PAVASARIS 2010

Bitininko kalendorius.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19
Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 02 , 10:29

efektas kaip rusai sako(fakt na lice), dėl pigumo--bambalio man užtektų iki '"smerties", tik deja jis galioja pusę metų, :'(
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 02 , 15:07

rennyka rašė: Dvi šeimos nemaloniai nustebino, nes ne tai, kad nesivysto, regresuoja. Vienoje - pernykštė motina. Bet kiaušinius deda kaip trečiametė. Oj, pavargau aš jau galvoti, kas toms mano bitėms. Iš pavasario atrodo viskas okey, o paskuj...
Viena šeima niekaip neatsikrato kvarabos - dalis jaunų bičių išsirita paralyžuotais sparnais, arba iš viso be sparnų, išeina per laką ir adios. Jau radau ir perų išmėtytų. Žodžiu - psio. Nusprendžiau per vasarėlę dar pakankinti, rudenį teks žudyt :'(
Čia, Rennyka, kaip mes diskutavome, gali būti nemažos problemos su varoze. Pernykštė motina gali būti nepakankamai tranų sutikusi - būna ir taip.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 02 , 15:10

vidmantask rašė:
Čia ne tik erkės bet ir motina smagiai pavargusi. Perai išmėtyti - rodo jos senumą, ar kitą jos negalią. Išvada - keisti ją. Ko gero ir motiną erkės yra užpuolę. Ją reikia pamatyti. Taigi - šių metų bitininkavimo sunkumai...
Erkės motinėlės nepuola, bičių šeimoje žuvusių nuo erkių paskutinė kaip tik žūsta motina.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 02 , 15:17

rennyka rašė:Va, vidmantas išreiškė mintį apie "ar nepadės čia tas varozės gydymas". Atsiminiau savaitgalio pokalbį su savo drauge, kuri galbūt kada nors taps bitininke (bent jau domisi intensyviai). Ji visai man netikėtai išreiškė mintį, kad jos kažkokios pažįstamos visas bitynas per žiemą ir pavasarį išnyko, nes gydyti kažkokiais naujais vaistais pradėjo. Man iškarto į galvą šovė viena negera mintis - aš irgi naujus vaistus naudoju antras sezonas, dvi šeimos šiemet po pavasarinio apdorojimo pradėjo regresuoti ant akių. Viena iš jų - antrametė motina.
Va ir pradedu prisimąstyti visokių sąmokslo teorijų ir kitokių bajkų. Mažu žmonės kažką daugiau žino, nei aš? :dontknow:
Nera Beevitalis kokie tai nauji vaistai, tiesiog tai prisiminta sena - buvo laikas kai erkes naikinamos rūgštimis ir dabar kai kurios šalys tik tokį būdą ir naudoja.
Apie to bityno išnykimą reiktų pasiteirauti kaip buvo naikinamos erkės 2008 m. ruden, nes kaip minėjau, erkių naikinimo rezultatai pasimato tik po metų ar pusantrų, tai kokie tai nauji vaistai gal buvo post factum.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 02 , 15:20

vidmantask rašė:O štai, kodėl aš taip sakau. Visus 3 skyrius praeitų metų lapkričio pabaigoje laiščiau biovitaliu. 4 skyriaus visų avilių pamečiau raktus, visą ryšulį. Nenorėjau kampiniu šlifuokliu pjauti spynų ir drumsti bičių ramybę. Taigi šeimas palikau negydytas. Tik iš šio skyriaus ir ruošiuosi sukti medų. Silpnėjimo požymių nėra, šeimos gausios. Taigi tokia tikimybių teorija. Gal aš klystu. Raktus radau pavasarį grėbdamas lapus....
Vidmantai, viščiukus skaičiuoja rudenį... bus įdomu sužinoti rezultatus tų trijų skyrių ir ketvirtojo, kur pametei raktus.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 02 , 15:26

Liuka rašė:
vidmantask rašė:Iš kur Jūs žinote? Kur tai buvo rašyta? Kodėl tik dabar sakote?
Ar Jūs naudojote?
Žiemos pabaigoj buvau paskaitoj apie išskirtinės kokybės produkciją,reikalavimus,sertifikatų gavimą,europos paramą.Nieko gero,neapsimoka.Vat ten ir sakė,o negalima biovitalio naudot todėl,kad sudėtyje yra citrinų rūgšties.Rudenį laisčiau biovitaliu,bet tik vieną skyrių.Dabar jis nuo kitų kažkuo neišsiskiria,tik kad 3 šeimas iš 25 sujungiau,dėl motinėlės nebuvimo.
Manes irgi klausia bitininkai kur išskirtinio kokybės ženklo projekte dalyvauja. Aš paklausiau tų istatymų kūrėjų - jie patys dabar trauko pečiais kodėl ekologiškam gydymui tinka, o tam projektui ne, sakė kitais metais gal keis kokias tai taisykles.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 02 , 15:33

vinipux rašė:antrinu Renykai--išfasavimas arba prezervatyvai kuriu neišpurkši, arba bambalis kuris mėgėjui aiškiai per didelis (ir talpa ir kaina).belieka gamintis pačiam...
o šitokia reklama užsukta buvo---panacėja,perversmas varozės gydyme...
Reikalas tame, kad yra erkių Lietuvoje atsparių jau cheminėms juostelėms. Šitas būdas tai yra kelias tas erkes išnaikinti. Šiaip prognozuoju, kad tie masiniai žuvimai greitai pasieks ir Kupiškį ar tą Anykščių kraštą, kur savo bites laikai. Jeigu to nebus, galėsi išvadinti mane melagiu, pilnai sutinku, kad tik bitės pas žmones nežūtų.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 02 , 15:41

lang rašė:Sena tiesa nepatikrintos naujoves praktikoje prie gero nepriveda, geriau bitininkauti, t.y. gydyti isbandytais metodais, todel kartais sukeltas aziotazas kad puola nauja liga ir jau yra kazkokiu vaistu, manau tai kartais yra prekiju ismislas siais sunkiais laikais uzsidirbti pinigeliu pasinaudojus kitu pilieciu baime ir ju nelaime. Tikriausiai ir senoveje buvo tos pacios ligos tik vadinosi kitaip neturejo tu mokslisku pavadinimu o bites kaip gyveno taip ir gyvena
Sekmes
Vilkas
Ažiotažo dėl žuvimo tikrai niekas nekelia, pasiskaityti delfyje galima praeito šeštadienio ir sutiksite, kad tai yra faktas, pasaulyje jau daug kas įsitikino, kad tie išbandyti mretodai irgi turi pabaigą.
Paskaičiuokime pinigus - jeigu bitininkas papildomam gydymui 2008 m. nepagailėjo nuo 0,5 iki 3 litų, jo bitės šiemet neša medų, jei tik nenukentėjo nuo nozemozės. Kiek šiemet bičių šeima kainuoja, neskaitant dar to įdėto kasdieninio darbo?
Juk pirkti gydymo priemones nėra privaloma, galima bitinnkauti ir "nuo spiečiaus iki spiečiaus", čia kiekvieno pasirinkimas.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 02 , 15:46

austeja rašė:Mane suviliojo, kad ekologiskas natūralus preparatas, ne chemija... Bet žolės turi išties baisią jėgą, ypač jei neteisingai normuoji.... bet čia gi pakuotės buvo... vien žo ..... Bičiuliai iš mano krašto, nenaudojo beevital ir nesiskundžia motinom ir šeimų vystimosi regresu...
Šitas regresas vyksta per visą Lietuvą šiemet, nepriklausomai ką pernai bitininkai naudojo prieš erkes.
Niekas jau nenustatys tikslios priežasties, bet viskas panašu į stiprios ir vėlyvesnės, kai bitės avilyje neviduriuoja, nozemozės pasekmes.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 02 , 15:54

rennyka rašė:Na, būtų įdomų Austėjos2 nuomonę išgirsti. Aš šito vaisto užsipirkau... gerokai.
Beje, dar vienas dalykas. Aptikau viename savo avilyje pernykštę motina be vieno sparno. Pernai vasarą naujai sudarytą spiečiuką gydžiau biovitaliu. Nenoriu pakelti širšalo, bet velniava - akurat perdaug sutapimų :(
Motina be sparno - tai galėjo būti ir kokia buitinė trauma,erkės neveikia motinų, nes jos stiprus moteriškas feromonas, o štai tranai (vyrai) erkes labai traukia.
Beevitalio pagrindas yra okalo rūgštis - perdozuoti jos negalima, nes išsivysto medžiagų apykaitos sutrikai (metabolizmas ar kaip kitaip). Šiaip skaitoma, kad bitė per savo gyvenimą tos oksalo rūgšties turi gauti vieną kartą ne daugiau, tuomet tai dar nebus žalingas poveikis.
Kur beevitalio rekomendacija tris kartus naudoti rudenį, tai yra tuo atveju, kai erkėtumas pasiekiė kritinę ribą - taip sakant iš dviejų blogybių viena, mažesnė.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 02 , 15:56

Į sekančius klausimus turėsiu galimybę atsakyti dabar tik sekmadienį.
Vartotojo avataras
Gintautas7
Patyręs narys
Pranešimai:233
Užsiregistravo:2010 Sau 07 , 23:17

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 02 , 22:05

Austeja2 rašė:
rennyka rašė: Dvi šeimos nemaloniai nustebino, nes ne tai, kad nesivysto, regresuoja. Vienoje - pernykštė motina. Bet kiaušinius deda kaip trečiametė. Oj, pavargau aš jau galvoti, kas toms mano bitėms. Iš pavasario atrodo viskas okey, o paskuj...
Viena šeima niekaip neatsikrato kvarabos - dalis jaunų bičių išsirita paralyžuotais sparnais, arba iš viso be sparnų, išeina per laką ir adios. Jau radau ir perų išmėtytų. Žodžiu - psio. Nusprendžiau per vasarėlę dar pakankinti, rudenį teks žudyt :'(
Čia, Rennyka, kaip mes diskutavome, gali būti nemažos problemos su varoze. Pernykštė motina gali būti nepakankamai tranų sutikusi - būna ir taip.
Teko matyti erke motininiame lopselyje , nezinau ar butu issirite ir susiporave vaikai , bet stebina ju givibingumas , nesvarbu ar 16 dienu mot. lopselyje ar 24 dienos , traniniame .
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 02 , 23:17

Austeja2 rašė:
vidmantask rašė:
Čia ne tik erkės bet ir motina smagiai pavargusi. Perai išmėtyti - rodo jos senumą, ar kitą jos negalią. Išvada - keisti ją. Ko gero ir motiną erkės yra užpuolę. Ją reikia pamatyti. Taigi - šių metų bitininkavimo sunkumai...
Erkės motinėlės nepuola, bičių šeimoje žuvusių nuo erkių paskutinė kaip tik žūsta motina.
Netiesa. Vienais metais, nebeatmenu kuriais, netyčia, atmenu rudenį, radau ant motinėlės dvi erkes. Ją pagavęs, erkes pašalinau. Šeimą įsidėmėjau, peržiemojo gerai. Jei būčiau tai nepastebėjęs, ko gero Motinėlei ar šeimai būtų "šakės"....
Motina paskutinė žūsta ne tik nuo erkių, bet ir nuo maisto stokos. Paskutinį maisto lašą bitės skiria Motinai. Va tada ir būna - paskutinė miršta Motina....
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 05 , 09:59

Pats beevitali naudojau tik kartą pabandymui, jokių kataklizmų nepastebėjau. Kur bitės buvo pavasarį silpnesnės patsai žinau priežastį kodėl. Praeitą vasarą apsižioplinau ir vienam skyriui nepastebėjau, kad baigėsi medunešis gana anksti ir kaip tikėjausi jo sulaukti jokio nebebuvo. Taigi laiku nepradėjau bičių ruošti žiemai, ėjo žiemoti iš pažiūros stiprios šeimos, o pavasarį tas skyrius buvo silpniausias. Nes senos bitės išmirė ir šeimos susilpnėjo. Be to prisiminkim, kad ši žiema buvo "seno tipo". :)
Taigi noriu pasakyti, kad išvadas (api šį vaistą) darykim bent iš kelių metų pastebėjimų, o kad nepamirštumėm kas buvo, viską fiksuokim užrašuose, kad vėliau galėtumėm padaryti tinkamas išvadas. :lol:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 05 , 16:33

pas mane šiemet bus bado metai.. Medaus bites turi "tik sau", man- nieko nedavė.. :'(
Nepamenu per paskutinius 10 metu, kad toks pavasaris butų.. Nu gal mano atmintis prasta :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 05 , 23:37

Pas mane irgi menkai. :'(
Visada birželio pradžioj būdavo po 1-2 aukštus medaus (8R.)
O šiemet teko atrankiniu būdu ir tai tik iš stipresniu šeimu.
vytautasst
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:18
Užsiregistravo:2010 Bal 09 , 21:03

Re: Pavasaris 2010

2010 Lie 22 , 12:53

prie Vilniaus, be žemės ūkio kultūrų aplink, tik iš natūralių pievų ir miško medaus tik nepilnas kibiras iš 5 šeimų.Šioje vietoje laikau pirmus metus. Įdomu ar čia dėl prastų metų ar tendencinga? Labanoro miške laikiau, tai ten visada labai mažai, gal tik prieš 4 metus daugiau buvo.
Arvis
Patyręs narys
Aviliai:Kolūkiniai
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:29
Užsiregistravo:2010 Bir 18 , 10:39

Re: Pavasaris 2010

2010 Lie 22 , 13:27

Pas mus tik apleistos pievos prie Vilniaus , bet prisukau po 20 litru is avilio. Va ir suprask ka tos biteles galvoja :dontknow:
Vartotojo avataras
wilkius
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:33
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2009 Geg 13 , 23:42

Re: Pavasaris 2010

2010 Lie 22 , 15:23

Na Joniškio krašte labai geri metai, tris kartus imtas medus, aviliuose du meduviniai aukštai. Šalia rapso laukai buvo, ir liepų alėja apie 10 km ilgio. Šeimos bakfasto, praitais metais motynėlės keistos.

Grįžti į