Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06
Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 24 , 23:33

ceslovas rašė: Mano supratimu dabar yra du keliai , vienas jų - tai žygiuoti Trano pasirinktu keliu , bet susiduriame su avilių , rėmelių ir medsukio problema . Avilius , rėmelius teks daryti patiems , medsukį perdaryti , bet kaip tada su perdarytu medsukiu sukti užsilikusius Dadanus ? Čia jau šiokios tokios problemos . Kitas kelias - daugiaaukščiai su dadano rėmu - bet Tranas sako kad tai jau atgyvena .
Ir koks aš atsilikęs :'( :'( :'( kaip ir tie kur su L/R bitininkauja :o Taip pat du trečdaliai Europos, Amerika,Australija,Naujoji Zelandija ir Kinija berods.
tinginiai progreso variklis
kolia
Pranešimai:3
Užsiregistravo:2010 Sau 17 , 18:12

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Kov 03 , 23:43

Labas bičiuliai
Užkabino ir mane ši diskusija Tranas-Dadanas, kažkodėl ji vis iškyla vos ne kiekvienoje forumo temoje, netgi čia prie klaidų. Turiu pora kompromisinių pasiūlymų kaip apsieiti be „milijonų“.
Trano korpusus naudoti lizdui, o Dadano pusrėmius naudoti meduvėms. Kad galima būtų uždėti reikia padaryti tarpinę plokštę kurios išoriniai matmenys pagal Dadano korpusą (gal tik ne kraičių skrynios magazinas), o viduryje išpjauti skylę pagal T-18 korpuso vidinius matmenis ir įmontuoti Ganemano tvorelę.
Dėl medsukio, siūlau perdarinėti pagal gabaritą 435x180 tinkamą abiems atvejams.
Kitos problemos manau irgi išsprendžiamos.
Dėl standartų gausos pasakysiu savo nuomonę. Vienas standartas pradžioje gerai, bet vėliau keičiantis situacijai veda į stagnaciją. Geriausia du arba trys, vyksta sveika konkurencija, arba natūrali atranka. Keturi jau perdaug, gaunasi jovalas.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Kov 04 , 10:19

kolia rašė:Labas bičiuliai
Užkabino ir mane ši diskusija Tranas-Dadanas, kažkodėl ji vis iškyla vos ne kiekvienoje forumo temoje, netgi čia prie klaidų. Turiu pora kompromisinių pasiūlymų kaip apsieiti be „milijonų“.
Trano korpusus naudoti lizdui, o Dadano pusrėmius naudoti meduvėms. Kad galima būtų uždėti reikia padaryti tarpinę plokštę kurios išoriniai matmenys pagal Dadano korpusą (gal tik ne kraičių skrynios magazinas), o viduryje išpjauti skylę pagal T-18 korpuso vidinius matmenis ir įmontuoti Ganemano tvorelę.
Dėl medsukio, siūlau perdarinėti pagal gabaritą 435x180 tinkamą abiems atvejams.
Kitos problemos manau irgi išsprendžiamos.
Dėl standartų gausos pasakysiu savo nuomonę. Vienas standartas pradžioje gerai, bet vėliau keičiantis situacijai veda į stagnaciją. Geriausia du arba trys, vyksta sveika konkurencija, arba natūrali atranka. Keturi jau perdaug, gaunasi jovalas.
Galima, Kolia, bitininkauti ką nors pritaikant, prikonstruojant, bet visą tai yra papildomi nepatogumai pačiam bitininkui. Ir jeigu vėliau nuspresi rimčiau užsiimti bitėmis, tai būsi priverstas išmesti lauk visą tą šlamštą ir pradėti išnaujo. O standartas turi būti vienas, bent jau savame bityne, ir geriau kad daugiausiai naudojamas viso pasaulio bitininku. Rašau iš savo patirties, ir čia tik mano nuomonė.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Kov 04 , 11:08

kolia rašė:Labas bičiuliai
Užkabino ir mane ši diskusija Tranas-Dadanas, kažkodėl ji vis iškyla vos ne kiekvienoje forumo temoje, netgi čia prie klaidų. Turiu pora kompromisinių pasiūlymų kaip apsieiti be „milijonų“.
Trano korpusus naudoti lizdui, o Dadano pusrėmius naudoti meduvėms. Kad galima būtų uždėti reikia padaryti tarpinę plokštę kurios išoriniai matmenys pagal Dadano korpusą (gal tik ne kraičių skrynios magazinas), o viduryje išpjauti skylę pagal T-18 korpuso vidinius matmenis ir įmontuoti Ganemano tvorelę.
Dėl medsukio, siūlau perdarinėti pagal gabaritą 435x180 tinkamą abiems atvejams.
Kitos problemos manau irgi išsprendžiamos.
Dėl standartų gausos pasakysiu savo nuomonę. Vienas standartas pradžioje gerai, bet vėliau keičiantis situacijai veda į stagnaciją. Geriausia du arba trys, vyksta sveika konkurencija, arba natūrali atranka. Keturi jau perdaug, gaunasi jovalas.
Na va, čia kątik buvo parašyta elementari pradedančiųjų naujokų klaida - pradėti eksperimentus net nepradėjus normaliai bitininkauti.
Noriu dar kartą savo poziciją išdėstyti - eksperimentus vertėtų daryti vadovaujantis praktika, o ne teorija. Tai, kas parašyta mano cituojamame poste yra tiesus kelias žmoguje užmušti bitininką.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Rgp 29 , 16:59

Klaida, kurią padariau iškeldamas juodus korius su perais už diafragmos, galėjo brangiai atsieiti. Iškeldamas korius, kuriuos norėjau pašalinti iš lizdo, nenukračiau jų prieš tai ant lizdo. Vėliau skaitydamas šį forumą, radau Vidmanto duotą patarimą: "Kad motinos neperneštumėte už diafragmos, nukratykite įlizdo centrą nuo korio bites" Vėliau ir kitą: "Jei rasite kiaušinėlius už diafragmos, ar lizde. - tada ir matysite klaida ar ne" Šiandien turėjau progą patikrinti tuos korius, iškeltus už diafragmos. Dėkui, Vidmantai, dar kartą. Rezultatas - nors apsiverk, tik nežinau, ar iš apmaudo, ar iš pykčio už žioplumą. Trijuose aviliuose radau tuose koriuose kelių dienų perų, prisiūtų, kur tik įmanoma, korių. Dviejuose iš jų suradau ir motinėles, kurias nukračiau atgal į lizdą. Trečiame motinėlės surasti nepavyko (labai daug bičių ir motinėlė nežymėta), todėl sukėliau tuos rėmus su visom bitėm atgal į lizdą. Dabar galvoju, kad galėjau tiesiog nukratyti švariai, su visom bitėm, tuos rėmus į lizdą ir baigta, bet tuo momentu, blaivus protas buvo kažkur anapus - žūt būt norėjau būti įsitikinęs, kad motinėlė tikrai pateko į lizdą. Dabar mąstau, kaip tai atsilieps bitėms, jų pasiruošimui žiemojimui - juk buvo žiauriai pažeista tvarka avilyje? Sirupas jau sumaitintas, o kur jis ir kaip supiltas, neužteko drąsos ardyti lizdus ir žiūrėti.
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Rgp 29 , 17:56

Daug nepergyvenkite, kad tuose koriuose už diafragmų atsirado perų. Jų nekelkite į lizdą, o palikite, geriau atakiuokite medų, bitės jį susineš į lizdą, o perai išsiris. Dar yra laiko iki šalnų. Vėliau tuos korius pašalinsite. Juose dar bus ir maisto likiučių. Panaudosite pavasarį. Lizdo stenkitės daug neperstatinėti, kaip bitės susitvarkė, jos geriau žino. Jei iš vidurio išemate korį, tai lizdą visą sustumiate. Tik nereikia kaitalioti korių.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Lap 25 , 10:11

Sveiki,
si rudeni,kai dar buvau naujokas :chi: ,manau didziausia mano padaryta klaida si sezona buvo tai,nuosaikus , rudeninis biciu maitinimas ziemai.Pradedantiesiems,kuriems iskyla klausimu,kaip maitinti seimas ziemai,mano patirtis(nepatirtis) turetu padeti daryti teisingus sprendimus ateityje.
Kazkodel rudeni sugalvojau,kad man reikia prisiauginti jaunu biteliu,nors pagal seimu stipruma,dabar manau,kad to nereikejo daryti.Pradejau maitinti nedideliais kiekiais ir istikruju visa rugpjuti ir rugseji seimose buvo gausiai peru.Cia tur but prisidejo ir pakeistos, rasines ,jaunos motineles.Jaunos bites ziemai gerai.Kokie minusai:
-vakar palyginau sumaitinto inverto kiekius pernai ir siais metais.Pernai uzteko vieno kibiro inverto seimai.Siemet,neskaitant to,kad per rugpjuti dar pacios prisinese nektaro,sumaitinau po du kibirus inverto seimai.Galiu drasiai teigti,kad maitinimo sanaudos sudvigubejaJeigu is bitininkavimo valgyciau duona,tai siemet butu bankrotas :lol:
-tuo laikotarpiu,intensyviai augindamas bitutes,manau,kad stipriai prisidejau ir prie erkiu populiacijos gausinimo ir tokiu budu mazindamas vaistu panaudojimo efektyvuma ir beto tolindamas vaistu panaudojimo laika.Kas nepadidino seimos sveikatingumo.
-esant gausiai peru,labai sunku nustatyti,kada reikia daryti paskutini(kontrolini) maitinima,nes triju centriniu koriu motineles nenori atiduoti iki velyvo rudens.Reikia pakankamai nemazus plotus uzpilti velai rudeni invertu ir alinti bites,kai tuo tarpu bitutes jau turetu ilsetis.
-na ir laiko sanaudos.
Kitais metais tikrai taip nesielgsiu,nebent butu kokia problematiska seimele,kuria reiketu skatinti jaunu biciu prisiauginimui.Seimos pastiprinimui yra ir kitu,efektyvesniu budu.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Lap 25 , 14:06

Šiaip, kad prisiauginai jaunų bičių žiemai tai nieko čia tokio blogo. :) Pagal mane skatinti reikia liepos gale ir rugpjūtį, po medaus sukimų. Dažnas palieka bites visai be maisto, atseit prisineš pačios iki kol maitinsiu žiemai. Daug nevargstant, kad nereikėtų pylioti kas kelias dienas, galima sumaitinti iš karto kokį ketvirtadalį viso žiemos maisto, vėliau įvertinant ar kas liko iš jo :) Esmė ir yra ta, kad bitės pastoviai turėtų maisto, nes ne visur rudeniop jo pakanka. Žodžiu didesnis kiekis maisto ir jaunų bičių reikalo nepagadins. :)
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Lap 25 , 16:12

Taip Griki,
sakydamas yra efektyvesniu budu ir turejau omenyje,kad pamaitinima darysiu issukes medu liepos antroje puseje.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Lap 25 , 16:21

Kestai, gana įdomus tavo pamąstymai, bet vis tik lieka neaišku;
Ką, tavo manymu, blogai padarei?
Kaip žadi maitinti kitą rudenį?
Ar vėlai rudeni pasitikrinai, kiek tose šeimose, su veislinėmis mamytėmis, paliko žiemai maisto?
Gali būti du variantai: permaitinai bites ir jos nuėjo žienoti ant medaus, kas, jei "kieta" žiema , gali būti joms pražūtinga, arba, veislinės mamytės visą tavo maistą pavertė perais ir žiemai liko nedaug- taip pat pražūtinga.
Matau iš Tavęs bus geras bitininkas nes gana logiškai mąstai, bet didžiulė vienų metų patirtis irgi gali išeiti ne į naudą. :lol:
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Lap 25 , 21:13

Kest blogo čia galėjo būti nebent tai, kad padauginai erkių. Visom kitom prasmėm tai elgeis teisingai. Tuo labiau jei maitini invertu, tai vėlyvesnis maitinimas nieko nepakenkė. Jei neapgauna pensininko atmintis, sudarinėjai naujas šeimeles. Jei tokia šeimelė prieš pradedant dėti motinai būtų pagydyta, tavo matinimo politiką išviso būtų galima laikyt idealia. Tas papildomas kibiras sirupo atsipirks su kaupu. Nepamiršk, kad bakfasto šeimai sirupo reiks pusantro kart daugiau nei karnikos. Atitinkamai perus bakfastas augins ilgiau ir anksčiau pradės pavasarį
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Lap 28 , 09:36

Sveiki Trane,
del palikto maisto kiekio lizduose ,siais metais esu visiskai ramus ir tikrai sausio-vasario menesiais po bityna nelakstysiu,kaip tai buvo pernai :shame: .Tuo rekomenduojamu 12 kg cukraus seimai,manau pasikliauti negalima.Tai tik skaicius reikalingas kai eini i parduotuve,zinoti apytiksliai kiek pirkti maistelio.Yra eile faktoriu,del kuriu tas skaicius gali zymiai padideti.Spalio pradzioje isimdamas Gabona,tuo paciu patikrinau po tris centrinius korius.Apacioje korio,gal trecdalis dar buvo dengtu peru.Jiems isejus,manau ir bus gera vietele lizdui formuotis ir sulysti bitelems.
Inverto padidintas kiekis tikrai nuejo peru auginmui.Rugpjucio pabaigoje,kai sumaitinau po kibira inverto,patikrinau kas dedasi lizduose su maisteliu,tuo paciu buvo idomu,kaip mano grynarases mamytes darbuojasi.Seimose buvo po 4-5 korius su perais,krastiniai koriai uzakiuoti.Inverta priimdavo vangiai,nes nebuvo tiesiog kur jo pilti.Cia ir prasidejo mano lenktynes su motinelem.Dienos pakankamai siltos,virs lubeliu maistas(medunesio imitacija),o uzpakaliukai niesti.Taip ir prasicirkinau visa rugseji kovodamas uz kiekviena akele.Viena seimele buvo suformuota rudeni,tai maitinima baigiau kazkur spalio pirmoje dekadoje.Is principo nematau dideles tragedijos,bet galvociau,kaip ir rekomenduojama,su maitinimu reiketu baigti iki rugsejo 15 dienos.Jus tai,profai,nelakstote su kibiriukais rugsejo antroje puseje,spalio pradzioje,kad pamaitinti bites.Tiesiog maitinimo cikla man reiketu patraukti atgal.
Galvoju seimu pastiprinima pradeti po liepu medaus issukimo,juolab,kad pas mane tuo medunesis ir baigiasi,toliau tik iliuzijos gal lipcius,gal tas ,gal anas.Jeigu lizduose 3-4 koriai peru-deti is sonu po du tuscius koriusJeigu 5-6 koriai su perais,gal tuos du i viduri ir skirti lizda,priklausomai nuo situacijos ir lauko salygu.Intensyvu maitinima pradeti rugpjucio viduryje.Visko dar nesusideliojau,nes kitais metais bitininkausiu su 3 rasiu motinelemis ir man visiskai nezinoma ju elgsena.Sako,kad Karnika labai apriboja motineles kiausineliu dejima medunesio metu.Tada klausimas, kiek rudeniui lieka biciu?Visa tai reikia patikrinti ir patirti savo kailiu paciam. Kitu metu mano pagrindinis uzdavinys-issirinkti rase,kuri labiausiai atitiktu mano gamtines salygas.Taip kad,klausimu jums dar turesiu.Na, o kitu metu rudeni,neziurint stazo,noresiu pereiti i jusu lyga :chi: Ruoskite egzaminu klausimus :lol:

Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Lap 28 , 10:03

Floyd rašė:Kest blogo čia galėjo būti nebent tai, kad padauginai erkių. Visom kitom prasmėm tai elgeis teisingai. Tuo labiau jei maitini invertu, tai vėlyvesnis maitinimas nieko nepakenkė. Jei neapgauna pensininko atmintis, sudarinėjai naujas šeimeles. Jei tokia šeimelė prieš pradedant dėti motinai būtų pagydyta, tavo matinimo politiką išviso būtų galima laikyt idealia. Tas papildomas kibiras sirupo atsipirks su kaupu. Nepamiršk, kad bakfasto šeimai sirupo reiks pusantro kart daugiau nei karnikos. Atitinkamai perus bakfastas augins ilgiau ir anksčiau pradės pavasarį
Floyd,
dekui jums uz komentarus.Butu labai idomu suzinoti daugiau jusu praktiniu pastebejimu apie skirtingu rasiu elgsena.Maziausiai informacijos turiu apie Kaukazo pilkaja.Nebutinai sioje temoje.Gal ir kitiems biciuliams bus idomu.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:550
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Lap 28 , 20:55

Noriu prisipazinti klaidu dariau kai pries 35m be tarpininku pradejau bendrauti su bitemis darau ir dabar, bet didziausia klaida manau darydavau gydydamas bites, jas maudydamas, rukydamas, vindydamas, dumindamas. Kai baigiau ,,zaisti,, ir biciu seimu mazesnis procentas zudavo per ziema ir ne tokios piktos tapo, medaus pradejau daugiau issukti. Manau siuo savo rasiniu neapginsiu nei biciu nei erkiu, bet erzina kada gi pagaliau naudosime naujai rasta panaceja o pagrindiniai ,,rasytojai,, (mala ta pati ir ta pati) gydymo temomis tai suinteresuoti asmenys (prekeiviai) ir jaunieji bitininkai arba ne naujokai (0-2 metai) kaip pvz. p.Kest (pats rase ,,kai buvau naujokas,,) , p.Nierka, p.Girinis ir C
Zinoma tai mano pamastymai (pries miega nevartoti)
Sekmes
Vilkas
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Lap 28 , 21:45

kas be ko gydymo tema primalta daug ir malama dar intensyviau... na o betgi tačiau ir negydyti negalima(iš trumpos patirties žinau), o panacėja manau nebus sukurta (pagrindiniai kriterijai: patogu ir paprasta gydyti,gydymo metodika suprantama ir prieinama tiek jaunam ,tiek senam, ir be abejo pigu), pasvaičiojimai apie motinų izoliavimą ir perų kaitinimą dūminėje pirtyje irgi bus nepopuliarūs (yra "asabų " :shame: nemačiusių motinų), kol bus "sukurtos "bitės mokančios kasytis ,ir kol ateis ligi mūsų praeis nemažai laiko...
tai tiek liudnų emocijų silpnanerviams prieš miegą
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Lap 28 , 22:01

lang rašė:Noriu prisipazinti klaidu dariau kai pries 35m be tarpininku pradejau bendrauti su bitemis darau ir dabar, bet didziausia klaida manau darydavau gydydamas bites, jas maudydamas, rukydamas, vindydamas, dumindamas. Kai baigiau ,,zaisti,, ir biciu seimu mazesnis procentas zudavo per ziema ir ne tokios piktos tapo, medaus pradejau daugiau issukti. Manau siuo savo rasiniu neapginsiu nei biciu nei erkiu, bet erzina kada gi pagaliau naudosime naujai rasta panaceja o pagrindiniai ,,rasytojai,, (mala ta pati ir ta pati) gydymo temomis tai suinteresuoti asmenys (prekeiviai) ir jaunieji bitininkai arba ne naujokai (0-2 metai) kaip pvz. p.Kest (pats rase ,,kai buvau naujokas,,) , p.Nierka, p.Girinis ir C
Zinoma tai mano pamastymai (pries miega nevartoti)
Sekmes
Vilkas
kadangi buvau paminėtas, tai pasisakysiu...Savo bitininkavimo stažą esu nurodęs teisingai, kad padėdavau nuo devinių metų imti medų neskaičiuoju, nes tada tik dūmindavau...O jums tikriausiai dėl vyresnio amžiaus sunku suprasti kaip čia dabar naujokai tarkim p. kest tiek daug išmano ir tiek daug žino tikriausiai slepia stažą...Netikiu, nes dėl tobulėjančių informacinių technologijų informacija apie bitininkavimą yra daug lengviau prieinama, negu Jūsų laikais...Pilnas informacijos internetas, bibliotekos, o ypač užsienio kalba...Taigi, jei yra didelis žmogaus žingeidumas ir noras tobulėti, laisvai gali išmokti ir prisieksperemintuoti ir per tuos du ar tris bitininkavimo metus ypač kai turime tokį gerą forumą kur gali rasti informacijos beveik apie viską...
Vartotojo avataras
Belatrikse
Patyręs narys
Aviliai:Langstrot-Rut
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:11
Pranešimai:85
Užsiregistravo:2011 Vas 02 , 20:37

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2011 Geg 07 , 15:04

Sveiki, iki šiol skaudžiausia mano klaida buvo dėl nemokėjimo suprasti bičių elgesį. Vieną dieną, staiga iš avilio ėmė virst bitės, lipo sienele viršun, pasikabino barzda po laka:
Paveikslėlis
Kaip visiška naujokė pagalvojau, kad spiečia :knock: kad jos niekur neskrenda - tai dar geriau, tuoj susemsim ir nereikės kur nors iš krūmų traukt :chi: Iš šiokios- tokios spiečių gaudymo patirties žinojau, kad bitės nepuola ir negelia, tai ir persiaut patingėjau - su šlepetėm ėjau. Ir ką gi, nušlavėme bites į naują avilį, o jos pikčiausios visos: dalis į orą, dalis žemėn, prilindo į šlepetes, kelnes..
Pasirodo, bitės lipa laukan ant sienelių kai joms per karšta (http://www.ent.uga.edu/bees/disorders/n ... pests.html); avilio laka buvo užsikimšus plastikiniu maišeliu, naudotu gydymui amitraze.
1. rengtis reikia "teisingai"
2. visus nedidelius svetimkūnius bitės bandys išnešt iš avilio, dėl ko gali užsikimšt praėjimai, laka.
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2011 Geg 07 , 19:41

o tas avilys su dugnu? :) nes stoge lyg ir nesimato ventilecijos :think:
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2011 Geg 07 , 19:46

Tai Alžyre visai neretas reiškinys turėtų būt :) Lietuvaičiams jei oras įšyla iki +15 jau ima siaubas kad bitės perkais. Amžinai esu klausiamas ar bitidės per daug neįkaista? Ne, neįkaista. Atvirkščiai, apskardintose bitidėse, kurios labiau įšyla, šeimos geriau vystosi. Lietuvoj dar nėra buvę per karštos dienos. Pavydžiu gyvenantiems Alžyre ;)
Vartotojo avataras
Belatrikse
Patyręs narys
Aviliai:Langstrot-Rut
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:11
Pranešimai:85
Užsiregistravo:2011 Vas 02 , 20:37

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2011 Geg 07 , 22:21

Martynas95 rašė:o tas avilys su dugnu? :) nes stoge lyg ir nesimato ventilecijos :think:
Su dugnu, ir tikrai nėra jokių papildomų angelių ventiliacijai :think: Šis avilys savadarbis, bet ir pirktiniai jokių angelių neturi :dontknow:

Grįžti į