Pavasaris 2016

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06
Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 23 , 00:13

Visuomet sakiau, jog aviliui dešimt korpusų reikia. Kaip bitininkau su T 18 tokio aukščio nelabai įsivaizduoju :think:
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 23 , 07:25

gintaras4bar rašė:Buvau ir aš pas bites šiandien. Linksmai liūdnas vaizdelis: sudėtas ir medumi užpiltas beveik visas mano turimas inventorius - po tris aukštus kiekvienai šeimai, bet sukti dar nėra ką - iš viso užakiuoti tik du korpusai. O medunešis vėl prasidėjo - pirmuose aukštuose taškosi skystutėlis nektaras, šaltekšniuose jau dūzgia, tuoj ir avietės pradės žydėti. Tai kur gi jos dabar man viską pils? :)
i kitus aukstus, kuriuos tu staigiai nusipirksi.. Arba kai pils i medzius :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
limpa
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:Lituanus vulgaris
Pranešimai:83
Užsiregistravo:2015 Bir 01 , 11:40

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 23 , 11:21

laba
o pas mane vaizdelis toks:
prieš kokias penkias savaites įdėjau du pasiųtus korius, o prieš tris savaites dar du nepasiųtus
tai normalių korių 12
prieš dvi savaites įdėjau magazinus
rezultatas toks:
medaus beveiki 0, na tiesą sakant tai šen tai ten pripilta (tik ne magazinuose), bet užakiuota tai minimumas
deda kiaušinėlius ir masiškai dauginasi, visi koriai vien perai, korius naudoja du anksčiau įdėtus pasiųtus ir po žiemos kur išlaižė sirupą,
o tuos kur įdėjau prieš dvi savaitės siųti, tai nesiųna nieko

kas čia pas mane vyksta ? kokios idėjos kolegos ?
Vartotojo avataras
gintaras4bar
Patyręs narys
Aviliai:T18, ko gero, geriausi aviliai Lietuvai
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2011 Lie 24 , 13:57

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 23 , 12:44

zilvasss rašė:Visuomet sakiau, jog aviliui dešimt korpusų reikia. Kaip bitininkau su T 18 tokio aukščio nelabai įsivaizduoju :think:
Tikrai taip, "faktas kaip blynas" :) Kol dar nemokėjau stiprių šeimų išsiauginti, man su T18 buvo labai patogu dirbti. O dabar, kai šeimos kasmet vis stipresnės užauga, tenka pripažinti, jog T18 privalumai "išgaruoja". Bet aš dar nežadu pasiduot - dabar jau turiu šiokią tokią mechanizaciją - avilių keltuvą, tikiuosi su jo pagalba "kaminus" kilnoti nebus labai sudėtinga.

Bet iš tiesų, tai dėl visko kalčiausias zilvasss. Tai jis man tokias motinėles pardavė. Tiek jos, tiek jų dukterys, dirba išsijuosusios ir man pailsėt neduoda! Juokauju žinoma, puikios motinėlės. Bitės gal kiek piktokos, bet kai šitiek medaus prineša, galiu ir su tinkleliu prie jų padirbėti.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 23 , 13:05

limpa rašė:laba
o pas mane vaizdelis toks:
prieš kokias penkias savaites įdėjau du pasiųtus korius, o prieš tris savaites dar du nepasiųtus
tai normalių korių 12
prieš dvi savaites įdėjau magazinus
rezultatas toks:
medaus beveiki 0, na tiesą sakant tai šen tai ten pripilta (tik ne magazinuose), bet užakiuota tai minimumas
deda kiaušinėlius ir masiškai dauginasi, visi koriai vien perai, korius naudoja du anksčiau įdėtus pasiųtus ir po žiemos kur išlaižė sirupą,
o tuos kur įdėjau prieš dvi savaitės siųti, tai nesiųna nieko

kas čia pas mane vyksta ? kokios idėjos kolegos ?
Nulinis medonešis, mano tokia idėja. Nors bent jau vidutinė šeima ir prie nulinio medonešio šiuo metu dvi plokštes turėtų siūti. Todėl papildoma išvada - silpna šeima.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 23 , 14:23

zilvasss rašė:Visuomet sakiau, jog aviliui dešimt korpusų reikia. Kaip bitininkau su T 18 tokio aukščio nelabai įsivaizduoju :think:
Ir vėl savo "giedi" ;) Turi T-18 avilį pasimatuok korpuso aukščio skirtumus tarp dadano pusrėmio ir T-18 ir atrasi, kad T-18 tik 25-30cm su dešimt korpusų bus aukštesnis už tavo dešimt pusrėminių aukštų,
O Gintarui, su trimis korpusais nereiktu skubėti su išvadomis ir palyginimais. Žilvinas kalba apie dešimt ir tavo trijų nereikėtų lygint.
O vaizduotė dažnai laaabai skiriasi nuo realybės.....aš pavyzdžiui irgi neisivaizduoju kaip reikėtu bitininkauti su dvidešimti aukštu pusrėmiais. :chuckle
Čia taikau Gitarui ir kitiems MĖGĖJAMS įsigijusiems bakfastą. Bakfastas yra profesonalių bitininkų bitė, reikalaujanti didelių medingų augalų plotų, kad gausios šeimos turėtu kur įsidarbinti. Tam reikalui turi būti atatinkamas ir inventorius.Kadangi pas mane tokių PLOTŲ nėra, tai man ir tokių bičių nereikia. Mane tenkina labiau prie gamtos deranti bitė - karnika.
Jei nori dalyvauti lenktynėse- pirk 500W galios ferrarį, o jei šiap pasivažinėti ir gamta pasigrožėti- 80w galios kokį mašinuką.
Pagal Jurgį ir kepurė
dainysss
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai ir dadano..
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:7
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2010 Gru 17 , 11:38

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 23 , 21:29

Mano nuostabai medunesis nesibaige dar, ir pasunkejimas 5,4 kg, neilgo stebejimo rekordas :)
Koki didziausia pasunkejima esate uzfiksave per para?
Vartotojo avataras
Zalvarnis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai 145
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:9
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:284
Užsiregistravo:2011 Geg 25 , 21:29

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 23 , 21:43

Nežinau ar patikėsit, tačiau
vakar +10,4
šiandien +8,2
Už poros km yra keli rapsų laukeliai vis dar žydintys. Manau iš ten ir neša, nes bičių kaktos geltonos. Apie bityną nieko ypatingo nėra - Dubysos slėnis ir Ariogalos močiučių darželiai :)
Šiandien pražydo gudobelės - tai jau tikrai pavasarinis medunešis visai į pabaigą.
Žalvarnis
Vartotojo avataras
gintaras4bar
Patyręs narys
Aviliai:T18, ko gero, geriausi aviliai Lietuvai
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2011 Lie 24 , 13:57

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 23 , 23:07

TRANAS rašė: O Gintarui, su trimis korpusais nereiktu skubėti su išvadomis ir palyginimais. Žilvinas kalba apie dešimt ir tavo trijų nereikėtų lygint.
O vaizduotė dažnai laaabai skiriasi nuo realybės.....aš pavyzdžiui irgi neisivaizduoju kaip reikėtu bitininkauti su dvidešimti aukštu pusrėmiais. :chuckle
Čia taikau Gitarui ir kitiems MĖGĖJAMS įsigijusiems bakfastą. Bakfastas yra profesonalių bitininkų bitė, reikalaujanti didelių medingų augalų plotų, kad gausios šeimos turėtu kur įsidarbinti. Tam reikalui turi būti atatinkamas ir inventorius.Kadangi pas mane tokių PLOTŲ nėra, tai man ir tokių bičių nereikia. Mane tenkina labiau prie gamtos deranti bitė - karnika.
Jei nori dalyvauti lenktynėse- pirk 500W galios ferrarį, o jei šiap pasivažinėti ir gamta pasigrožėti- 80w galios kokį mašinuką.
Pagal Jurgį ir kepurė
Tranai, mano išvados ne paskubomis padarytos. Jau pernai pamačiau, kad "standartinio" komplekto - du aukštai lizdui ir trys medui - mano situacijoje yra per mažai. Pernai inventoriaus pritrūkau birželio viduryje, o šiemet jo man trūksta jau gegužės pabaigoje. Kol kas nerandu atsakymo kodėl taip atsitinka - ar bičių veislė, ar geros ganyklos, ar jau išmokau gerai paruošti bites žiemai. Apie avilio įtaką geriau patylėsiu, kad nekiltų bereikalingų "bangų" :) Matyt visos šios dedamosios dalys daro teigiamą įtaką, tai reikia ruoštis bitininkauti su šešių-septynių aukštų aviliu. Septyni aukštai, tai kaip minimum 1,5 m nuo žemės. Nėra labai patogu medaus korpusą kelti rankomis tokiame aukštyje.
O dėl palyginimų su Ferari, tai nežadu lenktyniauti su profesionalais - bitės man tik hobi. Bet jei matau, kad bitės puikiai neša medų ir joms jau vietos trūksta, tai negi turėčiau nedėti papildomų aukštų ir viską spiečiais paleisti?
Karniką ir aš norėčiau pasibandyti. Bet viskam laiko nebeužtenka. Buvo kilusi mintis sudalyvauti projekte Smart Bees, jau buvau suradęs ir kur "fiminių" Karnikos kiaušinėlių gauti, bet realiai įvertinau savo galimybes ir supratau, jog dar anksti tokiais dalykais užsiimti. Šiemet sezoną pabaigsiu tik su Bakfasto bitėmis, o kitais metais žiūrėsiu, gal reikės kelias šeimas Karnika pakeisti.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 23 , 23:41

Nu teip "standartinio "komplekto bet kokiam aviliui nepakanka, kai bakfastą užsiveisi. Galvoji Žilvinas su dešimt aukštų ant kelių nukritęs dirba ;) Dešimt aukštu ir yra dešimt ir savo aukštį, kaip ji bepavadinsi, visvien pasiekia.
Man štai kas nesuprantama, "neisivaizduoju" , kodėl Žilvinui dešimt aukštų reikia 100 - 120kg. pasiekti, kai tuo tarpu Kęstas su 22r. dadanu ir dviem magazinais apsieina ir rekordus stato. Iš Kėdainių r. toks R.Ardavičius net su šeiolikarėmiais po 120 ir ima ir kopėčių nereikia. Liuka irgi ir bakfastą laiko ir su gulsčiais bitininkauja ir aukštų trūkumu nesiskundžia, ben aš negirdėjau.
Man čia galai nesueina, arba kažkas blefuoja arba kažkam nerialus vaizdai rodosi ARBA kažkam paprasčiausiai T- 18 kažkodėl užkliūna :chuckle
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 24 , 07:34

TRANAS rašė:...Man štai kas nesuprantama, "neisivaizduoju" , kodėl Žilvinui dešimt aukštų reikia 100 - 120kg. pasiekti, kai tuo tarpu Kęstas su 22r. dadanu ir dviem magazinais apsieina ir rekordus stato. Iš Kėdainių r. toks R.Ardavičius net su šeiolikarėmiais po 120 ir ima ir kopėčių nereikia. Liuka irgi ir bakfastą laiko ir su gulsčiais bitininkauja ir aukštų trūkumu nesiskundžia, ben aš negirdėjau...
Du magazinai pavasarį,iki pagrindinio medunešio.Net du,teoriškai,trys sukimai ir yra 120 kg.
Tačiau į maniškius telpa keturi dešimtrėmiai magazinai vertikaliai ir du horizontaliai.Tačiau taip darau retai,elgiuosi paprasčiau,greičiausiai aplenkdamas kokią taisyklę.Pažiūrėjau, viešutiniai magazinai užakiuoti,juos nuėmiau.Ant lizdo tuščią ir ant jo buvusį apačioje su neužakiuotu.Būna,kad už kelių dienų jis jau akiuotas.
Jeigu galite,jūs man pasakykite,kodėl reikia pavasarį krauti tiek meduvių daugiaaukščiuose?Visos pilnos nektaro,o medaus sukti negalima,kaip Gintaro atveju.Dabar tuoj pristos medunešis,tai jos taip ir stovės neužakiuotos iki pagrindinio medunešio?
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Arvydas3
Patyręs narys
Aviliai:Dadant ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:22
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakf, It, mišr
Pranešimai:409
Užsiregistravo:2012 Bal 03 , 01:45

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 24 , 09:38

Kest rašė: Jeigu galite,jūs man pasakykite,kodėl reikia pavasarį krauti tiek meduvių daugiaaukščiuose?Visos pilnos nektaro,o medaus sukti negalima,kaip Gintaro atveju.Dabar tuoj pristos medunešis,tai jos taip ir stovės neužakiuotos iki pagrindinio medunešio?
Kest
Ypač kai visi taip išsižioję laukia šviežio medaus :)
https://www.facebook.com/rudziumedus
Vartotojo avataras
gintaras4bar
Patyręs narys
Aviliai:T18, ko gero, geriausi aviliai Lietuvai
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2011 Lie 24 , 13:57

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 24 , 10:42

TRANAS rašė: Man čia galai nesueina, arba kažkas blefuoja arba kažkam nerialus vaizdai rodosi ARBA kažkam paprasčiausiai T- 18 kažkodėl užkliūna :chuckle
Atrodo nesusišnekam, nematau reikalo nei blefuoti, nei T18 kritikuoti. Tik konstatuoju faktą - trys aukštai beveik pilnai užpilti neužakiuotu medumi. Ir tai buvo ankstyvasis pavasario medunešis, pagrindinis pas mane prasideda tik dabar - šaltekšniai, avietės, baltieji dobilai. Per prieš tai buvusius keturis bitininkavimo sezonus, būtent nuo gegužės pabaigos iki birželio vidurio, bitės prinešdavo 2/3 viso medaus. Pernai gal būtų ir per liepų žydėjimą daugiau prinešusios, bet nebeturėjau inventoriaus. Kodėl bitės neskuba akiuoti medaus, neturiu nei menkiausio supratimo. Įtariu, jog medunešis joms vyksta per daug intensyviai, tai paprasčiausiai nebespėja suktis - ir šviežią nektarą priiminėti, ir jau brandinamą medų garinti. Vakar pamatavau su refraktometru drėgnumą. Ten, kur užakiuotas - 17%, kur šalia užakiuoto likęs koks trečdalis neužakiuoto - apie 18%, kur tik vos vos pradėjo akiuoti, atvirose akelėse drėgnumas apie 19%. Lakos pilnai atidarytos, dugnai išimti, belieka tik laukti. Kiek rasiu laisvo laiko (o su juo šiuo metu labai striuka) vielinsiu rėmelius ir įlydysiu vaškuoles - naujų rėmelių ir tuščių korpusų dar turiu, stebėsiu spietimines nuotaikas, gal procesą kaip nors suvaldysiu :)
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 24 , 10:57

Mano durna galva neakiuoja, reiskia bitems dregmes per dauk, negali isgarint ir neakiuoja. Pabandyk padidint ventiliacija, gal kaip tranas siulo >25 laipsniu, pasukt korpuselius ir palikt tarpa.
Nors aisku gali but dar kruva priezasciu, nuo biciu rases iki menulio fazes :)
Vartotojo avataras
Arvydas3
Patyręs narys
Aviliai:Dadant ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:22
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakf, It, mišr
Pranešimai:409
Užsiregistravo:2012 Bal 03 , 01:45

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 24 , 11:05

zalias7 rašė:Mano durna galva neakiuoja, reiskia bitems dregmes per dauk, negali isgarint ir neakiuoja. Pabandyk padidint ventiliacija, gal kaip tranas siulo >25 laipsniu, pasukt korpuselius ir palikt tarpa.
Nors aisku gali but dar kruva priezasciu, nuo biciu rases iki menulio fazes :)
Man tai atrodo kad pavasarį neakiuoja dėl kelių priežasčių - korių siuvimo, mažai bičių - pritrūksta vaško, gal laiko neturi per medunešį ;). Savaitgalį sukau medų, užakiuoti buvo tik kelių korių krašteliai. Žiūrėjau, kad netykštų. Rezultatas - 17% drėgmės medus.
https://www.facebook.com/rudziumedus
maxler
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai 10-remiai
Bičių šeimų skaičius:50
Bitininkavimo stažas:7
Bičių rasė:bakfasto
Pranešimai:131
Užsiregistravo:2012 Rgp 26 , 20:26

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 24 , 16:15

nezinau ar gerai, bet as darau taip:
paziuriu apatines meduves krastini kori ir jei jis su nektaru, kisu po juo nauja meduve. dabar aviliai turi po 4 meduves ir ryt poryt greiciausiai teks kisti 5 . virsuje medus sunkiau akiuojamas, bet kai jau issukau po auksta pavasarinio medaus, skubeti nebera kur.
Esu atsakingas už tai, ką pasakiau, o ne už tai, kaip tu supratai!
Vartotojo avataras
jonasluksa
Patyręs narys
Aviliai:16 dadanai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika ir mišrūnės
Pranešimai:895
Užsiregistravo:2014 Lie 27 , 21:16

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 24 , 17:43

Avietės :)
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Žalia žolė, bet ne žolė. Su uodega, bet ne pelė? kas....?
kbagdonas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:16
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Buckfast, vietines
Pranešimai:23
Užsiregistravo:2014 Vas 26 , 18:48

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 24 , 18:53

Kodel be bites? :bee
Vartotojo avataras
jonasluksa
Patyręs narys
Aviliai:16 dadanai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika ir mišrūnės
Pranešimai:895
Užsiregistravo:2014 Lie 27 , 21:16

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 24 , 22:46

Ko jom ten skristi dėl dviejų žiedų :bee už kokios savaitės gal mažiau jau turėtų pradėti normaliau žydėti :dance:
Žalia žolė, bet ne žolė. Su uodega, bet ne pelė? kas....?
Vartotojo avataras
jonasluksa
Patyręs narys
Aviliai:16 dadanai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika ir mišrūnės
Pranešimai:895
Užsiregistravo:2014 Lie 27 , 21:16

Re: Pavasaris 2016

2016 Geg 26 , 10:15

Išsukau medų rezultatai kažkaip nuliūdino :'( vidurkis 7 kg iš b.š. o kaip pas kitus? :)
Žalia žolė, bet ne žolė. Su uodega, bet ne pelė? kas....?

Grįžti į