Medingi augalai

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Admin
Administracija
Aviliai:Daugiaaukščiai 10 rėmų
Bitininkavimo stažas:12
Pranešimai:690
Užsiregistravo:2008 Bal 28 , 11:30
Medingi augalai

2008 Geg 14 , 15:10

Karak
Ar laikydami bites sėjat kokių nors augalų turinčio daug nektaro? Pasidalinkite savo patirtimi.
Aš asmeniškai esu bandęs sėti kelis metus iš eilės facelijos, esparceto ir barkūno. Facelija kai ji yra tik vienmetė tai gal šioks toks nepatogumas, bet su jos seja galima sužaisti taip, kad visą vasarą žydėtų ir bitės būtų darbo. Pas mane asmeniškai pradėjus sėti medingus augalus padidėjo ir atnešamas medaus kiekis.

Antanas
Bandžiau faceliją nedideliais kiekiais.
Truputis agurklės pernai pasirodė puikiai.
Šiemet turi žydėti 0,5 a Apskritagalvio Bendrenio.
matysim.

joli
Aš facelijų visad pasėju ir barkūnų- jie dvimečiai, bet atsisėjo ir trečiaisiais metais, tik senus nudžiūvusius stiebus reikėjo su kultivatorium ar kitu padargu sutrupint. Kažkada mėginau sėt ožiarūčių, esparcetų, bet jie sunkiai dygo-tik piktžolėm laukas apėjo, tad gavau aparti. Šiaip nedidelį kampą juozažolių turiu-tai labai medingi daugiamečiai puskrūmiai, bet kol užauga, ravėt reikia.Šiaip dar katžoles bitės labai lanko, ir prisisėja jos pačios, kaip ir agurklės.

Antanas
Rudenį ant pievos ir pūdymo išbarsčiau apie puskibirį barkūno sėklų.
Žydi po dvejų metų, tai šiemet dar nieko nesimatys.
Apskritagalvį Bendrenį pasėjau pernai, balandyje. Sudygo mano galva neblogai. išpikiavau tvarkingai tose pačiose lysvėse. Tai šiemet tarp pernykščių, šiemet žydėsiančių, jau vėl pridygo tiek pat. Nežinau, kaip teks juos iš ten iškėlinėti, pikiuoti.

Karak
Pas mane barkunas irgi pasisejo poto pats. Tai dabar uzsisejes ir sudyges beveik be tarpeliu ten kur buvo anksciau paseta. Apziurejau jau kur pernai buvau pasjes esparceto tai jau neblogai sudyges. Ir dar laukeli siemet jo pasejau. Vienam laukelyje tai zoles uzejo tai nezinau ar asilaikys.
--
Linkiu, kad Jums išsipildytų viskas, ko linkite kitiems...
Antanas
Pranešimai:4
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 07:13

Re: Medingi augalai

2008 Geg 26 , 18:26

Bendrenio žiedynų stiebai jau pusės metro. Galvučių dar ne formuoja.
Radau 40 diegų išdygusių dar šiemet. Išpikiavau.
Pasėjau apie 0.5a agurklės, tiek pat facelijos.
Jeigu bus gerai - sekančiais metais plėsiuos. (Turiu 15 ha nenaudojamos žemės. Norių ją visą ir užsėti, bet kol kas neapsisprendžiu kuo.)
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: Medingi augalai

2008 Geg 26 , 19:48

Antanas rašė:Bendrenio žiedynų stiebai jau pusės metro. Galvučių dar ne formuoja.
Radau 40 diegų išdygusių dar šiemet. Išpikiavau.
Pasėjau apie 0.5a agurklės, tiek pat facelijos.
Jeigu bus gerai - sekančiais metais plėsiuos. (Turiu 15 ha nenaudojamos žemės. Norių ją visą ir užsėti, bet kol kas neapsisprendžiu kuo.)
Aš asmeniškai siūlyčiau apsėti esparcetu. Ilgametis ir ilgai žydi. Maždaug 10 metų prodyktyvumas geriausias.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Medingi augalai

2008 Bir 02 , 13:59

Asmeniskai as esu skeptiskai nusistaciusi del medingu augalu sejimo. Aras ar du - neatnes jokios apciuopiamos naudos, o hektaras ar keli hektarai - ekonomiskai nepagristas sprendimas. Jei yra 15 ha "lycnos" zemes - patarciau isnuomoti. Nes jei rupinsites sejimu, tai turesite pasirupinti visa agronomija.
Bet jei visgi negalite neseti savo bitems augalu, vertetu pirmiausia issiaiskinti, kokio tipo zeme. Jei tai priesmelis, labai gerai tinka esparceto ir barkuno misinys.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: Medingi augalai

2008 Bir 02 , 18:11

rennyka rašė:Asmeniskai as esu skeptiskai nusistaciusi del medingu augalu sejimo. Aras ar du - neatnes jokios apciuopiamos naudos, o hektaras ar keli hektarai - ekonomiskai nepagristas sprendimas. Jei yra 15 ha "lycnos" zemes - patarciau isnuomoti. Nes jei rupinsites sejimu, tai turesite pasirupinti visa agronomija.
Bet jei visgi negalite neseti savo bitems augalu, vertetu pirmiausia issiaiskinti, kokio tipo zeme. Jei tai priesmelis, labai gerai tinka esparceto ir barkuno misinys.
O kodel hektaras ar daugiau ekonomiskai nepagristas sprendimas?
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Medingi augalai

2008 Bir 02 , 20:18

Tuo, kad hektaras tokio paselio turi duoti tiek medaus ir kitu produktu, kad pinigine israiska gautumet daugiau, negu sumokejote uz sekla, zemes isarima, seklos pasejima, nuzydejusio lauko apdirbima (pvz. stagaru nupjovimas ir isvezimas is lauko), medaus issukimo ir isfasavimo sanaudas (be to reiketu bent jau minimaliai isivertinti ir savo atliekama darba). Be to, ekonomine logika sako, kad toks pelnas turi buti didesnis uz maziausiai sanaudu reikalaujancios veiklos (pvz. nuomos) duodama pelna, kitokiu atveju veikla nebus pagrista rinkos ekonomika ir efektyviausiu resursu panaudojimu.
Taigi, sudejus visus pliusus ir minusus, specialiai bitems seti medingus augalus neapsimoka (cia mano nuomone).
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Antanas
Pranešimai:4
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 07:13

Re: Medingi augalai

2008 Bir 02 , 21:02

jeigu būtų norinčių išsinuomuoti tai tos žemelės niekas dykos ir nelaikytų.
O tai net žolę nusipjaut nenori.
Kas dėl pelno, tai patys skaičiuokit kiek ha kviečių galima užauginti ir kiek pvz. agyrklė ar facelija duodančios po 300 kg/ha gali naudos duoti.
Bendreniui literatūroje žada net 1000 kg/ha. Tai tas pats, ką ir brandus liepynas.
Visa bėda praktiškai neišbandžiau. Jeigu rezultatas bus - manau kasmet po 1 hą užsėt vargo nebus. Taip pat rašo, kad gerai atsisėja ir sąžalynai irgi iki 15 metų tarnauja.
Trumpai: net pusę kaimynų bitėms paaukojęs, teigiamo saldo tikuosi.
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: Medingi augalai

2008 Bir 03 , 19:44

Pabandžiau šiek tiek paskaičiuoti kie kkainuos 1ha esparceto pasėjimas ir kiek uždirbsime/prarasime.

Išlaidos:
Sėklos; 100kg * 11lt = 1100lt
Tai pirmiausia arimas, akėjimas ir volavimas būtų apie 500lt. Neskaičiuoju pasėjimo kainos, nes tai manau pats gali pereiti ir išbarstyti.
Tada rudenį nupjovimas. 1ha 100-200lt
Viso: 1700-1800lt

Pajamos:
Medaus(priklauso nuo oro) bus maždaug 200-350kg.
Imkime vid. kainą 10lt.kg
Viso: 2000-3500lt

Skirtumas 200-1800lt

Neskaičiuoju kaštų važinėjimo iki bičių medaus sukimo ir t.t. Nes mes skaičiuojame kiek galėtume padidinti pelną. O pasodinus esparcetą ar ne. Vistiek bitės neš medų iš kitur. Beje neskaičiuoju alternatyvų. Nes jei užsiemam bitininkyste tai bitininkyste. Čia klausimas aktualesnis ūkininkams-bitininkas: ar geriau grūų kultūros 1ha ar medingų augalų.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Medingi augalai

2008 Bir 04 , 09:05

Vienas svarbus pataisymas - augalai ne medu skiria, o nektara. Tam, kad butu medus, dalinkime is 3, o turint omeny, kad surenkama apie puse isskirto nektaro, tai dar is 2. Ir cia neskaiciuojama surinkto nektaro sunaudojimas perams maitinti ir panasiai.
Taigi, jei jums knyga raso, kad hektaras facelijos isskiria 1 tona nektaro, tai ta hektara tinkamai isnaudojus (facelijai berods 4 seimos hektarui) - gausite tik apie 150 kilu prekinio medaus. Ir tik tuo atveju, jei meteorologines salygos leis. ;)
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
vizu
Pranešimai:12
Užsiregistravo:2008 Geg 17 , 10:57

Re: Medingi augalai

2008 Bir 06 , 09:27

Tie paskaičiavimai labai vertingi ir reikalingi.Jei bitininkas-ūkininkas sumanys apsėti esparcetu hektarą kitą-sėklos jis ras tikrai pigesnės.Jei jis tikrai ūkininkas-techniką tikrai turės-pasės ir net sėklą pats nuims.Bet yra dar vienas labai svarbus dalykas-už kviečius,miežius ar kitas pašarines ar maistines kultūras yra gaunamos tiesioginės išmokos. Mn atrodo,kad medingieji augalai,kaip kultūra,į tokį sąrašą neįeina.Jei bitininko ūkininko žemėje yra medingų augalų ruožai,tai už juos kažkas gaunama,bet tai, ko gero,turėtų būti gal kokių medžių ar bitėms naudingų krūmų ruožai,kurių ūkininkas nenaikina,nes laiko bites,bet kurie ūkininkui ne bitininkui trugdytų pilnai panaudoti sovo žemę sėjai.
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: Medingi augalai

2008 Bir 09 , 07:48

Kad moka už pasėtus augalus tai tikrai. Tik nepamenu prie ko jie priskiriami: ar prie pievų, ar prie kitų kultūrų. Kai sužinosiu parašysiu. Bet šitie alternatyvieji kaštai, kur išvardijai, tinka tik tiems kurie ūkininkauja. O jeigu užsiimama tik bitininkyste, tai tik už pievas dažniausiai gaunamos ES išmokos. Ta ir pasėti augalai nesumažina išmokų. Tik nepamenu ar tikrai jie priskiriami prie pievų.
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Medingi augalai

2008 Bir 22 , 18:25

Medinguju kulturu sejimas gali duoti nauda jei jos zydes tuo metu kai nebebus kitu zydinciu augalu.Tada net jei bites ir neprines prekinio medaus,bet uzsiaugins biciu ziemai,o gal sukaups dali vertingo maisto ziemai.Vietovese kur po liepu zydejimo nera grikiu paseliu verta seti baltaziedzius barkunus,liucerna.Aplamai tai pelninga bitininkyste yra tiesiogiai susijusi su dideliais zemes ukio kulturu plotais,zieminiu,vasariniu rapsu,grikiu,galbut saulegrazu,jei klimatas siltes atsiras ir siu bitems vertingu augalu plantacijos,padesiancios medaus produkcija kai kuriuose bitynuose padvigubinti.
Algisdalgis
Patyręs narys
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2008 Lap 04 , 15:18

Re: Medingi augalai

2009 Sau 11 , 12:45

Pernai pavasari pasejau 1ha misinio: barkuno,faceliju,ivairiu dobilu, liucernos.Facelija vienmete, bet paseta retai dave bitems ir kamanems darbo visai vasarai. Ta pacia diena pasejau kitame laukelyje baltuju garstyciu su dobiliukais.Garstycias bites labai mielai lanke, jos spejo perzydeti iki faceliju, o nukules gavau kalna geltonu puikaus skonio prieskoniu, dabar kraunam i visas silkes, misraines ir pan.Vokieciai labai vertina gatstyciu medu, nors kryzmaziedziai, bet vaistiniai augalai.Galiu pasidalinti , sekla vokiska, retai sejant labai graziai issikrumija,ilgiau zydi.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Medingi augalai

2009 Sau 18 , 15:33

Labai patik ReNKOs nuomonė. Aš maždaug taip pat manau, bet yra vienas BET.
Tris metus gaminau vienam anglui sekcijinį medų. Jis išreiškė tokią mintį - medų , kaip ir sriubą galima pagardinti, skonį pkeisti sėjant , kad ir po 2-3 hą pikantiško aromato ir skonio medingų augalų. Jis man nurodė, ką aš turėčiau sodinti, kad mano medus būtų išskirtinio skonio ir dėl to gerai perkamas. Taip darau ir iki šiol, nors anglui sekcijinio medaus nebegaminu senei. Ir tikrai pirkėjais nesiskundžių. Gavosi, kaip toi reklamoj, "paragavęs negali sustoti". Rinkos salygomis ir taip daug pasakiau. Daugiau neklausinėkite, galvokite patys.
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Medingi augalai

2009 Sau 19 , 10:03

TRANAS rašė: Daugiau neklausinėkite, galvokite patys.
Čia ir galvoti nereikia-garstyčios. :chi:
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Medingi augalai

2009 Sau 19 , 21:57

Mano nuomone, visa laika pirkejai labiau megsta skysta medu :)
Nes sukietejusi sunku su saukstu kabinti :dance: :P
Nors medaus savybes tokios pacios :knock:
Kadangi kaskokiu mistiniu budu pas mane visa laika medus islieka pakangamai "nekietas" vos ne iki vasaros klientai tuo dziaugiasi :rose:
Kaib bebutu keista nieko neseju ir neakeju...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Medingi augalai

2009 Sau 21 , 22:32

Būtų įdomu sužinoti tuos "mistinius" būdus. Aš žinau tik šiuos: Kada meduje yra apie 20 procentų ir daugiau cukras. Kada medus pakaitintas iki 60 ir daugiau laipsnių temperatūros. Kada medus pradėjus kietieti per keletą kartų yra stipriai išmaišomas ir pasidaro"Kreminis" ir kada yra iš augalų kurių medus labai mažai kristalizuojasi,pušų, akacijų, ežeinis ir t.t.
Aš irgi tos nuomonės, kad nebūtina nei sėti nei akėti, bet kada yra laisvos žemės, kodėl to nepadaryti ir medus skanesnis ir galima padaryti ilgą ir pastovų medunešį ir vienas iš būdų kovai su spietimo mažinimu.
Pažystu viena "kietą" latvijos bitininką, kuris yra atlikęs nemažai lauko bandymų ir išvada tokia." Dėl bičių sėti ekonomiškai neapsimoka. Geriau nuvežti prie pasietų augalų" Manau, kad jis yra teisus.
Skaičiau, METĖS rusišką šedevrą .Teiginys "Jei šeima per dieną prineša 12 kg nektaro, tai tiek pat pagamina ir medaus" pasako viską, o kur dar lizdo plėtimas visą laiką skaidant perų lizdą. Čia kažkas forume minėjo, kad mano metodas panašus į jo, jei taip yra ištikrųjų, tai man savęs labai, labai gaila.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Medingi augalai

2009 Sau 21 , 23:04

Robertas rašė:Mano nuomone, visa laika pirkejai labiau megsta skysta medu :)
Nes sukietejusi sunku su saukstu kabinti :dance: :P
Nors medaus savybes tokios pacios :knock:
Kadangi kaskokiu mistiniu budu pas mane visa laika medus islieka pakangamai "nekietas" vos ne iki vasaros klientai tuo dziaugiasi :rose:
Kaib bebutu keista nieko neseju ir neakeju...
Realiausia, jog tas mistinis būdas yra tai, jog medaus didžioji dalis yra lipčiaus kilmės. Tur būt bityno apylinkėse nėra kultūrinių laukų su kryžmažiedžiais augalais (rapsas, garstukai, barkūnas ir pan.), o vyrauja natūrali gamta, netgi tur būt be ganyklų. Bet 2007 m. tokio medaus ("nekieto" iki vasaros pabaigos) tur būt neturėjai?
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Medingi augalai

2009 Sau 22 , 12:03

Aš bevelyčiau palaikyti lipčiaus buvomo meduje variantą. Nes ir pats šiemet tokio medaus turiu. Jo gavau sukdamas paskutinį medų iš lizdų, t.y. jau rugpjucio menesi. Nesu stipriai su lipčium praktikoje susipažinęs, bet iš žalsvos spalvos sprendžiu, kad tai lipčius nuo spygliuočių.
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Medingi augalai

2009 Sau 22 , 19:25

Taip is tikruju vyrauja laukine gamta.
Aplinkui platus laukai,(kaskada buta galingo kolukio) yra ir ganyklu bet nedaug, taip pat ir dirbamos zemes galima rasti, bet irgi procentaliai apie 10%.Be to buna paseta apie 10ha. grikiu uz 1.5-2 kilometru. I laukus isiterpia mazi miskeliai (dazniausiai misrus, lapuociu ir spygliuociu). Bet tie platus laukai yra apjuosti galingu spygliuociu misku ( iki jo 2-4 km.).
Be to juk dauguma bitininku zino, kad zemes ukis ir bites nelabai suderinami dalykai. Aisku yra maloniu isimciu (rapsai, grikiai), bet tas isimtis galima ant pirstu suskaiciuot.
Medus visada buna labiau i tamsuma, o nesikristalizuoja del to, kad jame vyrauja fruktoze ir be abejo del lipciaus. :F

Grįžti į