Ką daryti,kad bitės neįgeltų,nes jų įgėlimam esu alergiškas?

Bitininko kalendorius.
Stebetojas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, 1 varšuvinis
Bičių šeimų skaičius:7+1
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:Kokios atskrido
Pranešimai:359
Užsiregistravo:2008 Lie 15 , 11:10
Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 17 , 13:35

Tinstu ir aš, nieko nepadarysi.
Papasakosiu kaip man buvo prieš porą metų. Dabar gerai nepamenu, bet regis tai įvyko po bičių apžiūrėjimo. Praėjus pusvalandžiui už kokių 20 metrų skynėm serbentus. Nei iš šio, nei iš to atlėkė viena ir įkalė. Tiesiai tarpuakin. Savaitę sutinęs tupėjau, nepadėjo nei balzamas, nei tavegilis. Ar žinot kaip atrodo kinas? Tai va, nuo tada ir žinau :lol:
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 17 , 17:09

Stebetojas rašė:Tinstu ir aš, nieko nepadarysi.
Papasakosiu kaip man buvo prieš porą metų. Dabar gerai nepamenu, bet regis tai įvyko po bičių apžiūrėjimo. Praėjus pusvalandžiui už kokių 20 metrų skynėm serbentus. Nei iš šio, nei iš to atlėkė viena ir įkalė. Tiesiai tarpuakin. Savaitę sutinęs tupėjau, nepadėjo nei balzamas, nei tavegilis. Ar žinot kaip atrodo kinas? Tai va, nuo tada ir žinau :lol:
Jeigu alergija pasireiškia tik sutinimu, tai dar nieko, kitas gal dar ir solidžiau atrodo, tačiau jei užspaudžiami kvėpavimo takai, tai jau būna minučių reikalas, kad spėti iki greitosios pagalbos.
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 18 , 18:04

Man toks jausmas, kad tas tinimas ar netinimas yra daugiau igimtas dalykas.
Aisku palaipsniuo organizmas adaptuojasi, bet visviema patinsta.
Pazystu viena bitininka, kuriam niekas netino ir netinsta.
Tinsta tik kai uodas igelia :lol:
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 19 , 09:08

Įgeltą vietą patepkite PSILO-BALSAM tepalu. Veikia tikrai efektyviai
Vartotojo avataras
eevis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:50
Užsiregistravo:2009 Kov 12 , 16:54

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 19 , 21:18

kice rašė:as spieciaus nekrapstau - kreciu i spietine ir viskas..
O tu isitikines, kad temperatura nuo igelimo pakilo? Gal koks sutapimas? Ar tyrimus dareisi, del alergijos bitem?
taigi nesityriau bet manau kad nuo igelimu.o kur galima issitirti?
pries pora dienu gavau duri i virsutine lupa, tai iskarto isgeriau tavegil, ir laikiau cukraus gabaleli suvilgyta(kazkur girdejau kad tada netinsta), ta vakara nieko nebuvo tik kita diena sutino lupa taip jau nemenkai, nusipirkau zyrtec tai po pusdienio pradejo atsileist tinimas,tai va patirtis ir mano jau tobuleja :lol:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 19 , 22:46

o cukrus kaip veikia? :lol: tipo saldus, tai nuodai arciau jo laikosi?
tu geriau dek leduka ant igelimo vietos - kraujas maziau nuodus isnesioja, tai maziau ir tinsta :) Tik del per koki binta ar kt plona medziaga, nes ledukas oda nudeginti gali :)

Man visai nepatiko psilo balzama, naudoju Fenistil :) Bet cia labiau kai uodas igelia, bites kita svorio kategorija :shame:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 19 , 22:50

quote]
nusipirkau zyrtec tai po pusdienio pradejo atsileist tinimas,tai va patirtis ir mano jau tobuleja :lol:[/quote]

Cia panasiai gaunasi kaip slogos gydymas- geriant vaistus sloga praeina per 7 dienos, o be vaistu issigydoma per savaite. Kur garantija, kad tas vaistas padejo? Gal ir be jo po pusdienio praeitu.
Vartotojo avataras
eevis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:50
Užsiregistravo:2009 Kov 12 , 16:54

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 19 , 23:25

nu ajsku gal ir jau zirtec nebepadejo po vienos dienos kai buvo sutine, bet tavegil tai man visai nieko nepadeda tik sukelia toki mieguistuma,tinguli :lol: taip pat turiu ir as fenistil tepalo padea nuimti niezuli ir jautruma kai tinimas isnyksta.
Vartotojo avataras
sauliusb
Patyręs narys
Aviliai:Dadano (16 rėmų)
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:50
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 20:29

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 20 , 06:35

reikia geluonį kuo greičiau kaltu nubraukti (kad nuodų mažiau patektų) ir padūminti įgeltą vietą (kad kitos bitės negeltų)
Pats geriausias "balzamas" įgėlus bitei - tai ūkiškas muilas. Įgeltą vietą (ir didelį odos plotą aplink ją) sušlapinti ir pamuiluoti. Tada leisti muilui nužiūti ir kiek galima ilgiau nenuplauti. Esu vartojęs ir tavegilį ir clarintiną ir zyrteką (esu alergiškas smilgų žiedadulkėms), bei visokius tepalus , bet muilas - pats veiksmingiausias vaistas nuo bitės įgėlimo.
Bet jei iš tikrųjų esi alergiškas bičių nuodams, tai geriau atsisakyti bitininkavimo. Kad ir kaip sandariai apsirengsi, kad ir labiausiai neperkandamais rūbais, vistiek anksčiau, ar vėliau bitukės tave paskiepins, o greitoji ne visada gali suspėti atvažiuoti
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 20 , 08:20

Man atriodo kad ir muilas ir cukrus - tik panaceja :lol: Igelus reiktu uzdeti leduka ant tos vietos - neleidzia kraujui placiai nuodu isnesioti, maziau tinsta :) Tik deti reiktu per koki binta, nes ledukas oda nudegins :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 20 , 10:01

O jei noras bitininkauti toks didelis, kad nebaisūs jokie atkalbinėjimai, tai visada reikėtų turėti adrenalino ampulę kitą ir švirktų. Tada net pradėjus dusti turi šansų pasiekti ligoninę. Žinoma, reikėtų pasitreniruoti susileisti vaistus sau pačiam, nes tai ne tas pats kas kitam suleist.
Vartotojo avataras
eevis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:50
Užsiregistravo:2009 Kov 12 , 16:54

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 20 , 10:21

nu man taip nera kad pradedi dusti, kai igelia ta diena ir vakara nieko nebuna netinsta ne trupucio tik kita diena sutinsta, kad netintu tai tie igelimai vienas juokas, esu uzsispyres zemaitis tai niekas neatkalbes nors is aplinkiniu nuolat girgziu "va bus tau bitininku buti"...kai pamato kad sutinsta igelio vieta.
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 20 , 10:34

eevis rašė:nu man taip nera kad pradedi dusti, kai igelia ta diena ir vakara nieko nebuna netinsta ne trupucio tik kita diena sutinsta, kad netintu tai tie igelimai vienas juokas, esu uzsispyres zemaitis tai niekas neatkalbes nors is aplinkiniu nuolat girgziu "va bus tau bitininku buti"...kai pamato kad sutinsta igelio vieta.
Tinimas tai dar "švelni" alergija. Tinsta ir man, priklausomai, kur įgėlė. Jeigu į piršto ar delno išorinę pusę - pakankamai skausminga ir tinsta. Tikriausiai bitininkui geriau būti "apvalesnių formų" -gal tas procesas lengvesnis ;)
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Stebetojas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, 1 varšuvinis
Bičių šeimų skaičius:7+1
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:Kokios atskrido
Pranešimai:359
Užsiregistravo:2008 Lie 15 , 11:10

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 20 , 10:44

Kiek žinau, tinimą sukelia alerginis baltymas esantis nuodų sudėtyje. Ko gero, labai mažai žmonių yra natūraliai nealergiški bičių nuodams (kitaip visos bitės būtų apiplėštos iki siūlo galo :D). Todėl, kai pradės pašaliniai karksėti apie buvimą bitininku, pasiūlykit apsišviesti šiuo klausimu. Žinoma, organizmas per keletą metų, pastoviai "skiepijamas", nustoja reaguoti.

Dar pridėsiu dėl apsaugos nuo gėlimų. Nežinau kam jūs perkat tas brangias pirštines. Parduotuvėje (pvz. maksima ar norfa) galima rasti odinių darbinių pirštinių (kaina, berods, iki 3 lt, bet gali būti ir pabrangę), kurios labai neblogai apsaugo nuo įgėlimų. Žinoma, viršutinė plaštakos dalis virš pirštų lieka neapsaugota dėl medžiagos, tačiau labai retai ten gelia, be to, pajutus bakstelėjimą, visda galima pasistengti atitraukti medžiagą nuo odos. Gali būti, kad pasiseks ir bitę išgelbėti.
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 20 , 10:50

Aš adrenaliną siūlyčiau tam kas alergiškas (pvz. temos autoriui), nes niekada nežinai kelintas įgėlimas bus anafilaksinio šoko priežastis. O patinimas, tai natūrali, apsauginė organizmo reakcija, o ne alergija ;)
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 20 , 10:54

kai laukiausi, kad bites neikastu, naudojau gumines pirstines is maximos, buna tokios ruzavos :) Tik pirkti reikia gerokai didesnes, kad neapsitemptu :) ant virsaus - paprastas medvilnines pirstinaites :) Visa vasara ne viena neperkando :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 20 , 10:59

jaunasjonas rašė:Aš adrenaliną siūlyčiau tam kas alergiškas (pvz. temos autoriui), nes niekada nežinai kelintas įgėlimas bus anafilaksinio šoko priežastis. O patinimas, tai natūrali, apsauginė organizmo reakcija, o ne alergija ;)
Nepakenktų tai ir kiekvienam bitininkui - ką žinai, kas į svečius užsuks ir bus "paskiepytas". Tik, atrodo, jo galiojimo laikas ar ne 6mėn. -keisti reiktų kasmet.
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 20 , 12:35

plikas rašė:
jaunasjonas rašė:Aš adrenaliną siūlyčiau tam kas alergiškas (pvz. temos autoriui), nes niekada nežinai kelintas įgėlimas bus anafilaksinio šoko priežastis. O patinimas, tai natūrali, apsauginė organizmo reakcija, o ne alergija ;)
Nepakenktų tai ir kiekvienam bitininkui - ką žinai, kas į svečius užsuks ir bus "paskiepytas". Tik, atrodo, jo galiojimo laikas ar ne 6mėn. -keisti reiktų kasmet.
Sutinku ir palaikau!! O dėl galiojimo ir keitimo, tai manau geriau investuoti i prevenciją nei į vainikus- pfu, pfu, pfu ;)
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 20 , 12:49

Va kaip mokslas pažengęs (anklų k.):
http://www.epipen.com/~epipen/page/engl ... naphylaxis
dreams
Patyręs narys
Aviliai:Ivairus
Pranešimai:24
Užsiregistravo:2009 Bal 18 , 09:32

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Lie 21 , 13:37

Noreciau ir as pasidalinti savo patirtimi.
Kai vaikysteje padedant tevui priziureti bites viena ikando i ranka, tai ranka sutino iki peties. Klasiokai iki dabar prisimena mano "trauma". Nuo to laiko nebepadejau tevui. Taciau laikas eina, o problemos pamirstamos. Todel po 25 metu vel emiausi sio reikalo. Prisipazinsiu pirma karta eiti prie biciu (pernai), buvo nerimo jausmas, kaip organizmas sureguos ir nebus dar blogiau. Pasiemiau vaistu, nusipirkau apranga ir pirstynes gumines is bitininku parduotuves, ir pirmyn. Nepamenu ar pirma diena mane pasventino, bet nuo ikandimo neissisukau. Pirma karta ikando i kakta, tinti pradejo, isgeriau tavigil vaistu, nelabai padejo, tai nulekiau i ligonine, ten suleido kazkokiu vaistu ir parekomendavo tableciu ( pavadinimo nepamenu, jei reikes kam paziuresiu). Viskas praejo. Dabar visada turiu siu tableciu jeigu buciau pasventintas daugiau kartu is kart, nes pastebejau, kad po vieno ikandimo taip jau nebetinstu, tikiuosi priprasti. O dabar einu prie biciu su tokiu nustatymu, ikandimas, tai vitaminai, kurie daro mano organizma atspariu. Vienu zodziu tikiuosi kunas pripras, nes ir tetis sake, jam seniau labai tino, o dabar buvo atvejis kaip ji sugele kokios 10 biciu ( susimovem dirbdami su bitelemis) , o jam nieko truputi paraudo ir tiek.
Po beveik dvieju sezonu bitininkavimo padariau isvada, kad nera sansu kad neigeltu bites. Jei ne ta diena, tai kita jos tave "pabuciuos" uz tavo prieziura jomis :lol: .

Grįžti į