Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

Bitininko kalendorius.
audriusanu
Aviliai:Dadanas 16 ir 18 rėmų
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:6
Užsiregistravo:2011 Bir 11 , 07:41
Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 09 , 20:25

Inverto cukringumas 72proc, taigi 1 kg inverto yra 0,72 cukrų. 1 l inverto sveria 1,4 kg (sant tankis 1,42), taigi išeitų, kad 1 l yra 1 kg cukrų 1,42x0,72. Taigi išeitų, kad kiek sumaitindavai kg cukraus, tiek litrų reikia sirupo. Man rodos taip. Bent jau aš taip skaičiuoju ir maitinu 2 metai. Aviliai be skylių, t.y. bitės jų iš bado dar nepragraužė.
Neerzinkite bičių. Geriau tegu bitės erzina jus.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 09 , 20:40

kažkur anksčiau buvo praslydusi informacija ,kad inverto reikia dar daugiau negu deklaruojami kg.yra kažkur šuo pakastas, nesižavėkit vilaros reklama, o ir ekonomijos kg cukraus ir ltr. inverto nematau. (kalbu apie mažažemius- profesionalams taisyklė negalioja. didelis skirtumas paruošti sirupą 10 šeimų ir 100šeimų).
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 09 , 21:37

Sergijus rašė: Tai ar atsiras atsakančių,į šį mano klausimą,gerbiami Grandai,ar,jūs manot,jog aš į šią temą rašinėju,"ot nech... delat"??? :devil: A gal - nieks nežino...? :think: :wasntme:
Aš ne grandas,bet pasakysiu kiek mano bitės suvalgo :) Užpernai užteko po 10 kg inverto,pernai gal po 11-12 kg šeimai.Šiemet kurios biednai medaus turėjo gavo po 15 kg,kurios bagotesnės po 10-12 kg.Kadangi mano bitės neneša rapsinio medaus tai aš lizdų labai neišgramdau,kad pavasariui turėtų kažko skanesnio už invertą :)
Se
Sergijus

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 09 , 21:49

Ačiū už atsakymą,Liukut. :rose: :gANDb: Tu - jau Grandas,150 bičių šeimų turi. :ok: Net Žilvas,prieš Tave,"mažažemis" atrodo... :leaves: :lol:
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 09 , 23:47

Sergijus rašė:O aš,iš vis,dar nieko "nenaudojau"! :o Rytoj šiaušiu į "Skuomedą" parsivežt inverto... :wasntme: Po kiek reiktų sumaitint inverto šeimai,kad pavasarį,avilio "negraužtų"? :think:

Šioje temoje klausiu todėl,kad esu "pradedantysis" maitint invertu. ;) Nusprendžiau nebeduot "užsidirbt" Maksimai,pirkdams cukrų... :nope:
Jeigu lizdas "sausas" buvo, tai sumaitinu iki 20 litrų šeimai. Sergijau, ar domėjaisi kokios šiandieninės inverto kainos? Man tai fantazija atšoko maitinti invertu, tiekimas nepatikimas ir t.t., geriau pabaigsiu maitinimą cukrumi. Ta proga pradėjau domėtis cukraus sirupo invertavimu namų sąlygomis. Gal kam įdomu bus, gal vėliau reikės sukurti atskirą temą? :think:
Se
Sergijus

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 10 , 00:10

Rolandas30 rašė:
Sergijus rašė:O aš,iš vis,dar nieko "nenaudojau"! :o Rytoj šiaušiu į "Skuomedą" parsivežt inverto... :wasntme: Po kiek reiktų sumaitint inverto šeimai,kad pavasarį,avilio "negraužtų"? :think:

Šioje temoje klausiu todėl,kad esu "pradedantysis" maitint invertu. ;) Nusprendžiau nebeduot "užsidirbt" Maksimai,pirkdams cukrų... :nope:
Jeigu lizdas "sausas" buvo, tai sumaitinu iki 20 litrų šeimai. Sergijau, ar domėjaisi kokios šiandieninės inverto kainos? Man tai fantazija atšoko maitinti invertu, tiekimas nepatikimas ir t.t., geriau pabaigsiu maitinimą cukrumi. Ta proga pradėjau domėtis cukraus sirupo invertavimu namų sąlygomis. Gal kam įdomu bus, gal vėliau reikės sukurti atskirą temą? :think:
Lizdas,tiiikrai ne "sausas". :nope:Palikau po 8 rėmus su maistu,iš jų - 3-4 rėmai,su beišsiritančiomis bitėmis.Man reikalingą kiekį - 600 kilogramų,"Skuomeda" parduos po 3,5 Lt/kg... :wasntme:
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 10 , 00:21

Sergijus rašė: Lizdas,tiiikrai ne "sausas". :nope:Palikau po 8 rėmus su maistu,iš jų - 3-4 rėmai,su beišsiritančiomis bitėmis.Man reikalingą kiekį - 600 kilogramų,"Skuomeda" parduos po 3,5 Lt/kg... :wasntme:
Nesenai buvo perkant iki 1000kg. 4lt kilogramas, virš 1000kg 3,8 lt. Matyt blatą ten turi. :)
Se
Sergijus

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 10 , 17:48

Neturiu blato,pasirodo... :wasntme: :( Partysiau šiandie 600 kg belgiško inverto (vokiško nebeturėjo) ir sumokėjau 2400 lietuviškų... :wasntme: Rytoj,šiaušiu maitint... ;)
rob3123
Patyręs narys
Aviliai:T-18.
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:434
Užsiregistravo:2011 Bir 16 , 18:20

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 10 , 18:11

Sergijus rašė:Neturiu blato,pasirodo... :wasntme: :( Partysiau šiandie 600 kg belgiško inverto (vokiško nebeturėjo) ir sumokėjau 2400 lietuviškų... :wasntme: Rytoj,šiaušiu maitint... ;)
Kažkaip geresnės buvau nuomonės apie "vadybininka"bet či turbut reik žiurėt kokybe,o ne kaina :)
Vartotojo avataras
kazokas
Patyręs narys
Aviliai:dadano, daugiaukščiai 12-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:24
Užsiregistravo:2009 Rgs 29 , 20:48

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 11 , 07:49

brangu :nope: zinokit man is vokietijos po 2.30lt parveze cukraus.
prancuzas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:053
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:40
Užsiregistravo:2011 Sau 26 , 21:41

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 21 , 21:11

Turiu klausymą-08-19d, atsivežiau iš Šveicarijos ambasodos kiemo (neįsivaizduoju iš kur jis senamiestyje galėjo atsirast) spiečių, iš karo po truputi davinėjau vokiško konvero ir sumaitinau gal apie kokius 3 lt. sirupo, o poto daviau belgiško konvero-bitutės jo neima nors penėtuvėje bičių pilna-kame reikalas? Po trijų dienų apžiūrėjau-vaizdelis tas pats :sick:
Vartotojo avataras
ceslovas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:50
Bitininkavimo stažas:18
Pranešimai:158
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 22:33

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 22 , 08:19

O kokia penėtuvė ? Jeigu plastmasinė , būna , kad bitės užpikiuoja apatinį tarpelį tarp skyrių ir invertas neprateka .
prancuzas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:053
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:40
Užsiregistravo:2011 Sau 26 , 21:41

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 22 , 19:35

Ir aš buvau taip pagalvojęs,bet būvau pavertęs penėtuvę-sirupas įteka-viskas tvarkoj :dontknow:
ROCKY
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:140
Užsiregistravo:2011 Rgs 25 , 18:55

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 26 , 16:09

Sveiki. Siulo pirkti tris avilius su bitemis, nes kitu atveju jos sake numirs nes nera kam bepriziureti. Ar galetumet kasnors patarti kaip reiktu jas paruosti ziemai? Galeciau rytoj poryt bandyti pats tai padaryti.
Ka parvezus avilius reiktu jom padaryti pradziai?
1 Sudeti pasildinimus?
2 ideti maisto?
3
Prasau padekit kas galit gaila biteliu. Du aviliai viena seima stipri sake. Vienam avily yra medaus. Tai gal ta medu ir palikti kaip masita jom?
heraklis
Patyręs narys
Aviliai:dadanas
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:14
Pranešimai:22
Užsiregistravo:2011 Rgp 08 , 22:37

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 26 , 17:04

Na įdomiai čia su tuo 3 punktu,kad vienoje šeimoje yra medaus,o tai kas kitoje :lol: aš tai galvočiau,kad pirma geriau medaus palik kiek įmanoma mažiau,nes neaišku iš kokiu augalu prinešta.Antra palik tiek rėmeliu,kiek Bitelės tirštai aptupia.Trečia sumaitink inverto.Ketvirta apdorok nuo erkių.Dėl apšiltinimo,tai vieni šildo iš rudens,kiti kai būna jau minusine temperatūra,tik būtinai viršų apšildyk.Jei ta kita šeima silpna,tai jungti mano manymu jau per vėlu.Jei ką praleidau,ar kas mano kitaip,gal tai pat pakomentuos sėkmės :beer:
ROCKY
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:140
Užsiregistravo:2011 Rgs 25 , 18:55

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 26 , 18:40

Aciu, kur gauti Klaipedoj inverto? :) Ir kiek ziemai jo prideti?
o del trecio punkto tai neteisingai parasiau. Is vieno avilio buvo isimtas medus o kitam turi buti jo nemazai :)
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 26 , 19:40

ROCKY rašė:Aciu, kur gauti Klaipedoj inverto? :) Ir kiek ziemai jo prideti?
o del trecio punkto tai neteisingai parasiau. Is vieno avilio buvo isimtas medus o kitam turi buti jo nemazai :)
Sveikas Rocky,
Klaipedoje siais metais inverto jau nebegausi,be to siais metais jis pardavinejamas buvo pagal recepta,ty reikejo uzsirasyti i eile.Praziopsojau tai padaryti,likau ant ledo.I uzduotus tavo klausimus sunku atsakyti, nezinant realios situacijos.Skubiai ieskok pazystamo ar arti bitininkaujancio kaimyno,kad padarytu realia seimu revizija ir patartu ka reikia daryti.Laikas zaidzia ne tavo naudai.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 26 , 20:40

ROCKY,geriau vėliau negu niekad,palikit korių tiek kiek aptupia bitės.Jeigu žinot,kad medus nerapsinis,palikit tuos korius kuriuose daugiau maisto,sukabinkit vaistus ir maitinkit cukraus sirupu.Jei apšiltinsit,geriau ims tą sirupą.Kažkada,gūdžiais kolūkių laikais,maitinimas kartais užsitesdavo iki visų šventų :)
prancuzas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:053
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:40
Užsiregistravo:2011 Sau 26 , 21:41

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 26 , 20:48

Sveiki-buvau vakar įlindęs į avilį ir atrodo, kad išsiaiškinau kame reikalas, ko bitutės sirupo neima. Pasirodo ,kad koriai iki pusės sekrsai pilni perų. Ar gali taip būt kad motinėlė pridėjo kiaušinėlių ir bitės nebeturi kur susinešt inverto? (mažas spiečiukas) :sick:
Vartotojo avataras
Taiga
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:48
Užsiregistravo:2011 Bal 20 , 20:48

Re: Pradedančio bitinininko klausimai apžiūrėjus bites rugpjutį

2011 Rgs 26 , 21:13

ROCKY, sumazinkite lizdus jei kitos 2 seimos ,,sausos,, imkite korius is turtingos medumi seimos ir dekite i biednas, BUTINA nepamirsti kad bites turetu duonos, idekite is turinciu i neturincias (zinoma duonos ne is MAXIMOS ir ne penkiu grudu), gerai apklokite ir virkite sirupa 2kg cukraus/1ltr vandens (maziau bitems reikes isgarinti vandens) ir 1-2ltr/parai, JAU VELUOJATE, SKUBEKITE

Grįžti į