Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

Bitininko kalendorius.
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51
Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgp 28 , 21:46

Na aš pats esu naujokas ir turiu vieną patarimą. Pries keletą dienų aš nespėjas įdėti sirupą vakare, ėjau jį įdeti prietemoj. Maniau viskas bus dar geriau... :knock: . Tiesa, dar prieš tai tūrėjau išimti anksčiau įdėtus maitintuvus, išpradžių viskas ėjosi gan gerai. Priėjus išimti paskutinį maitintuvą (tiesa, jų buvo tik 2...) gan per daug sutemo, nors dar viską mačiau, bitės jau nebelabai norėjo skraidyti... Neapsigaukite, jos neskraidė, o visos sulipo ant manes!!! :o Surado įėjimą i galvos apdangalą... Tai dar nebuvo viskas... :Pp Vėliau jas reikėjo nuo savęs numesti, vis temo ir temo... Baisu ir tamsu... Kaip man jas numesti jei aš jų nematau? Ech, šiaip ne taip išsigelbėjau! B)


Kadangi niekur neradau tokio patarimo, norėčiau patarti (tokiam pat durneliui kaip ir as) naktį arba vėlyvą vakarą neiti prie bičių.

Kaip supratot šioje temoje rašykite klaidas, kurias padarėte ir kurias gali padaryti dažnas dundukas (toks kaip aš) ;)
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgp 28 , 22:42

Tokiu atvėju reikia pakabinti kokį šviesos šaltinį-prožektorių ar ką ... O bičių nusikratyti reikia skubėti
į šviesią patalpą. Turėjau tokią pamoką.
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgp 28 , 22:47

:chi: Panašiai... tik atvirkščiai buvo ir man. Aš prietemoje dėjau diafragmines maitintuves. Dviem šeimom uždėjau ramiai, o štai bededant trečiajai nebespėjau dėkoti už suteiktą "malonumą". Supyko ne juokais ir taip puolė ginti savo namelius, kad nei bėgt, nei rėkt, o darbą (aišku, paskubom ir grubokai) pabaigti reikėjo. Laimei ant veido turėjau tinklelį, bet rankos... iki pažastų buvo taip "išbučiuotos", kad iiilgai po to namuose gramdžiau geluonis su kaltu. Išvadą padariau tokią: maitintuves galėjau ramiai, nesuerzinant bičių, įdėti dieną, o sirupą supilti vakare. Taigi moko ne tik literatūra bei patyrę bičiuliai, bet ir pačios bitutės.
P.S. Kaip matai, Nova, ne tu vienas duosi progos pakrizenti "seniams" iš mums duotų bitučių "pamokėlių" :lol:
P.P.S. Beje, po to ir sekančiais vakarais, pilant sirupą tai šeimai - puldavo, kaip padūkę. Štai ką reiškia suerzinti vieną kartą.
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Se
Sergijus

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgp 28 , 23:30

Isikoriau kriaušėn spiečiaus krapštyt,o jis ėmė ir nugarmėjo žemyn... :shame: Niu,kaip nugarmėjo,taip ir ėmė garmėti aukštyn...O man nė į galvą,kad reiktų kelnių apačias,į kojines susikišt-"žalias" buvau... :shame: Na,jos ir ėmė ropštis mano,apžėlusiais kuntepliais...Ooooo,brooool,kiek laiko praėjo,kol aš iš kriaušės išsliuogiau... :shame: Išvardinau visus,man žinomus "tarptautinius" žodžius...Garsiai ir su išraiška...... :shame: :shame: Nuo tos dienos,praėjo 18 metų,bet atsimenu,lyg tai būtų ivyke vakar. :wasntme: :lol:
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgp 29 , 01:01

Vo blyn :lol: Sergejau, pns yra buve ir man, tik ne su spiecium, tai db visad su kerzais einu ir kelnes i juos susikisu.... B)

Beje, del sviesos zinojau, taip ir padariau, tik man tu biciu gaila buvo, tai teko greit lempa gesint, kad sparnu nenudektu :'( O pats tuos igelimus kentejau. Juk pirma bites- o tik poto as :stop:
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgp 29 , 22:30

Aukščiau aprašytos naujokų klaidos priverčia nusišypsoti (veikiau juokas pro ašaras :lol: ), bet greta jų egzistuoja ir rimtesnės klaidos. Vėliau gal ir jos priverčia nusišypsoti, tačiau susidūrus su jų pasekmėmis pirmą kartą - vargu bau ar būna linksma. Mano padaryta klaida sukėlė man nemažai rūpesčių, kuriuos (dėka TRANO patarimų) pavyko sėkmingai pašalinti. Dabar jau nebe atrodo taip baisu, kaip pasirodė iš kart :) O buvo taip:
Pagrindinė, pirmoji mano bitininkavimo pradžiai įsigyta šeima, šią vasarą išspietė antrą kartą, netrukus po pirmojo spiečiaus. Supykau ir pašalinau visus 16 motininių lopšelių, kuriuos aptikau apžiūrėdamas lizdą. Belaužant juos, iš trijų, jau numestų į dėžę, išsirito motinėlės, kurias be didelio sąžinės graužimo sunaikinau (nu, atseit, aš jums parodysiu spiesti :devil: ) Tik vėliau sužinojau, kad vieną lopšelį reikėjo palikti, nes viena motinėlė išlėkė, o kita dar nebuvo spėjus išsiristi. Po kiek laiko apsižiūrėjau, kad lizde nėra a nei vieno pero, taigi teko pirkti naują apvaisintą motinėlę. Šeima greitai atsigavo ir dabar dar stipresnė, nei kad buvo. Tai čia gal tas atvejis, kada nėra to blogo, kas neišeitų į gera, bet tai kainavo ir nervų, ir lt. :)
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgp 30 , 01:11

Na va, snd velgi gavau nauja pamoka. Turbut visi zinote varatozes erkiu juosteles. Pamaniau viena su kita surisiu ir ileisiu viena tarp vieno korio, kita tarp kito, viskas buvo puiku! Iki sios dienos. :knock: Snd supratau, kad siulas su kuriuo surisau ploksteles buvo per silpnas ir juosteles nugarmejo i giluma :think: Na tai db turbut reiks laikyt per ziema. Juk nebekrapstysi is pacios gilumos. Ech jeigu cia kas nors is patyrusiu lankosi, tai ar nieko tokio neatsitiks, jeigu as jas paliksiu per ziema? :knock:
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano: kalchoziniai ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Sau 23 , 16:50

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgp 30 , 08:32

Nova rašė:Na va, snd velgi gavau nauja pamoka. Turbut visi zinote varatozes erkiu juosteles. Pamaniau viena su kita surisiu ir ileisiu viena tarp vieno korio, kita tarp kito, viskas buvo puiku! Iki sios dienos. :knock: Snd supratau, kad siulas su kuriuo surisau ploksteles buvo per silpnas ir juosteles nugarmejo i giluma :think: Na tai db turbut reiks laikyt per ziema. Juk nebekrapstysi is pacios gilumos. Ech jeigu cia kas nors is patyrusiu lankosi, tai ar nieko tokio neatsitiks, jeigu as jas paliksiu per ziema? :knock:
Gabonas šeimoje laikomas vieną mėn., o ne per žiemą. Kitas niuansas, kad budamos dugne, tos plokštelės nekontaktuoja su bitėmis ir naudos neduoda.
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgp 30 , 20:43

Laikant akaricidines juosteles per žiemą, veikliosios medžiagos lieka vis mažiau ir erkės gaudamos per mažą dozę tampa akaricidui atsparios. Sakyčiau kiekvieno sąžinės reikalas išimti juosteles laiku. Gabono veiksmingumas po tiek metų sėkmingo naudojimo šiuo metu jau kelia abejonių.
laimispu
Pranešimai:13
Užsiregistravo:2009 Geg 05 , 20:13

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgp 30 , 21:37

Per ilgai laikant Gebono juosteles erkes igauna imuniteta. Po menesio laiko jas reikia istraukti. Po keliu metu naudojimo rekomenduojama vaistus keisti.
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgp 31 , 00:21

Na gerai, aciu! Teks kisti ranka ten, kur labiausiai nesinori... :(
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgp 31 , 08:12

bandyk per laka istraukti.. su kokia vielute :) Irgi turetu buti smagu :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgp 31 , 09:42

Linksminates?
Mano linksmybes su bitemis prasidejo tada, kai pries 20 metu mano senelis, vel tapes ukininku, vel isigijo biciu. Sustate 5 grazius kolchozinius aviliukus i soda. Nu grozis neispasakytas. Tai va, nueinu as prie vieno aviliuku (o buvo jau po bulviakasio), pritupiu prie lakos paziureti, kaip ten kas ir mazdaug po triju sekundziu gaunu bucki tarpuragin... Tada kilo pirmas klausimas kodel ir nuo to laiko as bitininkauju :)
O siaip, esu uzmetusi spieciu kaimynui ant galvos. Esu uzmirsusi atidaryta avili. Per nakti. Aciu die buvo silta naktis ir nieko nenutiko bitems. Esu palikusi menesiui 3 remu dydzio tarpa tarp koriu - graziai prisiuvo nauju, bet chlapato daug.
Sia vasara padariau kvailyste - viena silpna seimele su siemete motina sumasciau pagydyti skruzdziu rugstimi, deja, seima buvo per silpna ir gal buvo kiek per silta. Rezultatas - avilys jau isdezinfekuotas laukia kito sezono. Senelis pyko, man geda buvo :shame:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgp 31 , 23:03

Nusprendžiau pakeist piktos šeimos motinėlę.Ilgai truko kol ją radau.Pasirodo kaimynystėje vestuvės tuo metu vyko. :knock:
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
mindeminde
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:13
Bičių rasė:Bakfastas&Vietinės
Pranešimai:144
Užsiregistravo:2009 Vas 16 , 22:20

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgp 31 , 23:45

zilvasss rašė:Nusprendžiau pakeist piktos šeimos motinėlę.Ilgai truko kol ją radau.Pasirodo kaimynystėje vestuvės tuo metu vyko. :knock:
ir kas toliau buvo? :D
Vartotojo avataras
mindeminde
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:13
Bičių rasė:Bakfastas&Vietinės
Pranešimai:144
Užsiregistravo:2009 Vas 16 , 22:20

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 01 , 00:08

siemet jau antri bitininkavimo metai, turiu tris avilius. As irgi esu nepatyres ir dundukas :F klaidu lb rimtu ir nebudavo. Na pernai teko pamaitinti velai vakare ir labai tingejau normalias kelnes uzsidet, o buvau uzsidejes sortus ir ejau su tinkleliu ir pirtinemis :lol: Nepagalvojau kad bus piktos bites, bet spejau padet penetuve ir pabegt nuo biciu. Ikando dvi bites, nu cia dar man labai pasiseke nes kitaip man i kiausius bites butu davusios :devil: . Pamoka gera buvo man uz tingejima :lol: o kita klaida buvo pavasari, kai tada motinele pradejo greitai deti kiausinelius, o as per letai dejau naujus remelius. geguzes vidury aviliuose dar net nebuvo uzpildyti , tai del to viena seima birzelio pradzioj issipiete.Reikejo greiciau praplest lizda ir reikejo reaguot, kad jei atsiranda traniniai perai, tai reiskia kad per mazas lizdas. Vat siemet papildziau savo bityna vienu aviliu ;)
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 01 , 00:17

Jei atsiranda traniniai perai, tai reiskia kad per mazas lizdas.


Vo cia tu ir pasakei :ok: jeigu tu neklysti, tai man labai padejai! :knock: O as taip ir maniau, kad tam speiciui reikia det magazinus, bet neee, susilaikiau, tai gal butu ko nors prinesusios... Tai vis ne armija tranu.... :think:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 01 , 09:26

mindeminde rašė:jei atsiranda traniniai perai, tai reiskia kad per mazas lizdas.
Taip galvoti yra klaida... ;)
Traniniai perai patys savaime nerodo spietimines nuotaikos, bet rodo, kad tokia nuotaika gali atsirasti. Spietimine nuotaika atsiranda del per mazo lizdo, o ne del traniniu peru :)
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
mindeminde
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:13
Bičių rasė:Bakfastas&Vietinės
Pranešimai:144
Užsiregistravo:2009 Vas 16 , 22:20

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 01 , 09:44

nu gal klystu :dontknow: man bitininkai sake, kad jei atsiranda tranai tai vadinasi kazkas negerai avily. :think:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 01 , 10:55

mindeminde rašė:nu gal klystu :dontknow: man bitininkai sake, kad jei atsiranda tranai tai vadinasi kazkas negerai avily. :think:
:chi: :F
Na, vadinasi visa bites, kaip rusies, evoliucija - kazkas negerai. Negerai, kad bitems reikia tranu, nors Tranas cia gali ir priestarauti :lol: :dance:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...

Grįžti į