Bičių perkėlimas

Bitininko kalendorius.
vikras
Patyręs narys
Aviliai:300X435 Medudė 435X145
Bičių šeimų skaičius:11vnt. +5 T18
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:145
Užsiregistravo:2009 Spa 02 , 21:37
Re: Bičių perkėlimas

2012 Geg 18 , 10:37

Kastytis1 rašė:Perskaičiau visa šią temą apie bičių perkėlimą taip pat ką rašo apie perkėlimą J.Kriščiūnas,J.Straigis ir P.Karosas.Užvakar, kai lyjo lietus, iš kaimyno parsivežiau ketyris avilius su bitėm.Nuvežti tuos avilius toliau kaip 3 km. (pagal rekomendacijas) nebuvo galimybės. Atstumas tarp buvusio bityno ir esamo yra apie 200 m.Visiems aviliams prieš laką pastačiau lenteles,kad bitėms būtų kliūtis ir išlėkusios apsižiūrėtu.Vakar taip pat visa diena lijo lietus,todėl buvo ramu.Šiandien matau kad vieno avilio bitės jau skraido,todėl galvoju kad reikia nunešti spietines su keliais pasiūtais koriais į seną avilių vietą ir pasižiūrėti ar senos bitės grįš tenai,o vakare parnešiu ir suleisiu į avilius.Aišku tai valakyta, bet taip jau išėjo.Daug ko nežinau todėl patarkite gal dar ką reikia padaryti.
Nieko nedarykite ir neklaidinkite bičių. Iš kur jos išskrido, ten ir sugrįš. Jei jums įdomu, pasižiūrėkite vakare. Jokios bitės toje senoje vietoje Jūs nepamatysite. Bitės netokios kvailos, kaip kartais mums atrodo. Sėkmės bitininkavime.
Martynukus
Patyręs narys
Aviliai:16 rėmų dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:121
Užsiregistravo:2011 Gru 07 , 20:05

Re: Bičių perkėlimas

2012 Geg 20 , 09:58

Sveiki. Prašau apšvieskit mane šioje situacijoje: Pas gimines, pries kelis metus į seną avilį atėjo spiečius ir gyvena lig dabar. NIekas niekada nebuvo įlindęs pažiūrėti kas ten dedasi. Dabar jie man siūlo atvažiuot ir išsivest tą šeimą. Tai vat galvoju, jei tos bites nebuvo prižiūrimos, jos bus prisisiuvusios savo korių, kuriuose be abejo bus perų. Viso avilio vestis negaliu, nes neturiu galimybių ir didokas atstumas (120km). Galvoju imsiu spietinę, bet kaip man į tą spietinę sukraut tuos korius.... Tai dar sumasčiau viena varianta, paimt rėmus (keik telpa i spietinę) ir ant jų, nuo bičių pasisiūtų pasiūtų korių sušluot bites, o tuos ant kurių buvo bitės su perais kur dėt? Nežinau iš tikrųjų kaip geriau pasielgti... Juolab jos nebuvo nei gydytos nei ka...(neisivaizduoju kaip is vis jos ten dar gyvena). Prašau patarkit... :think:
Kastytis1
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 12,16,24 rėmų
Bičių šeimų skaičius:40+
Bičių rasė:karn.bakf.
Pranešimai:153
Užsiregistravo:2011 Geg 04 , 08:01

Re: Bičių perkėlimas

2012 Geg 20 , 10:38

Tai va,užvakar vakare buvo grįžusių į seną vietą iš kiekvieno avilio maždaug po 50 bičių.Tupėjo spietinėse ant korių.Sakau skaičių nes vienoje spietinėje buvo 48 bitutės,kitose spietinėse panašiai.Visas tas bites subėriau į jų avilius pas save.Vakar vakare bičių senoje vietoje skraidė daug daugiau bet aš buvau išnešes spietines pas save tai jos neturėjo kur susėst.Manau dalis grįžo į avilius, o kitos žuvo.Dabar eisiu pasižiūrėti pas kaimyną bus matyt ar daug bičių dar ten nuklysta.Šiaip visuose keturiuose aviliuose normaliai vyksta veiksmas,daug bitučių grįžta su žiedadulkėm,todėl manau kad šeimos nenusilpnės.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Bičių perkėlimas

2012 Geg 20 , 10:51

Martynukus rašė:Sveiki. Prašau apšvieskit mane šioje situacijoje: Pas gimines, pries kelis metus į seną avilį atėjo spiečius ir gyvena lig dabar. NIekas niekada nebuvo įlindęs pažiūrėti kas ten dedasi. Dabar jie man siūlo atvažiuot ir išsivest tą šeimą. Tai vat galvoju, jei tos bites nebuvo prižiūrimos, jos bus prisisiuvusios savo korių, kuriuose be abejo bus perų. Viso avilio vestis negaliu, nes neturiu galimybių ir didokas atstumas (120km). Galvoju imsiu spietinę, bet kaip man į tą spietinę sukraut tuos korius.... Tai dar sumasčiau viena varianta, paimt rėmus (keik telpa i spietinę) ir ant jų, nuo bičių pasisiūtų pasiūtų korių sušluot bites, o tuos ant kurių buvo bitės su perais kur dėt? Nežinau iš tikrųjų kaip geriau pasielgti... Juolab jos nebuvo nei gydytos nei ka...(neisivaizduoju kaip is vis jos ten dar gyvena). Prašau patarkit... :think:
Jei negydytos ir ligšiol gyvena,tai labai geros bitės,imk jas būtinai.Tik jei dabar manai šeimą sukišt į 7 korių spietinę,tai jau netaip ir gera ta šeima.
Manyčiau,kad ten bitės nelabai išgyvena,tiesiog stovi avilys su koriais,atskrenda spiečius,per žiema nežiūrėtos išmiršta,kitais metais atlekia kitas spiečius ir vėl tas pats.
Nežinant ko ten tikėtis,nelabai galima ką ir patart,susikrauk kiek turi inventoriaus ir apsispresi vietoj ką daryt,bet paimk tas bites,joms reikia bitininko :)
Martynukus
Patyręs narys
Aviliai:16 rėmų dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:121
Užsiregistravo:2011 Gru 07 , 20:05

Re: Bičių perkėlimas

2012 Geg 20 , 11:42

Paimt tai aš jas būtinai žadu, nes jie jas žada naikinti, jei aš nepaimsiu.
Vartotojo avataras
Bitinukass
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:11
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:75
Užsiregistravo:2011 Bal 19 , 16:29

Re: Bičių perkėlimas

2012 Geg 20 , 23:29

O gal jos ten ir negyveva jei jų niekas nežiuri ... O papraščiausiai like maisto ir vyksta vagilevimas , o atrodo bites skraido ir veiksmas vyksta toks vaizdas ,kad gyvena .... Čia viena versija. Aišku gali būti ,kad ir gyvena...
Bitinukass
Martynukus
Patyręs narys
Aviliai:16 rėmų dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:121
Užsiregistravo:2011 Gru 07 , 20:05

Re: Bičių perkėlimas

2012 Geg 21 , 15:53

O gal jos ten ir negyveva jei jų niekas nežiuri ... O papraščiausiai like maisto ir vyksta vagilevimas , o atrodo bites skraido ir veiksmas vyksta toks vaizdas ,kad gyvena .... Čia viena versija. Aišku gali būti ,kad ir gyvena...[/quote]
Na viska pamatysiu vietoje. :)
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Bičių perkėlimas

2012 Bir 20 , 06:26

Visada buna pirmas kartas. Sekmadieni nuvykes i bitide radau simete jauna seimele su jauna motina isejusias is avilio ir susimetusias po laka zoleje. Sukeliau ant korio ir vel sugrudau i sena buveine. Vakar jas radau vel streikuojancias ir tupincias bitides kampe, tad motinele igrudau i narveli ir pakabinau ju buveineje ant koriu. Anksciau skaitydavau apie tokius atvejus, kai bites palieka avilius ir nekreipdavau demesio, nes per mano netrumpa draugyste su bitemis to nebuvo atsitike. Bites su motina atsiveztos is Zemaitijos (Telsiu) krasto, gal joms Aukstaitijos avietes netinka, reikes grazinti is kur paimta, kad savo zemaitisko budo kitoms neperduotu. Apmaudu, kad fotiko po ranka neturejau, butu tikriau, nes vakarines LT dalies bitininkai gali priimti kaip ju tradiciju nevertinima. :lol:
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
MykolasOK
Patyręs narys
Aviliai:Dadano ir T-18
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:35
Užsiregistravo:2012 Geg 10 , 14:14

Re: Bičių perkėlimas

2012 Bir 21 , 01:54

Pasidalinsiu šio savaitgalio patirtimi.

Šeštadienį 21 val. Aleksote nusipirkau šeimelę kaukaziečių. Ryte aviliuką bagažinėje užklojau sudrėkinta vilnone antklode, kad neįkaistų. Sekmadienį nuvažiavau į Druskininkus, nunešiau ir pastačiau aviliuką priešais planuojamą jų naują avilį. Pastatęs aviliuką išgirdau bites šniokščiant. Iki tol jokio garso negirdėjau.

Ėmiau svarstyti kaip perkelti mano tuščią avilį į naują vietą - toliau nuo kiemo, kur žaidžia vaikai. Radau paprastesnę išeitį - iš kaimyno nusipirkau jo seną avilį, pastačiau ten, kur ketinau apgyvendinti bites (ten jau stovėjo mažasis aviliukas).

Užsidėjau kepurę, uodų tinklelį, striukę, botus, pirštines. Sutvarkėme kalnierių, rankoves ir kt., kad neliktų vietos įlįsti.

Atidariau abu avilius, atsargiai perkėliau korius - ant jų barzdomis kabojo bitės. Korius išdėsčiau tokia pat tvarka, kaip buvo. Ant vieno korio ropinėjo pažymėta motinėlė. Pabandžiau supurtyti likusias bites iš senoji avilio į naująjį - gumulas laikėsi įsitvėręs. Dar kelios bitės darbavosi ant sienelių.

Patyrę bitininkai man buvo rekomendavę perkeliant nuvyti bites dūmais arba nustumti šluotele. Bet bitės man buvo labai draugiškos, todėl nenorėjau taikyti prievartos prieš jas. Atvirą mažąjį aviliuką palikau priešais didįjį avilį ir maždaug po valandos ant jo jau nebuvo nė vienos bitės.

Atlikau didįjį perkraustymą ir nė viena bitė neparodė jokios agresijos prieš mane. Todėl smukesnius darbus atlikau patogiai apsirengęs ir be apsaugų. Tarp 4 korių įstačiau seną tuščią korį ir dar keturis korių ruošinius. Viską užklojau antklode, uždėjau pagalves ir palikau.

Be kompaso maniau, kad stačiau avilį atsukęs į pietryčius, tačiau ryte pagal saulę susiorientavau, kad priekis atsuktas tiesiai į pietus. Bitės išeina į lauką po 9 val. ryto, o sugrįžta prieš 9 val. vakaro. Kaip manote, jei pasukčiau į rytus gal jų darbo diena būtų anksčiau? Ar galima naktį pasukti avilį?

Avilys ir kita įranga yra naudoti daug metų. Turbūt reikėtų juos dezinfekuoti nuo ligų, erkių, kandžių.
Mykolas Okulič-Kazarinas
Vartotojo avataras
evaldasdeveikis
Patyręs narys
Aviliai:dadanai ir 10 r. daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:Iki 30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Kaukazas, karnika
Pranešimai:611
Užsiregistravo:2011 Bal 18 , 12:34

Re: Bičių perkėlimas

2012 Bir 21 , 09:25

Literatūroje rekomenduoja avilius statyti rytų arba pietų pusėje pagal galimybes, bet mano nuomone geriausia rytų, nes bitės saulei ką tik patekėjus jau lekia į darbą.
Seni pavydi jauniems energijos, sveikatos, jaunystės, o jauni seniems išminties...
murka
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3
Užsiregistravo:2012 Lie 16 , 20:12

Re: Bičių perkėlimas

2012 Lie 16 , 20:28

kice rašė:taip, nauja aviliuka pastatai i seno vieta, sena - salia. Pries perkelima padumink i laka, kad bites ant koriu susirinktu, prie medaus. O keldamas korius - dumo naudok labai mazai, arba nenaudok, kad motinele nepasisleptu kokiam avilio plysyje ar lakoj. Kiti pries koriu perkelima uzkemsa laka, del tos pacios priezasties. Kai perkelsi korius su bitem i nauja avili, jei sename liko daug biciu jas padumini, kad islektu i lauka ir sena avili nesi gerokai i sona, na laka gerai butu uzkimsti.. Ir atrodo viskas..
Noriu perkelti bites į kitą avilį, kuris yra už 20m nuo seno avilio. Kaip man tai padaryti? :bee
Vartotojo avataras
karabas
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:574
Užsiregistravo:2011 Kov 19 , 13:13

Re: Bičių perkėlimas

2012 Lie 16 , 22:35

murka rašė:
kice rašė:taip, nauja aviliuka pastatai i seno vieta, sena - salia. Pries perkelima padumink i laka, kad bites ant koriu susirinktu, prie medaus. O keldamas korius - dumo naudok labai mazai, arba nenaudok, kad motinele nepasisleptu kokiam avilio plysyje ar lakoj. Kiti pries koriu perkelima uzkemsa laka, del tos pacios priezasties. Kai perkelsi korius su bitem i nauja avili, jei sename liko daug biciu jas padumini, kad islektu i lauka ir sena avili nesi gerokai i sona, na laka gerai butu uzkimsti.. Ir atrodo viskas..
Noriu perkelti bites į kitą avilį, kuris yra už 20m nuo seno avilio. Kaip man tai padaryti? :bee
Pirma perkleti bites y nauja avily toje vietoje kur stovejo senas . Paskui Jai nera galimybes isvesti uz keleto kilometru ir paskui po keleto dienu parvezt y reikiama vieta, tai yra variantas: kas vakara avily pakelt 1m link norimos vietos ir taip po 20 dienu bus vietoje, tik jai bus labai lietinga diena ir bites neskraido ,tai ta diena nebekelti avilio, Nieko panasaus nesu bandes daryti :) ,maciau per mokomaji filmuka:)
Del visa ko palauk kol kas nors sitas mano mintis iskoneveiks ir patrs ka nors is praktikos:)
Keistas reiškinys: eini šunkeliu,o sutinki žmones.
Se
Sergijus

Re: Bičių perkėlimas

2012 Lie 17 , 00:05

karabas rašė: Pirma perkleti bites y nauja avily toje vietoje kur stovejo senas . Paskui Jai nera galimybes isvesti uz keleto kilometru ir paskui po keleto dienu parvezt y reikiama vieta, tai yra variantas: kas vakara avily pakelt 1m link norimos vietos ir taip po 20 dienu bus vietoje, tik jai bus labai lietinga diena ir bites neskraido ,tai ta diena nebekelti avilio, Nieko panasaus nesu bandes daryti :) ,maciau per mokomaji filmuka:)
Del visa ko palauk kol kas nors sitas mano mintis iskoneveiks ir patrs ka nors is praktikos:)
1 metras į šoną - daugoka...Atgal,galima kelti,kad ir 3 metrus,o į šoną,patartina,apie pusmetrį... ;)
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Bičių perkėlimas

2012 Lie 19 , 20:29

murka rašė:Noriu perkelti bites į kitą avilį, kuris yra už 20m nuo seno avilio. Kaip man tai padaryti? :bee
Turiu tą pačią problemą ir aš. Vasaros pradžioje, kažkurioje tai forumo temoje buvo nagrinėtas šis klausimas. Buvo patarta tiesiog susidėti į spietines visus rėmus su koriais ir bitėmis ,pernešti į naują avilį naujoje vietoje ir sudėlioti rėmus tą pačią tvarką kaip buvo sename. Laka turi būti uždaryta tinkliuku, perkėlimą daryti vakare, kai visos bitės namie. Laką atidaryti mažiausiai po 3 dienų , prieš tai ant prielakio uždėti kokią nors šaką, kad sutrūgdyti staigiai iššokti iš avilio ir būtų orientyras naujam apsiskraidimui.
Dar, manau, nepamaišytų sename avilyje palikti vieną korį be bičių. Jei atsiras ten paklydelių, jas nesunku bus nunešti į naują avilį ir sukrėsti už diafragmos.
Ruošiausi tą operaciją padaryti anksčiau. Bet atklydo į sodą dvigubas spiečius ir paruoštą tuščią avilį teko atiduoti jam. Apgyvendintame spiečiuje po keturių dienų dar neįžiūrėjau kiaušinėlių . Nusprendžiau, kad antralakis. Bet vėliau, kai pamačiau kaip dirba motinėlė,nebežinau ką ir begalvoti. Ne motinėlė, o MONSTRAS. Per mėnesį iš 7 pasiūtų plokštelių ir vieno sauso korio padarė 8 "vaflius", nuo apačios iki viršaus beveik be pralaidų dengtų perų. Kiek žinau, tik pasilaksčiusi motinėlė tokių pajėgumų neturėtų turėti.Tik antrais metais pasiekia maksimumą. Gal kas gali padėti man susigaudyti šioje situacijoje.
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Bičių perkėlimas

2015 Spa 03 , 16:16

Staiga netikėtai prireikė kraustytis su visom bitėm, ar ne per vėlu dabar pervežinėt bites? :think:
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Bičių perkėlimas

2015 Spa 03 , 18:29

Galima drąsai keisti dislokacijos vietą. Šuo momentu atstumas gali būti bent 1 km. Taip toli nebeskrenda.
antgrl
Patyręs narys
Aviliai:Dedanas +daugiaaukštis
Bičių šeimų skaičius:11
Bitininkavimo stažas:8
Pranešimai:40
Užsiregistravo:2010 Kov 13 , 12:52

Re: Bičių perkėlimas

2015 Spa 03 , 20:03

Aš šiandien šita ir padariau.
dzukelis66
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:nezinau
Pranešimai:2
Užsiregistravo:2015 Lie 24 , 22:02

Re: Bičių perkėlimas

2016 Rgs 06 , 20:57

Sveiki bitininkai, turiu klausimuką, gal kam teko iškelti spiečių iš ąžuolo jo nenupjovus ar sužalojus stipriai?
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Bičių perkėlimas

2016 Rgs 07 , 09:33

dzukelis66 rašė:Sveiki bitininkai, turiu klausimuką, gal kam teko iškelti spiečių iš ąžuolo jo nenupjovus ar sužalojus stipriai?
ale gal tu spieciu prarask, nei azuola del jo pjauk? :(
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Bičių perkėlimas

2016 Rgs 07 , 13:21

Jeigu spiečius ąžuole rugsėjo mėnesį, tai kaip ir nereikia daugiau jokių atsakymų...
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...

Grįžti į