Cukraus sirupų koncentracija

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20
Re: Cukraus sirupų koncentracija

2014 Gru 19 , 20:46

Kest rašė:
cezis rašė:Už cukrų irgi duos, bet tik už 20 kg - tiek kiek Norfoje parduoda vienam pirkėjui :)
Cezi,
esi vilnietis,tai norėjau paprašyti tamstos paslaugos,nes pats iki Kalėdų iki Vilniaus jau nedavažiuosiu.Gal galėtumei nueiti į NMA ir pasakyti,kad tokia kompensacijos tvarka už bičių maitinimą,kokia yra šiuo metu,esu labai nepatenkintas.Pagal dabartinę galiojančią tvarką dotuojamas yra ne bitininkas,o cukraus,ar inverto gamintojai,bei prekybininkai.
Jeigu aš rudenį neišimu viso medaus,o jį palieku bitėms,kaip žieminį maistą,tai faktas,kad aš neturiu pajamų už tą medų ir bitės čekio neišrašys,kurį galėčiau nunešti į NMA,kad gauti kompensaciją.Tačiau mano bitės yra pamaitintos,taip,kaip ir tų,kurie maitino cukrumi,ar invertu ir gauna kompensacijas ir kurios galutiniame varijante nusėda pas prekybininkus.Maža to,išeitų,kad kompensuojame atvežtinį produktą.Mokant kompensaciją už maitinimą, už bičių šeimą,būtų dotuojamas bitininkas.Neišimtas(paliktas žiemai) medus, didintų paklausą ir kainą, ir tuo pačiu didintų cukraus pasiūlą ir mažintų jo kainą.Galų gale tegul būna pasirinkimas:jeigu nori maitink cukrumi,ar invertu,bet jeigu neatnešei prekybininkus palaikančių čekių,tau 20 lt. kompensacija už šeimą.
Liuka,
kaip būsima moderatorė,ką jūs manote tuo klausimu?
Kest
:) Nu kad nebūsima,prisirinkot pliusų ir teks dar pabūt ,kas tie 4 metai,labai greit laikas eina :)
O kas dėl rėmimų,tai išvis apsurdas,ale kas iš to,kad čia burnosim,vistiek nieko nepakeisim,matyt taip daryt kažkam labiau apsimoka.Kaip ir su maitinimu,kiekvienas renkasi kaip jam geriau ir nereikia sakyt,kad čia dauguma mažažemiai ir jiems 10 kg cukraus užtenka.Daugėja,jaunėja bitininkai ir plečiasi bitynai.Todėl dauguma renkasi invertą,nes taip patogiau.Jau nemažai metų,kai nėra akcijinio cukraus maišais,nebent kokia kontrabanda,tai pabandykit bent 200 kg išfasuotų po 1 supilt į bidoną, karpysit, kratysit ir keiksit. :)
Palikt medų žiemai bitėm, man neapsimoka,nes kolkas 18lt/kg medus,invertas 3lt/kg.O ir pvz. šymetinis medus žiemojimui netinkamas,su lipčium,apsikakalios bitės pavasario nesulaukę.Kažkiek medaus lieka lizduose ir jo pakanka pavasarį atsipenėt tai nelabai nuo trumpų žiemų nuvargusiai bitei.Paliksit pavasarinį,rapsinį ...nu neinkas bitės tų susikristalizavusių lentų :)
Kest,kad nereiktų važiuot į Vilnių aiškintis dėl paramos pakeitimų,gi galima prisipirkt to cukraus visiem metam,reikia jo ir kompotam ,ir agurkų marinavimui ,ir an pyragų papabarstyt.Čekis bus didelis ,o maitinsit kiek norėsit. :)
GintautasJakaitis
Patyręs narys
Aviliai:dadano, daugiaaukščius 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:mišrūnės
Pranešimai:173
Užsiregistravo:2014 Rgp 01 , 13:19

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2014 Gru 19 , 22:31

Kest rašė:
Astraja rašė:9*3 gauname 27 litus. Prie 27 litu pridesime 2 litus, kurie guli padavejo kiseneje, gauname 29 litus.
KUR DINGO VIENAS LITAS?
O žydelio kur nors netoliese nebuvo?
Čia vyko sudetingas pinigų judejimas ir kainavo 1 lt.Jei banke atliksit daud paparastesnę operaciją,tai neteksit 8 lt. :P :dance:
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2014 Gru 19 , 23:04

Kest rašė:Bičiuli,Psilai,
mūsų bičiulis Dumblys, apie tai,ką kalbėjo moteriškė, išsamiai papasakojo prieš keletą metų
Dekui uz gera priminima.
GintautasJakaitis
Patyręs narys
Aviliai:dadano, daugiaaukščius 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:mišrūnės
Pranešimai:173
Užsiregistravo:2014 Rgp 01 , 13:19

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2014 Gru 19 , 23:18

GERB.Bocman .esu skaitęs profesoriaus(jei suklydau,atleiskit) Amšiejaus straipsnių ,ten rašoma, kad cukraus sirupas yra šarminis tirpalas.Medus -rūgštinis.Todėl į10l sirupo reikia įpilti 10 ml 70% acto rūgšties.Tada bitėm pačiom nereikia rūgštinti,todėl lengviau perdirba sirupą.Matyt toks mišinys lengviau įsisavinamas.Jei procentai klaidingi prašau pataisyti kas tiksliai žinot.AŠ taip maitinu ir jokio viduriavimo- žiemoja puikiai.
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:>6
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:1708
Užsiregistravo:2011 Spa 01 , 00:26

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2014 Gru 20 , 17:13

Kest rašė:
cezis rašė:Už cukrų irgi duos, bet tik už 20 kg - tiek kiek Norfoje parduoda vienam pirkėjui :)
Cezi,
esi vilnietis,tai norėjau paprašyti tamstos paslaugos,nes pats iki Kalėdų iki Vilniaus jau nedavažiuosiu.Gal galėtumei nueiti į NMA ir pasakyti,kad tokia kompensacijos tvarka už bičių maitinimą,kokia yra šiuo metu,esu labai nepatenkintas.Pagal dabartinę galiojančią tvarką dotuojamas yra ne bitininkas,o cukraus,ar inverto gamintojai,bei prekybininkai.
Jeigu aš rudenį neišimu viso medaus,o jį palieku bitėms,kaip žieminį maistą,tai faktas,kad aš neturiu pajamų už tą medų ir bitės čekio neišrašys,kurį galėčiau nunešti į NMA,kad gauti kompensaciją.Tačiau mano bitės yra pamaitintos,taip,kaip ir tų,kurie maitino cukrumi,ar invertu ir gauna kompensacijas ir kurios galutiniame varijante nusėda pas prekybininkus.Maža to,išeitų,kad kompensuojame atvežtinį produktą.Mokant kompensaciją už maitinimą, už bičių šeimą,būtų dotuojamas bitininkas.Neišimtas(paliktas žiemai) medus, didintų paklausą ir kainą, ir tuo pačiu didintų cukraus pasiūlą ir mažintų jo kainą.Galų gale tegul būna pasirinkimas:jeigu nori maitink cukrumi,ar invertu,bet jeigu neatnešei prekybininkus palaikančių čekių,tau 20 lt. kompensacija už šeimą.
Liuka,
kaip būsima moderatorė,ką jūs manote tuo klausimu?
Kest
Jei trumpai - neisiu. Čia tiems kas neturi laiko skaityti toliau. :)

Tiems, kas neturi ką veikti ir skaitys - šiek tiek plačiau.
Pirmiausiai NMA tėra "paštininkas išnešiojantis pensijas". Juk dėl per mažų pensijų niekas nepiketuoja prie pašto skyriaus :)
Antra - nors ir kaip ant manęs pyksit, bet valdiškose įstaigose durnių nei kiek ne daugiau negu bet kur kitur. Taigi, ne veltui taip daroma. Taip gal ir blogai, bet kitaip gali būti dar blogiau.
Na, paimam tavo, Kest, sistemą. Iš karto galiu pasakyti ką aš darysiu:
Rudeniop "prisigaminu" šeimelių ant trijų rėmų. Motinos bet kokios (išskyrus vieną - pagrindinę). Užregistruoju daug, daug šeimų. Beje, čia aš elgiuosi sąžiningai, kiti net nesivargins sudarinėti šeimelių, o tiesiog jų daug prirašys, tikėdamiesi, kad, kaip dažniausiai būna, niekas nepatikrins.
Toliau. Gaunu kompensaciją už medų. Na, normaliai ji turėtų būti bent koks 10 Lt/kg. Na, paliekame žiemai 20 kg. T.y. kompensacija 200 Lt šeimai.
Kadangi pas mane užregistruota keturis kartus daugiau šeimų, negu jų liks iš tikrųjų, po sujungimo, tai išeina, kad vienai šeimai turiu 800 Lt paramą.
Ką toliau darau? Išimu beveik visą medų kaip ir visada (priežastys gerai išdėstytos Liukos įraše). Už 35 Lt nuperku 15 kg inverto ir sumaitinu. Lieka 785 Lt plius medus, kurio neliko avilyje, o buvo parduotas už normalią kainą.
Reziumė. "Vinipuchas" savo paskaitą pradėjo nuo teiginio, kad bitininkystės rentabilumas pats didžiausias iš visų įmanomų verslų - 400% per metus. Įvedus Kest siūlomą sistemą, rentabilumas išaugs bemaž dvigubai.
Taigi, aš visom keturiom už Kest sistemą, bet ... į NMA vis viena neisiu... :shame:
:)
bitutepilkoji
Patyręs narys
Aviliai:varšaviniai ir 3 dad prie Kaukinės miško
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:12
Bičių rasė:mišrios vietinės
Pranešimai:198
Užsiregistravo:2010 Kov 27 , 21:13

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2014 Gru 20 , 17:19

Bičiuliai,
aš manau, kad parama bitininkams turėtų būti duodama pagal deklaruotų avilių skaičių...
tada ir užsiregistruotų visi bitininkaujantys, ir tvarką po truputį galima būtų įvesti bei sukontroliuoti kažkaip visą mūsų bitininkavimą...
o rimtesnė parama galėtų būti skiriama pagal atskiras paraiškas...
o dabar, jei aš palieku bitutėms tik medų, tai manęs nieks ne remia...
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2014 Gru 20 , 17:28

bitutepilkoji rašė:Bičiuliai,
aš manau, kad parama bitininkams turėtų būti duodama pagal deklaruotų avilių skaičių...
tada ir užsiregistruotų visi bitininkaujantys, ir tvarką po truputį galima būtų įvesti bei sukontroliuoti kažkaip visą mūsų bitininkavimą...
o rimtesnė parama galėtų būti skiriama pagal atskiras paraiškas...
o dabar, jei aš palieku bitutėms tik medų, tai manęs nieks ne remia...
Na tai aš apie tai ir kalbu,ale,kad Cezis nenori eiti į NMA ir išdėstyti mūsų reikalavimų :(
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2014 Gru 20 , 17:54

bitutepilkoji rašė:Bičiuliai,
aš manau, kad parama bitininkams turėtų būti duodama pagal deklaruotų avilių skaičių...
...bičių šeimų skaičių... :)
bitutepilkoji
Patyręs narys
Aviliai:varšaviniai ir 3 dad prie Kaukinės miško
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:12
Bičių rasė:mišrios vietinės
Pranešimai:198
Užsiregistravo:2010 Kov 27 , 21:13

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2014 Gru 20 , 19:06

Pavasarį... :think:
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2014 Gru 20 , 23:23

..... ir tvarką po truputį galima būtų įvesti bei sukontroliuoti kažkaip visą mūsų bitininkavimą...

nepriimkite nieko asmeniškai ;) ,bet kažkaip niekada šiam gyvenime nekilo nei mintis nei noras ,kiek save prisimenu pačiam ,,kilpą ant kaklo nertis,, matomai dar kažkam mažai kontroliuojančių institucijų ir ,kuriuose ,,aparatas,, tik plečiasi ,kai tuo tarpu gyventojų skaičius drastiškai mažėja. Gal geriau kažkaip patys susikontroliuosim savo bitininkavimą ir ne tik ;)
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
Bocman
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Pranešimai:82
Užsiregistravo:2010 Lie 14 , 15:55

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2014 Gru 21 , 10:14

GintautasJakaitis rašė:GERB.Bocman .esu skaitęs profesoriaus(jei suklydau,atleiskit) Amšiejaus straipsnių ,ten rašoma, kad cukraus sirupas yra šarminis tirpalas.Medus -rūgštinis.Todėl į10l sirupo reikia įpilti 10 ml 70% acto rūgšties.Tada bitėm pačiom nereikia rūgštinti,todėl lengviau perdirba sirupą.Matyt toks mišinys lengviau įsisavinamas.Jei procentai klaidingi prašau pataisyti kas tiksliai žinot.AŠ taip maitinu ir jokio viduriavimo- žiemoja puikiai.
http://www.agrocompas.com/agriculture/item/386-" onclick="window.open(this.href);return false;сахарный-сироп-подкисливать-или-нет?.html
Kvailam gimti ne sarmata. Tik mirti kvailam gėda
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2014 Gru 21 , 11:09

Rimas007 rašė:..... ir tvarką po truputį galima būtų įvesti bei sukontroliuoti kažkaip visą mūsų bitininkavimą...

nepriimkite nieko asmeniškai ;) ,bet kažkaip niekada šiam gyvenime nekilo nei mintis nei noras ,kiek save prisimenu pačiam ,,kilpą ant kaklo nertis,, matomai dar kažkam mažai kontroliuojančių institucijų ir ,kuriuose ,,aparatas,, tik plečiasi ,kai tuo tarpu gyventojų skaičius drastiškai mažėja. Gal geriau kažkaip patys susikontroliuosim savo bitininkavimą ir ne tik ;)

:ok: o ir daryti nieko nereikia- tik panaikinti nepamatuotus kompensavimus, geriausia pagalba būtų- nesikišimas ir netrukdymas, ir ne vien tik bitininkystėje.
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2014 Gru 21 , 11:43

Visiškai sutinku su vinipux. :ok:
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2014 Gru 21 , 12:05

Absoliučiai.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
aivarasbakanas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16r
Bičių šeimų skaičius:40
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:185
Užsiregistravo:2012 Spa 16 , 11:36

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2014 Gru 21 , 19:16

aš vis suglumęs... kai kur bepasisuksi visi aplink protingi, ir kalba apie socialinių nesąmonių, kompensavimų ir kitų labdarų panaikinimą, tada baigtų žmonės tingėt ir dejuoti kad blogai gyvena... bet tai kas tada balsuoja už tuos kurie daugiausiai visokių pensijų ir nemokamų autobusų bilietų prisiūlo? kas už juos balsuoja kad jie vis išrenkami ir išrenkami???
p.s. čia ne agitacija ir ne politika, čia mane nuostaba ištiko... :)
edmundas
Patyręs narys
Pranešimai:304
Užsiregistravo:2009 Bal 18 , 12:42

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2014 Gru 21 , 20:49

Koks skaičius eina balsuoti. Neaimanuoti bet reikia eiti ir balsuoti :ok:
Rolis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:14
Bičių rasė:Mišrūnės
Pranešimai:123
Užsiregistravo:2012 Rgp 21 , 20:25

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2014 Gru 21 , 21:38

O čia kurie nieko nežada?
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2014 Gru 22 , 01:22

nepagaunu , koks skirtumas už ką balsuoti ,kai smėlio dėžė ta pati ir joje tos pačios žaidimo taisyklės ,tik auklėtojai skiriasi,keičiasi - vaikai visada turi klausyti,bet pakeisti taisyklių ir auklėtojų nurodymų negali ,smėlio dėžės taip pat,kažkaip senai išaugau iš to....kažkaip nei prie vienos valdžios ,nei valdant nei vieniems ,nei kitiems ,niekas nieko neatnešė ,visada savo turėdavau pasiimti ir parsinešti pats ,tai kaip ir skirtumo didelio nėra ,o plius tai ,kad išaugau iš to vaikiško amžiaus ;) kažkaip patinka domėtis šiame gyvenime ,ką gali pakeisti ir kontroliuoti pats ,pvz. kad ir sirupų koncentraciją... ;) :) ir dar daug kitų gerų ir gražių dalykų....
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2015 Rgp 21 , 12:56

Kokie atsiliepimai apie UAB Dalsa parduodama sirupą bičių maitinimui? :) be to kad kažkas rašė kad vartus išvertė :lol:
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Cukraus sirupų koncentracija

2015 Rgp 21 , 17:22

pamaitintos Dalsos sirupu bitės vartus išvertė?? :think:

Grįžti į