gerai. Forumas tam ir yra, kad pasidalintumėme kiekvienas sava patirtimi ir darbo metodais, o kaip jau kas nori taip tegu daro. Venkime naudoti šypsenėlę :knock: kritikuodami kitų bitininkavimo metodus, geriau :think:
Vartotojo avataras
mindeminde
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:13
Bičių rasė:Bakfastas&Vietinės
Pranešimai:144
Užsiregistravo:2009 Vas 16 , 22:20

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Kov 28 , 14:49

nepykit jei as paklausiu tu kvailiu klausimu, nes as esu naujokas, tik pernai vasara pradejau bitininkaut, patirties visiskai neturiu, todel man tie kvaili klausimai aktualus. Kaip jus dedat Kandi tesla? o ta tesla galima nusipirkt is bitininku parduotuves ar kaip? :)
juozas
Patyręs narys
Pranešimai:113
Užsiregistravo:2008 Lap 28 , 00:48

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Kov 28 , 16:04

Taip yra parduodama bitininku parduose.as dedu ymaitintuves.pas mus prienuose parduotuveje parsiduoda plasmasiniuose indeliuose;ispjaunu keleta skyluciu kad kad bite ylystu irdedu ymaitintuve.kiti biciuliai daro kitaip kas kaip sugalvoja.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Bal 02 , 10:25

Nu va, vakar prasidejo tikrasis pavasaris - pilnas sodas bituciu :dance: Grazu, miela, malonu :) Visi aviliai silti, reiskia jau turi peru, ir kandi valgyti pradejo.. Pakelus virsutine pagalve net drobeles pakelti nereikia - jauciasi siluma, avilys medumi, varsu kvepia, ach kokia atgaiva bitininko sirdziai :)
Beje, pirma skiepa siemet gavau kovo vidury, per pirma apsiskraidyma :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
juozas
Patyręs narys
Pranešimai:113
Užsiregistravo:2008 Lap 28 , 00:48

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Bal 02 , 21:56

sveikinu gavus pirma skiepa :lol:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Bal 06 , 12:53

dedu, ieskau praplatinto dadano, o ne gulstiniu.. meduves dedu po 10 remeliu, ir kai kur po 2 aukstus :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Bal 06 , 21:23

As taip pat visas seimas apduminau Mitaku.Pastebejau, kad duminimo budu amitraze veikia geriau. Tose seimose, kurios buvo rudeni dumintos, erkiu iskrito labai mazai.O tos seimos kurios rudeni buvo laistytos, pavasari buvo erketesnes.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Bal 06 , 22:17

iki siu metu nieko nedarydavau pavasari - niekaip negydziau.. Dabar nusipirkau kazkokiu lenkisku piestuku, tipo, laistymui i tarpremius.. I sudeti ieina oksalo rugstis.. Bandysiu, gal pavyks ekspermentas..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Bal 08 , 22:00

gyveni ir mokaisi...
dovanokit uz dar viena kvaila klausima is sales,
ar aviliuose esanti medu atakiuojat? as palikau neatakiuotą,dabar pergyvenu kad jos gal but badauja ir todel tokios piktos?
nors neatakiuodavau niekada...
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Bal 08 , 22:02

Med,
ar po duminimo iskrito erkiu?
pas mane neiskrito,idomu ar mitakas senas neveikia ,ar erkiu nera?
aciu
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Bal 08 , 22:25

atakiavimas veikia kaip skatinimas.. jei yra uzakiuoto medaus, reiskia nebadaus :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Bal 08 , 23:07

vinipux rašė:Med,
ar po duminimo iskrito erkiu?
pas mane neiskrito,idomu ar mitakas senas neveikia ,ar erkiu nera?
aciu
Iskrito, bet labai mazai. Del Mitako veikimo ir galiojimo: kazkada labai senai, kai buvau zalias ir dar ne agronomas, Mitaka ziema laikydavau prie minuso. Jis man pavirto i tokia balzgana, grietines konsistencijos mase. Gydziau su tuo Mitaku ir erkes krisdavo nors kiekviena ziema jis man pasaldavo. Manau Mitaka sugadint yra sunku.Be to galiojimas taip staiga ne vieno preparato nesibaigia. Yra preparatu isleidimo i apyvarta taisykles, kurios reglamentuoja pastaruju galiojima. PVZ turiu laaaabai seno Fundazolo (fungicidas). Ir jis man kaip veike taip ir veikia.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Bal 08 , 23:15

Med rašė:
vinipux rašė:Med,
ar po duminimo iskrito erkiu?
pas mane neiskrito,idomu ar mitakas senas neveikia ,ar erkiu nera?
aciu
Iskrito, bet labai mazai. Del Mitako veikimo ir galiojimo: kazkada labai senai, kai buvau zalias ir dar ne agronomas, Mitaka ziema laikydavau prie minuso. Jis man pavirto i tokia balzgana, grietines konsistencijos mase. Gydziau su tuo Mitaku ir erkes krisdavo nors kiekviena ziema jis man pasaldavo. Manau Mitaka sugadint yra sunku.Be to galiojimas taip staiga ne vieno preparato nesibaigia. Yra preparatu isleidimo i apyvarta taisykles, kurios reglamentuoja pastaruju galiojima. PVZ turiu laaaabai seno Fundazolo (fungicidas). Ir jis man kaip veike taip ir veikia.
Žinau ne vieną atvejį, kai bitininkai naudojo mitaką ir virš 10 metų senumo. Kaip jis veikė tiksliai nežinau, bet jų bičių šeimos nuo erkių lygtai nežūdavo. Dabar mitaką naudoti nėra efektyvu, nes iš tų erkių, kurios išgyveno per žiemą ar jau spėjo pasidauginti su naujų bičių karta, apie 80% yra peruose ir nei dūmai, nei purškimas jų nepasieks.
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: bituciu apsiskraidymai :)

2009 Bal 09 , 06:30

Pastebejau viena dalyka: seimos, kurios laikomos bitidese mediniuose korpuseliuose, pavasari apsiskraido zymiai veliau. Bitides sildytos 5 cm polistirolu. Gaunasi taip, kad trumpa pavasario saule neisildo bitides vidu ir bites sedi lyg kokiam saldytuve. Be to siemet dariau eksperimenta.Palikau 3 seimas ziemot ant 7 aukstu.Per Naujuosius kai valiau dugnus, praktiskai radau po 10-30 iskritusiu biciu. Maniau, kad del didelio aukstu skaiciaus,jos krisdamos i apacia pakibo ir sudare kamsti. Kai nuiminejau apatinius aukstus, isitikinau, kad taip nera ir bites tikrai labai gerai ziemojo.

Grįžti į