Bičių perkėlimas

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15
Re: Bičių perkėlimas

2011 Lie 14 , 15:13

Tranine seima reikia gelbeti ne motinele, o spieciumi.. Iskraustai pvz puse avilio, i ta dali suleidi spieciu, sudedi remus, ant kuriu spiecius buvo. Sitas variantas man pasitvirtina 100% . :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
giedraitis
Aviliai:DADANAS 24
Bičių šeimų skaičius:13
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:12
Užsiregistravo:2008 Gru 23 , 09:38

Re: Bičių perkėlimas

2011 Lie 14 , 16:45

Patarkit! Ant senos pirties pakabinau spietinę. Prieš pora dienų apsigyveno spiečius. Pirmadienį važiusiu suleisti jį į avilį tuščią. Bijau kad jau bitutės bus įsiminusios vietą ir vėl lėks atgal prie tos senos pirtelės. Kaip geriau perkelti?
bebras3
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:18
Užsiregistravo:2010 Rgp 19 , 20:33

Re: Bičių perkėlimas

2011 Lie 18 , 20:57

giedraitis rašė:Patarkit! Ant senos pirties pakabinau spietinę. Prieš pora dienų apsigyveno spiečius. Pirmadienį važiusiu suleisti jį į avilį tuščią. Bijau kad jau bitutės bus įsiminusios vietą ir vėl lėks atgal prie tos senos pirtelės. Kaip geriau perkelti?
Na aš darau taip.

Vakare paimu spietinę ir nuvežęs prie avilio padedu šalia jo. Prieš laką atremiu pagalį. Rytojaus dieną spiečių su rėmeliais į naują avilį. Prieš avilio laką atremiu pagalį, nuo avilio patraukiu išvis spetinę. Tik kurį laiką nereikėtų į tą pačią pagavimo vietą dėti spetinės. Jei nėra laiko, jei spietinės toli vežti nereikia ir oro sąlygos leidžia, tai spiečių iš kart į naują avilį be spietinės laikymo šalia avilio.
Vartotojo avataras
NerijusK
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:28
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:51
Užsiregistravo:2011 Bal 08 , 15:13

Re: Bičių perkėlimas

2011 Rgp 25 , 20:57

Sveiki bičiuliai, tokia situacija užklupo nelaiku. Nors pas mane visi daugiaaukščiai 10R, buvau priverstas gelbėti biteles iš žmogaus kuris nors ir norėtų su jomis užsiimti, bet neleidžia aplinkybės, o ir šiaip sako nelabai sekasi. Taigi parsiboginau du dadanus į skyrelį "KARANTINAS", aviliai sukalti iš dilių, stogai iš 3 mm storio lakšto , žodžiu tampyti daugiaaukščių korpusiukus vienas juokas lyginant vien tik su stogo svoriu. Pažiūriu aš į juos ir iškart prisimenu to norvego meškas. Bet aš ne apie tai. Su lomo pagelba nulupau magaziną ir žaktelėjau - matosi, kad žmogaus pavyzdingo būta, gatvelės plačios, nu suprantat kad bitėms patogu būtų. Bet kaip paruošti šitą šedevrą žiemai? Pirma ir kolkas vienintelė mintis kuri sukasi mano galvoje - skubiai kelti jas į normalų avilį, bet nelabai įsivaizduoju kaip tai padaryti. Tiesa, vieną planą turiu, tik nežinau ar jis teisingas. Galvoju imti naują aviliuką (du korpusiukus), į kraštus dėti po tris tuos lizdinius megakorius iš dadano per abu aukštus (perai, duona),o per vidurį sudėti magazininius rėmukus abiejuose korpusiukuose, tuomet užpilti invertu. Pavasarį likusius lizdinius po truputį kaip nors pakeisiu į normalius rėmukus. Krepšt. Kaip manot ar neprašausiu su savo tokiais išmislais ? Gal vertėtų dėti pakaičiui: lizdinis per abu auštus, magazinukai abiejuose, vėl lizdinis per abu, magazinukai abiejuose etc . ?
Tikiu, kad paprasčiau palikti jas žiemoti meškos būdoj, bet visai neturiu jokio dadaninio inventoriaus, nei korių, nei apšiltinimo, anei maitintuvių, o pirkti dėl vienos žiemos neturiu jokio noro. Lauksiu patarimo ką daryt ... :rose:


Fotkės pasididina paspaudus:

PaveikslėlisPaveikslėlis
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Bičių perkėlimas

2011 Rgp 25 , 22:12

Paskambink, patarsiu 8699 26922 Zenonas
Geriau veliau, negu niekada
rob3123
Patyręs narys
Aviliai:T-18.
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:434
Užsiregistravo:2011 Bir 16 , 18:20

Re: Bičių perkėlimas

2011 Rgp 25 , 22:19

ne i tema
Kaip pats taip garažiai bites nuo tu remu nuputei?
Pasmane vistiek landžioje nors ir dumu gauna.Gal permažai aš bites duminu.Baisu,kad narkomanėm netaptu.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Bičių perkėlimas

2011 Rgp 26 , 00:16

Nerijau, jeigu turi atliekamų savo korpusų su pasiūtais koriais, tai gali po vieną tokį korpusą dėti ant savo daugiaaukščių ir tas šeimas gausiai pamaitinti invertu, kad bitės užpiltų duotus korius maistu. Vėliau nuėmęs tuos papildomus korpusus, galėsi suformuoti bitėms lizdus sudėjęs po du korpusus. Viršutinį korpusą surinksi iš visiškai pilnų korių maisto, o apatinį su mažiau maisto turinčiais koriais, kad būtų kur bitėms žiemą tupėti. Ir kokį spalio mėnesį, kai nebebus perų, bites iš tų sunkių dadanų galėsi tiesiog perkratyti, pervaryti į paruoštuosius daugiaaukščių du korpusus. Jeigu susidomėsi, galėsiu smulkiau papasakoti per A Ž, kaip aš darau. :)
Briedismiske
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:18
Užsiregistravo:2010 Geg 03 , 13:55

Re: Bičių perkėlimas

2011 Rgp 28 , 09:19

Isigyjau naujus avilius, seni geri, mieli bet jau savo atgyveno. Kada geriau kelti dabar is karto, iki maitinimo. Ar laukiti geguzes?
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Bičių perkėlimas

2011 Rgp 28 , 11:57

Briedismiske rašė:Isigyjau naujus avilius, seni geri, mieli bet jau savo atgyveno. Kada geriau kelti dabar is karto, iki maitinimo. Ar laukiti geguzes?
Esu rašęs, bet pasikartosiu.
Bitininkaudamas pastebėjau, kad jei į naujus perkeldavau anksti pavasari arba vėlai rudeni, dažnai susilaukdavau puvinių... ;)
Manau bitelės nebeturi galimybės vidinio avilių paviršiaus padengti pikiu iš to ir tokios pasekmės... :think:
Tavo atveju perkėlimą geriausiai būtų daryti pamažu, sudarant naujas šeimas jau po pavasarinio medunešio.... bet, jei turi didelį norą perkelti dar šį rudenį, patarčiau vidinį avilio paviršių išpurkšti ar ištepti spiritiniu pikio tirpalu.
Sakei, kad aviliai dar geri, tai patarčiau prieš žiemą niekur“ nešokinėti“... ;)
Kai prieš dvidešimt metų taip pradėjau daryti su puviniais atsisveikinau iki šiol... :ok:
Gal tik sutapimas, bet mano pastebėjimai būtent šitokie... :beer:
Aišku jei ruduo ilgas ir šiltas, pikio bus įvalias, tai dėl perkėlimo nematau jokių problemu, bet ką gali žinoti ... :Secret:
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Bičių perkėlimas

2011 Rgp 28 , 22:12

Balabdžio 18 d. perkėliau į naujus avilius ir jokių problemų. Naujų nei purškiau , nei nieko dariau. Tik bėda tame, kad vienam aviliui porėmio grotelių neišėmiau, užmiršau. Tai dabar tiek pripikavo, kad nebeištraukiu ir nežinau ką daryti, o po jomis matau labai daug šiukšlių. Traukdamas nuplėšiau visas rankenėles (medvarščius), o grotelės liko. Bijau, kad ten gali prisiveisti vaško kandžių. Bet į Wilaros daržą vis tiek įmeščiau akmenėlį - konstrukcija - dieve, dieve....
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Bičių perkėlimas

2011 Rgp 29 , 09:15

vidmantask rašė:Balabdžio 18 d. perkėliau į naujus avilius ir jokių problemų. Bet į Wilaros daržą vis tiek įmeščiau akmenėlį - konstrukcija - dieve, dieve....
Matomai šiemet tam nebuvo palankios sąlygos. Nesakiau, kad po kiekvieno tokio perkėlimo būtinai pasirodys puvinys. Ne po kiekvieno permiegojimo ir merginos gimdo... :chi:
Tarybiniais laikais buvo reikalaujama vos ne kiekvieną pavasarį biteles perkilnoti į švariai išdezinfekuotus avilius ir kaip pasekmė tokios švaros, tie patys "mokslininkai" kažkodėl tai rekomenduodavo bitėms, kaip profilaktikai prieš puvinius, sumaitinti antibiotikų.. :devil:
Aišku, kad ne vien nauji ar išdezinfekuoti aviliai sudarė sąlygas plisti puviniams, prie to prisidėjo ir tų pačių "mokslininkų" priešspietybinės rekomendacijos, plečiant lizdus, ar tai į vidurį įkišant keletą nepasiūtų korių, ar tarp perų įterpiant su nepasiūtais koriais aukštą, perus perskirti pusiau. Šios priešspietybinės priemonės buvo labai palankios susidaryti puviniams, tereikėjo tik atatinkamų gamtos sąlygų, kurios kaip taisyklė kas keli metai yra puviniams labai palankios. ;)
Štai todėl, turėdamas tokios karčios patirties duodu atitinkamus ir patarimus, nes jų nesilaikant vėliau ar anksčiau teks biteles gydyti nuo puvinių.
Ta tema būtų galima dar daug kalbėti, bet kas netingi pamąstyti pats, šio komentaro turėtų pakati... :beer:
Briedismiske
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:18
Užsiregistravo:2010 Geg 03 , 13:55

Re: Bičių perkėlimas

2011 Rgp 29 , 15:07

Na wilaros gal ir netobuli aviliai, bet iš tų kas yra rinkoje tai man geriausi pasirodė. Na ir šiaip organizacija, paslaugumas, lankstumas pas juos super... Vienžo patenkintas :leaves:

O šiaip linkes mažiau rizikuoti, apklosiu biteles, nesušals. Gegužės pabaigoje tikrai nebus blogiau kaip dabar
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Bičių perkėlimas

2011 Rgp 29 , 23:51

TRANAS rašė: Matomai šiemet tam nebuvo palankios sąlygos. Nesakiau, kad po kiekvieno tokio perkėlimo būtinai pasirodys puvinys. Ne po kiekvieno permiegojimo ir merginos gimdo... :chi:
Aš manau,kad arba turi tą puvinį bityne arba ne.Jei jo nėra,jis iš niekur neatsiras,jei neužklys koks svetimas spiečius.Kažkada perėmiau kolūkio bityną su 40 popierinių bičių šeimų,dariau šeimukes ir iš silpnų šeimų ir...beveik visuose aviliuose buvo puvinys.Sekantys metai buvo palankūs bitėms,motinos jaunos todėl šeimos stiprios ir puvinio beveik nesimatė.Jei šeimos stiprios jos išsivalo tuos pažeistus perus ir puvinio kaip ir nėra,nors jis ir yra ir išlenda jam palankiais metais tai vienoj tai kitoj šeimoj.Ir bičių kilnojimas į naujus avilius čia neturi nieko bendro,bent aš taip manau.
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Bičių perkėlimas

2011 Rgp 30 , 13:23

Pritariu Liukai. Man tokia Trano patirtis -idomi ir nauja. Bet tiesos gali buti tame, jei bites jau turi puvinio sukeleju.
Ne visos seimos ju turi(jei nuolat laikomasi higienos, iskeiciami juodi koriai, nera plesikavimo, jei kartas nuo karto isdezinfekuojami aviliai), net menkos daleles neturi.Tai kodel turetu susirgti naujame avilyje seima, jei nera joje puvinio sukelejo?
Bet as irgi bites perkelciau pavasari, kai jau silta, viskas sausa, nauja, grazu. Kam pavasari valyti nauju aviliu priterstus per ziema dugnus?
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Bičių perkėlimas

2011 Rgp 30 , 14:12

Nu su Damomis nesiginčysiu, bet mano patirtis, būtent tokia...
Liuka teisingai pastebėjo, kad jei šeimos stiprios, tai ir puvinių nebūna...aš dar pridėsiu, jei tokie geri bitininkai, kaip Liuka, Jovita ar Vidmantas prižiūri bites, tai tikrai pasirodyti puviniams nėra suteikiama jokių šansų, kad ir šeimas perkeliant į naujus avilius....bet jei patarimus duodame „žaliems“ , o pas juos tų „popierinių“ ir silpnų šeimų, reikia manyti, pasitaiko dažnai.... tai ir tų puvinių gali sulaukti...
Čia tas atvejąs, kad reikia žiūrėti ką ir kam galima patarti...dažnai, patarinėjant aukšto profesionalumo lygyje, „žali“ padaro savas išvadas ir dažnai jos būna klaidingos, o kaltas lieka patarėjas..
Bitininkaujant kolūkiuose tų „popierinių „ pasitaikė pas visus, nes atlyginimą mokėjo už prižiūrimas šeimas... todėl buvo gera dirva ne tik ligoms, bet ir gerai patirčiai įgyti...
Ir dar vieną patirtį iš tų laikų turiu - gavęs naujus avilius būtinai , prieš į juos perkeldamas šeimas, iki rudumo apdegindavau avilio vidinį paviršių ir net rėmus perliedavau su liepsna. Padaryti būdavo dažniausiai iš drėgnos medienos ir kampuose pradėdavo trūnyti ar net pelyti...
Grybaudamas esu atkreipęs dėmesį į laužuose apdegusius medžius arba gaisravietėse apdegusias lentas, kad juos labai puikiai laikosi, todėl, nusižiūrėjęs į minėtus pavyzdžius ir ėmiausi apdeginimo veiksmų.
Jei bitininkaučiau be žiedų „sijonų“, tai aukštus ne tik iš vidaus, bet ir iš išorės gerai apdeginčiau....dažai kaip ir nebereikalingi, o ir teigiamos medienos savybės visos išlieka.
Gal kas forume turi spec. žinių ir gali pakomentuoti (moksliškai) kame tokio apdegintos medienos tvirtumo priežastis.... matomai deginamas medienos paviršius kažkokių būdu sutankėja ir į vidų nebeįsileidžia drėgmės ar kažkas dar panašaus. . .
Kadangi puvinių jau daug metų kaip neturiu, o pagal mane dažnas dezinfekavimas, daugiau kenkia negu padeda, tai avilių jokiais chemikalais nedezinfekuoju iš viso, tik gerai išgrandau ir degančių dujų liepsna apdeginu... :rose:
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Bičių perkėlimas

2011 Rgp 30 , 14:52

as pastebiu,kad LIetuvoje i puvini ne taip labai reaguojama. Jus sakote"turejau", "neturejau" puvinio. Tai atsiranda, tai isnyksta.Vokietijoje, jei tik kas pranesa, kad pas kazka yra Amerikinis puvinys, tai visi ant koju sukyla. Skelbiamas karantinas, pas aplinkinius bitininkus tuoj apsilanko veterinorius, paima meginius, patikrina visas seimas. O zidinyje esant dideliam uzkrestumui, deginamos visos seimos, medinis invertorius, metalinis dezinfekuojamas. Bitininkai moka mokesti i spec kasa ir paskui tai kompensuojama. Jei mazesnis zidinys, nusprendziama viska dezinfekuoti. Bet ne siaip sau, taciau tikrai viska. Negali buti jokio gailescio "graziam" maisto pilnam koriui. Nes ir jis turi sporu ar gali tureti. Zinoma, kad digsta puviniu pozymiai ir sergantys perai. Bet tokios seimos savyje nesioja per daug sukeleju.Ir tik patamseja koriai, susilpneja seima, ziurek ir islenda. as suprantu, kad labai gaila seima sunaikinti ar ismesti sirgusius korius ir viskas absoliuciai svariai isdezinfekuoti. Bet jei jau turejot puvini, bent jau dezinfekcija, atlikti butinai reiektu. O korius sudeginciau be gailescio...
Tyrimais yra nustatyta, ne visos seimos turi puvinio sukeleju, kaip kad buvo manoma anksciau.O ir sauksto medaus is uzkresto puviniu avilio neuztenka, kad liga progresuotu. Bet as sakyciau, kiek imanoma: higiena, higiena, higiena.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių perkėlimas

2011 Rgp 30 , 20:22

TRANAS rašė: ... jei šeimos stiprios, tai ir puvinių nebūna...:
Nevisai taip, stiprios šeimos plėšia kaimyno silpnas.Parsineša erkių, puvinių ir kitokio brudo.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Bičių perkėlimas

2011 Rgp 30 , 21:43

Man rods, kad puvinių atsiradimas daugiau priklauso nuo vietovės, nei nuo kitų faktorių. Erkių beja taip pat. Štai Skuode beveik nepasireiškia varozė, bet smaugia puviniai, o Šakiuos atvirkščiai :lol:
Savo bityne kasmet atnaujinu apie 1500 lizdo korių ir kokį desėtką meduvinių. Viso jų yra arti 20 000. Avilių nedezinfekuoju, pavasarį nebent bjauresnius dugnus praplaunų kercheriu. Anksčiau nebuvau toks apsileidęs, bet bėgant metams užsinorėjau savo akim pamatyt puvinį. Iki šiol taip ir nepavyko. Nei savam bityne, nei kokiam kitam. Tai štai apie puvinį žinau tik iš knygų :E
O jei rimtai, tai Audrūnas yra rašęs kad lizdinis korys pas prancūzą tarnauja 5 -10 metų ir nieko. Mačiau ir savo akim kaip jie atrodo. Mačiau ir Tranui gerai žinomo skuodiškio superpedantišką lizdų atnaujinimą. Tokie tad kraštutinumai.
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Bičių perkėlimas

2011 Rgp 30 , 23:07

O va, Lietuvoje nelabai skelbiamos vietos ir karantinas, kur pasireiske puvinys. Vokietijoje tai privaloma pranesti veterinarijai, kad butu perspeti ir patikrinti aplinkiniai bei pasalinamas saltinis. Bet kur jis gali nukeliauti, islisti
BiciulisDarius
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:19
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:30
Užsiregistravo:2011 Kov 09 , 14:24

Re: Bičių perkėlimas

2011 Rgs 01 , 14:55

Sveiki,

Norėčiau sužinoti Jūsų nuomonę: pas draugą sodybos ūkiniame pastate ir sename avilyje birželio mėn. apsigyveno bitės, bet jis man tik dabar pranešė apie tai ir norėtų, kad aš jas pasiimčiau. kaip manote, ar nepavojinga jas šiuo metu perkelti į atsivežtus avilius? gal geriau palaukti pavasario ir tada jas sutvarkyti, nes per vasarą jos turėtų būti pakankamai prisinešę medaus ir maisto atžvilgiu per žiemą turėtų išgyventi.

Grįžti į