Ką daryti,kad bitės neįgeltų,nes jų įgėlimam esu alergiškas?

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06
Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Bir 21 , 23:17

yra netinstančių ne bitininkų.Mačiau keletą.Skaičiau kažkur, kad nėščiai moteriai gavus bitės geluonį pasigamina antikūnai ir vaikas gauna imunitetą.Būsimi tėveliai, mamytės pasirūpinkit nauja bitininkų karta :gANDb:
tinginiai progreso variklis
girinis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:3 -
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:376
Užsiregistravo:2010 Geg 11 , 13:07

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Bir 21 , 23:57

Be jokios abejonės, geriau nežaisti su ugnimi jei alergiškas. Priprasti taip pat neįmanoma, nors bet kokia alergija yra igyjama ir maža dalis turi šį simptomą nuo gimimo. Žmogus idomus sutvėrimas - gali mirti įgėlus vienam vabzdžiui, tuo pačiu metu, per metus laiko priprasti prie kalio cianido, jei pradės vartoti nuo mikroskopinių dozių. Ši tema yra pagelbėti užsispyrusiam bet alergiškam bičių įgėlimui žmogui kuris tikrai nelaiko daug šeimų, ir visi patarimai tinka, ir tikiuosi pravers - išskyrus brendžiuką. Alkoholis - bloga užkanda gavus kirtį. Teorijos teorijomis, bet laikausi išbandytų taisyklių kurių laikyčiausi net jei turėčiau simtą avilių - mazochizmo sindromu nesergu. Tad per šiuos metus įgėlė tik viena bitė nes stengiuosi būti "nepastebėtas", ir tai per neatsargumą - tarp pirštų įlindo pasišildyti. Ko tai manau kad mokėti atlikti invaziją avilin "be pykčio" - kopinėjimo aukštasis pilotažas. :) Ar aš neteisus?
Stija
Pranešimai:3
Užsiregistravo:2009 Geg 25 , 00:11

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Bir 22 , 00:07

Na pvz. man nuo bites igelimo netinsta,tik pradzioje parausta ir tiek. Vaikysteje buvo atvirksciai. Bites laike mano senelis,paskui tevas,na o dabar desimtmeti jau as. As manau,kad pastoviai gaudamas doze sio biciu vaisto,igyjamas imunitetas.Nors man vienu metu yra igelusios 6 bitukes.Alergiskiems zmonems tai yra jau problema ir aisku pavojinga.
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Bir 22 , 00:10

Laikant keletą bičių šeimų galima pažaisti su bitėmis. Kai per dieną reikia sutvarkyti 20-30 šeimų nera laiko žaisti ir dar viena akimi žiūrėti į dangų kada pradės lyti.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Bir 22 , 00:10

Gal geriausiai būtų "normalių" bičių įsigyti, kopinėjant sukreti medaus rėmą- bitės nubyra kaip žirniai, likusias šluotele nušluoji, ir be jokių piktumų, galima trumpomis rankovėmis dirbti ir be tinklelio.
girinis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:3 -
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:376
Užsiregistravo:2010 Geg 11 , 13:07

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Bir 22 , 00:23

jonas rašė:Laikant keletą bičių šeimų galima pažaisti su bitėmis. Kai per dieną reikia sutvarkyti 20-30 šeimų nera laiko žaisti ir dar viena akimi žiūrėti į dangų kada pradės lyti.
Sutinku. Ir tai neišvengiama jei dirbi vienas. Yra tam tikras šeimų skaičius, kurį gali "saugiai" prižiūrėti vienas bitininkas, jei viršyja - arba talkininkas, arba tenka verstis per galvą ir atiduoti savo kailio "atkatą".
Ignasel
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:16
Užsiregistravo:2010 Bir 11 , 11:58

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Lie 09 , 17:10

Anksčiau įgeldavo - nieko. Gavau praeitą savaitgalį (pirmą kart šiemet) 2 į tą patį delną. Maniau nieko... PO 6 valandų ištino taip kaip matęs nebuvau :d. O skausmas... praskaudėjo taip man 2 dienas. Dabar jau beveik neliko (po keturių parŲ). Pirmą naktį net užmigt neišėjo :D. tad dabar galvoju ar yra kokie vaistai nuo tinimo, jei pradėt gydit tik po 6valandų. Ne iš karto? :)
Vartotojo avataras
vjuk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano + 5 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:25
Bitininkavimo stažas:30
Pranešimai:266
Užsiregistravo:2010 Sau 11 , 19:23

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Lie 09 , 17:17

Toj pačioje temoje buvo rašyta, neatsimenu.
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Lie 09 , 23:35

Prieš kokių 20metų, kai pradėjau bitininkauti, po avilių apžiūros, net neigėlus bitėms, perštėdavo
paakiai, veidas, patindavo vokai. Pernai, kai vėl pradėjau bitininkauti, požymiai pasikartojo.
Šiais metais minėti požymiai pradėjo silpnėti, o nuo gegužės men. visai išnyko. Nors apžiūrėdavau daugiau avilių, gaudavau daugiau įgėlimų. Išvada. Gal organizmas priprato. O gal ir Kaljano tiesa. Dirbu su
pirštinėm.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Lie 10 , 00:18

Šįryt nuėmiau dalį medaus 25 šeimom.Negavau nė vieno gylio.Vakarop grąžinau tuščius korpusėlius šeimom, užsukau į kitą bityno skyrių ir radau daugiaaukštį avilį nugriuvusį (ne pirmas kartas), ant plastiko dėžės padėtas buvo.9 korpusai ant žemės gulėjo.Sutvarkiau..Prisiekiau, kad rudenį pagaminsiu naujas geras kojas visiems aviliams.
Namie suskaičiavau gylius, kažkur apie 70.Yra buvę ir daugiau.Eksperimento dėlei pusę kūno žmona psilo-balsam ištrynė.peršti, o netrinta pusė visai nieko. :wasntme: .Einu miegot, ryt turgus laukia.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
balciunas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:pastoviai kintantis
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:344
Užsiregistravo:2009 Rgp 23 , 17:00

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Lie 10 , 06:47

Imuniteto reikalas. Maniš pavasario buna prasčiau opaskuiišvis nieko. Tai gal ir tu priprasi. Žmonai pernai nuo bites nieko nebudavo o šiemet net i greitaja važiavom. Neskai užtraukė akis tai nieko net nemate. Arba išvada bičių nuodai stipresni tikriausiai. :'( :chi:
tomobitesinfo@gmail.com www.tomobites.lt
girinis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:3 -
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:376
Užsiregistravo:2010 Geg 11 , 13:07

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Lie 10 , 08:37

balciunas rašė:Imuniteto reikalas. Maniš pavasario buna prasčiau opaskuiišvis nieko. Tai gal ir tu priprasi. Žmonai pernai nuo bites nieko nebudavo o šiemet net i greitaja važiavom. Neskai užtraukė akis tai nieko net nemate. Arba išvada bičių nuodai stipresni tikriausiai. :'( :chi:
Nuodai tokie patys. Kinta žmogaus sveikatos stovis, gebėjimas gaminti antikūnius. Patartina stiprinti organizmą sveikai maitinantis ir papildomai naudojant vit. C , polivitaminus.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Lie 10 , 13:05

reiktu tureti leduku saldytuve ir saldyti ikasta vieta - maziau tinsta. Siais metais tepimui naudoju taukmedziu alieju nerafinuota - kazkaip labai greitai atpalaiduoja tinima.. Nezinau, ar cia man taip sutapo, ar taip veikia :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
balciunas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:pastoviai kintantis
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:344
Užsiregistravo:2009 Rgp 23 , 17:00

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Lie 10 , 13:43

Kiek girdėjes tai kad netintu galima svogunu patrint igelta vietą
tomobitesinfo@gmail.com www.tomobites.lt
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Lie 10 , 15:11

Jau daug metų nuo įgėlimų netinstu, bet miegojau prastai.Skaudėjo.Ant kūno sveikos vietos neliko.Tokiais atvejais brendžiukas tikrai padeda. :lol: Šiandien OK.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Lie 11 , 21:47

Siandien viena suzverejusi italu kilmes bite man i koja ikando.. (tegu bala tas uzsienietes - kad tik motina su spieciumi isskristu, daugiau tikrai nepirksiu..) . Sviezu ikandima istepiau sviestamedzio aliejumi - negaliu dar patiketi - jokio tinimo.. Negi busiu radusi stebuklinga vaista? :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Lie 11 , 23:02

kice rašė:. Sviezu ikandima istepiau sviestamedzio aliejumi - negaliu dar patiketi - jokio tinimo.. Negi busiu radusi stebuklinga vaista? :)
Ar galima paklausti ,,tuareges,, kur tie sviesto medziai auga?
Aciu
Vilkas
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Lie 11 , 23:16

Cia benagus - nerafinuotas, salto spaudimo, ekologiskas (kosmetikos, kremu gamyba naudoju):
http://www.aromanatural.lt/baziniai-ali ... estas.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Cia apsipirkineti yra "lygis", bet laaabai brangu :
http://www.kvapunamai.lt/lt/produktas/389/" onclick="window.open(this.href);return false;

Cia daug pigesnis, nerafinuotas, salto spaudimo, bet neekologiskas (ikandimams tepti tiks) :
http://www.aliejus.com/kontaktai" onclick="window.open(this.href);return false;

As savio teorijos dar nepatvirtinau, tai butu smagu, jei prisijungtu kas tinstantis, prie ekspermento :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Lie 11 , 23:54

Aciu uz issamia informacija, deja eksperimentui netinku, teks laukti Jusu eksperimento pabaigos ir isvadu, tada jau galesiu siulyti, tepti savo padejejus, beje buvau tokiu seklu parsivezes is Afrikos, nesudygo, vienintelis duonmedis bande augti, bet neistvere LT gamtiniu salygu
Sekmes
Vilkas
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys
Aviliai:Dedano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:16
Bičių rasė:prie Karnikos
Pranešimai:372
Užsiregistravo:2010 Sau 01 , 12:29

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Rgs 07 , 08:51

Įliesiu ir savo patirties. Nors tema skamba kiek kitaip, bet vis tiek - apie alergiją. Nuo vaikystės buvau nebailus bičių įgėlimams, todėl pas tėvuko dėdę per medsukį mane ir iškomandiruodavo. Gyvenimas bėgo savo ritmu, bitės senų seniausiai užsimiršo, o medaus niekada nebuvau didelis mėgėjas. Ilgainiui tapau jam alergiškas - pusė šaukštelio medaus pakeisdavo fizionomiją į tipo "jo ieško milicija". Prieš metelių šešetą (ilga istorija) pradėjau globoti bites. Pradiniame etape gavau nuo jų į skūrą atsakančiai, bet imunitetas nuodams koks buvo, toks ir liko. Dar geriau, po 2-3 metų supratau, kad išnyko alergija medui. Nepradėjau jo valgyti šaukštais, bet 2-3 šaukšteliai jokio poveikio nebedaro. Duonelei alergija, deja, liko ir gana stiproka. Beje, susilpnėjo šienligės priepuoliai. Dabar aš ją galiu išprovokuoti tik labai norėdamas - karštą vasaros popietę eiti kirsti žydinčių kiečių :). Nežinau kam kaip, bet po tokios patirties bičių įgėlimą laikau naudingu dalyku. Pradėjus auginti nepiktų bičių veisles kartais net pasiilgstu jų įgėlimo.
Klysti žmogiška ...

Grįžti į