Ką daryti,kad bitės neįgeltų,nes jų įgėlimam esu alergiškas?

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05
Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Rgs 07 , 09:00

Mano senelis turi obstrukcinį plaučių bronchitą, t.y. jam sunku kvėpuoti, nekalbant apie kažkokį rimtesnį fizinį darbą. Kai aš tvarkau bites, jis stovi prie šono dėl dviejų priežasčių - pirma, negali nestovėti, nes jis BITININKAS, antra, dėl įgėlimų. Sekančią dieną po apsilankymo pas bites jis visada jaučiasi kur kas geriau. Bičių nuodai išplečia kapiliarus ir alveoles, žmogus pasisavina daugiau deguonies. Todėl nenuostabu, kad bičių nuodai padeda ir prieš alergijas kovoti :)
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Rgs 07 , 09:18

Laikas nuo laiko patariu pakvėpuoti nuėmus polistirolinio avilio stogą , pro ventiliacines groteles - ir bitės nelenda ir tiesioginis kvapas iš avilio . Tai žymiai padės. Pas mane kai atvažiuoja draugai pirmoje eilėje nori pajusti kaifą.
perloja0
Patyręs narys
Pranešimai:39
Užsiregistravo:2010 Sau 19 , 18:08

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Rgs 07 , 13:36

Sveiki, kas liecia alergija bitems, tai gydimas pas viena Vliniaus profesoriu trunka metus, atsiprasau nepamenu jo pavardes, Neperseniausiai jis isgyde viena garsia Lietuvos bitininke, kuri turejo stipria alergija, bet labai mego bites ir eidama pas jas labai atidziai apsirengdavo.
Vartotojo avataras
sauliusb
Patyręs narys
Aviliai:Dadano (16 rėmų)
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:50
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 20:29

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Spa 14 , 07:24

vinipux rašė:atsiliepkit alergiškieji- kaip jums pasireiškia alergija?... pradėjo perštėti ir tinti paakiai ir vokai..nesusigaudau ar nuo bičių, ar nuo igėlimų ,ar nuo bičių produktų.... :dontknow: :'( :'( :'(
Turėjau ir aš panašią problemą- po savaitgalio, grįžus iš bičių kelias dienas būdavo patinę akių vokai ir nemalonus akių perštėjimas. Šiemet nieko panašaus nebuvo. Įtariu du dalykus: pikiuotos arba apdūmintos rankos. Užsikūręs dūminę pirmiausia apsidūminu rankas (mane taip senas bitininkas pamokė- taip ir darau), o tada jau prie bičių einu. Taip pat bitei įgėlus, pirmiausia geluonį ištraukiu, o tada pora dūmų kamuolių ant įgeltos vietos, kad kitos bitės nuodų kvapo nepajustų.
Taigi šiemet dirbdamas su bitėmis stengiausi neliesti veido ( nei su ranka, nei su rūbais). Grįžęs iš bičių, susitvarkęs inventorių persirengdavau ir kruopščiai su muilu nusiplaudavau rankas. Patinusių vokų problemos nebeliko.
Taip pat įtariu dar vieną galimą alergeną. Smilkstant dūliui dūminėje susidaro tokia juoda kaip ir derva. Man atrodo, kad dar ir šita derva alergiją gali sukelti.
babausis
Patyręs narys
Pranešimai:79
Užsiregistravo:2009 Gru 03 , 14:56

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Spa 29 , 10:12

http://www.brushymountainbeefarm.com/Ty ... tinfo/718/" onclick="window.open(this.href);return false;

alergiskiems praverstu, karsta aisku jame, bet raso,kad nepergeliamas, kaina normali. Alergiskam geriausia neit prie biciu, bet jeigu norisi...
Vartotojo avataras
sateikis
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:25
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:14
Užsiregistravo:2011 Bal 16 , 15:30

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2011 Bir 13 , 14:58

kice rašė:Medu beimant igele bite i kojine.. Kazkokiu budu nuziurejo, kur gali smigteleti ir smigtelejo.. Koja sutino baisiausiai, skausmas toks, kad vos paeinu... :o O as jau galvojau , kad nebetinstu.. :lol:
Aš nedaug dar turiu patirties, bet kiek jau teko patirti, tai galvoju, kad tie įkandimai labai nevienodi... Prieš porą savaičių įgėlė į plaštaką viršuje porą kartų, tai tik paraudo, o pries dvi dienas gavau per abi rankas, tai vaikstau jau antrą dieną kaip po bokso mačo su "dvigubais kulokais" :E :F Anksčiau buvau į koją gavęs ir toks pat variantas - pradžioje nieko, o dabar dviguba koja. Tai, sakau, gal man čia atvirkštinis variantas gresia - ne priprasiu, o kaip tik atprasiu :'( Labai jau nenoriu būti alergiškas :o
Dar turiu įtarimą, kad pirma sugėlė vieno avilio, dabar kito... Ar gali taip būti, kad skirtųsi taip įgėlimai? Gal čia nuo žmoagaus reakcijos priklauso, kaip išsimiegojęs, ką valgei ??
vikras
Patyręs narys
Aviliai:300X435 Medudė 435X145
Bičių šeimų skaičius:11vnt. +5 T18
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:145
Užsiregistravo:2009 Spa 02 , 21:37

Re: Ką daryti,kad bitės neįgeltų,nes jų įgėlimam esu alergiškas?

2011 Bir 13 , 23:13

Per šios vasaros spiečių vajų, teko iškelti spiečių iš 8 m. klevo viršūnės. Bemataruojant ant lazdos pririštais rėmeliais iš šluotele bebaidant bites kad suliptų ant rėmelių, taip supykdžiau, kad teko kaip gaisrininkui sliuogti žemyn nesinaudojant net kopėčiomis. Baisiai sukapojo kojų riešus nes buvau apsiavęs bateliais. Kojinės kaip šepetys buvo nuo gėluonių. Bėgau namo kaip patrakęs ir tiesiog į dušą.... sakiau daugiau nelipsiu, skriskit kur sau norit... kaip skaudėjo. Tačiau kaip tikram bitininkui mėgėjui savigarba neleido viską iškentėjus atsisakyti spiečiaus. Susiradęs ilgus guminius batus vėl įsirioglinau į klevą ir spiečius šiandien jau 8 rėmus pasiuvo. Atrodo džiaugsmas, tačiau per tą skausmo ir gėluonių terapiją, kairės kojos tarpupirštis, tarp antro ir trečio piršto, skaičiuojant nuo didžiojo, tapo nejautrus. Matomai kažkokį nervą nukirto. Taigi va, bitės netik saldų medų neša, netik kai kam alergiją sukelia, bet ir medicinoje operacijoms atlikti gali būti tinkamos - kaip anestezeologai...
Linkiu visiems sėkmingo bitininkavimo.
audriusanu
Aviliai:Dadanas 16 ir 18 rėmų
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:6
Užsiregistravo:2011 Bir 11 , 07:41

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2011 Bir 18 , 02:58

kice rašė:Medu beimant igele bite i kojine.. Kazkokiu budu nuziurejo, kur gali smigteleti ir smigtelejo.. Koja sutino baisiausiai, skausmas toks, kad vos paeinu... :o O as jau galvojau , kad nebetinstu.. :lol:
Jei bitė įgelia į minkštąją, paniežti ir nieko. Jei įgelia kur "minkštumo" mažai, skausmas ir tinimas būna didesni, nes sudirgina antkaulį. Ypač skauda įgėlus į kulkšnelius ar blauzdos priekį, kadangi be paprasto tinimo dar prisideda ir kraujo pritekėjimas galūnę nuleidus. Žengi žingsnį ir leidi į kelnes, nė klizmos nereikia. Nė uošvei nelinkėčiau.

Kadangi bičių nuodai yra termolabilūs, yra labai labai sadistiškai efektyvus priešnuodis: įgėlimo vietą, ištraukus geluonį, pakaitinti iki 45laipsnių celcijaus. yra specialus aparatas "bite off" vadinasi, bet aš naudoju cigaretę. Efektas tas pats, tik pigiau. Tiesa, nesu mazochistas, tai šitaip gydau tik žmoną. Bet efektas tikrai geras, svarbu cigaretės į skruostą neužgesinti.

O jei rimtai, su alergija ir bitėmis nejuokaukit, ne vienam esu mirties liudijimą išrašęs.
Neerzinkite bičių. Geriau tegu bitės erzina jus.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Ką daryti,kad bitės neįgeltų,nes jų įgėlimam esu alergiškas?

2011 Bir 18 , 19:49

čia su termolabilumu tai sudominai.faktiškai gera pirtis, karštas kompresas, statybinis fenas padėtų nuo bičių sukandimo ? Kiek laiko kaitinti reiktų ?
tinginiai progreso variklis
gsmbandit
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:17
Užsiregistravo:2010 Lie 03 , 22:48

Re: Ką daryti,kad bitės neįgeltų,nes jų įgėlimam esu alergiškas?

2011 Bir 18 , 20:10

Na man asmeniskai buvo ikande i vidine kulksnelio puse, na skaudejo labiau nei kitur igelus ir ilgiau, bet kad leisti i kelnes kaip rase tai tikrai nebuvo tokio skausmo tik beminant koja jausdavau sioki toki skausma, bet jis tikrai nebuvo nepakeliamas :)
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Ką daryti,kad bitės neįgeltų,nes jų įgėlimam esu alergiškas?

2011 Bir 18 , 20:43

Bent man labai skauda į panages,o labiausiai į šnerves.ašaros iš akių ir ilgas snarglys garantuotas.Sako į ausies landą skaudus įgėlimas.Kas dar sado-mazo patirtim pasidalinsit ? :F
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
eevis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:50
Užsiregistravo:2009 Kov 12 , 16:54

Re: Ką daryti,kad bitės neįgeltų,nes jų įgėlimam esu alergiškas?

2011 Rgp 08 , 08:09

Vakar igėlė man bevaikštant bytyne į nosį, tai labai skaudėjo ir asaros bego, sloga prasidejo, i ranka ar i koja tai palyginus kaip bucinys :chi:

Patarimas: Neikite i bityna, o dar blogiau medaus imti, su kvapeliu is po vakar, nes be kvapelio po bityna vaikscioju kiekviena diena ir stebiu , o vakar butent tik paziuret ir praeit sumasciau, nors zinojau kad brendziuko kvapas nelabai bitems :beer: :chi:

Grįžti į