Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
jurgitaru
Pranešimai:11
Užsiregistravo:2009 Rgp 19 , 11:43
Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 24 , 09:55

vinipux rašė:Reiketu klausti kalbininku ar vartotini ir ar lygiareiksmiai žodžiai ''maitinti'' ir ''penėti'':))
o apie girdyklu naudojima maitinimui nepagalvojau,genialu viskas kas paprasta, okur dedat ta trilitrini ''slojiką''?
mes dedam vieno litro stiklaini ant koriu. nu magazinu ner, tai ten erdvu :ok: . padarom tarpelijom tarp koriu, kad i virsu ateit galetu, nu ir ta slojka vakare ideje ryte randam tusvia. ryte ideje vakare randam tuscia. :o niekaip negalim atsitebeti, kaip tokie mazi padareliai sitoki kieki per toki trumpa laika suvartoja :dontknow:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 24 , 10:39

Ne suvartoja, o sudeda i korius ziemai. Gera seima kibira per nakti susinestu. Pabandykit :)
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 25 , 00:19

Kolega ,patikslinsiu 10 ltr stipri šeima persineša per parą
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 25 , 20:32

As tai net nezinau, pats esu naujokas, sunku man su tom bitem :'( Taciau galvoju, jog tas lipcius tai nesamone kazkokia, :dontknow: juk gamtoj bites irgi auga, jos juk renkas visa medu... Na nesvarbu, turiu tik spieciu keleta ir ajsku medaus dar nesukau, o va primaitinau tai atrodo visai neblogai cukraus sirupu :think: Nesu tikras ar cia tinkama tema, bet turiu klausima, kaip su tuo biciu ziemojimu, 2 mano speiciai ganetinai silpni, nors 6kg cukraus pajame, bet aptupia tik 3 korius pilnai :dontknow: tai man 6 korius palikt ar tiek kiek aptupia???? Aciu is anskot ;)
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 25 , 23:18

Korių kiekis žiemai paliekamas kiek aptupia bites .Silpnas šeimas reikia maitinti invertuotu sirupu
Se
Sergijus

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 25 , 23:46

Baaaaaik,jonai,bajerius skaldyt.Neišgyvens tokia šeima,ant 3 rėmelių.Reikia,bent,6 palikt... :)
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 26 , 02:43

Tai as ir maniau reik jungt jas, bet galvoju jei sirupo tiek kiek reik isgers, tai paliksiu su 6 koriais :think:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 26 , 09:49

Va va, panasiai kaip mano diedukas - jam biciu seima yra tokio dydzio, kiek yra prideta remu. Taigis, jei jis geguzes pradzioje sumeta 20 remu i savo ilgaja skrynia, tai turguje didziuojasi 20 remu seima ant pavasarinio medunesio. As paskuj atvaziuoju ir su dideliais piktumais darau tvarka :E :leaves: :F
Tai va, i sia tema - ziemai geriau palikti tiek koriu, kiek aptupia minus viena. Todel tie 6 remai - naujoko klaida. Tai, kad paeme 6 litrus sirupo - irgi joks rodiklis. Mano supratimu, tai, kad turi dvi seimas po 3 remus siuo metu reiskia, kad yra didelis potencialas pavasary tureti dvi ismirusias seimas. Jeigu jas sujungsi ir paleisi ziemoti ant tu paciu 6 remu (arba 5, nes ivertinti reiketu rugsejo ir spalio seimu silpnejima), tai pavasary turesi gyvybinga silpna seimele, kuri, jei jauna motina, tuos 12 litru sumaitinto sirupo atidirbs su kaupu.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 26 , 12:51

Na kaip jau sakiau esu naujokas ir apie sujungima dvieju seimu su motina zinau tik tiek, kad reikia sumaitinti to pacio kvapo sirupo ir vakare avilius priartinti viena prie kito (na dar perkeliant reikia apipurkst su sirupu ir nusluot...). Taciau man daugiausia klausimai kyla su tom 2 motinelem. Viena reikia pagaut??? :think: O kita palikt ar leist abi ir laukt nesitinkint blogiausio... Ir dar vienas klausimeles, ar tos bites neleks i senoja avilio vieta uz 30metru?

P. s. sakiau 6kg cukraus, ne litrus ;)
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 26 , 23:42

Avilius reikia pritraukti kasdien apie 0,5 m ,bet 30 m tai praeis apie pora savaičių. geriausiai nuvežti avilius 3km ir sujungti ,o vėliau parsivežti atgal ir maitinti žiemai Aš sujungiu taip.Ant vieno avilio lizdo uždedu meduotą laikraštį dedu dvi meduves ir sudedu kitos šeimos korius .Bites pragraužia laikraštį ir susijungia.Motina lieka stipresnė ijaunesnė
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano: kalchoziniai ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Sau 23 , 16:50

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 27 , 06:51

jonas rašė:Avilius reikia pritraukti kasdien apie 0,5 m ,bet 30 m tai praeis apie pora savaičių. geriausiai nuvežti avilius 3km ir sujungti ,o vėliau parsivežti atgal ir maitinti žiemai Aš sujungiu taip.Ant vieno avilio lizdo uždedu meduotą laikraštį dedu dvi meduves ir sudedu kitos šeimos korius .Bites pragraužia laikraštį ir susijungia.Motina lieka stipresnė ijaunesnė
man toks burtas nenusisekė. :'( Sujungus dvi šeimas per laikraštį turėjau traninę šeimą. Bet gal čia buvo kitos priežastys... :dontknow:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 27 , 09:11

Jeigu stumdyti avilius ir tuo labiau juos vezioti 3 kilus yra per didelis chlapatas, galima paprasciausiai pramaisiui supurkstas bites su remais sudeti, laka apkrauti sakelemis, o senajame avilyje palikti viena rema, kad parskridusios is sujungtos seimos bites turetu kur prisiglausti. Vakare vel tas susirinkusias bites sukresti i nauja avili. Po kiek laiko senaji avili palikti atvira, kad grizusios bites issisklaidytu po kitus avilius (cia tokiu atveju, jei pas jumi nera kokio puvinio ar maro :dontknow: :) )
Galima netgi ivertinti motinas - palikti geresne. Surasti motina ant triju remu cia juoko darbas. Bet kokiu atveju gauta nauja seima eis ziemoti ant 5 remu ir tai jau yra seima, o ne kruva potencialo isgyventi neturinciu biciu...
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 27 , 13:00

Uch! Man tavo variantas priimtiniausias :dance: Taip ir padarysiu! Dekui lbj ;) Turiu as susidares nuomone apie tu seimu motinas ir zinau kuri geresne... :ok: Padarysiu taip kaip tu ir sakei, o kaip ten su tom sakom reikia apkrauti? Kad sunkiau praskirsti butu ir labiau isidemetu? :think:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 27 , 14:13

Sakeles ant lakos yra kliuvinys, kuris bites gali priversti is naujo ivertinti aplinka. 100 proc. visos i nauja avili negris, bet tam tikra dalis - taip. Nereikia apkrauti taip, kad nepraeitu, paprasciausiai uzmesti kokia sakele ant lakos ir viskas.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 27 , 14:18

Am :Secret: Na va, sulaukiau savo atsakymu, aciu dar kerteli, viskas taip ir padarysiu :dance: :E
Vartotojo avataras
jurgitaru
Pranešimai:11
Užsiregistravo:2009 Rgp 19 , 11:43

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 27 , 14:55

Vajezau, as jau labai stipriai pradedu nerimauti del musiskiu biciu ziemojimo :o . Del to lipciaus jau vapsie nusinervinau. niekaip nesuprantu, kaip tada jus sukontrolioujat tas bites, kad nelaizytu to lipciaus??? ir ar jo apskritai siemet yra??? (Juk vis lyja ir lyja, tai ant lapu nematau as jokiu blizganciu demiu :think: ). Nes viska juk padarem lyg ir taip kaip reikia. o dar cia kai Nova apie silpnesnes seimas uzklause :F . yra ir pas mus pora tokiu silpnoku seimu, visai svieziu (apie jonines susemem spiecius). bet jungti tai nejungsim. tai ka, jie potencialus lavonai????? o gal ambrozijos prisivalgys ir sustipres? gavo 5 litrus ambrozijos, jau dangstosi korius ;) . Taip isivazdavau, kad kuo daugiau apie tas biteles domesiuos, tuo paprasciau ir aiskiau viskas atrodys. o dabar, kuo toliau, tuo labiau baiminuosi :dontknow: . ar jus cia taip naujokus grudinat :chi: :E
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 27 , 15:06

norint sekmingai laikyti bites tikrai reikia daug zinoti.. Visa laika kazka skaityti, dometis.. Man atrodo sunkiau, nei su karve :lol:
5 litrai ambrozijos seimai - labai mazai.. reiktu apie 14 litru.. Arba is 10 kg cukraus isvirti sirupa. Del lipciaus kol kas nesuk galvos - yra svarbesniu dalyku :) Pvz, kad ziemoti einanti seima pilnai aptuptu 7 korius. Jei seima mazesne - arba junk prie kitos, arba pavasari tikriausiai turesi tuscia avili..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 27 , 16:10

Kice, negasdink zmoniu del tu 7 remu :chi:
Viskas imanoma, tik nuo technikos priklauso. Va pas mane pernai atleke liepos pradzios sauja biciu su nepaslaksciusia motina. Nus, iscackinau as ta "spieciuka", paleidau ziemoti ant 4 remu, siemet beveik pilna 24 remu skrynia remu pridejau as jam... Dave medaus koki viedreli :) But davusi ir daugiau, bet kadangi skrynia be magazinu - tai donoravo perais visiems siu metu mano eksperimentams :beer:
Siaip, 7 remai yra optimalu. Bet pas mane siemet ziemos ir ant 5 remu. Ir perziemos.
O jurgitai - viskas naturalu, kiekvienas atsakymas pagimdo po en klausimu. Tik nereikia nustot atsakymu ieskot.
Del lipciaus perdaug nepergyvenk.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 27 , 16:13

:Secret: Niekam nesakyk, bet ir man atrodo, kad cia gasdina naujokus... Juk jie nori, kad labai daug skaitytume :shame: Na internete dazniausiai randu, jog seimai reikia duoti 6-12kg cukraus, priklausomai nuo seimos dydzio :think: O dar as visai nesukau medaus, palikau viska ir net nzn kdl, bet maziausiai baiminuos del to lipciaus :zzz: Uch, siaip ar taip, visa rugpjuti tik ir ieskau info apie bites :F
Vartotojo avataras
jurgitaru
Pranešimai:11
Užsiregistravo:2009 Rgp 19 , 11:43

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2009 Rgp 27 , 17:34

o tai jus man dar paaiskinkit. jei idedat 5 korius ir duodat 14 litru sirupo, tai kur joms ji deti? ant sienu lipdyti? jau musiskes po penkiu litru dangsto tuos korius (nes jau pilni). Tai kur dar 9 litrus jos detu????? :think:
o ten is pagrindu ta bityna keisti ir jungti seimas ir panasiai ten visokiais grandioziniais darbais uzsiimineti tiesiog negalim del pagarbos mylimai mociutei, kuri iskeliavo anapilin tik pries du menesius. Jinai tas bitutes augino kazkaip siek tiek kitaip, negu jus cia pasakojat - mazai cukraus, daugiau medaus jos gaudavo, seimos nedidukes, motineliu niekad nekeisdavo ... naturaliai kazkaip viskas ten vyko. ir gyveno tos bites su ja visa gyvenima, kiek as save prisimenu, ir kiek mano tetis save prisimena...
tai isivaizduokit, jei dabar ji mus stebi is dangaus , o mes jos avilius ten visaip ten... nu tikiuosi, supratot, ka norejau pasakyti... tai va... :wasntme:
ziauriai norim,kad tos biteles sekmingai perziemotu. nu bet cia tiek teorijos ir dar daugiau isimciu :o . laikykis, Nova, laikykis. gal susikibkim, ir kartu pasilaikykim :beer: :chi:

Grįžti į