Spietimas

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15
Re: Spietimas

2009 Vas 23 , 19:40

pilnai sutinku su Sergijum :) :dance:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: Spietimas

2009 Vas 24 , 00:09

Nematau,Sergėjau, jokios čia problemos, pilna yra lietuvoje supirkėjų kas medų perka.
Se
Sergijus

Re: Spietimas

2009 Vas 24 , 00:19

Pirk,arturėli,jei nori.Mano medus jau išfasuotas,užklijuosi savo etiketes ir pardavinėk sau sveikas...Argi neidealus planas? Tik va,kokia bėda:už kilogramą,aš gaunu 10 litų,o superkantys urmu-daugiau 6lt/kg neduoda...Patart visuomet paprasčiau,negu igyvendint... :)
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: Spietimas

2009 Vas 24 , 11:05

jo, tavo atveju tai nekas, taip sufasuota tai neparduosi supirkėjams, o kur šiaip pardavinėji?aš klaipėdoje, gerai man ten einasi, pardaviau jau viska. geriausia va tokios didmiesčiuose pardavinėti, kol gyvenau Tauragėje tokiu pat problemų ir man kildavo, mažai kas tepirko
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Spietimas

2009 Vas 24 , 15:20

o kur cia biznis parduot supirkejam? cia kaip dovana, kaip uz dyka - uz 6 Lt.. Cia verkti reikia, jei tenka perpardavinetojams uz tiek parduoti..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Se
Sergijus

Re: Spietimas

2009 Vas 24 , 17:16

arturelis rašė:jo, tavo atveju tai nekas, taip sufasuota tai neparduosi supirkėjams, o kur šiaip pardavinėji?aš klaipėdoje, gerai man ten einasi, pardaviau jau viska. geriausia va tokios didmiesčiuose pardavinėti, kol gyvenau Tauragėje tokiu pat problemų ir man kildavo, mažai kas tepirko
Džiugu girdėt,arturėli,jog jau suprekiavai ir ramiai lauki naujo derliaus. :ok: Aš,gi,turiu dar apie 400 pusiaulitrių ir pardavinėju tik Tryškių miestelyje.Bandžiau ir Telšiuose,bet ten-žvėriška konkurencija...Suvažiuoja apie 15-a bitininkų iš Tauragės,Rietavo,Plungės ir dar,iš bala žino kur...Nenorėjau bičiuliams turgaus gadint,tai ir numojau ranka.Likutį,palaikysiu dar metelius ir jei neparduosiu,tai bitutėms supenėsiu rudenį,įdėdamas į verdamą cukraus sirupą.Va taip ir sukuosi. :) Jei tave domina mano pasiūlymas ir tikrai gali gaut daugiau Klaipėdoj,susisiekim ir susitarkim dėl sąlygų.Mano tel.:860861465 :)
Se
Sergijus

Re: Spietimas

2009 Vas 24 , 17:23

kice rašė:o kur cia biznis parduot supirkejam? cia kaip dovana, kaip uz dyka - uz 6 Lt.. Cia verkti reikia, jei tenka perpardavinetojams uz tiek parduoti..
O ką daryt,kicut,jei žmonės,gydymuisi nuo gripo,išrado dar ir kitokius vaistus? :think: Žinoma,aš tik juokauju.Nelinkiu nė vienam sirgt tam,kad aš daugiau medaus parduočiau...Musiek bitės,už tokius mano norus mane sugeltų ir visam laikui išskristų iš aviliukų...Nors skamba ir nežmoniškai,bet mes,pelnomės iš žmonių negalavimų... :wasntme:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Spietimas

2009 Vas 24 , 17:28

ot medu reikia naudot ne tada, kai jau sergi, o gera pusmeti, kol dar sveikas, i arbata ar kava, vietoj cukraus.. Ir sveika, ir skanu ir imunitetas sustipreja :)
O jei tik vaistamsm, tik kai serga - tai tas pats kaip nieko - jokio poveikio ir nepajunta.. Nes medus taip kaip homeopatiniai vaistai, kaip maisto papildas - suveikia tik per ilgesni laika..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Se
Sergijus

Re: Spietimas

2009 Vas 24 , 18:29

Visiškai Tau pritariu,kice,ale pabandyk tą informaciją pateikti žmonėms.Juk nieks netiki ir mano,jog medus,tai panacėja ir išgydys per pusdienį... :)
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: Spietimas

2009 Vas 24 , 23:42

Čia kice biznis tame su tais 6litais už kilogramą yra kai tik vežioji i rapsus. o taip tai tik nuostolis butų jei bičių nevežiojat.kas dėl medaus vartojimo tai lietuviai išvis medaus mažai tevartoja. kiek prekiauju, tai suvisokiais žmonėmis susiduriu, būna visko, yra klausia ar neturiu raudono medaus, kaip ir sergejus sako žmonės tikisi kad medus stebuklus daro kaip kokie vaistai tipo greitai veikiantys:angel:
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: Spietimas

2009 Vas 24 , 23:44

O kiek pats,Sergejau, laikai bičių šeimų?
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Spietimas

2009 Vas 25 , 19:47

kazkaip tema nukrypo nuo spietimo... .
Turiu toki klausima, ar kas is jusu stato gaudykles miskuose ir gaudo spiecius? Tarp bitininku sklando tokia nuostata jog su svetimu spieciumi galima savo bityne isitaisyt kokia nors biciu liga kaip Europini ar Amerikini puvini. Todel dar toks klausimas : ar realiai kas is jusu susiduret, jog pagautas spiecius sirgtu kokiu puviniu? Man kazkaip itartini tokie gasdinimai su tu spieciu ligom.Todel idomi jusu nuomone siuo klausimu.
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Spietimas

2009 Vas 25 , 21:19

Del spieciu gaudymo.
Siemet bandysiu rimciau pamedziot,(prisidariau gaudykliu) nes pries tai tik gana minimaliai gaudziau.
Kiekvienais metais keldavau po 2-3 gaudykles pagaudavau po 2 spiecius.dar po 2- 3 atskrisdavo tiesiai i avilius.(cia tik kokius 3 metus)
Pries tai 8-9 metus nei vieno spieciaus neatleke nei i gaudykles nei i avilius.
Matyt nepatikimas pasirodziau :o :lol:
Ligu dar nera pasitaike, turbut todel , kad visus spiecius is karto gydau nuo voratozes.
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22

Re: Spietimas

2009 Vas 25 , 21:22

Savotiskas gaudykles naudoju prie bityno,tai prie lentos mazdaug diafragmos dydzio ta prasme tokia lenta,prikalu azuolo zieve ir pakabinu i tas vietas kur megsta susimesti spieciai.Tada jos jau metasi po ta lenta nes matyt patogu isikibti i azuolo zieve.
Skype-toks lietuvis
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Spietimas

2009 Vas 25 , 21:34

Med rašė:kazkaip tema nukrypo nuo spietimo... .
Turiu toki klausima, ar kas is jusu stato gaudykles miskuose ir gaudo spiecius? Tarp bitininku sklando tokia nuostata jog su svetimu spieciumi galima savo bityne isitaisyt kokia nors biciu liga kaip Europini ar Amerikini puvini. Todel dar toks klausimas : ar realiai kas is jusu susiduret, jog pagautas spiecius sirgtu kokiu puviniu? Man kazkaip itartini tokie gasdinimai su tu spieciu ligom.Todel idomi jusu nuomone siuo klausimu.
Europinio puvinio (nedengtų perų liga) Lietuvoje kaip tai nesigirdi, bet kad keletas procentų bendrai šeimų serga amerikiniu puviniu tai tikras faktas. Tokia pat tikimybė ir tai, kad su spiečiumi pagausi tą ligą. Varozės gydymas čia visiškai nei prie ko, nes tai visiškai skirtingi dalykai. Bėda yra tai, kad nemažai bitininkų tos ligos (amerikinio puvinio) nelabai ir pažįsta, o kai jau supranta, kas tai per bėda tai ir girtis nelabai norisi.
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Spietimas

2009 Vas 25 , 22:40

Vadinasi gaudyt galima. :) Siemet taip pat pasidariau 10 gaudykliu.Liko tik nudazyt. Kazna, miske prikabinejus ar nedoreliai praeiviai ju nenukrapstys? Idomu juk kas vidui :dontknow:
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: Spietimas

2009 Vas 25 , 23:48

Dėl ligų manau tai mažai tikimybė kad pasigauti gali ligotą spiečių, nes sergančios bitės nieko nedaro, mažai tedirba, o apie spietimą nera ir kalbos. aš pats asmeniškai tai spiečių negaudau, man kažkaip nesiseka, per septynis metus tik vieną spiečių pagavau. dabar jau nė gaudykliu nebekeliu, kitais būdais bičių šeimas gaudau
Se
Sergijus

Re: Spietimas

2009 Vas 26 , 00:31

arturelis rašė:Dėl ligų manau tai mažai tikimybė kad pasigauti gali ligotą spiečių, nes sergančios bitės nieko nedaro, mažai tedirba, o apie spietimą nera ir kalbos. aš pats asmeniškai tai spiečių negaudau, man kažkaip nesiseka, per septynis metus tik vieną spiečių pagavau. dabar jau nė gaudykliu nebekeliu, kitais būdais bičių šeimas gaudau
Mūsų bičiuliai pažangūs...Iš mano bityno,kožnais metais,išlekia apie 100 spiečių! :shame: Gal kam reikia...?
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Spietimas

2009 Vas 26 , 09:53

arturelis rašė:Dėl ligų manau tai mažai tikimybė kad pasigauti gali ligotą spiečių, nes sergančios bitės nieko nedaro, mažai tedirba, o apie spietimą nera ir kalbos. aš pats asmeniškai tai spiečių negaudau, man kažkaip nesiseka, per septynis metus tik vieną spiečių pagavau. dabar jau nė gaudykliu nebekeliu, kitais būdais bičių šeimas gaudau
Stipriai sergančios puviniu šeimos iš tikro nespiečia, nes nebeturi energijos, bet dar yra ir kitaip. Puvinys dažniausiai plinta tokiu būdu: bitininkui, kuris nesupranta tos ligos, žiemą žuvo šeima, tai jis pavasarį palieka korius su likusiu maistu, kad privilioti spiečių. Jei geužės mėn. būna bemedunešio kokia savaitė, tai tos apylinkės bitės (paprastai stipriausių šeimų) pradeda vagiliauti ir ištuština tą spiečiui paruoštą avilį, parsinešdamos puvinio sporas, o po kiek laiko gali įvykti ir stiprių šeimų spietimas, taigi išlekia spiečius su ligos pradžia. Tai ne teorija - ne vienam esu nustatęs praktiškai kaip buvo ir ligos židinį kokiam kaimyniniam bityne suradęs.
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: Spietimas

2009 Vas 26 , 10:08

Šitai gali būti, sutinku su austėja. Taip ir ligos plinta :E

Grįžti į