Žiema 2014/2015

Bitininko kalendorius.
arunasssss
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:23
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2010 Rgs 20 , 10:55
Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 11 , 11:00

O tai man labai įdomu, ką jūs lendat į avilį tokiu laiku, kilnojat korius kad žinot kiek maisto likę....Aš tai dar kažkaip nedrįstu. Bijau kad neišskristų ir nebegrįš, o gal jos neskrenda dabar, nesu lindęs, nežinau :D :dontknow:
Vartotojo avataras
poligrafas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir dadanai
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:6
Bičių rasė:Noname ir bakfastas
Pranešimai:241
Užsiregistravo:2013 Rgs 26 , 22:38

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 11 , 18:42

tinkisvinkis rašė: kokio reikia to respiratoriaus? - gal dujokaukės, nes ėda konkrečiai? aš kiekvieną korį ištraukiau iš visų pusių apipurškiau, - buvo šaltoka - tai bitės smarkiai nepuolė - jau perų nebeturėjo išskyrus vieną šeimą. :wasntme:
http://darboapranga.lt/kvepavimo-taku-apsauga" onclick="window.open(this.href);return false; šitų turėtų užtekti.
Robertas
arunasssss
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:23
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2010 Rgs 20 , 10:55

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 13 , 20:26

Pasidalinkit savo patirtimi ir papasakokit, kaip pateikiat kandi tešlą į daugiaaukšti avilį ? :)
Aš darau taip: iškočioju kad gautus plonas blynas, dedu tiesiai virš rėmų, kloju plėvelę ir uždedu stogą.
Tinka taip kaip aš darau ? :) :chuckle
Vartotojo avataras
likido
Patyręs narys
Aviliai:naudojate
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:18
Bičių rasė:Karnika+Buckfast
Pranešimai:406
Užsiregistravo:2013 Rgs 12 , 18:27

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 13 , 21:07

arunasssss rašė:Pasidalinkit savo patirtimi ir papasakokit, kaip pateikiat kandi tešlą į daugiaaukšti avilį ? :)
Aš darau taip: iškočioju kad gautus plonas blynas, dedu tiesiai virš rėmų, kloju plėvelę ir uždedu stogą.
Tinka taip kaip aš darau ? :) :chuckle
Visiskai ne, kada byla uzsildys, blynas atsidurs ant dugno. Cia nereikia dviracio isradineti, dedama i celofana, padaromas nedidelis priejimas ir atiduodama bitems.
https://t.me/pump_upp
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 13 , 21:19

arunasssss rašė:Pasidalinkit savo patirtimi ir papasakokit, kaip pateikiat kandi tešlą į daugiaaukšti avilį ? :)
Aš darau taip: iškočioju kad gautus plonas blynas, dedu tiesiai virš rėmų, kloju plėvelę ir uždedu stogą.
Tinka taip kaip aš darau ? :) :chuckle

O neatėjo tokia mintis, kad reikia rudenį bites pakankamai pamaitinti, ir nereikės sukti galvos dėl tos kandi tešlos, forume tikrai kažkokia manija su tešla :dontknow: aplankiau visus avilius šiandien, nei vienos neaugina perų, maisto greičiausiai liks kaip ir kiekvienais metais, ant dugno labai mažai negyvų , kol kas ši žiema labai gera :)
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 13 , 21:55

buna, kad viskas netiketai pasikeicia...
Dramblys19
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:489
Užsiregistravo:2013 Bir 09 , 19:42

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 13 , 22:11

Martynai - lakstymas su kandi žiemą priklauso ne tik nuo maisto kiekio avily, bet ir nuo bitininko nervų, bei patirties :lol:
arunasssss
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:23
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2010 Rgs 20 , 10:55

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 15 , 01:03

likido rašė:
arunasssss rašė:Pasidalinkit savo patirtimi ir papasakokit, kaip pateikiat kandi tešlą į daugiaaukšti avilį ? :)
Aš darau taip: iškočioju kad gautus plonas blynas, dedu tiesiai virš rėmų, kloju plėvelę ir uždedu stogą.
Tinka taip kaip aš darau ? :) :chuckle
Visiskai ne, kada byla uzsildys, blynas atsidurs ant dugno. Cia nereikia dviracio isradineti, dedama i celofana, padaromas nedidelis priejimas ir atiduodama bitems.
Na daugiaaukštį pas mane vietos yra tik virš rėmų, daugiau jokio priėjimo nesugalvoju...tai jeigu celofane bus tai neturėtų nukrist į dugną.
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 15 , 07:16

arunasssss rašė:Pasidalinkit savo patirtimi ir papasakokit, kaip pateikiat kandi tešlą į daugiaaukšti avilį ? :)
Aš darau taip: iškočioju kad gautus plonas blynas, dedu tiesiai virš rėmų, kloju plėvelę ir uždedu stogą.
Tinka taip kaip aš darau ? :) :chuckle

Tinka.Tai dariau tik viena karta savo gyvenime, berods uzpernai, kai pavasaris uzsitese. Pripirkau vienkartiniu popieriniu leksciu prapjoviau 3 juostas 1 cm plocio , uzdejau isplota kandi ir uzdenges polietileno plevele, kuri naudojama virs remu- uzvoziau stoga. Ne tik kandi suvalge, bet ir popieriu ismete.
Geriau veliau, negu niekada
Kastytis1
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 12,16,24 rėmų
Bičių šeimų skaičius:40+
Bičių rasė:karn.bakf.
Pranešimai:153
Užsiregistravo:2011 Geg 04 , 08:01

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 15 , 18:24

Gera mintis su vienkartinėm :ok:
viktoras1215
Patyręs narys
Aviliai:varšuviniai plus keli dadanai
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:mišrūnės
Pranešimai:175
Užsiregistravo:2013 Lie 19 , 16:43

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 17 , 13:36

Pagarba ziema bitininkaujantiems :)
Biciuliai, patarimo reikia. Savaitgali aplankiau savo biteles teviskej...visos duzgia ramiai, isskyrus viena seima. Aviliai varsuviniai su dviem lakom, tarpus palikes buvau po kokius 5cm. Patraukiau lentutes, kurios apsaugo nuo zyliu, tai avilys dusgia garsiai ir bites net lauk verztis pradejo (sestadieni kaip tik ir oras neblogas buvo) Virsutine laka slapia. Tai isemiau samanas is laku, padidindamas tarpa ir taip palikau(lakas vel pridenges). I vidu nelindau, po 2sav.vel vaziuosiu ir stebesiu kas yra. Taip suprantu, kad pradejo augint perus?? ar kita priezastis tokio aktyvumo? Maitintos vienodai, stiprumas panasus, apsiltintos t.p. vienodai.
Kitos ramios kaip belgai (motineles dauguma pernai metu, t.p. ir sioj seimoj)
Kokia g.b. priezastis?? issakykit galimas versijas kas galit. Aciu
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 17 , 14:29

Priežastys gali būti dvi;
arbai, užkišęs lakas samanomis, pridusinai,
arba, trūksta maisto.. :think:
viktoras1215
Patyręs narys
Aviliai:varšuviniai plus keli dadanai
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:mišrūnės
Pranešimai:175
Užsiregistravo:2013 Lie 19 , 16:43

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 17 , 15:14

TRANAS rašė:Priežastys gali būti dvi;
arbai, užkišęs lakas samanomis, pridusinai,
arba, trūksta maisto.. :think:
Aciu gerb.TRANE
Bet ar ner taip, kad kai truksta maisto, jos skleidzia tiesiog ,,slamejima'' o siuo atveju kaip tik labai aktyvios..
Tiksliau butu: patraukiau lentute, pridejau ausi prie lakos, tai kelios sekundes buvo kaip ir ramios, paskui staigiai prasidejo duzgimas ir lipimas is lakos. Laka virsutine visiskai slapia, net vandu praktiskai ,,bego''
Jei itarimas, kad maisto truksta, reiks skubiai gelbet..
edmundas
Patyręs narys
Pranešimai:304
Užsiregistravo:2009 Bal 18 , 12:42

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 17 , 16:14

tikriausiai užkure krosnį, kad vaikučiai nesušaltu.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 17 , 17:34

viktoras1215 rašė:[Bet ar ner taip, kad kai truksta maisto, jos skleidzia tiesiog ,,slamejima'' o siuo atveju kaip tik labai aktyvios..
Vietoje pačiam geriau matyti.
Šlamėjimas yra jau paskutinė stadija, pirmiausiai yra didelis sujudimas ir maisto paieška, net pro menkiausius plyšelius ant apšiltinimo viršaus išlipa ir sušalusios miršta....jei maisto kuriame nors dadano pakraštyje ir suranda visvien vėliau iš to "strioko" stipriai viduriuoja.
Man žiūrint iš Skuodo, atrodo, kad tavosioms paprasčiausiai trūko oro, tai jos ir veržėsi lauk. Kažkas su ventiliacija netvarkoje? Tau vietoje, nieko nereiškia pasižiūrėti į kraštinius korius ir viskas bus aišku.Nėra čia ko bereikaklo varažyti -kas , dėl ko ir pnš.
viktoras1215
Patyręs narys
Aviliai:varšuviniai plus keli dadanai
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:mišrūnės
Pranešimai:175
Užsiregistravo:2013 Lie 19 , 16:43

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 17 , 18:05

Ačiū Edmundui ir gerb.TRANUI, tikiuosi dar iki vasario28 istvers,teks tikrint maisto kiekį. Dar paklausiu p.TRANO: jei trūksta maisto, aišku kandi dėt? Ar galiu uzakiuota meduves kori paguldyt, gal patartumet?
Vartotojo avataras
remsem1
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:65
Užsiregistravo:2009 Lie 21 , 11:58

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 17 , 18:10

Valydamas lakas savo dadanuose pastebėjau, kad dalyje šeimų negyvos bitės jau buvo spėjusios užkimšti lakas. valau šiuo metu, nes kamuolys būna pakilęs ir pasilinkęs link vidurio. Bitės praktiškai nesureaguoja.
Beveik visą laiką kamuolys per žiemą buvo prie lakos. Tik dabar pasislinko link vidurio. Aviliuose su užkimštomis lakomis turėjo žymiai sumažėti oro patekimas iš lauko ir ventiliacija. Jei dar diafragmos būtų su pašiltinimais ir sandariai uždarytos, bei patalai iš viršaus, toks apšiltinimas nieko gero nežadėtų. Kai tik pradeda auginti perus masiškai, kyla stipriai maisto sunaudojimas. Kyla apsivilduriavimo pavojus. Maisto suvartoja daugiau, o galimybės naudotis lauko tualetu dar nėra...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 17 , 18:34

viktoras1215 rašė:Ačiū Edmundui ir gerb.TRANUI, tikiuosi dar iki vasario28 istvers,teks tikrint maisto kiekį. Dar paklausiu p.TRANO: jei trūksta maisto, aišku kandi dėt? Ar galiu uzakiuota meduves kori paguldyt, gal patartumet?
Jeigu tik turi..... korys su medumi net geriau, negu kandi, bet..... pirmiau pasižiūrėk ar to tikrai reikia?
Korį gali ir į lizdą įkišt, prieš tai išėmęs tuščia kraštinį ir praplėtęs lizdą ties klubo viduriu. Duodamas, jei trūksta, niekada reikalo nepagadinsi ;)
Kastytis1
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 12,16,24 rėmų
Bičių šeimų skaičius:40+
Bičių rasė:karn.bakf.
Pranešimai:153
Užsiregistravo:2011 Geg 04 , 08:01

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 17 , 18:52

Gerb. Trane,noriu pasitikslinti. Viena šeima baigia maistą tai uždėjau kandi puskilogramį,bet turiu kelis korius su rudeniniu maistu ir kaip suprantu reikia kraštinius tuščius korius iš lizdo pašalinto, o bičių kamuolį skirti pusiau ( tiksliau padaryti tarpą kad korys tilptu) ir per vidurį įdėti korį su maistu.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Žiema 2014/2015

2015 Vas 17 , 22:12

Kastytis1 rašė:Gerb. Trane,noriu pasitikslinti. Viena šeima baigia maistą tai uždėjau kandi puskilogramį,bet turiu kelis korius su rudeniniu maistu ir kaip suprantu reikia kraštinius tuščius korius iš lizdo pašalinto, o bičių kamuolį skirti pusiau ( tiksliau padaryti tarpą kad korys tilptu) ir per vidurį įdėti korį su maistu.
Na, jei tikrai trūksta maisto, tai tas puskilogramis tiki savaitei. 2-3 kg. mažiausiai reikia uždėti.
Nebūtina korį į vidų kišt. Jei avilys daugiaaukštis, ar šiaip gerai apkamšytas ir reikia daug griautis, tai geriau dėt ant viršaus. Du-trys pagaliukai virš lizdo korių, (iki vieno cm. storio), truputi vietomis užakiavimus prabraukt su šakute ir uždėt. Pilnai atakiuoti nepatartina, atšilęs medus gali pradėti varvėti ant bičių. Virš paguldyto korio vėl du-trys pagaliukai skersai, po to dar du-trys virš tų pagaliuk skersai ir po to plėvel pridengt ir apšiltinimo pagalvė.
Kaip ir ką daryt, geriausiai matosi vietoje.
Jei kišti užakiuotą korį tarp bitėmis aptuptų korių, gerai būtu prieš tai pašildyt, palaikyti parą kambario temperatūroje ir šiltai suviniuota nunešti iki avilio.
Šitokie patarimai tinka tik mėgėjams , laikantiems keleta avilių. Profesionalams to nereikia, nes jie žiemos laike nebitininkauja.
Patarinėju ir pačiam juokas ima iki ko nusiritau, nes pirmus metus, kai pradėjau bitininkauti ir man tokie patarimai buvo aktualus.Rudeni pridarai žmogus klaidų, tai anksti pavasari reikia biteles kažkaip tai gelbėti.

Grįžti į