Ką daryti,kad bitės neįgeltų,nes jų įgėlimam esu alergiškas?

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
mindeminde
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:13
Bičių rasė:Bakfastas&Vietinės
Pranešimai:144
Užsiregistravo:2009 Vas 16 , 22:20
Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 22 , 11:18

Noreciau zinot kaip buna alergiskam zmogui kai ikanda bite? (nekalbu apie stinima) :) man dar neteko matyt, nes aplinkui nera alergisku zmoniu. Manau, kad kiekvienas bitininkas turetu zinot. Dar klausimelis ka daryt ir kaip gaivint zmogu kuriam ikando bite? zinau kad galima adrenalina duot, bet nezinau kaip duot :dontknow:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 22 , 12:39

Mindeminde ir kitiems elergiškiems bičių įkandimams.
Pirmi požymiai, praėjus 2-5 min po bitės įkandimo- pradeda ašaroti akys, varvėti iš nosies, po to pradeda palengva dusinti, kas sukelia dusulį. Po to po 20-30 minučių, pamėlsta lūpos, krenta kraujo spaudimas ir žmogus gali nugriūti, netenka sąmonės, įvyksta kžkaip tai vadinas gerai neprisiminu to termino, "anafilaksinis" (ačiu Sergėjui už pataisymą) šokas ir žmogui greitai nesuteikus pirmos pagalbos - įvyksta mirtis. Bet taip būna jei tokie elergiškį priepoliai prieš tai jau ne kartą yra buvę. Po pirmos elergiškos rekcijos tas šokas paprastai neįvyksta, bet būna tik pirmos išvardintos reakcijos. Dar vienas pastebėjimas, alergišką žmogų, po įgėlimo reiktų paguldyti, nes kritus kraujo spaudimui, jis griųdamas gali net užsimušti, pvz. ant laiptų.
Alergiškas žmogus po įgėlimo pats negali sėsti už vairo, gal tik pirmas penkias minutes- neilgiau.

Pirma pagalba. Tokie žmonės prie savęs, vykdami į gamtą, kur gali įvykti bitės įgėlimas, prie saves turi turėti švirkštą ir ampulių su ADRENALINU. Jei yra suaugę ir neelergiški alkocholiui, tai patartina, neturint adrenalino, kol atvažiuos greitoji, paimti apie 200gr. brendžiuko, ar kokių plečiamųjų vaistų, kaip "kavinton" arba adrenalino tabletėse. Reikia su medikais pasitarti , kad pakunsoltuotų, kaip pačiam susileisti adrenaliną. Jis paprastai yra leidžiamas į kūno raumenis. Bet adrenalino susileidimas yra tik pirmoji pagalba. Tai padarius visvien reiktu kuo greičiau kreiptis į medikus. Gali tekti statyti lašalines ir tik elergiškai rekcijai praeinant, po 2-4 val galėsi palikti gydymo įstaigą.
Reikalas gana RIMTAS ir tokiems žmonėms net kalbos negali būti dirbti prie bičių. Kartais taip būna ir dėl vapsvos, o ypač dėl didžiosios širšės, žemaičiai "širšunu" vadinam, įgėlimo. Bet kokie patinimai, kad ir stiprūs, su elergija nieko bendro neturi. Su laiku prie jų įprantama ir vėliau jau nebetinsta. Man tinimai praėjo po 3-5 bitininkavimo metų.
Šias mano pastabas priimkit kuo rimčiausiai, nes mano du šeimos nariai yra alergiški ir ne karta teko visą tai pačiam matyti. Todėl pas mus šaldytuve visą laiką stovi pirmos pagalbos pakėtėlis su adrenalino ampuliemis ir švirkštu ir įvykus įgėlimui, po pirmos pagalbos suteikimo tuojau sodinu nukentėjusi į mašiną ir vežu į polikliniką. Su greitosios pagalbos iškvėtimais, šiais laikais, visko gali būti.
Dar viena žinia jau patirusiems bitininkams. Ar žinote, kad bitininkui gyvatės nuodai veikia apie 10 kartu greičiau ir stipriau. Jei gyvatė įkanda bitininkui, tai taip pat reikia kuo skubiau vežti pas gydytojus. Pirma pagalba - įkandimo vietoje padaryti žaizda ir kad kraujas tekėtų su nuodais lauk. Virš įkandimo galųne su kokiu drabužiu ar diržu užveršti, kad kraujas toliau su nuodais netekėtų ir kuo greičiau pas medikus. Galūnė užveržta gali būti neilgiau dviejų valandų, nes vėliau gali tekti amputuoti. Trumpai tariant - bitininkui gyvatės įkandimas realiai gali būti mirtinas.
Paskutinį kartą redagavo TRANAS 2009 Lie 22 , 18:33, redaguota 1 kartą(us).
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 22 , 12:58

Į pagrindinį temos klausymą atsakyčiau taip; prieš einant į gamtą, bičių skraidymo metu, gerai nusiprausti su ūkišku muilu, apsirengti švariais drabužiais skalbtais taip pat
be chemikalų, ir džiovintais lauke, susirišti plaukus, kad nesidraikytų ar užsimauti vasarišką kepurę, apsimauti lengvus batelius, kad nebūti basam. Vengti naudoti bet kokių dezodorantų ar kvėpinimosi priemonių.Čia pirma, o antra - kažkur tai netoliese, mašinoje, ar kuprinėje turėti pirmos pagalbos priemonęs. Trečia- geriausia bičių aktyvujį dienos skraidymo laikotarpį iš vis vengti ką nor dirbti lauke jei kažkur netoliese yra laikoma bičių ar bičių lankomu medingų augalų, ypač prieš lietų, kai šiltą ir oras tvankus. Ketvirta- visais įmanomais būdais pasisaugoti, kad neįgeltų.
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys
Pranešimai:84
Užsiregistravo:2009 Geg 14 , 21:21

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 24 , 01:04

seip del kombinezono: danai naudoja toki rimta daikta kur uzsivelki ir ramu. pakankamai storas (gal pora kartu yra pergele bites) labai patogu. nepigu (~200LT) bet labai praktiska. nereikia nei dzemperiu nei kokiu kitu apsaugu ir pan. atejei su sortais - isokai, pasidarbaves su biciukais issinerei ir vel zmogus :) jei jau bite ilenda tai tik per kepure (tinklelio krastus) esant blogam orui jei bites pradeda kojas gelt tai zenklas baigti darbus ir nest mesas is bityno.
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 24 , 07:42

Visokiu kombinezonu turejau,bet per visus pergelia,o dirbant su juodomis bitemis tai turi siaut dar ir kelnes po kombinezonu,nes vakare po darbo kojos buna juodos nuo geluoniu,na o pirma diena kol kelniu nenaudojau tai blauzdos nusiavus atrode melynos lyg jau buc mires :'(
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 24 , 08:47

Lietuviskos bites be proto negelia.. Visada i svarka su tinkleliu lendu trumpom rankovem, nes ir taip karsta buna, spec kelniu nesimaunu - einu su paprastais trenigais.. Viena vieninteli karta ya bite igelusi i kojine, nes ziauriai karsti orai buvo - netinkamas laikas eiti pas bites :) O daugiau - tik i rankas, na dar bando i tamsu tinkleli :)
Laikau tik lietuvistas, tai jei jus laikote veislines, tipo nepiktas, taio kam jum tie rimti kombinzonai? Pries pora metu eidavau su paprastu baltu chalatu - nera niekur ikande..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 24 , 10:02

Cia as rasiau apie prancuziskas bites ir ta patirti,Lietuvoj gali eit nuogas jei bakfasto ar karnikos bites.
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys
Pranešimai:84
Užsiregistravo:2009 Geg 14 , 21:21

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 24 , 13:05

eit tai gali :) tik klausimas ar grisi.... :F
kaimietis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2009 Kov 02 , 12:39

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 25 , 21:02

Pasiguosiu .Piktosios nepakeitė charakterio .Įgėlė kamynui eilinį kartą irjis atėjo su mytu (čia žemaitiškai kuolas) santykių aiškintis .Apie pasekmes nutylėsiu ,bet po to atvyko seniūnė ir policninkas .Vakare galvažudišką avilį teko iškomandiruoti už kelių km.Kiti aviliai vis dar stovi senose vietose nors pagal seniūnės išaiškinimus reikia api e 20 laipsnių pasukti avilių lakas.Laukiu tolesnės įvykių eigos.Va ,kaip gaunasi per bites-suvienais susibičiuliavau ,osu kitais :boom: :'(
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys
Pranešimai:84
Užsiregistravo:2009 Geg 14 , 21:21

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 25 , 21:37

Kaip bebutu liudna as sutinku kad bites turetu buti laikomos kuo toliau zmogaus... Kaimynas kuo toliau tuo labiau pyks o bites tuo labiau ji gels. nuolatinis konfliktas garantuotas, nors ir niekas negali irodyti kad butent tavo bite igele... tokioj situacijoj gal butu verta paieskot kokios vienkiemio sodybos arba misko aiskteles bitem laikyt. tada ir bitem ir zmonem gerai. be abejo suprantu ir bitininka, kuris savo sode nori jausti biciu pulsa. :beer:
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 25 , 23:33

Su bitėmis reikia elgtis protingai ir bus O.K.Mano kieme stovi aviliai ir visi draugaujame .Biciuliai ,kurie buvo atvykę galėjo įsitikinti .
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 27 , 08:57

bičių elgesys kaip ir šunio-dažnai nenuspejamas,jei bitininko negilia ,visiskai nerneiškia kad negils svečio,tai ne kartą yra man buvę.
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys
Pranešimai:84
Užsiregistravo:2009 Geg 14 , 21:21

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 27 , 11:29

geriausia bitems kai nebuna sveciu ir pats bitininkas yra tinginys (pvz. as) kuo reciau su jom draugauju tuo maziau jos gelia :)
maja
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:20
Užsiregistravo:2009 Lie 31 , 15:25

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgp 03 , 11:51

Bitininkauju neseniai, galima sakyti tik pradedu. Galvojau, kad esu nealergiška ir nuėjau pas bitutes be piršinių... Va kai gavau du įgėlimus, tai ir užgniaužė gerklę, silpna pasidarė, galvojau, kad tik kudašių dar spėčiau išnešti... naudojau čia jau minėtus vaistus, bet tai juk vienkartinė priemonė - tam kartui. Kadangi retkarčiais lankausi pas gydytoją homeopatą, jam užsiminiau apie problemą. Jis patarė žiemą pavartoti tokius homeopatinius vaistus "Apis", kad nuimti alerginę organizmo reakciją. Suveikė !!!! Dabar net netinsta taip. Ir nieko blogo nejaučiu. :ok:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgp 03 , 16:26

Reiketu skirti paprasta alergija ir alergija, kuri baigiasi anafilaksiniu sonu. Tinimus gydydavome petrazolemis trindami, spiritu trindami, piena gerdami ir kitokiais liaudiskais niekuciais. Mano senele kadais buvo mirtinai alergiska biciu igelimui ir gavusi "bucki" i antaki karta vos i ana pasauli neiskeliavo. Krito spaudimas, kvepavimas nelygus, sirdies permusimai - neteko samones ir jau galvojom viskas. Istrauke dimedrolis, nors siaip jau jis anafilaksinio soko atveju nera tas vaistas, kuris gelbsti gyvybes. Nuo to laiko visada turejom adrenalino rinkinukus - nezinau ar dabar yra, bet kadais budavo pirkti supakuotus rinkinius. REikalui esant - 0,5 miligramo i peties raumeni ir i ligonine, nelaukiant, kol anieji patys atvaziuos. Dabar jau senele ne tokia alergiska, o budavo, sukam medu - o ji pas kaimynka ant kavutes, nes tindavo nuo medaus kvapo.

Taigis, jei aplinkoje yra ypatingai alergisku zmoniu, reiketu bityne tureti adrenalino injekciju.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgp 04 , 00:13

Užmiršau ,kad APIS vieni iš geriausių vaistų prieš bičių įgėlimus .Vėliau parašysiu plačiau .
maja
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:20
Užsiregistravo:2009 Lie 31 , 15:25

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgp 04 , 12:56

Taip, tik juos vartoti reikia taip: žiemą, kol dar nereikia eiti prie bičių, 3 dienas kas 12 val. po 5 žirnelius po liežuviu. Būtinai nevalgius, kokį pusvalandį prieš valgį. Po mėnesio kursą pakartoti. Dar pamiršau pasakyti, kad turiu mintyje gaminamus homeopatinėje vaistinėje žirnelių pavidalu vaistus.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgp 06 , 08:37

Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys
Pranešimai:84
Užsiregistravo:2009 Geg 14 , 21:21

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgp 06 , 20:19

Asmeniskai as manau, kad zmones kurie yra alergiski bites ar kito geliancio vabzdzio igelimui, yra labai neatsargus kad namuose ar isvykoje neturi pirmos pagalbos vaistu. As nekaltinciu sioje istorijoje bites, nes zmogus susiduria su igelimu ne pirma karta. kaip bebutu gaila galva zmogui duota galvoti. Jei savimi nesirupinama tai niekas nepasirupins.... :dontknow:
Kaimyna$
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaauksciai(bitide), dadano.
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2008 Geg 01 , 10:50

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgp 07 , 20:55

kaimietis rašė:Pasiguosiu .Piktosios nepakeitė charakterio .Įgėlė kamynui eilinį kartą irjis atėjo su mytu (čia žemaitiškai kuolas) santykių aiškintis .Apie pasekmes nutylėsiu ,bet po to atvyko seniūnė ir policninkas .Vakare galvažudišką avilį teko iškomandiruoti už kelių km.Kiti aviliai vis dar stovi senose vietose nors pagal seniūnės išaiškinimus reikia api e 20 laipsnių pasukti avilių lakas.Laukiu tolesnės įvykių eigos.Va ,kaip gaunasi per bites-suvienais susibičiuliavau ,osu kitais :boom: :'(
Na nezinau kaip pas jus Zemaitijoj,bet musuose Lietuvoj tai veikia lietuviski ystatymai.Dabar neturiu noro kapstytis bitininkystes ystatymuose,bet policininkai ir seniunai nieko istatymiskai tau nepadarys,jei tavo aviliai stovi tavo valdoj toliau nei 10m nuo kaimyno valdos..jei arciau-turetu aviliai buti aptverti 2m aukscio vientisa tvora . jei tu kriteriju laikaisi siusk tuos kaimynus toli kartu su seniunais ir policininkais,tik cenzuriskai,nes kitaip uz keiksmazodzius gausi apie 200 lietuvisku pinigu bauda.Zinoma as galejau praleist kokia nauja istatymu pataisa :o reiktu pasikapstyt ir perskaityt ;)
Beje kaip kaimynas suzinojo,kad tai tamstos bite igele??? gal tamstos bites zymetos kaip karves ?? O siaip tik piktus kaimynus gelia :P

Grįžti į