Pavasaris 2017

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59
Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 03 , 08:06

Med rašė:
greitabite rašė:..... turėjau viršyti maksimalias nežalingo cukraus sirupo šėrimo normas.... Kol dar negavau mielių, šersiu asmeninėmis bičių duonelės atsargomis...:
Toks didelis profas bitininkysteje, o vis dar "seriate" bites. :think:
Med aksciau, kai labai retai bitininkas bites "primaitindavo" tai ir maitino. Dabar gi kai pas kiaules tvarte , pravaziavo traktorius su didele backa is slangos supyle ir taip visom, negi cia maitinimas ? ne cia kaip pas kiaules serimas. Tu cia kaip is akmens amziaus islindes :)
Vartotojo avataras
poligrafas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir dadanai
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:6
Bičių rasė:Noname ir bakfastas
Pranešimai:241
Užsiregistravo:2013 Rgs 26 , 22:38

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 03 , 08:48

Sveiki. Įdomu ar kandi gamybai galima naudoti grikių ir lipčiaus medų? Liko tokio grikinio-lipčiaus, šeimyna nelabai mėgsta, tad sakau suminkyčiau kandi.
Robertas
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 03 , 10:50

poligrafas rašė:Sveiki. Įdomu ar kandi gamybai galima naudoti grikių ir lipčiaus medų? Liko tokio grikinio-lipčiaus, šeimyna nelabai mėgsta, tad sakau suminkyčiau kandi.
Nu aš dariau kandi tešlą iš grikių medaus , išėjo labai kvapni , svarbu kad medus iš sveikų šeimų.
Lubinas
Aviliai:Dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:4
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:7
Užsiregistravo:2017 Sau 14 , 23:46

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 03 , 20:38

Iš mano 5 avilių vienas žuvo :( bet užtat labai džiaugiuosi, nes visi aviliai apsiskraide (na vienas siektiek paviduriavo, nes buvo pacukas įlindęs į avili ir sunervino jas, tai reiks siltesniu oru perkelt), o šiaip visuose jau šiluma jaučiasi, matyt perus augina, tai ir cukraus suseriau nes buvo mažai like maisto joms. Blindės jau bus už 2 savaičių, o lazdynų miega.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 03 , 23:37

greitabite rašė:
Kest rašė:
greitabite rašė:Kest, apie sirupo žalą paskaitykite Bitininko žinyne arba internete. Tai dabar aš tas magnetas, kuris pereitais metais pritraukė sausus orus? Arba miškininkų traktorius valyti miško?
Rusų forumų neskaitau, išskyrus Xomych, todėl teks pačiam skaityti. Man užtenka šieno malimo ir mūsų forume. ;)
Prie ko sausi,praėję metai?Kokie jie bebūtų,atėjus rudeniui,šeimas maitini tiek,kad maisto netrūktų per visą žiemos periodą,nepriklausomai,kokia buvo vasara.O palikti šeimas žiemoti,nežvilgtelėjus vėlai rudenį į lizdą kiek yra maisto-neatsakinga...
Apie magnetą pagalvojau tuomet,kai vėl pradėjai ieškoti mielių :)
Kest
Rugsėjo 15 šeimas persvėriau ir apvogtas pamaitinau sirupu su bičių duonele. Praeitos vasaros blogas medunešis nulėmė, kad turėjau viršyti maksimalias nežalingo cukraus sirupo šėrimo normas. Maža to ketvirtadalis šeimų ne tik buvo pažadintos sausį medkirčių traktorių, bet ir sunaudojo maisto daugiau nei ilgametės mano normos. Reikia reanimuoti šeimų gyvybiškumą su pašarinių mielių priedu. Šiandien kaip tik radau gerą tiekėją. Kol dar negavau mielių, šersiu asmeninėmis bičių duonelės atsargomis. Kest, tai ne problemų magnetas, o jų racionalus sprendimas. Per dvi dienas visos paėmė beveik po litrą vidutinio tirštumo sirupo. Šeštadienį duosiu antrą dozę su duonele. :ok:
Pjaustom, skaldom malkas visai netoli avilių ir kažkokių problemų nepastebiu. Na tikrai, kažkoks paslaptingas bėdų magnetas pas greitabite.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 03 , 23:43

Med rašė:
greitabite rašė:..... turėjau viršyti maksimalias nežalingo cukraus sirupo šėrimo normas.... Kol dar negavau mielių, šersiu asmeninėmis bičių duonelės atsargomis...:
Toks didelis profas bitininkysteje, o vis dar "seriate" bites. :think:
Sykį prieš tris metus jau Cezis su Kalbos komisija išaiškino, kad bites galima ir maitint, ir penėt, ir šert. Kaip matau jus savo argumentais irgi prišeriu, tikiuosi, kad neužknisu. Yra lietuvių kalbos niuansai, prasminiai atspapviai.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 03 , 23:46

Ir su traktoriumi šalia bičių pravažiuojam retkarčiais :think:
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 03 , 23:53

Rolandas30 rašė: Pjaustom, skaldom malkas visai netoli avilių ir kažkokių problemų nepastebiu. Na tikrai, kažkoks paslaptingas bėdų magnetas pas greitabite.
kiek kilų medaus žiemojimo sezonu sunaudoja? Koks pas patį daugiametis šeimų žuvimo procentas? Gal problemų nematymas ir yra jūsų problemų sprendimas. ;)

Keista jūsų logika. Pirmą kartą per trisdešimt metų man anksti užkaito šeimos, tai 'problemų magnetu' bando praminti.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 04 , 00:01

Rolandas30 rašė:Ir su traktoriumi šalia bičių pravažiuojam retkarčiais :think:
Taigi 'pasigirkit' kiek maisto žiemai paliekat ir koks mirtingumo nuošimtis užuot kartojęs 'aš problemų nematau'.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 04 , 13:12

greitabite rašė:
Rolandas30 rašė:Ir su traktoriumi šalia bičių pravažiuojam retkarčiais :think:
Taigi 'pasigirkit' kiek maisto žiemai paliekat ir koks mirtingumo nuošimtis užuot kartojęs 'aš problemų nematau'.
Sumaitinau vidutiniškai 15-20 litrų invertuoto sirupo. Mirtingumas šiemet 2 procentai, įtariu virusine infekciją. Tikrinau maisto likučius, tai gana įvairiai, pagrinde šeimos turi daug maisto, yra šeimų, kur pavasarį teks šalinti perteklinį maistą iš lizdo ir keletai šeimų maisto radau mažokai, teko įdėti papildomų rėmų su maistu iš rezervo. Bet apie papildomą maitinimą duonele ar kokiomis ten mielėmis net minčių neturiu.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 04 , 15:21

Rolandas30 rašė:
greitabite rašė:
Rolandas30 rašė:Ir su traktoriumi šalia bičių pravažiuojam retkarčiais :think:
Taigi 'pasigirkit' kiek maisto žiemai paliekat ir koks mirtingumo nuošimtis užuot kartojęs 'aš problemų nematau'.
Sumaitinau vidutiniškai 15-20 litrų invertuoto sirupo. Mirtingumas šiemet 2 procentai, įtariu virusine infekciją. Tikrinau maisto likučius, tai gana įvairiai, pagrinde šeimos turi daug maisto, yra šeimų, kur pavasarį teks šalinti perteklinį maistą iš lizdo ir keletai šeimų maisto radau mažokai, teko įdėti papildomų rėmų su maistu iš rezervo. Bet apie papildomą maitinimą duonele ar kokiomis ten mielėmis net minčių neturiu.
Nu va. Pas patį, mano akimis, siaubingos problemos. Sumaitinau žiemai iki 10 kg cukraus. Vidutiniškai žiemot nuėjo su 17kg maisto. Trečdalis šeimų užkaito sausio pabaigoje. Kurios sausį neužkaito maisto turi 9-11kg maisto. Kurios užkaito anksti, antradienį turėjo 2,5-5,5 kg atsargų. Mirtingumas nulinis šiemet ir 0,6 % per visą praktiką. Kadangi buvo nederlingi metai, o bityną daugiau nei dvigubinau ketvirti metai iš eilės, tai neturiu tokios prabangos, kaip rezervinės medaus atsargos. Sukuosi su baltyminiais priedais, nes tą technologiją esu sėkmingai atidirbęs prieš 20 metų, kai kovojau su puviniu ir naikinau visas medaus atsargas.

Populiariausias problemos išsprendimas yra jos neigimas. Neatrodo, kad būčiau problemų magnetas, bet dėl medkirčių triukšmo man blogiausi rezultatai per praktiką: turiu gėdingai lakstyt su penėtuvėm. Šiandien jau antrą porciją daviau su duonele. :beer:
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
Vytautasptn
Patyręs narys
Aviliai:T-18, dadanai
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfasta
Pranešimai:189
Užsiregistravo:2010 Vas 13 , 14:51

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 04 , 19:37

Jei maistas į pabaigą, šiuo metu aš dėčiau didelį gabalą baltos kandi tešlos su ribotu priėjimu, ir miegočiau ramiai.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 05 , 07:55

Vytautasptn rašė:Jei maistas į pabaigą, šiuo metu aš dėčiau didelį gabalą baltos kandi tešlos su ribotu priėjimu, ir miegočiau ramiai.
Turiu aš tos kandi rezerve. Nusprendžiau, kad jeigu ima sirupą su duonele, tai jos neverta duoti. Pas mane ji skirta tam atvejui, jeigu atšals orai ir nustos imti sirupą. Jeigu nėr žinių, kiek maisto lizde, tai kandi būtų gerai kaip testas dėl atsargų trūkumo. Betgi reikia žinot atsargų kiekį iš rudens.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 05 , 11:52

greitabite rašė: Sumaitinau vidutiniškai 15-20 litrų invertuoto sirupo. Mirtingumas šiemet 2 procentai, įtariu virusine infekciją. Tikrinau maisto likučius, tai gana įvairiai, pagrinde šeimos turi daug maisto, yra šeimų, kur pavasarį teks šalinti perteklinį maistą iš lizdo ir keletai šeimų maisto radau mažokai, teko įdėti papildomų rėmų su maistu iš rezervo. Bet apie papildomą maitinimą duonele ar kokiomis ten mielėmis net minčių neturiu.
Nu va. Pas patį, mano akimis, siaubingos problemos. Sumaitinau žiemai iki 10 kg cukraus. Vidutiniškai žiemot nuėjo su 17kg maisto. Trečdalis šeimų užkaito sausio pabaigoje. Kurios sausį neužkaito maisto turi 9-11kg maisto. Kurios užkaito anksti, antradienį turėjo 2,5-5,5 kg atsargų. Mirtingumas nulinis šiemet ir 0,6 % per visą praktiką. Kadangi buvo nederlingi metai, o bityną daugiau nei dvigubinau ketvirti metai iš eilės, tai neturiu tokios prabangos, kaip rezervinės medaus atsargos. Sukuosi su baltyminiais priedais, nes tą technologiją esu sėkmingai atidirbęs prieš 20 metų, kai kovojau su puviniu ir naikinau visas medaus atsargas.

Populiariausias problemos išsprendimas yra jos neigimas. Neatrodo, kad būčiau problemų magnetas, bet dėl medkirčių triukšmo man blogiausi rezultatai per praktiką: turiu gėdingai lakstyt su penėtuvėm. Šiandien jau antrą porciją daviau su duonele. :beer:[/quote]
:) Ir kur tą siaubą pamatė pas mane jūsų akys? Ar, kad maisto pakankamai turi šeimos? Ar kad dvi šeimeles iš šimto nepastebėjau laiku ir nesujungiau arba nepanaikinau dar vėlyvą rudenį? Iš tikro, tik vakar baigiau dalinę reviziją, tai realiai tik viena šeimelė žuvusi, nes dauguma tos šeimos bičių išsiskraidė dar rudenį.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 05 , 15:45

Problema didelis maisto kiekio suvartojimas žiemą ir šeimos žuvimas. Jeigu tai būtų mano bityne, tai būtų problema. Jeigu mašinos variklis ryja degalus virš normos, taigi nesakai, kad viskas tvarkoj. Kita vertus, kaikam ir tai neproblema. Neveltui suomiai sako, kad gero bičių žiemojimo paslaptis yra bitininko nesilankymas bityne. :beer:
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 05 , 16:16

greitabite rašė:Problema didelis maisto kiekio suvartojimas žiemą ir šeimos žuvimas. Jeigu tai būtų mano bityne, tai būtų problema. Jeigu mašinos variklis ryja degalus virš normos, taigi nesakai, kad viskas tvarkoj. Kita vertus, kaikam ir tai neproblema. Neveltui suomiai sako, kad gero bičių žiemojimo paslaptis yra bitininko nesilankymas bityne. :beer:
O iš kur žinot kokio dydžio variklis ir kokia jo sunaudojama kuro norma? Gerai, aš pasiduodu :chuckle Nuobodu kažkaip.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 05 , 18:04

greitabite rašė:Rugsėjo 15 šeimas persvėriau ir apvogtas pamaitinau sirupu su bičių duonele. Praeitos vasaros blogas medunešis nulėmė, kad turėjau viršyti maksimalias nežalingo cukraus sirupo šėrimo normas. Maža to ketvirtadalis šeimų ne tik buvo pažadintos sausį medkirčių traktorių, bet ir sunaudojo maisto daugiau nei ilgametės mano normos. Reikia reanimuoti šeimų gyvybiškumą su pašarinių mielių priedu. Šiandien kaip tik radau gerą tiekėją. Kol dar negavau mielių, šersiu asmeninėmis bičių duonelės atsargomis. Kest, tai ne problemų magnetas, o jų racionalus sprendimas. Per dvi dienas visos paėmė beveik po litrą vidutinio tirštumo sirupo. Šeštadienį duosiu antrą dozę su duonele. :ok:
Patarčiau peržiūrėti rudeninio maitinimo strategiją ir nebereikės pavasarį mielių.
Žinoma,gali likti alkanos putpelės...
Kas ir kaip gali apvogti stiprią ir sveiką bičių šeimą???
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 05 , 22:44

Kest rašė:
greitabite rašė:Rugsėjo 15 šeimas persvėriau ir apvogtas pamaitinau sirupu su bičių duonele. Praeitos vasaros blogas medunešis nulėmė, kad turėjau viršyti maksimalias nežalingo cukraus sirupo šėrimo normas. Maža to ketvirtadalis šeimų ne tik buvo pažadintos sausį medkirčių traktorių, bet ir sunaudojo maisto daugiau nei ilgametės mano normos. Reikia reanimuoti šeimų gyvybiškumą su pašarinių mielių priedu. Šiandien kaip tik radau gerą tiekėją. Kol dar negavau mielių, šersiu asmeninėmis bičių duonelės atsargomis. Kest, tai ne problemų magnetas, o jų racionalus sprendimas. Per dvi dienas visos paėmė beveik po litrą vidutinio tirštumo sirupo. Šeštadienį duosiu antrą dozę su duonele. :ok:
Patarčiau peržiūrėti rudeninio maitinimo strategiją ir nebereikės pavasarį mielių.
Žinoma,gali likti alkanos putpelės...
Kas ir kaip gali apvogti stiprią ir sveiką bičių šeimą???
Kest
Kest, jeigu iš rudens žiemojimui sumaitint didelį kiekį cukraus, tai nukentės bičių pajėgumas augint perus pavasary ir jos trumpiau gyvens. Jeigu duosi daug neįprastų baltyminių priedų žiemai, tai bitės gali nesulaukt tinkamo oro apsiskraidymui. Padariau teisingą sprendimą. Daviau tiek sirupo, kad sulauktų pirmo apsiskraidymo. Dabar ramiai duodu su baltyminiais priedais. Už poros savaičių karklai žydės. :ok: Strategija nesikeičia: palikt pakankamai medaus iš rudens. Tačiau nekiekvienais metais būna geras medunešis ir stabilus šeimų skaičius. Būna neįprastų aplinkybių. Per 33 metus man taip pirmą kart. :beer:
PC. Gali apvogt ir stiprią šeimą, jeigu jinai yra silpnai besiginančiosios rasės arba vagilkų šeimininkas taiko specialias vagiliavimo skatinimo priemones... ;)
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 06 , 08:42

greitabite rašė:Kest, jeigu iš rudens žiemojimui sumaitint didelį kiekį cukraus, tai nukentės bičių pajėgumas augint perus pavasary ir jos trumpiau gyvens. Jeigu duosi daug neįprastų baltyminių priedų žiemai, tai bitės gali nesulaukt tinkamo oro apsiskraidymui. Padariau teisingą sprendimą. Daviau tiek sirupo, kad sulauktų pirmo apsiskraidymo. Dabar ramiai duodu su baltyminiais priedais...
O,jeigu:
-maitinti pradėtum liepos pabaigoje,rugpjūčio pradžioje
-maitintum invertu
-pavasariui iš rudens pasiliktum korį su duonele ir medumi
-kandi virš lubelių iki birželio pradžios
Turėtum daug bičių pavasarį ir nereiktų jokių priedų.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2017

2017 Kov 06 , 09:26

Bijau teigti, bet aš turbūt būsiu pirmoji šiemet į avilius lindusi. :)
Vakar susitvarkiau. Minus vienas. Prieš dvi savaites šeima dar buvo gyva, užmečiau jai korį su maistu (kokie 3 kilai pernykščio medaus+invertas), vakar radau mirusią iš bado. Didžiausia pernykštė šeima, kuri buvo ant bado ribos rugpjūtį. Kaitinosi faktiškai per visą žiemą, nesupratau, kas ten joms negerai buvo. Pasirodo, 25 kilai maisto šeimai gali būti mažai.
Visos apsiskraidė vakar galutinai. Geriausias žiemojimas - daugiaaukščiuose be dugno. Pasaka žiūrėt. Šeimos, kuriom prieš dvi savaites ant lizdų verčiau po korį maisto, šiuo metu turi perų trijuose rėmuose, maisto - so so. Teko atsidaryt sandėlį ir duoti iš atsargų.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...

Grįžti į