2020 pavasaris?

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35
Re: 2020 pavasaris?

2020 Kov 30 , 09:37

rimantas000 rašė:
2020 Kov 29 , 20:23
...Praejusiais metais irgi buvo cia daug persigandusiu balsu ,bet patikekit perai ir bites tikrai nenukentejo,Bakfastines ne nesureguot nesuspeja ,o is vietiniu arsiosiuju tik keleta vos spejo pakilti ,viena spejo i ranka bakstelti....
medaus aviliuose liko 5-6 kg ,nuemiau po 6-8 kg ....
Vieno bičiulio paakintas,nusipirkau Juozo Baltušio knygas VIETOJE DIENORAŠČIO.Ale niekaip neprisiruošiu skaityti ir vis galvoju,kodėl???Vakar dašuto!!!
Kol tamsta taip plačiai apie viską rašysi,Baltušio memuarai gulės lentynoje :)
Nugi labai įdomu skaityti.Va ta oranžine spalva pažymėta frazė man kelia du didelius esminius klausimus:
-koks turi būti alkanas žmogus,kad į bičių avilį sukti medaus lenda kovo mėnesį!!!
-5-6 kg maisto galingai šeimai kovo mėnesį,man atrodo nykstamai mažai.Esant nepalankiam pavasariui,tai gali būti ir kritinė riba.Suprantu,kai šeima suvartojo per žiemą ir tiek lieka pavasarį,bet čia atėjo bitininkas ir nudrožė :o
Parašiau be argumentų tik tam,kad jeigu koks jaunas bitininkas skaitys ir atkreiptų dėmesį į tai...jeigu sugalvotumėte išleisti prisiminimų knygą :beer:
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: 2020 pavasaris?

2020 Kov 30 , 09:47

rimantas000 rašė:
2020 Kov 29 , 21:36
Kestui ,
as cukrumi nemaitinu ,o tavo bites sugebetu isgyventi ant susinesto savo medaus ,neapsikakojusios ?
Uzmaitindamas pvz 20 kg cukraus ,tikrai lieka cukrinio medaus ,tai kur jis dedasi ?...
Bičiuli,
improvizaciją mėgsta ne tik moterys...
Bitininkystėje tai taip pat puikiai veikia,jeigu nesi savo idėjų įkaitas.
Trumpai:palieki žiemoti šeimą ant aštuonių korių.Po du kraštinius iš abiejų pusių su duonele ir medumi.Keturis vidurinius užmaitini su invertu,kai išeina perai.Tiksliau išstumi perus su invertu.
Žiemą bitės gauna lengvą maistą iš centrinių korių,o pavasarį perų auginimui,pilnavertį maistą(medų) iš kraštinių korių.
Sausio/vasario mėnesiais dažniausiai viduriuoti pradeda bitininkai,bet ne bitės.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: 2020 pavasaris?

2020 Kov 30 , 11:36

Kest rašė:
2020 Kov 30 , 09:47
Bičiuli,
improvizaciją mėgsta ne tik moterys...
Kest
Jeigu šeima žiemoja ant 8 korių, tai ji ir maistą ima iš visų: ir su medumi, ir su invertu.
Jeigu silpna šeima aptupia tik 4 korius, tai visiškai nebūtinai ji laikysis ant centrinių 4 korių su invertu. O ir lizdas paliktas žiemai per platus. Čia kaip su rusiškais geležinkelio bėgiais „на *уй шире“, ar neteisingai interpretuoju improvizaciją? :think:
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: 2020 pavasaris?

2020 Kov 30 , 12:32

rimantas000 rašėte, kad erkes dusinate oxsalo rūgšties garintuvu. Patarkite kaip garintuvu pavasarį erkes dusinat . Pernai nusipirkau kitaiską garintuvą, garinau rudenį . Krito gerai. Galvoju gal dar pavasarį nugarint. Daug klausimų kyla. Mano bitės penktadienį ir šeštadienį parsinešė kažkiek žiedadulkių. Motinos musiet pradės intensyviai kiaušint. Tai ir erkės pas dengtus perus pasislėps. Garint jau , ar dar laukt ?:dontknow:
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: 2020 pavasaris?

2020 Kov 30 , 12:37

Kest rašė:
2020 Kov 30 , 09:37
rimantas000 rašė:
2020 Kov 29 , 20:23
.medaus aviliuose liko 5-6 kg ,nuemiau po 6-8 kg ....
Vieno bičiulio paakintas,nusipirkau Juozo Baltušio knygas VIETOJE DIENORAŠČIO.Ale niekaip neprisiruošiu skaityti ir vis galvoju,kodėl???Vakar dašuto!!!
Kol tamsta taip plačiai apie viską rašysi,Baltušio memuarai gulės lentynoje :)
Nugi labai įdomu skaityti.Va ta oranžine spalva pažymėta frazė man kelia du didelius esminius klausimus:
-koks turi būti alkanas žmogus,kad į bičių avilį sukti medaus lenda kovo mėnesį!!!
-5-6 kg maisto galingai šeimai kovo mėnesį,man atrodo nykstamai mažai.Esant nepalankiam pavasariui,tai gali būti ir kritinė riba.Suprantu,kai šeima suvartojo per žiemą ir tiek lieka pavasarį,bet čia atėjo bitininkas ir nudrožė :o
Parašiau be argumentų tik tam,kad jeigu koks jaunas bitininkas skaitys ir atkreiptų dėmesį į tai...jeigu sugalvotumėte išleisti prisiminimų knygą :beer:
Kest
,jau 4 metai ta darau ir tikrai ne is alkanumo ,galiu pasakyti ,vien si savaitgali vazinejimui sueikvojau apie 100 euru ( i kaima 2 kartai pirmyn-atgal viso 300km TOYOTA Sienna ) 15 ltr/100 km ,viso kainavo ne maziau 50 euru ,o issukta medu 50-60 kg ,padovanojau varguoliams ,+ 2 dienas sugaisinau -galejau Nidoje laika leisti ,kur dabar naujas sezonas atsidare ,nuo karono viruso .....
o jei tau reikia ,galiu backa medaus tau NEALKANAM padovanoti -100 kg medaus ....
Tu arba nesupranti ar nori irodyti, kad as nebutas nesamones darau ,nors labai smulkiai bandziau isdestyti ,stiprioms seimoms 5-6 kg menesiui tikrai uzteks ,jei visa balandzio men bites negales isskristi,tuomet idesiu maisto...
Ar tau nieko nesako ,kad per tris dienas kovo 26-27--28 stiprios seimos isinese 1,5-2 kg medaus( tai jau su visais nektaro garinimais) ,praejusiais metais ,vien per balandzio men stiprios seimos inese iki 20 kg medaus ir didesne dalis buvo per balandzio pirma puse !
AS TA DARAU LABAI SAMONINGAI ,NES MANO TIKSLAS VIENAS ,KAD PRIES MEDUVIU UZDEJIMA STIPRIOSE SEIMOSE I LIZDUS NEPAPULTU PAVASARINIO MEDAUS IR KAD LIZDAI BUTU KUO LAISVESI NUO MAISTO( TEN DAR BUNA LIKE 15 KG MEDAUS PO ZIEMOS ) ,MANO AVILIAI DAUGIAKORPUSINIAI .ESU GAVES SKAUDZIU PAMOKU ,KOL PRIE SITOS SISTEMOS NEBUVAU PRIEJES ( LIZDO UZPYLIMAS -PAVASARINIU MEDUMI )
DIDELE NESAMONE yra liepos pradzioje issukti visa medu ,( ten kur nebuna veliau medzunesio ) ir palikti dideles seimas taip iki rugpjucio galo .....2 MENESIAI BADO ! Maciau ne viena ALKANA DVASIOS UBAGA BITININKA ir dar su regalijomis ,kurie atveza savo istisus skyrius ( 50 -80 seimu ) ir palieka ,taip salia svetimu sodybu ,reikejo net policijos isikishimo ....
Tu Kestai nori apkaltinti tuo ,kuo tikrai nesu kaltas ,Justinas Kretavicius man pasake ,kad mano bitems valgyti pilnaverti maista -medu yra prabanga ,bet tai labai gerai ,jei galimybes leidzia .....
Parasyk kur dedasi tavo cukraus medus ,ar del to isiszeide ir pavarei cia ,beje net Vokietijos istatymai leidzia meduje buti iki 30 % to cukraus ,taip kad nepergyvenk ir nekaltink tuo ,kuo tikrai nesu kaltas ,nes vatnykai tik taip daro....ir skaityk ten ta baltushi,o geriau paskaityk J.Kretaviciaus disertacija ,o jei susisieksi su juo tai jis tave nuramins ,jis zino kaip as bitininkauju ,zino ,kad mano bites nebadauja....
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: 2020 pavasaris?

2020 Kov 30 , 13:00

kirk rašė:
2020 Kov 30 , 12:32
rimantas000 rašėte, kad erkes dusinate oxsalo rūgšties garintuvu. Patarkite kaip garintuvu pavasarį erkes dusinat . Pernai nusipirkau kitaiską garintuvą, garinau rudenį . Krito gerai. Galvoju gal dar pavasarį nugarint. Daug klausimų kyla. Mano bitės penktadienį ir šeštadienį parsinešė kažkiek žiedadulkių. Motinos musiet pradės intensyviai kiaušint. Tai ir erkės pas dengtus perus pasislėps. Garint jau , ar dar laukt ?:dontknow:
jei nezinai ,kiek tu erkiu, tai geriau issiaiskink ,jei gerai nugarinai praejusi rudeni ir kaiminysteje nera erketu stipriu seimu ,tai jokio isikisimo nereikes iki rudens.Stebeti vistiek butina ypac antroje liepos puseje ) .Bendra Taisykle jei per para iskris daugiau kaip 10 erkiu ,tai jau su keptuvele arba su Sublimoxu garinciau ,jei maziau (5-10) tai tik su Sublimoxu arba laukciau kol daugiau erkiu kristu,nes erkes ir is lauko tranai prines.
Kas del dabartinio momento ,dabar jau yra kokie 8 puskoriai dengtu koriu( erkiu 80-90% peruose) ,pas mane jau jaunu biciu didziausi kupstai ,o nugarines be reikalo labai sutrikdysi biciu gyvenima . Gydyti reikes ciklu :3-4 kartai kas 5 d ( tik su sublimoxu ),keptuve duoda siek tiek skruzdziu rugsties ,bet nepakankamai ,kad per dengtus perus paveiktu erkes .Is patirties sakau ,motinos kuri laika nustoja deti kiausinius ,gali ir sutraneti 1-5 % , Sublimacija -tai oksalo dihidrido skilimas i rugstyniu rugsti ir vandens garus ,labai svelnus poveikis ,bet erkes musa tik 80-90 %,keptuve kala iki 99% 100% ,bet dengtu peru nuo erkiu neisgydysi vistiek.
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: 2020 pavasaris?

2020 Kov 30 , 13:27

Vasarinis rašė:
2020 Kov 30 , 11:36
Kest rašė:
2020 Kov 30 , 09:47
Bičiuli,
improvizaciją mėgsta ne tik moterys...
Kest
Jeigu šeima žiemoja ant 8 korių, tai ji ir maistą ima iš visų: ir su medumi, ir su invertu.
Jeigu silpna šeima aptupia tik 4 korius, tai visiškai nebūtinai ji laikysis ant centrinių 4 korių su invertu. O ir lizdas paliktas žiemai per platus. Čia kaip su rusiškais geležinkelio bėgiais „на *уй шире“, ar neteisingai interpretuoju improvizaciją? :think:
Tikra tiesa , didelese seimos maisto lieka 10-12 kg ( medaus suvartojama per pus maziau negu cukraus ,ne del energijos sanaudu ,o del fermentu "katalizatoriu"),bet joms reikia laisvos vietos plestis (bakfastas gal dar iskentetu ), o vietines ir karnika tai 100 % ispiestu.Be to visas lizdas butu uzverstas pavasariniu medumi .
Vidutinese seimose lieka 14-15kg ,kuris jau kaip begiai veikia ir taip pat lizda labai apriboja ,nors pavasarinio medaus neuzsipils ,bet po to uz dejus meduves ,vel problemos atsiranda ,kiloti su liftais ta medu graibyti is lizdu ,todel visa tai darau iki meduviu uzdejimo ,kad nebutu jokio vargo .Kestui yra lengviau ,nes bitininkauja skryniose ,o as laikydamas bites ant medaus ir dar korpusuose ,kitaip net negaliu to padaryti ,( viska esu isbandes ,ir ne pas viena profa daugiaaukstininka esu taresis ,ka daryti mano atveju ).Sistema atidirbta ir bene svarstykliu po mano aviliais ,tai bene naudingiausia paskirtis.Man svarbiausia momenta pirma biciu pavasario yra pagauti ir tuomet nera vargo visa vasara , taip lengva man aptarnauti 35-40 seimu per savaitgalius.Tai ka darau DABAR yra bene svarbiausia mano darbo dalis ,o man raso ,kad nesamones darau ....Cia jau Trano sindromas ....
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: 2020 pavasaris?

2020 Kov 30 , 16:02

rimantas000 rašė:
2020 Kov 30 , 12:37

....o jei tau reikia ,galiu backa medaus tau NEALKANAM padovanoti -100 kg medaus ....
Tu arba nesupranti ar nori irodyti, kad as nebutas nesamones darau ,nors labai smulkiai bandziau isdestyti ,stiprioms seimoms 5-6 kg menesiui tikrai uzteks ,jei visa balandzio men bites negales isskristi,tuomet idesiu maisto...
Sukti medų kovo mėn. tam,kad balandį įdėti?
Kur darbo organozavimas?
Kur darbo našumas?
Kur LEAN'as?
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: 2020 pavasaris?

2020 Kov 30 , 18:19

Kest rašė:
2020 Kov 30 , 15:09
rimantas000 rašė:
2020 Kov 30 , 12:37

,jau 4 metai ta darau ir tikrai ne is alkanumo ,galiu pasakyti ,vien si savaitgali vazinejimui sueikvojau apie 100 euru ( i kaima 2 kartai pirmyn-atgal viso 300km TOYOTA Sienna ) 15 ltr/100 km ,viso kainavo ne maziau 50 euru ,o issukta medu 50-60 kg ,padovanojau varguoliams ,+ 2 dienas sugaisinau -galejau Nidoje laika leisti ,kur dabar naujas sezonas atsidare ,nuo karono viruso .....
Negaliu iš karto į viską atsakyti.Turiu dabar ir kitų pomėgių.
Tavo mašina pati geriausia ir nesvarbu,kad daug "ryja"!!!
Kest
grazu ,radai laiko tik prie mano masinos prisiknisti,nors to neklausiau .As paminejau savo masina ,kad islaidos man mazai rupi,(beje ir asmeninis laikas) ,kai eina kalba apie bites ir esu tikrai NEALKANAS ,o i mano aisku klausima, kur dedi savo cukrinio medaus likusias atsargas taip ir neatsakei.Beje si masina ismeta bent 4 kart maziau NO2 ir kietuju daleliu ,negu eilinis dyzelis,tai kur kas svarbiau negu CO2 emisijos ...
Praejusiais metais net kvieciau tave apsilankyti mano faziendoje Vilniuje,kur galetum isitikinti kaip viskas atrodo realybeje.Geriau ramybes vardan nieko neatsakinek ,nes aiskiai sergi Trano sindromu ( beje Tranas ,atrodo ,jau sveiksta -paskutiniai postai rodo tikrai realia pazanga :ok: ).Jei nori padovanosiu 100 kg medaus ir ne kokio cukrinio ,o tikrai gero ,nes matau tikrai nesupratai ,ka as norejau parasyti ,(pas mane ne 2 aviliai ar 5 kaip pas tave ,o 35 ir as turesiu prasidejus pavasariniam medunesiui ,sumesti meduves ,PRIES TAI SUTVARKIUS LIZDINIUS AUKSTUS ,TAI YRA ISEMUS PERTEKLINI MEDU ).
Paskutinį kartą redagavo rimantas000 2020 Kov 30 , 18:32, redaguota 2 kartą(us).
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: 2020 pavasaris?

2020 Kov 30 , 19:30

Kest rašė:
2020 Kov 30 , 09:47
Bičiuli,
improvizaciją mėgsta ne tik moterys...
Bitininkystėje tai taip pat puikiai veikia,jeigu nesi savo idėjų įkaitas.
Trumpai:palieki žiemoti šeimą ant aštuonių korių.Po du kraštinius iš abiejų pusių su duonele ir medumi.Keturis vidurinius užmaitini su invertu,kai išeina perai.Tiksliau išstumi perus su invertu.
Žiemą bitės gauna lengvą maistą iš centrinių korių,o pavasarį perų auginimui,pilnavertį maistą(medų) iš kraštinių korių.
Sausio/vasario mėnesiais dažniausiai viduriuoti pradeda bitininkai,bet ne bitės.
Kest
Kestai ,savo skryniose gali lengvai ta padaryti -pasiscackines surinkti lizda seimai ,bet pas mane daugiaauksciai ir 35 aviliai .Man reiketu rinkti du net korpusus seimai ,su karnika ,bakfastu ,tai pasicackines surinksi ,o su laukinemis rugpjucio gale ,tai isukis ir kai skyriuje 20 tokiu arsiu seimu tai ,as renkuosi ,nesurinkti is vis lizdu ,o palikti korpusa medaus virsuje ,kuris lieka nuemus meduves .Isimu is apacios tik korpusa duoneles. As nesu greitas ( ziurau ,kad jokios bites nesutraiskinciau ) ,bet man visa procedura skyriuje su 20 seimu visas darbas uztrunka 1 diena=10 val ,seimai skiriu po pusvalanduka dirbu neskubedmas .Mazoms seimoms darau isimti sudedu i finfoamo boxus po 4 remelius 2 aukstus =4 dadano koriai .Mega seimos is vis lieka ant 3 korpusu ,tai yra ziemoja ant 16,5 pilnu dadano remu ,siai dienai tokios seimos jau uzima beveik visus remus (14-16),o ne 8 remukus.Idesiu nuotraukas. Ir dar vadini ,kad as nesamones rasau ,kas netikit Vilniuje parodyciau ,net daugelis profu netikedavo ,bet faktas kaip blynas.
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: 2020 pavasaris?

2020 Kov 30 , 19:53

rimantas000 rašė:
2020 Kov 30 , 19:30

Kestai ,savo skryniose gali lengvai ta padaryti -pasiscackines surinkti lizda seimai ,bet pas mane daugiaauksciai ir 35 aviliai .Man reiketu rinkti du net korpusus seimai ,su karnika ,bakfastu ,tai pasicackines surinksi ,o su laukinemis rugpjucio gale ,tai isukis ir kai skyriuje 20 tokiu arsiu seimu tai ,as renkuosi ,nesurinkti is vis lizdu ,o palikti korpusa medaus virsuje ,kuris lieka nuemus meduves .Isimu is apacios tik korpusa duoneles.
Bičiuli,
nors pas mane aviliai ir 22 r. aš bitininkauju,kaip daugiaaukštininkas.
Dar sykį pasikartosiu,aš lizdų rudenį žiemai nesurinkinėju!!!

Dėl cukraus:kaip rašiau,invertas keturiuose viduriniuose.Jo jau nėra,ten perai.Kai plėsiu lizdą,jeigu rasiu viršuje medaus juostelių,perbrauksiu šakute.
Beje,cukrui nesu alergiškas!!!
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: 2020 pavasaris?

2020 Kov 30 , 19:55

Sios dienos nuotraukos .
3 nuotrauka:stai 3 dienas nevalytas dugnas (ne savaite ir ne menuo),mano korpusuose yra 11 remeliu ,viso 12 tarpremiu , 2 krastiniu nesimato nes ten nera tinkliuko -dugnas yra siauresnis negu korpusu plotis ,kas protingas tas supras ...Viso yra 3 korpusai = 16,5 pilnu dadano remu ,apacioje ,net esant 3 C silumos pupso jaunu biciu kupstas poremineje erdveje.Tokios seimos net Vilniuje "nuo asfalto" prines nesunkiai per 80 kg medaus .....,kad to nebutu as sukeiciu su silpniausiomis seimomis ,gaunu 2 normalias seimas . :) ir be jokiu jaunu motinu .....,jei reiketu tai 80 % seimu butu tokios ,bet as samoningai to kratausi.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: 2020 pavasaris?

2020 Kov 30 , 20:20

Per pirma atsilima ,( jei nesukeisdineti seimu) ,tureciau uzmesti meduves pavasariniui medui pries tai atlaisvines lizdus nuo ziemos medaus ,kas pagal Kesta yra nesamones .Tai numatoma balandzio 5 d ir po savaites balandzio 12 d( priklausomai nuo oro) uzmesciau po meduvemis korpusa (11 koriu ploksteliu ),o balandzio antroje puseje jau nusijimu 20kg uzakiuoto pavasarinio ir metu antras meduves ( geguzes 1 d) gaunasi 4 korpusu lizdai ,daugeliui tai atrodytu ,kaip grynas kosmosas -nesamones ,bet taip jau yra ... Po to metau korpusus gaunasi kaminas ( 6-8 korpusai) ,geriau aisku uzakiuotus nuimti ,nes baisu ,kad vejas neapverstu,o bitininkauti rekia jau su kopeciomis.
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: 2020 pavasaris?

2020 Kov 30 , 20:39

Cia samoningai uzmetu ploksteles ,kad butu maziau pavasarinio medaus ,bet visktiek jo privaro .,jei kam reikia to pavasarinio ,tai ploksteles sukisti galima ir geguzes pradzioje,ta darau su normaliomis seimomis ,po apacia meduviu po grotelemis.Normalios seimos to pavasarinio prinesa nedaug 3 max iki 10 kg,.Pvz Vilniuje pavasarinio buna daug ,kaime maziau ,net galingesnes seimos negali pavasarinio prisinesti ,tiek ,kiek Vilniuje normalios seimos-gamtos fonas yra zymiai naturalesnis.
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: 2020 pavasaris?

2020 Kov 30 , 20:55

kaime gamtos fonas yra zymiai naturalesnis ,nors Vilniuje gyvenu Verkiu parko pushynuose,todel ir maziau prinesa pavasarinio medaus kaime .
p.s.atsiprasau rasiau postus vakarieniaudamas ,ziuredamas zinias ir dar katinai ant klaveturos pastoviai sokinejo ,norejau kaip glausciau ,bet gavosi kaip visuomet.. :shame:
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: 2020 pavasaris?

2020 Kov 30 , 21:08

Ramiau, Rimantai, nes nieks nebandys net į kulną įkąsti... :lol:
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: 2020 pavasaris?

2020 Kov 30 , 21:13

Kest rašė:
2020 Kov 30 , 16:02
rimantas000 rašė:
2020 Kov 30 , 12:37

....o jei tau reikia ,galiu backa medaus tau NEALKANAM padovanoti -100 kg medaus ....
Tu arba nesupranti ar nori irodyti, kad as nebutas nesamones darau ,nors labai smulkiai bandziau isdestyti ,stiprioms seimoms 5-6 kg menesiui tikrai uzteks ,jei visa balandzio men bites negales isskristi,tuomet idesiu maisto...
Sukti medų kovo mėn. tam,kad balandį įdėti?
Kur darbo organozavimas?
Kur darbo našumas?
Kur LEAN'as?
Kest
kas del balandzio men ideti medaus ????? hehehe :lol: ..... ,tai paprasciausiai nesupratai jumoro ,to daryti tikrai man neteko ir manau, kad tikrai niekada neteks daryti ,nes kaip rasiau balandzio men gale nuimu korpusa su 20 kg pavasarinio medaus :lol: ,parasiau,todel ,kad labai jau pergyvenai del mano "nesamoniu",jei tokia neganda istiks ir per visa balandzio men i lauka bites negales iskristi ( teoriskai ,tai imanoma),tokiu atveju garantuoju ir TAU reikes su cukraus laistytuvais lakstyti prie savo biciu ir ne po viena karta... :lol:
Kestai ,nuosirdziai prasau NEIESKOK SLIEKU ANT ASFALTO ,nes cia forumas yra ne tik tavo draugu ,bet ir labai daug tau nepazystamu zmoniu ir profu ,kurie tikrai supranta ir nesunkiai pamatys ka randi ant asfalto.....Bus kaip Tranui,tu net nebitininkauji daugiakorpuiniuose ,nors tvirtini ,kad 22 remu skryniose nesurenki lizdu ,nors matau aiskiu lizdu surinkimo pozymius Amerikoje. tai butu tikra egzotika ,paveldo puoselejimas -su darbo organizavimu ir darbo nasumu ,beje as su savo mega seimomis, tikrai neatsilikciau soc.lenktyniavime ir be cukraus ,kol tu paziuresi 5 ,as perziuresiu gal ne 35 ,bet tikrai daugiau ,per ta pati laika.....
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 01 , 09:34

rimantas000 rašė:
2020 Kov 30 , 21:13
...su darbo organizavimu ir darbo nasumu ,beje as su savo mega seimomis, tikrai neatsilikciau soc.lenktyniavime ir be cukraus ,kol tu paziuresi 5 ,as perziuresiu gal ne 35 ,bet tikrai daugiau ,per ta pati laika.....
Bičiuli,Rimantai,
aš dar kartą tamstai sakau,kad aš bitininkauju,kaip daugiaukštininkas!!!
Jeigu tamstai reikia pamakaluoti lizdo aukštus kokiu tai momentu,tai man ir to nereikia daryti,nes lizdas iš standartinių dadano lizdinių rėmelių ir sudaro 10 rėmelių.Medaus korpusėliai,kaip ir pas daugumą daugiaaukštininkų-standartiniai dadano magazininiai rėmeliai!!!
Nesenai sužinojau,kad makaluojate ne tik korpusėliais,bet ir aviliais,vienodindamas bičių skaičių.
Šito laiko greičiausiai neskaičiuojate.
Sliekų ant asfalto neieškau,bet jūsų bitininkavimo stilius-kažkoks kratinys,darboimlus procesas.Tą tiesiai ir sakau.Suprantu,kai esate pensijoje,tai taip puikiai galima užmušinėti laiką.Užplaukė juodas debesėis,nuėjai kovo mėnesį išsukai medų ir vėl viskas gerai.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
bitutepilkoji
Patyręs narys
Aviliai:varšaviniai ir 3 dad prie Kaukinės miško
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:12
Bičių rasė:mišrios vietinės
Pranešimai:198
Užsiregistravo:2010 Kov 27 , 21:13

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 01 , 12:40

mane labai nesmagiai nuteikia kai kalbama tik apie medaus kiekį ir avilių aptarnavimo trukmę... šitie parametrai yra bitininkų-verslininkų sfera... o kur "duokit bitėms laisvę"?... kur bitininkavimo džiaugsmas ir vargai?... kur bendravimo su bitelėmis ypatybės ir pastebėjimai?... kur paprasti ir nepaprasti nutikimai bitininkaujant?... su balandžio pirmąja, bičiuliai... laukiam pavasario...
Vartotojo avataras
karabas
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:574
Užsiregistravo:2011 Kov 19 , 13:13

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 01 , 19:35

Sveiki, kaip laikotės ?
Keistas reiškinys: eini šunkeliu,o sutinki žmones.

Grįžti į