Korių laikymas per žiemą

Bitininko kalendorius.
lsaulius
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Pranešimai:103
Užsiregistravo:2008 Rgs 19 , 12:40
Re: Korių laikymas per žiema

2008 Lap 12 , 18:57

adin rašė:Noriu pasidalinti savo patirtimi. Aš laikau korius sukabintus pastogėje (gaunasi man virš galvos). Yra pora medinių sijelių, tarpas korio platumo, ir ant jų sukabinu korius. Ten gana gerai vedinama patalpa, nes pro pastogę vėjas papučia. Vienas svarbiausių dalykų, kad koriai nesiliestų vienas prie kito. Palieku kokį centimetrą ar panašiai tarpelius. Žodžiu, kabinat reikia žiūrėti, kad korys neprisiglaustų prie kito korio. Pradžioj bitininkavimo gavau tokį patarimą, juo pasinaudojau ir nesigailiu. Nė karto neatsirado kandžių ir nesupelyjo. Patalpa gerai vėdinasi, žiemą gerai pašąla ir nereikia jokių purškalų naudoti. Sėkmės išbandyti ateity.
Naudoju tokį pat korių laikymo būdą, jis ir man patiko.Tik pirmais metais pelės apgraužė kelis korius, tai konstrukciją pakabinau ant vielų, kad neprieitų. Ir dar bėda, jei anksti sudedi korius tai nuo bičių pastogė kilnojasi.
Vartotojo avataras
adin
Patyręs narys
Pranešimai:59
Užsiregistravo:2008 Lap 11 , 20:35

Re: Korių laikymas per žiema

2008 Lap 12 , 21:00

Taip, dėl bičių taip būna ir man. Bet mano patalpa yra ūkinio pastato antrame aukšte, yra langai. Juos atidarau, kad bitės galėtų išskristi. Taip keletą dienų paskraido ir aprimsta. O pelių tai nepasitaikė. Turbūt maniškės bijo aukščio :)
Kaimyna$
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaauksciai(bitide), dadano.
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2008 Geg 01 , 10:50

Re: Korių laikymas per žiema

2008 Lap 22 , 11:54

Paswroge kilnojasi todel,kad korius su medumi sukabini. reiktu juos duoti islaizyti bitems po issukimo,o tik po to kabinti.As palaikau korius uz diafragmu aviliuose ir kai jau is ju neber ka krapstyt sukabinu arba sudedu i dezes(kartais sudedu tiesiog i magazinus,juos perrisu ir pakabinu palepej,kad peles nepasiektu.
Vartotojo avataras
adin
Patyręs narys
Pranešimai:59
Užsiregistravo:2008 Lap 11 , 20:35

Re: Korių laikymas per žiema

2008 Lap 23 , 11:12

Duodu ir aš išlaižyti korius. Bet rudenį, maždaug rugsėjo mėn. užeina kažkoks aktyvumas, gal kvepia koriai, tai skraido kurį laiką. Paskui aprimsta.
Vartotojo avataras
Dalius
Patyręs narys
Aviliai:Dadano ir daugiaaukščiai, bitidė
Bitininkavimo stažas:27
Pranešimai:167
Užsiregistravo:2008 Spa 05 , 18:06

Re: Korių laikymas per žiema

2008 Gru 06 , 10:42

Mano bitynas nevisai mažas, aviliai penkiose vietose stovi ir korių yra keli šimtai. Jiems laikyti turiu pasidaręs specialius rėmus (karkasus). Tai tarsi dėžės, bet atviros, be sienelių. Vienam rėmui sukalti reikia maždaug 7 metrų lentelės 20x50 mm, ir saujos vinių. Brėžinį pridedu. Korius tuose rėmuose sukabinu su 2 cm tarpais, todėl nei kandys, nei pelės jų negadina. Jei koriai nauji, perų juose dar nebuvo, tai juos galima ir suglausti, jie nekandys. Sukabinu korius už petukų, kaip kad ir palubėje būtų, kartu juos išrūšiuoju. Rėmus su koriais kraunu vieną ant kito, iki lubų. Jei koriai su duona, nešu juos į sausą, šiltą patalpą. Jokių cheminių ar kitokių priemonių nenaudoju, nors kas naudoja actą, daro labai gerai. Pavasarį su tais pačiais rėmais išvežioju į bitynus. Rėmo ilgio brėžinyje specialiai nedaviau, nes jis daromas pagal transporto priemonę, kad talpiai susidėtų. Kitur tokių rėmų nesu matęs, bet juose patogu korius ir laikyti ir vežioti, susitaupo daug laiko nešiojant ir kraunant.
Vartotojo avataras
kikebu
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:298
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 21:19

Re: Korių laikymas per žiema

2008 Gru 06 , 19:53

:christmas:
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Korių laikymas per žiema

2008 Gru 11 , 12:19

As taip pat korius laikau palubeje.Juos sukabinu ant mediniu šatreliu ir palieku tarpus. dra niekuomet nesu pasigailėjęs.
Anksciau korius bandziau laikyti maisuose nuo cukraus.Maisai buvo dvigubi, bet i kai kuriuos isimesdavo kandys.Siemet buvau atrades toki maisa kažkada užmirštą, tai palietus korius jie akyse byra, sutrunije :lol:
Algisdalgis
Patyręs narys
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2008 Lap 04 , 15:18

Re: Korių laikymas per žiema

2008 Gru 26 , 13:43

Panaudojau brokuoto saldytuvo spinta.Kai kuriu spintu plotis akurat koriams kabinti.Gerai tinka medu pavasariniam primaitinimui koriuose laikyti, jei netycia pazeidus kori medus isvarvejo.Nei sirses, nei bites, nei kandys nei peles neranda del sandarumo.Nepelyja, nes neprieina pasalinis oras.
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Korių laikymas per žiema

2009 Sau 03 , 14:43

Panaudojau brokuoto saldytuvo spinta.Kai kuriu spintu plotis akurat koriams kabinti.Gerai tinka medu pavasariniam primaitinimui koriuose laikyti, jei netycia pazeidus kori medus isvarvejo.Nei sirses, nei bites, nei kandys nei peles neranda del sandarumo.Nepelyja, nes neprieina pasalinis oras.
O kiek laiko ta saldytuva naudoji,kiek koriu telpa ir ar tikrai nepelyja?
Algisdalgis
Patyręs narys
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2008 Lap 04 , 15:18

Re: Korių laikymas per žiema

2009 Sau 16 , 16:29

Laikau korius brokuotu arba sugedusiu saldytuvu dezese.Kai kuriose dezese net lentynu nereikia, atitinka plotis.Nei peles, nei kandys nei pelesis nepuola, nes deze sandari. Rasiau anksciau, bet kazkodel istryne.Be reikalo.Patogu isvalyti, sterilu ir t.t. Dabar zmones mieste tiek visko ismeta, tik spek vezti.
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Korių laikymas per žiema

2009 Rgp 20 , 19:19

Dėl korių dar reikės pasukti galvą, kur juos laikyti, mat, gyvenu vieno kambario bute. (Tiesa, dar yra garažas, rūsys ir buvęs tvartas :lol: ) Aš noriu pasitarti dėl meduvinių rėmų su koriais. Jeigu aš juos sukišiu į meduves, meduves į celkofaninius maišus ir juos patalpinsiu garaže, palubėje :think: Užsandarinus tuos maišus automobilio išmetamos dujos koriams žalos lyg ir nepadarytų, bet ar nekils kitokių problemų? Garažas metalinis, neapšiltinamas.
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
juozas
Patyręs narys
Pranešimai:113
Užsiregistravo:2008 Lap 28 , 00:48

Re: Korių laikymas per žiema

2009 Rgp 20 , 22:21

as irgi laikau maisuose korius .sudedu ymeduves ir ydedu y maisa,yra tokie240 litru senukuose juodi .suvilgau atcto rugstyje kmpinele ir padedu ant koriu maisa uzrisu.zinoma rekalinga sausoka patalpa,laikosi gerai.
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Korių laikymas per žiema

2009 Rgp 20 , 22:33

Vo vo, tokius maišus ir aš įsigijau :) . Kažkur skaičiau, kad vietoj acto geriau dėti skruzdžių rūgštį (atseit bitėms priimtinesnė), bet vaistinėse jos nepardavinėja, o bitininkystės parduotuvėje pasiūlė skruzdžių rūgšties paketus (FORMIDOL). Nusipirkau, bet po to perskaičiau, kad tie paketai skirti prieš varozės erkes, nozematozę ir askoferozę. Dabar jau nebežinau, ar apsimoka juos dėti į maišus su koriais, ar geriau pasilaikyti ir kitą sezoną panaudoti pagal tiesioginę paskirtį? :dontknow: Kaip būtų išmintingiau pasielgti?
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Korių laikymas per žiema

2009 Rgp 20 , 22:50

visas tas koriu veziojimas,sandeliavimas yra sunkus darbas,reikia turet patalpu,sandariu patalpu,kad bites neplesikautu.As pora ziemu korius laikau bitynuose,lauke sudetus meduvese,anei juos kandys puola anei peles.O tuos kurie sandely tai puola kas tik netingi,gali juos ten skardom apkalt,vistiek tai ziurek jau pele prasigrauze tik lukstai byra tai kandys isiveise.Lauke vejas pucia smarkiai tai tie koriai pasidaro niekam nepatrauklus.Ir isvis,ko gero butu praktiska turet koki nameli ant ratu ir veziotis po bitynus ir sukt medu vietoj.
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Korių laikymas per žiema

2009 Rgp 20 , 23:05

Audrunai, mestelėjai man tokią mintį: baigiu paruošti tuščią avilį, kurį kitais metais planuoju pasilaikyti kaip atsarginį (įsimesti įrankiams, rėmeliams ir pnš.). Tai ar nebūtų galima į jį žiemai sudėti tuščius rėmus su koriais? Žinoma, apsaugojus nuo pelių ir t.t. į jį patekimo.
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano: kalchoziniai ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Sau 23 , 16:50

Re: Korių laikymas per žiema

2009 Rgp 20 , 23:47

Audrunas rašė:visas tas koriu veziojimas,sandeliavimas yra sunkus darbas,reikia turet patalpu,sandariu patalpu,kad bites neplesikautu.As pora ziemu korius laikau bitynuose,lauke sudetus meduvese,anei juos kandys puola anei peles.O tuos kurie sandely tai puola kas tik netingi,gali juos ten skardom apkalt,vistiek tai ziurek jau pele prasigrauze tik lukstai byra tai kandys isiveise.Lauke vejas pucia smarkiai tai tie koriai pasidaro niekam nepatrauklus.Ir isvis,ko gero butu praktiska turet koki nameli ant ratu ir veziotis po bitynus ir sukt medu vietoj.
Aha! Kemperis. Gera mintis!!! Tik standartines duris praplatini, kad su magazinu įlystum.. :ok:
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Korių laikymas per žiema

2009 Rgp 21 , 23:08

Mano pastebejimu meduviniu korių kandys nelabai megsta,joms lizdinius paduok,
as dedu i koriu dežę skudureli suvilgytą acto esencijaberods 70procentų,maistinis actas per silpnas,be to actas apsaugo tik nuo skraidanciu kandžių.viksru atrodo niekas neveikia
prie to paties--kandžių drugeliai dabar pradėjo lysti i pacius avilius,kaip jūs sprendžiat šitą problemą,gal ir avilio pagalves palaistyti actu?ar nesupyks bitės?
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Korių laikymas per žiema

2009 Rgp 22 , 00:08

vinipux rašė:Mano pastebejimu meduviniu korių kandys nelabai megsta,joms lizdinius paduok,
as dedu i koriu dežę skudureli suvilgytą acto esencijaberods 70procentų,maistinis actas per silpnas,be to actas apsaugo tik nuo skraidanciu kandžių.viksru atrodo niekas neveikia
prie to paties--kandžių drugeliai dabar pradėjo lysti i pacius avilius,kaip jūs sprendžiat šitą problemą,gal ir avilio pagalves palaistyti actu?ar nesupyks bitės?
Vaško kandys maitinasi tik vašku ir labai abejoju .kad galėtų gyventi ne aviliuse
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Korių laikymas per žiema

2009 Rgp 22 , 07:10

vasko kandys praktiskai puola tik korius su duonele,o bites duonele krauna prie peru,todel jei naudojate Hanemano tvoreles,meduvinius korius drasiai galite laikyti lauke atvirus jokiu kandziu niekada ten nebus.
dalia1
Patyręs narys
Pranešimai:83
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 20:11

Re: Korių laikymas per žiemą

2009 Rgp 27 , 21:40

Laikant korius ir dedant acto rūgšties , man susrudijos vielutes, kurios buvo nepadengtos vašku, vietomis pats korys pajuodavo, ar tai nekenkia bitėms.

Grįžti į