Ką daryti,kad bitės neįgeltų,nes jų įgėlimam esu alergiškas?

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15
Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgp 11 , 18:05

Medu beimant igele bite i kojine.. Kazkokiu budu nuziurejo, kur gali smigteleti ir smigtelejo.. Koja sutino baisiausiai, skausmas toks, kad vos paeinu... :o O as jau galvojau , kad nebetinstu.. :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys
Pranešimai:84
Užsiregistravo:2009 Geg 14 , 21:21

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgp 11 , 18:17

Matyt i koki rimta nervuka pataike :F jei koja tinsta ta nebaisu. jei prades kaklas tint tada jau beda-bedele...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgp 11 , 19:49

kice rašė:Medu beimant igele bite i kojine.. Kazkokiu budu nuziurejo, kur gali smigteleti ir smigtelejo.. Koja sutino baisiausiai, skausmas toks, kad vos paeinu... :o O as jau galvojau , kad nebetinstu.. :lol:
Čia bus gyvatukės ar širšuolio darbelis. Bitutė nekalta, nebent begeliant nutvėrei.
Ir dar apie kaimynus ir įstatymus. Man visada pirmoje vietoje buvo kaimynas. Bites galima pakelti ir į kitą vietą. Žemaitijoje tokiems bičių laikytojams, kurie laikosi rašytinių įstatymų yra taikomi nerašytiniai- kuolas arba disklafosas.
Vartotojo avataras
Tekilute
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:11
Pranešimai:26
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 16:09

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgp 13 , 11:31

Kaži kiek tiesos yra tame, kad kai nėščiai įgelia bitė tai gimęs vaikas bus bitininkas ??? :lol:
Gal aš čia ir ne į temą. Nuo pavasario auginu pilvą ir prie bičių nė artyn, bet vis per tą gerą širdį, kad reik vyrui padėt, gavau skiepą į pirštą.
Ištino pirštukas tik vienas ir net mažiau nei iki tol būdavo, o po 2 dienų nė žymės neliko, o ankščiau tinimą po savaitės atleisdavo. Užtat vyras laimingas, kad pagalbininką - tikrą bitininką turės :lol:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgp 13 , 13:11

tu geriau bijok pasekmiu.. Mane medikai ispejo, kad jei labai tinksta, atsiranda alergija, tai net prieslaikinis gimdymas gali prasideti.. Negerai tai besilaukianciai..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Tekilute
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:11
Pranešimai:26
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 16:09

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgp 13 , 15:02

kice rašė:tu geriau bijok pasekmiu.. Mane medikai ispejo, kad jei labai tinksta, atsiranda alergija, tai net prieslaikinis gimdymas gali prasideti.. Negerai tai besilaukianciai..
Nu tikiuos, kad bijot nebėr ko, nes jau pirštas sveikas. O taip tai gi saugojaus saugojaus, o va ėmė ir pagavo mane, netyčia. Prie bičių gi nelindau, tik tuščius korius padėjau tvarkyt :(
Aišku, labai džiaugiuosi, kad viskas gerai baigėsi, o baimės tai buvo ohoho
Audrius1992
Pranešimai:4
Užsiregistravo:2009 Rgp 01 , 10:05

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgs 12 , 19:29

Šiandien į kaktą įgėlė bitė, anksčiau būdavo tik paraudimas toje vietoje, o dabar užtino visa akis :'( ...
Kaip pašalinti ištinimą?
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgs 12 , 20:00

Audrius1992 rašė:Šiandien į kaktą įgėlė bitė, anksčiau būdavo tik paraudimas toje vietoje, o dabar užtino visa akis :'( ...
Kaip pašalinti ištinimą?
Manau, kad padėtų prie akies ledas, o į vidų- brendžiukas.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgs 12 , 20:01

Nugi leda reikejo deti kai tik ikando, prie ikandimo vietos.. Tada nuodai ne taip placiai pasklinda ir mazesnis plotas istinsta :) O dabar, itariu, jau nieko nebepadarysi.. teks isdidziai nesioti biciu bucinio zenkla :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgs 13 , 16:06

Yra tokia priemonė, tik ar veiksminga - negaliu tvirtinti :dontknow:
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgs 13 , 16:18

Yra dar viena priemone nuo tinimo ( po biciu igelimo).
Tiesa pats nebandziau, bet reiks isbandyt.
Pasakojo vienas nebitininkas.
Kai tarnavo armijoj (sovietinej, kaskur uzkarpatej) jam igele bite. Vienas chacholas jam pasiule prie igelimo vietos prideti zemiu :dance: . Jis taip ir padare. Ten kur buvo pridejes nesutino, o kur zemiu neteko sutinimas buvo.
Tik, kad neaisku kas per "gydomosios"zemes :wasntme:
Reiketu paeksperimentuot biskucy :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2009 Rgs 13 , 16:43

Robertas rašė:Yra dar viena priemone nuo tinimo ( po biciu igelimo).
Tiesa pats nebandziau, bet reiks isbandyt.
Pasakojo vienas nebitininkas.
Kai tarnavo armijoj (sovietinej, kaskur uzkarpatej) jam igele bite. Vienas chacholas jam pasiule prie igelimo vietos prideti zemiu :dance: . Jis taip ir padare. Ten kur buvo pridejes nesutino, o kur zemiu neteko sutinimas buvo.
Tik, kad neaisku kas per "gydomosios"zemes :wasntme:
Reiketu paeksperimentuot biskucy :beer:
Drėgnas molis.
Vartotojo avataras
eevis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:50
Užsiregistravo:2009 Kov 12 , 16:54

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Bir 21 , 08:57

sweiki, vakar sukau medu, ir paskutinio avilio remelius sugalvojau eiti ir sudeti i lizda, meduve Jau buvo tamsoka apie 22.30 val, ir dar lynojo, tai sudejes i lizda pajutau kaip i smakra igele nes palindo po tinkliuku, ir pajutau duri i nugara, uzdariau avili ir namo, greit namo, kol nusivilkau drabuzius tai gavau i kaili kelis kartus, tai duriu apie 10... Teko apsilankyti ir pas medikus kad suleistu i vena 2 ampuliu(neprisimenu pav. d...metazon kazkas panasaus)tai siryt atsikeliau zvalus nesutino niekur, truputi tik niezti, esu truputi alergiskas, nes preita vasaras i ranka sugele gal kokia 12 biciu tai sutino ir antra diena uzkilo temperatura iki 38.6, tai jau buvo nekas...

NEIKIT JAU SUTEMUS IR PRASTU ORU PRIE BICIU, NES JEI BUS KOKS TARPELIS TAI TIKRAI ILYS IR IGELS!!!
Patyriau savo kailiu, nors teoriskai zinojau kad taip yra.
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Bir 21 , 11:38

Po įkandimo ištraukt geluonį nubraukiant ( kad kuo mažiau nuodų patektų, stengtis nesuspaust) ir iškart reikia uždėt petražolių sulčių, paprasčiausias ir greičiausias būdas kuokštą peruškių į burną gerai pakramtai ir ant įkandimo vietos.
Dar padeda uždėta perpjauta svogūno galvutė.
Ir skausmą ir tinimą mažina.
Alergiškiems būtina turėt rimtesnių vaistų.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Bir 21 , 12:12

petražoles reiktų išbandyt, o gysločio(trauklapio) sultis ar sutrintą lapą nuo tinimo naudoju daug metų.efektyvi žolė.Svogūnas nelabai padeda.
tinginiai progreso variklis
girinis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:3 -
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:376
Užsiregistravo:2010 Geg 11 , 13:07

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Bir 21 , 21:35

Alergiškam žmogui bitininkauti.... žygdarbis vienok. Kad negeltų, pirmiausiai bitės turi būti nepiktos arba neužpykinti. Faktiškai, viską kas reiktų daryti parašė TRANAS. Galima pridurti, kad bitės uoslė yra 1000 kartų geresnė nei žmogaus, todėl nenatūralūs kvapai jas erzina. Dirbant su bitėmis žmogus turi kvepėti oru - niekuo daugiau, ir atidirbti 'lindimo' į avilį metodiką. Jei net ir nedaug avilių, patartina vesti kiekvienos šeimos žurnalą, kuriame tiksliai aprašyti kas kada ir kaip padaryta. Niekada neiti prie bičių kada jos piktos, arba jau iš vakaro pamaitinti jei nusimato blogas oras ir trūks - plyš reikia avilius atdaryti. Kada piktos, prie avilio neprileidžia ir taip, todėl ir trukdyti nėra reikalo. Apžiūrint lizdą, niekada neatidengti daugiau kaip tris korius, virš lizdo laikyti dūmų uždangą, bet nedūminti į vidų (sargybinės tučtuojau lekia apsižiūrėti kas vyksta), dūmai neturi būti labai karšti. Nekelti korių aukštai virš lizdo, nenaudoti jokių šluotelių ar sparnelių, o smilgų ryšulėlį. Nuo korio bites nušluoti labai lengvais judesiais - stengtis imituoti natūralų augalų judėjimą. Ypač stengtis bičių neprispausti. Nestovėti taip, kad judantis bitininko šešėlis kristų į avilį. Pastebėjus suirzimą, kuo greičiau baigti darbą. Drabužiai vis tik mažiausiai erzina chaki spalvos. Turėti su savimi melisos lapų, kuria nedelsiant patrinama įgelta vieta. Negilia į rankas, jei melisa bus patrintos, o drabužiai lengvai parūkyti dūmais. Ši "sistema" seniai naudojama mūsų šeimoje, ir pasiteisino visu 100%. Manau kad alergiškas bičių įgėlimui bičiulis, galėtų ką nors sau pritaikyti.
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Bir 21 , 21:55

Man kai pora dienu neikanda tai bloga buna. Turbut "sedau ant adatos".... . :lol: Tik cvakt i sona ir vel gyvenimas mielesnis.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Bir 21 , 22:32

Gerbiamas girini,
Teorija, brolau, sausa šaka,
Užtat gyvenimo vaisingas medis žydi...
Getė.
Taip galima žaisti tik turint tris šeimas. Kažkada aš rašydamas bitininkystės programą rašiau : "Jeigu bičių įgėlimui imuniteto neįgysi, bitininkauti tik pro langą galėsi...." Visa ši teorija nueina perniek , nors ją žino kiekvienas, bet dirbant su dideliu šeimų skaičiumi, to visai neimi domėn. Dirbi, kaip dirbi ir niekuomet papildomais darbais, kad negiltų neužsiimi. Papraščiausiai tam nėra laiko, kitą kartą ir galimybių. Niekada nežiūri, kad kelios ir įgelia. Be to bitės gaili tavęs, įtaria, kad tu sergi, dėl to ir gydo. Kad kiekvieną kartą einant prie kitos šeimos praustum rankas (visada dirbu su pirštinėmis), net ir mintyje nėra. Tuo atveju "apsiknistum". Kažkas tai forume rašė, kad perneši atskiros šeimos kvapą - nė velnio. Padūmiji į pirštines ir " v periot". Žinoma, jei įtari sergančias šeimas. Jas apžiūri paskutines. Kiek bitininkauju - puvinių neturėjau... Na jeigu ir supyksta bitė, puola. Išlik ramus ir stenkis nugalėti bites, jokiu būdu nebėk, bitės šitą greit pajaus ir daugiau sukapos.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Bir 21 , 23:05

vinipux rašė:nu joooo.. igėlė bitė išsitrynei "cibuliu" dar česnako pakramtei kad svogūno kvapą panaikint ir prie sekančio avilio.... :dance:
jei rimtai- alergija labai didelė problema...
Taigi, jei esi alergiškas, apie bitininkystę užmiršk... (dėl ko aš taip ir rašiau). Nors jei dar ne visai alergininkas, gali pratintis, po vieną bitę prisversk kasdieną, kad bitė įgeltų į alkūnę....(pagavus ir priglaudus). Jei viskas gerai - priprasi.... Ankščiau turėdamas jaunųjų bitininkų būrelį, tėvų prašydavau, kad atneštu pažymas, kad vaikas nealergiškas bičių įgėlimams.
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Ką daryti kad bitės neįgeltų nes esu jų įgelimam alergiškas?

2010 Bir 21 , 23:10

Mano galva, alergiškas bičių nuodams žmogus, neturėtų bitininkaut. Per didelė rizika.
O išvardinti žoliniai ir ne:) priešnuodžiai tinka normaliai tinstantiems :)
Įkandimų bitininkaujant neįmanoma išvengt.
Pati gavus bitės bučkį, galvoju, man į sveikatą, bet čia man. :) Sako yra ir netinstančių, nesu mačius, bet gal...

Grįžti į