Ką daryti,kad bitės neįgeltų,nes jų įgėlimam esu alergiškas?

Bitininko kalendorius.
Tonis
Pranešimai:1
Užsiregistravo:2009 Lie 15 , 00:07
Ką daryti,kad bitės neįgeltų,nes jų įgėlimam esu alergiškas?

2009 Lie 15 , 00:10

Prašau gal gali ką nors patarti ? :think:
Albinas
Patyręs narys
Pranešimai:32
Užsiregistravo:2009 Bir 22 , 13:14

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 15 , 08:20

Kaip suprantu Jus omeny turėjote saugotis dėvint bitininko rūbus :) Galite naudoti po bitininko skrybele dar beisbolo kepuraitę su snapeliu, tai šiek tiek atitolins tinkleli nuo veido ir šiaip neigels taip lengvai į pakaušį. O šiaip patogumo dėlei jei dirbate plikomis rankomis, galite jas ištrinti melisos lapose, ar spec. melisų aliejuje, arba kur kas sudėtingesnis variantas laikyti šlapias rankas, jos vengia šlapių paviršių :stop: O šiaip jei neilgai turite patirties su bitėmis gali būti, kad greitu laiku organizmas pripras. Taigi bičiuliai papildykite ar pataisykite jei ką ne taip patariau ;)
Regimantas777
Patyręs narys
Aviliai:Bedugniai 10R
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:64
Užsiregistravo:2009 Bir 11 , 09:31

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 15 , 09:16

As nesu alergiskas, bet nusipirkau is biciu korio kostiuma "nepergelema" - isties kolkas dar neigele, bet nzn kaip bus toliau. Taip pat nusipirkau odines pirstines kurios kainavo 40 lt :F Vat i ranka viena kart bande gelt, bet gerai, kad su pirstinem buvau tai tik bite nukentejo, nes paliko geluoni pirstinese :'(
As, siulyciau nusipirkt kostiuma, pirstines ir apsiaut gerus batus :) Manau to pakaktu. Plius dar pries eidamas prie biciu apsidumink, tai taip pat pades :ok:
Se
Sergijus

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 15 , 09:38

Tonis rašė:Prašau gal gali ką nors patarti ? :think:
Bites stebėk tik iš tolo,Toni...Šalia vieno iš mano bitynų,gyvena,labai alergiška bičių nuodams,moteriškė.Per tuos 15 metų,kai ji ten gyvena,greitukė,buvo jau begalę kartų...Teko ir man,ją gaivint ir kaimynams.Niu negi bobai prisakysi,jog neitu,dieną daržų ravėt!!! :devil: O paskui,aš lieku kalčiausias...Pastoviai medaus duodu,todėl didelio triukšmo,kol kas,nekelia... :wasntme:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 15 , 09:43

as irgi ta pati sakau - jei igelia i koja, o tinsta gerkle - esi alergiskas ir eidamas pas bites zaidi savo gyvybe.
Bet gyvybe juk tavo..
Jei tinsta tikta vieta, kur igele - tai normali reakcija, drasiai gali eiti, laikui begant priprasi :) Ir kartas nuo karto pats atkisk ranka ikandimui - greiciau priprasi :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
mindaugas
Patyręs narys
Pranešimai:114
Užsiregistravo:2008 Gru 08 , 18:27

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 15 , 10:07

Odinės pirštinės ir nepergeliamas kostiumas vistiek palieka galimybę žmogiškai klaidai, gali papūsti vėjas ir prispausti tinkleli, nusimauti pirštinės rankogalis it t.t juk kartais atrodo nepalieki bitėms jokios galimybės, o žiūrėk jau gelia kur nors. Ir iš kitos pusės kai jau stovi prie avilio visas prisirengęs karštą dieną anoks čia malonumas pasidaro tas bitininkavimas.
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 15 , 12:47

Odines pirštines bitės pragelia, deja. Tiesa, tik tada kai prispaudi bitę, tada geluonis lenda giliau.
audrius43
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:40
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:111
Užsiregistravo:2009 Vas 16 , 22:52

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 15 , 16:21

as turiu nusipirkes is senuku gumines melynos spalvos berots 16 litu mokejau tai ju neprakerta
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 15 , 18:58

Pats asmeniskai pazystu pora zmoniu kurie budami alergiski bande bitininkauti.
Deja jiems tai baigesi kaip Sergijaus bobutei :'(
Taip, kad kol dar nepradejai tai ir nepradek :boom:
Vartotojo avataras
eevis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:50
Užsiregistravo:2009 Kov 12 , 16:54

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 15 , 20:24

nesenai pats buvau "paskiepitas" bituciu kai spietli semiau, tai joms labai nepatiko kai su bitininko sluotele jas bandziau krapstyti ir sluoti, tai igele kokios 6 i kiekviena plastaka, tai netino ta vakara tik antra diena sutino rankos bet nedaug, bet pradejo kilti temperatura iki 38 laipsniu, tai teta (dirba reminacijoje) i vena suleido vaistu ir karstis is karto nukrito,bet tinimas tik po 2 dienu pilnai isnyko. tai tada vel ejau prie tu paciu bituciu nes reikejo lizda plesti nes labai didelis spiecius aptupe 7 remus, netilpo i spietine (300x500) :o
dabar nusipirkau bitininko pirstines kainavo 24.40 Lt,iki to laiko 2 men kai bitininkauju nebuvo ne viena igelusi, as manau kad netiko joms tas sepetelis bitiniko, su zasies sparnu iki tol nusluodavau ar krapstydavau. va tokia mano patirtis. :lol:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 15 , 22:28

as spieciaus nekrapstau - kreciu i spietine ir viskas..
O tu isitikines, kad temperatura nuo igelimo pakilo? Gal koks sutapimas? Ar tyrimus dareisi, del alergijos bitem?
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 16 , 11:24

Vakar buvau Anykščiuose įsigijau vaistų varozei gydyti ir Sigito Ūselio "Austėja" parduotuvėje įsigijau bitininko kombenzoną, buvo vienintelis ir mano "gabaritų". Pardavėja labai išgyrė, kad medžiagos nepergelia bitės. Dar nebandžiau, bet jeigu tiesa, tai padėkosiu "Austėjai 2" už geras prekes.
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 16 , 12:25

vidmantask rašė:Vakar buvau Anykščiuose įsigijau vaistų varozei gydyti ir Sigito Ūselio "Austėja" parduotuvėje įsigijau bitininko kombenzoną, buvo vienintelis ir mano "gabaritų". Pardavėja labai išgyrė, kad medžiagos nepergelia bitės. Dar nebandžiau, bet jeigu tiesa, tai padėkosiu "Austėjai 2" už geras prekes.
Dabar reikia "ekstremalią" situaciją sudaryti :chi: Kitaip - koks bandymas.
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 16 , 12:42

Nereikia ir ekstrimalios situacijos. Į darbo pabaigą visada įsega. Kitą kartą tik mašinoje nusiimi tikkliuką...
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 16 , 17:05

Nereiktų šioje vietoje išradinėti dviračio iš naujo - nei guminės nei odinės pirštinės (tos kur žiemą nešioti, paprastai tamsios spalvos būna) netinka, nes bites erzina. Aš pats naudoju bitininko striukę, šviesius džinsus ir jūrų pėstininkų šviesius batus, skirtus dykumai. Kepurė geriausia, kai aplink ištisai tinkliukas, nes taip prapučia vėjas ir netvanku. Kombinzonas naudoti šiek tiek sudėtingiau dėl apsirengimo. Rudeniop, kai bitės piktesnės ir tenka imti medų, pasivelku sportinį džemperį su užtrauktuku, kad apykaklė stačiai stovėtų, nes dažniausiai tinkliukas kai priglūsta prie nuogo sprando, tai ir gauni tiesioginį įgėlimą. Jeigu reikia pirštinių - nepagailiu pinigų dėl to ir perku specialias šviesias ožkos odos minkštas pirštines su kartu prisiūtais rankogaliais, skirtas bitininkystei. Jos kainuoja 35,- Lt. ir tarnauja minimum du sezonus. Šiaip, kai prie bičių einate rimtai dirbti ir nesinori gauti įgėlimų, reikia permastyti viską, kad "visi galai būtų užsandarinti" nuo apačios iki viršaus.
Alergija bičių įgėlimams labai pavojingas dalykas - mano dukra jau tris kartus gulėjo reanimacijoje, kaskart nuo vieno atsitiktinio įgėlimo, todėl dabar griežtai prisakyta visą laiką su savimi turėti TAVEGIL tablečių.
Linkiu Vidmantui, kad kostiumas tarnautų ilgai ir efektyviai, bet dar geriau, kai kiekvienas rimtesnis bitininkas sugebėtų atrinkti ir išlaikyti savo bityne taikias, neagresyvias bites, su kuriomis dirbant būtų kuo mažiau rūpesčių dėl apsisaugojimo.
dalia1
Patyręs narys
Pranešimai:83
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 20:11

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 16 , 18:48

Labai gerai po bitininko kepure užsideti skryblių, geriausia šiaudinį, tada visas tinklelis vienodai būna atstojęs ir nei į veidą, nei į sprandą neįgels.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 16 , 20:40

MAn tavegilis labai prastas vaistas - migdo ziauriai, tinimas nemazeja jigeriant.. Siuo metu yra kitokiu,naujos kartos vaistu, kurie man dauggeriau veikia ir neslopina :) Bet va pavadinimo - nepasakysiu.. Reikia vaistinej klausti :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Bokstas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 18r
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:122
Užsiregistravo:2008 Geg 26 , 15:34

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 16 , 22:57

Vaistai Zyrtec vadinasi, tableciu lapelis kazkur 13 Lt kainuoja, nemigdo kaip Tavegil. Patepti igelta vieta galima PSILO-BALSAM kremu (tubele irgi ~13Lt) arba patrinti dregna Validolio tablete.

Bitininkauju 4 ar 5 sezona, pirmais metais gavau duri po nosimi, tai lūpos buvo kaip pas karpi nupeneta :chi: , pries kelias dienas trys bites, tinkliuka betaisant, salia akies gylius susmeige, bet ziuriu nieko, patino visai nedaug, galbut organizmas kazkiek priprato...
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 16 , 23:26

Sergijus rašė:Chebryte,a kam,jūs tuos vaistus ryjat??? :o :think: Ar jūs alergiški? Jei jau sugelia,tai-toks darbas... :)
bite igele i ta pirsta, kur sliubinis ziedas uzmautas.. Kol baigiau medu imti, kol ka.. teko galvoti ka pjauti - pirsta ar zieda.. Vieno gaila, bo auksinis, kita skauda..
arba bite igelia kur i galva - veida.. As tinstu siek tiek, o dirbu tai mokykloj.. Isivaizduoji, kokia atrakcija ? :lol:

tu geriau pasakok, ar pardavei bites? :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 17 , 08:55

kice rašė:MAn tavegilis labai prastas vaistas - migdo ziauriai, tinimas nemazeja jigeriant.. Siuo metu yra kitokiu,naujos kartos vaistu, kurie man dauggeriau veikia ir neslopina :) Bet va pavadinimo - nepasakysiu.. Reikia vaistinej klausti :lol:
Yra toks geras, veikiantis bent 12 val ir visai neslopinantis- Claritine. Jis brangokas, bet efektyvus.

Grįžti į