Bitininkavimas pasėliuose

Bitininko kalendorius.
elygax
Patyręs narys
Aviliai:ivairius
Bičių šeimų skaičius:79
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:474
Užsiregistravo:2008 Rgs 16 , 09:51
Re: Bitininkavimas paseliuose

2011 Bal 11 , 20:47

Tai as galvoju rytoj nulekt i zemetvarkos skyriu ir pasiklaust, bet ar teisiskai jie gali man pasakyt kieno ta zeme, ar tai ne konfindenciali informacija? As neketinu savivaliauti, as noriu isinuomot arba nusipirkt, nes ten reikia daug darbu pasidaryt, isgenet medzius, iskirst kulinus, pasodint kokiu medziu dar, o to negaliu daryt be savininko zinios, nenoriu nuvezt bituciu i savartina :good: Internete tikriausiai neimanoma to suzinot?nera tokios informacijos?
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:550
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Bitininkavimas paseliuose

2011 Bal 12 , 13:32

Manau lengviausia suzinoti seniunijoje kieno tai zeme, sodyba, nezinau kas dar turi prieiga prie registru centro duomenu bazes, manau legaliai taip pat imanoma suzinoti, o jei zeme ir sodyba niekieno staigiai reikia pirkti, manau Jums padetu tos vietoves seniunas, beje kur tai yra parasykite kordinates
Vilkas
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Bitininkavimas paseliuose

2011 Bal 12 , 16:50

Elygax, patarčiau ieškoti vietos avilių pastatymui netoli gyvenamų sodybų, kur gyvena normalūs žmonės. Bus saugiau, ir miegosit ramiau. :)
elygax
Patyręs narys
Aviliai:ivairius
Bičių šeimų skaičius:79
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:474
Užsiregistravo:2008 Rgs 16 , 09:51

Re: Bitininkavimas pasėliuose

2011 Bal 13 , 21:18

Buvau zemetvarkoj, nieko doro nerado ten kam priklauso ta sodyba, bet nurode kas galetu zinoti, tai nuvaziavau ligtais pasake kam galetu priklausyt, bet kaip nebutu keista man ta pavarde girdeta, sakau gal sutapimas, akurat nesutapimas, mano pazistamo tevui turejo priklausyt, tai dabar reiks susisiekt ir susizinot ar dar priklauso, o gal kam yra parduota, na greitu laiku suzinosiu ir pranesiu visas naujienas kaip sekasi :lol: :lol: Bet jau nemazai pasistumeta i prieki paieskomis :chi: :chi: :chi:
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Bitininkavimas pasėliuose

2011 Bal 14 , 08:01

As tai bandau isdeliot savo bitynelius miskuose ir miskeliuose.Pasirenku tokia vieta,kad bet kas neprivaziuotu ju pasiimt :chi: O,kad pats privaziuociau,nusipirkau UAZ 3741 4x4 ir dabar gadinu pavasarinius keliukus :devil: Be kita ko perziurejau zemelapi kur yra valstybine neispirkta zeme,kad nebijociau vaziuot,nes zinia kita kart buna ir piktumu.Aplamai tai tokios vietos kur aplink daug nedirbamos zemes duoda ilgesni medunesi-ypac rugpjucio menesi kai truksta zydinciu augalu.Betgi kuo toliau tuo daugiau aplink vasariniu rapsu,visi laisvi lopineliai tuoj bus apdirbti...
mindaugas
Patyręs narys
Pranešimai:114
Užsiregistravo:2008 Gru 08 , 18:27

Re: Bitininkavimas pasėliuose

2011 Bal 14 , 17:56

Man pernai nuo sodybos, kur gyvena žmonės bandė pavogti, stovėjo aviliai netoli keliuko gan "patogiai", gerai kad išgelbėjo, spietines pavogė. Aš nerizikuočiau palikti negyvenamoj sodyboj.
Vartotojo avataras
alvydas1
Patyręs narys
Aviliai:dadanai,aukštiniai.
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:231
Užsiregistravo:2010 Gru 18 , 11:02

Re: Bitininkavimas pasėliuose

2011 Bal 14 , 19:38

savo sodyboje visokių perėjūnų pėdsakų randu, tik avilių dar nelietė "tuk tuk tuk į medį". :nope:
'
elygax
Patyręs narys
Aviliai:ivairius
Bičių šeimų skaičius:79
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:474
Užsiregistravo:2008 Rgs 16 , 09:51

Re: Bitininkavimas pasėliuose

2011 Bal 14 , 20:32

Tai aisku visko juk gali nutikt ir prie namu laikant bites, masinas isvaro is kiemu, o ce biciu is sodno neisnes :chi: :chi: Gal biciuliai gali pasidalint patirtimi, kokie apsaugos budai gali padeti isvengt niokotoju o gal net vagiu is negyvenamu sodybu? Man pirma mintis sove i galva SUO :lol: :lol: :lol: :lol:
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Bitininkavimas pasėliuose

2011 Bal 14 , 20:39

elygax rašė:Tai aisku visko juk gali nutikt ir prie namu laikant bites, masinas isvaro is kiemu, o ce biciu is sodno neisnes :chi: :chi: Gal biciuliai gali pasidalint patirtimi, kokie apsaugos budai gali padeti isvengt niokotoju o gal net vagiu is negyvenamu sodybu? Man pirma mintis sove i galva SUO :lol: :lol: :lol: :lol:
dar suni sert reikes :lol: apie apsauga kazkur raso forume ;)
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bitininkavimas pasėliuose

2011 Bal 14 , 22:05

neatsimenu ar jau pasakojau forume, bet tą istoriją girdėjau iš vieno kolegos ir ne kartą perpasakojau.Taigi:
rasdavo bičiulis pastoviai išimtus po keletą korių su medumi.Įtarė vieną šeimyną vagiliaujant, bet įrodymų tai nėr...Patsai būdamas medžiotojas išardė keletą šovinių, išgręžė rėmeliuose skyles ir pripylė parako.skyles užtaisė mediniu kamščiu.Po mėnesio išgirdo, kad tų vagių pečius sugriuvo.Vagystės liovėsi. :lol:
tinginiai progreso variklis
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Bitininkavimas pasėliuose

2011 Bal 14 , 22:15

As tai siaip jei palikciau kur laukuose matomoj privaziuojamoj vietoj tai visus avilius surisciau plonyciu troseliu tarp dugnu su laisvumu apie 2 metrus.Vagis griebes pirma avili kitus nuverstu ir gautu kupron.Zinoma tas negalioja vagims-bitininkams ir Dadano skrynioms.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Bitininkavimas pasėliuose

2011 Bal 14 , 22:36

Žilvio pasakojimas ir variantas žinomas. Čia jau beveik anigdotas. Man irgi yra tokia bėda. Dabar daug skurdukų persikraustė gyventi į sodus. Jau pernai pastebėjau, kad vaginėja malkas. Jas naudoju virimui sirupo ir vaškui lydyti. Gerai dar ir šašlikiukui išsikepti. Jau nuo senų laikų sukrautos į stirtas ir apdengtos polit. plėvele. Kiekvienais metais po stirtą atnaujinu, lietuviai zapaslyvi. Taigi, toje vietoje iš kur vagiliauja, paėmiau pliauskas, prigręžiojau iš galo kiarymių ir suleidau žiebtuvėlius, galą vėl užsandarinau. Apie rezultatus nežinau. Rudenį buvo didelis vėjas ir mano būtent tą stirtą išdrąskė. Taigi, bijau pats dabar užsirauti....Reiks kiekvieną pliauską skaldyti.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Bitininkavimas pasėliuose

2011 Bal 14 , 22:50

Audrunas rašė:As tai siaip jei palikciau kur laukuose matomoj privaziuojamoj vietoj tai visus avilius surisciau plonyciu troseliu tarp dugnu su laisvumu apie 2 metrus.Vagis griebes pirma avili kitus nuverstu ir gautu kupron.Zinoma tas negalioja vagims-bitininkams ir Dadano skrynioms.
Audrunai, aš jau rašiau, kaip bitės pačios apsigynė ir iš dadanų. Prie lakos kamščių pritvirtinau žilką, o kitą galą prie kuoliuko į žemę. Beveik visas skyriuas buvo išnešiotas, bet nė vieno nepavogė. Be to dar radau ir pirštinių, vienas po šiai dienai mašinoje vežiojuosi, ratam pakeisti.
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Bitininkavimas pasėliuose

2011 Lie 09 , 18:57

Šiemet pirmą kart nukeliavau į ekologiškų garstyčių pasėlį. Augalas panašus į rapsą, medunešis savo gausumu nedaug pastarajam nusileido. Tačiau esminis skirtumas - galingos šeimos medunešiui pasibaigus. Kai tuo tarpu iš rapso grįžtu pustuščiais aviliais.
Panašu, kad teks keist bitininkavimo politiką privengiant rapsų ir įsisamonint, kad viskas, kas auginama žmogaus maistui - nuodas. Bitės to geriausias indikatorius.
Tarp kitko žieminį rapsą ką tik nupurškė roundapu. Visiems ragaujantiems glifosatus linkiu geros sveikatos

Grįžti į