2020 pavasaris?

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26
Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 01 , 21:02

bitutepilkoji rašė:
2020 Bal 01 , 12:40
mane labai nesmagiai nuteikia kai kalbama tik apie medaus kiekį ir avilių aptarnavimo trukmę... šitie parametrai yra bitininkų-verslininkų sfera... o kur "duokit bitėms laisvę"?... kur bitininkavimo džiaugsmas ir vargai?... kur bendravimo su bitelėmis ypatybės ir pastebėjimai?... kur paprasti ir nepaprasti nutikimai bitininkaujant?... su balandžio pirmąja, bičiuliai... laukiam pavasario...
kai lauke 10 C ir tau reikia zut but ideti korius ( medaus perteklius yra labai nereikalingas siuo metu) ,tai labai svarbu ,per 15 s ar dar greiciau reikia speti susisukti ,deje meduviu neuzdejau ,jei butu prognozuojama siluma ,tai visos didesnes seimos butu jau su meduvemis.
Stai jei pirmadieni-antradieni bus atsilimas ,beveik visi aviliai bus jau su meduvemis.
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 01 , 22:29

Kest rašė:
2020 Bal 01 , 09:34

Bičiuli,Rimantai,
aš dar kartą tamstai sakau,kad aš bitininkauju,kaip daugiaukštininkas!!!
Jeigu tamstai reikia pamakaluoti lizdo aukštus kokiu tai momentu,tai man ir to nereikia daryti,nes lizdas iš standartinių dadano lizdinių rėmelių ir sudaro 10 rėmelių.Medaus korpusėliai,kaip ir pas daugumą daugiaaukštininkų-standartiniai dadano magazininiai rėmeliai!!!
Nesenai sužinojau,kad makaluojate ne tik korpusėliais,bet ir aviliais,vienodindamas bičių skaičių.
Šito laiko greičiausiai neskaičiuojate.
Sliekų ant asfalto neieškau,bet jūsų bitininkavimo stilius-kažkoks kratinys,darboimlus procesas.Tą tiesiai ir sakau.Suprantu,kai esate pensijoje,tai taip puikiai galima užmušinėti laiką.Užplaukė juodas debesėis,nuėjai kovo mėnesį išsukai medų ir vėl viskas gerai.
Kest
Biciuli Kestai ,
deje jus neidemiai skaitote mano postus ,daznai atrodo ,kad jus perskaitete tik kai kurias mano parasytas eilutes,gal su akimis blogai ? ,nes niekur niekada nerasiau ,kad man reikia pamakluoti korpusais ,jei skaitote ,kad uzmetu meduviu korpusa ant lizdo ir kad korpusa su plokstelemis pakisu po meduve laikui atejus ,tai skaitykite tai makalavimu .( Galima pamanyti ,kad jus net meduviu neuzdedate ar ploksteliu neidedate ?) Paprastai profai-daugiaaukstininkai makalavimu laiko ,pirmo lizdinio korpuso sukeitima su antru ir ta jie tikrai daro ,bet man to daryti nereikia .
Dabar paaiskinkite kaip pas jus 22 remu skrynia ( matyt ta kur ant vistos kojos stovi ) atleiskit jei suklydau ,esu mates kaip panasiose skryniuose bitininkaujama.Man nereikia nei auginti motineliu ,nei jokiu pagalbiniu seimeliu ir dar N darbu .
As bitininkauju su senomis veteranemis , pora aviliu sukeiciau (siuo metu ,tai nera sunku -max pora minuciu per metus ,(tai maziau uzima laiko ,negu jus savo vezimeli karta issitraksite su bitininkavimo reikmenimis ) .IR TA DARAU SAMONINGAI ,kad nebutu per daug medaus ,tai yra SILPNINU stipriausias seimas !!!!! IR TAI NE POKSTAS BALANDZIO 1 D. .Nes man LABAI LABAI nepatinka ,kai seimos isibegeja ir pavaro iki 80 kg .Man reikalinga normali seima ,kuri prines iki 40 kg -ir viskas. Palyginus daug seimu laikau deje taip gavosi ,kad tapau ju ikaitu ,bet tai suderinama 15-20 seimu gyvena prie namu ir iki 20 seimu-kaime kur vasaroju. Specialiai spieciu negaudau ,jei atskrenda, tai apsidziaugiu,jei iskrenda irgi neliudziu.Semti spieciu tikra atrakcija .Dar pries keleta metu net mokedavau kaimynams kaime po 50 litu,kad paskambintu , kada spieciai kokie pralekdavo,lekdavome uz 70 km su vaikais semti spieciu, daznai nespedavome ,na tuomet gryzdavome namo nieko nepese.Bitems skiriu viena kita savaitgali ,pora menesiu pajuryje praleidziu ,daug keliauju... ,Daug laiko uzima tik medaus issukimas ,koriu ploksteliu paruosimas, duonos kulimas ( nors kuliu su tam skirtu kombainu,kuris ir prapucia ),kadangi medaus nepardavineju ,tai tenka ji dalinti .Sutinku gera zmogu ir pasiulau medu darmai. Medus tikrai geras ,gal pardavineciau, jei jo kaina prasidetu min nuo 10-20 euru dabar neapsimoka .Pinigu is biciu man nereikia .
Beje pasakysiu apie jusu cukrini medu ,kad perbraukus sakute per cukrinio medaus( inverto) korius ,bites ta medu pernes jums i meduves ( na galima lydekai paliepus, man panorejus, parasyti,kad ta cukrini medu 5-6 kg suvalge bites ) ,jei jis liko po ziemos, tai teks suvalgyti medaus pirkejui -isitikines 100% ,taip vyksta visur ,kas supila daug cukraus .Jei pavyktu pakisti svartykles po ta jusu skryniu vistos koja ,suzinotumete kiek tiksliai ,to cukrinio medaus keliauja i jusu pavasarini medu.
Deje turiu nuvilti, toliau ieskote slieku ir tikrai ant asfalto,nes as medu isimu NE del to, kad juodas debeselis uzplauke ,o ,kad kitaip padaryti neimanoma ,duociau 1k euru ,jei pasiulys kas geriau ir nereikes veliau papildomu darbu daryti ( profai tam ir daro makalavimus) ,bet man tai netinka ,sito medaus issemimas nera malonumas ,bet darbas BUTINAS ir tikrai ne tam ,kad forume cia pasigirciau .Beje man siais metais bus 58 ,dikineti nors norisi ,bet sau neleidziu ...
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 01 , 23:20

Biciuli Kestai ,
tai jau gal 10 paaiskinimas jums buvo,( na ir Tranui tur but tiek pat kartu bandziau isaiskinti ,bet gaila ir jis gal nesuprato,nors manau ,kad suprato ,bet ambicijos yra uzgautos ir neleidzia pripazinti ).Deje, jei nesupratote, nieko padeti negalesiu,galit laikyti ,kad juodi debeseliai man uzplaukia,ar pilnatis ar,kad gydytis man reikia ,bet tai skaitau kaip eilinis trolinimas .Iki savo sistemos ejau ne vienus metus ,darbus megstu pragalvoti iki smulkmenu ,o po to daryti (taip versla as savo isvysciau) ,turiu ir savo sukonstruotu keltuvu-kelis ( tik 6 kg )sveria ir su drele greitai galiu korpusus sukelti,labai daug zmoniu prase pagaminti daugiau tokiu keltuvu deje tik pavyzdzius galeciau parodyti ,nes tuo nezsiimu. Darbus bandau sau palengvinti iki maximumo ,bites priziuretos ,seimos mano manymu stiprios ,medaus deti neturiu kur ....
Isbandziau daug visokiu techniku - nuo malychino ( saltojo ziemojimo-briiiii...),dadano klasikiniu ,profu daugiaaukstininku,pries 8-9 metus buvau tikrai zalias ,bet tikrai daug skyriau laiko sito forumo patarimu studijavimui ,su profais pastoviai bendrauju ir dabar ,matau gan rysku bitininku gyvenima-rutina .Yra tikrai protingu ,bet yra ( deje labai daug silpnu ) ,bitininkauja 20-40 m ir tuscia ....
Tai tiek, daugiau i tavo postus neatsakysiu ,jei jie bus tik tuscias trolinimas ,riba yra .Klaidu darome visi ,bet isvadas padaro nedaugelis ,galiu aiskinti tik tiems, kas bent jau tikrai nores suprasti ka noriu pasakyti ,o ieskantiems slieku padeti negaliu.....Matai as nieko neslepiu ,destau atvirai ,manau ,kad as zinau tikrai kaip tu bitininkauji ,beje ar dar perstatineji lizdus ziemai siltuoju budu?
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 02 , 09:03

rimantas000 rašė:
2020 Bal 01 , 22:29

Biciuli Kestai ,
deje jus neidemiai skaitote mano postus ,daznai atrodo ,kad jus perskaitete tik kai kurias mano parasytas eilutes,gal su akimis blogai ? ,nes niekur niekada nerasiau ,kad man reikia pamakluoti korpusais ,jei skaitote ,kad uzmetu meduviu korpusa ant lizdo ir kad korpusa su plokstelemis pakisu po meduve laikui atejus ,tai skaitykite tai makalavimu .( Galima pamanyti ,kad jus net meduviu neuzdedate ar ploksteliu neidedate ?) Paprastai profai-daugiaaukstininkai makalavimu laiko ,pirmo lizdinio korpuso sukeitima su antru ir ta jie tikrai daro ,bet man to daryti nereikia ....
Kol leis kantrybė,bandysiu dar kartą aiškinti.
Kaip minėjau,šiuo metu yra aštuoni koriai lizde(pagrinde).Prie bičių realiai dar nelindau.Pažiūrėjau kelioms šeimoms kraštinius korius,kitai centrinį ir viskas.Jokių plokšelių korpusų nededu.Kai ateis laikas dėti korpusėlį,su juo į lizdą gaus arba dvi vaškuoles,kam reiks korį su medum,kam reiks pasiūtą korį.Tai greičiausiai atsitiks gegužės pirmą,prieš klevų žydėjimą.TAI BUS PIRMA INVAZIJA Į LIZDĄ.Antra bus tada, jeigu reiks dėti antrą korpusą iki sodų žydėjimo pabaigos(birželio 1d.).Gali būti,kad kaikurios šeimos gaus po korį į lizdą.Jeigu ne,tai birželio 1-ą bus pavasarinio medaus sukimas.
TAI BUS ANTRA INVAZIJA Į AVILĮ.
Tai kur čia makalavimas,p.Rimantai???
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 02 , 09:25

rimantas000 rašė:
2020 Bal 01 , 22:29
...Dabar paaiskinkite kaip pas jus 22 remu skrynia ( matyt ta kur ant vistos kojos stovi ) atleiskit jei suklydau ,esu mates kaip panasiose skryniuose bitininkaujama.Man nereikia nei auginti motineliu ,nei jokiu pagalbiniu seimeliu ir dar N darbu .....
'Man nereikia to,man nereikia to,man nereikia ano...."
Skamba taip,"man nereikia praustuvės,nes rankų neplaunu,dantų nevalau."
"Esu mėgėjas ir man nereikia medaus,bet laikau 40 šeimų!!!"
Kokybiškm medui gauti ir užmaitinti visą giminę,pakaktų ir prenkių šeimų.
Būtų paprasčiau,jeigu pradžioje pats save apibrėžtumėte,kas toks esate.
Tamstos vadinama skrynia,yra avilio forma,kurią galima lyginti su tamstos avilio sijonais.
Tik tamsta kiekvieną kartą norėdamas įlysti į lizdą,turite tą sijoną numauti,nors galima tik pakelti...,kaip yra pas mane.TAI BUVO VIENA IŠ PRIEŽASČIŲ,KODĖL BITININKAVIMO PRADŽIOJE, NEPASIRINKAU TOKIO TIPO AVILIO!!!!
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 02 , 09:33

rimantas000 rašė:
2020 Bal 01 , 22:29

...Beje pasakysiu apie jusu cukrini medu ,kad perbraukus sakute per cukrinio medaus( inverto) korius ,bites ta medu pernes jums i meduves ( na galima lydekai paliepus, man panorejus, parasyti,kad ta cukrini medu 5-6 kg suvalge bites ) ,jei jis liko po ziemos, tai teks suvalgyti medaus pirkejui -isitikines 100% ,taip vyksta visur ,kas supila daug cukraus .Jei pavyktu pakisti svartykles po ta jusu skryniu vistos koja ,suzinotumete kiek tiksliai ,to cukrinio medaus keliauja i jusu pavasarini medu....
Bičiuli,neturėtumėte pavydėti tos vištos kojelės.Tai lengva padaryti ir pas jus.Išimkite svarstykles(palikite tik po vienu kontroliniu aviliu),kurios reikalingos velniai žino kam ir pakiškite metalinę koją.Nenoriu,tingiu daryti papildomus judesius.Viskas turi būti po ranka,reikiamame aukįtyje ir taškas!!!
Yra ir daugiau paslapčių.Kai grįšite prie dadanų,pažadu,1 metus konsultuoti nemokamai.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 02 , 10:16

rimantas000 rašė:
2020 Bal 01 , 23:20
...Tai tiek, daugiau i tavo postus neatsakysiu ,jei jie bus tik tuscias trolinimas ,riba yra .Klaidu darome visi ,bet isvadas padaro nedaugelis ,galiu aiskinti tik tiems, kas bent jau tikrai nores suprasti ka noriu pasakyti ,o ieskantiems slieku padeti negaliu.....Matai as nieko neslepiu ,destau atvirai ,manau ,kad as zinau tikrai kaip tu bitininkauji ,beje ar dar perstatineji lizdus ziemai siltuoju budu?
Jo,darykim pertrauką.Aš taip pat tamstai nebeturiu ką pasakyti.Atrodo atsakiau į visus tamstos klausimus.
Beje.Lizdų perstatynėti žiemai šiltuoju būdu man nereikia.Avilys turi dvi lakas.Viena šone.Vištos kojelė sukinėjasi.Tai vėlai rudenį priėjai prie avilio ir pyst su viena ranka pasuki avilį 90 laipsniu kampu ir turi šiltąjį žiemojimo būdą.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 02 , 10:18

karabas rašė:
2020 Bal 01 , 19:35
Sveiki, kaip laikotės ?
Sveiki,
laikomės,
palikai besimurdančius purve- radai srutose,
esminių pokyčių ir neįvyko
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 02 , 10:49

Vasarinis klausia;
Tai kas tie paslaptingi chamai, TRANAI? ;)

Atsakau: Visi tie kurie rašė tokius postus kuriuos pas save ištryniau, o vieną iš jų gali net veidrodyje pamatyti.
Aš savo veidrodyje vieną tokį irgi matau. :shame:
Siūlau pasekti mano pavyzdžiu ir pas save apsivalyti. Toks bendravimo stilius garbės neprideda niekam :devil:
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 02 , 12:17

Kest rašė:
2020 Bal 02 , 09:33
Bičiuli,neturėtumėte pavydėti tos vištos kojelės.Tai lengva padaryti ir pas jus.Išimkite svarstykles(palikite tik po vienu kontroliniu aviliu),kurios reikalingos velniai žino kam ir pakiškite metalinę koją.Nenoriu,tingiu daryti papildomus judesius.Viskas turi būti po ranka,reikiamame aukįtyje ir taškas!!!
Yra ir daugiau paslapčių.Kai grįšite prie dadanų,pažadu,1 metus konsultuoti nemokamai.
Kest
Kestai ,
tikrai nepavydziu vistos kojeles ,zinau visus darbus ,kurie yra ten daromi ,bet deje nesusiviliojau ta sistemele .
O svarstykles reikalingos ,kad zinoti ,kokia padetis kiekvienoje seimoje individualiai (LABAI SVARBU) ,todel man nereikia ne atidaryti avilio ,kad zinoti kiek ten maisto ,kada plesti ,kada nuimti,kiek isimti medaus ,kontrolinis avilys tikrai nepasakys kokia gretimame avilyje yra tiksli padetis.... ,atidaromi dugnai leidzia zinoti ,kiek erkiu tame-aname avilyje,praktiskai bet kuriuo laiku ir man nereikia net kojos aviliui pastumti ...
Ar tau atrodo ,kad as daug laiko praleidziu prie 35 seimu ?
Cia mano hobis savitgaliais ....o laiko uzima tiek pat ,kiek anksciau prie 5-7 dadano klasikiniu .....
Kaip bites gerai jauciasi situose aviliuose ,matau ,pagal podmoro kieki pavasari ,kai jo visiskai nerandu ,tai labai mane dziugina ,ju gyvenimas tikrai turi buti idealus,kad tai pasiekti ,stai to ir siekiu .....tikrai labai stropiai mokiausi ir mokausi pirmiausiai is savo klaideliu ,tikrai daug ismokau is sito forumo ( ir is Trano ,ir tikrai dekingas jam ,bet kaip buna saukstas deguto ,statine medaus pagadina ) taip jau yra .... :beer:
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai:Visus
Bičių šeimų skaičius:apie 55
Bitininkavimo stažas:31
Bičių rasė:Bakfastas, Karnika
Pranešimai:382
Užsiregistravo:2017 Lie 28 , 11:06

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 02 , 21:42

bitutepilkoji rašė:
2020 Kov 27 , 11:57
kol bitelės straubliukas neišlindęs, tai galima atgaivinti...
REikia prielakių didelių. Kai kažkada pasimokiau iš senų klaidų, tai pradėjau daryti 25 cm ilgio prielakius. Jokių sušalusių bičių neliko. Nutupia ir nuropoja, nespėdamos sušalti.
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 03 , 10:24

Kest pasidalinkit patirtimi kaip aukštyn augančio dadano magazinus uždengiate? Turiu ir aš 18 rėmų dadanų ant vištos kojos. Pavasarį lizde tik 10 rėmų. Dedu magaziną 380 pločio ir dedu išorinį aukštą ir tt. Labai jau didelis griozdas gaunasi 3 ar 4 magazinus sudėjus. Ir tuos išorinius gaižus nuėmus kažkur saugoti reikia. Bandžiau adijalais ar plėvele gaubti - negražu :lol:
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 03 , 19:42

kirk rašė:
2020 Bal 03 , 10:24
Kest pasidalinkit patirtimi kaip aukštyn augančio dadano magazinus uždengiate? Turiu ir aš 18 rėmų dadanų ant vištos kojos. Pavasarį lizde tik 10 rėmų. Dedu magaziną 380 pločio ir dedu išorinį aukštą ir tt. Labai jau didelis griozdas gaunasi 3 ar 4 magazinus sudėjus. Ir tuos išorinius gaižus nuėmus kažkur saugoti reikia. Bandžiau adijalais ar plėvele gaubti - negražu :lol:
Sveiki,
kai rinkausi avilio tipą,pasirinkau būtent 22 rėmų avilį.Kodėl,o todėl,kad jame horizontaliai telpa du dešimtrėmiai magazinai.Ir du magazinai vertikaliai.Viso keturi.Jeigu lizdą laikysite ant dešimties rėmų,tai šalia lizdo,gerais metais ertmę galite naudoti taip pat medui pilti.Išeitų viso šeši dešimtrėmiai magazinai.Taigi,avilio išorės man keisti nereikia.Viskas vyksta po stogu.
Didelės galimybės improvizacijai.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 03 , 21:18

Vasarinis rašė:
2020 Bal 02 , 22:05
Rikas rašė:
2020 Bal 02 , 21:42
REikia prielakių didelių. Kai kažkada pasimokiau iš senų klaidų, tai pradėjau daryti 25 cm ilgio prielakius. Jokių sušalusių bičių neliko. Nutupia ir nuropoja, nespėdamos sušalti.

Supratai, Rimantai su tikru veidu? :lol:
tai prasiskaiciavimas pas mane ne 25cm ,bet 23 cm, :( beto mano bites kreivai leidziasi i avililius, ypac per pirmuosius smarkesnius ziedadulkiu uzsinesimus ankstyvu pavasari,padejau net pusmetrio plocio faniera ,pries prielakius ir to nevisada padeda,ziurek 3-5 kokios nutups salia avilio. ......
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 03 , 21:33

Stai siandien ,maniskes ignoruodamos visas girdyklas ,daugiausiai lanke vandentiekio dangcio savo "girdykla",vos spedavau pripidyti (po puse kibiro vandens per karta supildavau...)
Paveikslėlis
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
arturke
Patyręs narys
Aviliai:T - 18
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:4
Bičių rasė:Buckfast ir Krajina
Pranešimai:41
Užsiregistravo:2015 Lie 27 , 15:46

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 04 , 00:24

Gal čia greičiau pašyla vanduo. Pas mane taip pat iš girdyklos nelabai, mieliau nuo juodos plėvelės ima.
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai:Visus
Bičių šeimų skaičius:apie 55
Bitininkavimo stažas:31
Bičių rasė:Bakfastas, Karnika
Pranešimai:382
Užsiregistravo:2017 Lie 28 , 11:06

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 04 , 08:31

Kest rašė:
2020 Bal 03 , 19:42
kirk rašė:
2020 Bal 03 , 10:24
Kest pasidalinkit patirtimi kaip aukštyn augančio dadano magazinus uždengiate? Turiu ir aš 18 rėmų dadanų ant vištos kojos. Pavasarį lizde tik 10 rėmų. Dedu magaziną 380 pločio ir dedu išorinį aukštą ir tt. Labai jau didelis griozdas gaunasi 3 ar 4 magazinus sudėjus. Ir tuos išorinius gaižus nuėmus kažkur saugoti reikia. Bandžiau adijalais ar plėvele gaubti - negražu :lol:
Sveiki,
kai rinkausi avilio tipą,pasirinkau būtent 22 rėmų avilį.Kodėl,o todėl,kad jame horizontaliai telpa du dešimtrėmiai magazinai.Ir du magazinai vertikaliai.Viso keturi.Jeigu lizdą laikysite ant dešimties rėmų,tai šalia lizdo,gerais metais ertmę galite naudoti taip pat medui pilti.Išeitų viso šeši dešimtrėmiai magazinai.Taigi,avilio išorės man keisti nereikia.Viskas vyksta po stogu.
Didelės galimybės improvizacijai.
Kest
Va va ir aš senais laikais, kaip Kirk vargau su išoriniais graižais. Dabar turiu gulstinius su pakankamai aukštomis sienomis, kurios ir atlieka išorinių graižų funkciją. Plėvele irgi išbandęs. Geresnio sprendimo už pakankamai aukštus avilio bortus nematau.
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai:Visus
Bičių šeimų skaičius:apie 55
Bitininkavimo stažas:31
Bičių rasė:Bakfastas, Karnika
Pranešimai:382
Užsiregistravo:2017 Lie 28 , 11:06

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 04 , 08:38

rimantas000 rašė:
2020 Bal 03 , 21:18
Vasarinis rašė:
2020 Bal 02 , 22:05
Rikas rašė:
2020 Bal 02 , 21:42
REikia prielakių didelių. Kai kažkada pasimokiau iš senų klaidų, tai pradėjau daryti 25 cm ilgio prielakius. Jokių sušalusių bičių neliko. Nutupia ir nuropoja, nespėdamos sušalti.

Supratai, Rimantai su tikru veidu? :lol:
tai prasiskaiciavimas pas mane ne 25cm ,bet 23 cm, :( beto mano bites kreivai leidziasi i avililius, ypac per pirmuosius smarkesnius ziedadulkiu uzsinesimus ankstyvu pavasari,padejau net pusmetrio plocio faniera ,pries prielakius ir to nevisada padeda,ziurek 3-5 kokios nutups salia avilio. ......
Na mano prielakiai iš cinkuoto tinklo. Kai Rimanto000 bitė leidžiasi ant vientiso prielakio, jos ir jos kaimynių sparnų sukeltas oro srautas atsimuša nuo jo ir dėl to kaikurios toliau nusklendžia į šoną. Pro kiaurą prielakį tokio šoninio atsimušusio "vėjo" nėra ir jos tupia tiesiai. Taip pat tokios problemos neturi grynaveislės karnikos. Matyt Rimanto motinos ne su tais tranais bendravo.
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 04 , 11:19

KONSPEKTUOJAM GABIJOS IŠMINTĮ ;) ;) ;)
Rikas rašė:
2020 Bal 04 , 08:38
Na mano prielakiai iš cinkuoto tinklo. Kai Rimanto000 bitė leidžiasi ant vientiso prielakio, jos ir jos kaimynių sparnų sukeltas oro srautas atsimuša nuo jo ir dėl to kaikurios toliau nusklendžia į šoną. Pro kiaurą prielakį tokio šoninio atsimušusio "vėjo" nėra ir jos tupia tiesiai. Taip pat tokios problemos neturi grynaveislės karnikos. Matyt Rimanto motinos ne su tais tranais bendravo.
Rekomendacijos: kad sparnų sukeltas oro srautas neatsimuštų nuo priekinės avilio sienos – rekomenduojama ir ją daryti iš cinkuoto tinklo.
Medžiagos:
Gabijos prielakis.jpg
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: 2020 pavasaris?

2020 Bal 04 , 13:24

Rikas rašė:
2020 Bal 04 , 08:31
Va va ir aš senais laikais, kaip Kirk vargau su išoriniais graižais. Dabar turiu gulstinius su pakankamai aukštomis sienomis, kurios ir atlieka išorinių graižų funkciją. Plėvele irgi išbandęs. Geresnio sprendimo už pakankamai aukštus avilio bortus nematau.
beje graizu nebutina nuimti norint lizda atidengti ,jie gali stoveti kaip ir .bet kurioje klasikoje .......Graizus nuemu ir po to uzdedu ,tik duona isimdamas rudeni arba ,kai noriu viena kita fotke ideti i foruma,na viena graiza nuimu ir po to uzdedu ,kai bloka vaskuoliu reikia pakisti po meduvemis.....
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...

Grįžti į