PAVASARIS 2010

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20
Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 30 , 22:19

vinipux,kad to darbo nėra,nėra iš ko nešt to medaus ir baigt užpilt korius,kad galėtų akiuot.Bent pas mane taip,lik ir žydi kaikas,esparcetas pradeda,bet kad arba ryte išlyja žiedus,arba popiet palyja,kadu gi jom dirbt :dontknow:
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 30 , 22:28

Liuka Kaminskaite, šešios šeimos susiranda darbo tik dvi kažkodėl nenorom (ar serga ar į kelionę ruošiasi), nešti visiškai nera iš kur ,ir net nenusimato :dontknow: , aplink buvo pievos, tai per savaitę labai gražiai suartos :'( , maždaug už dviejų km geltonuoja kžkas-gal rapsas, ar gali nors kiek prinešti tokiu dideliu atstumu? antras klausimas- nuėmiau toms neaktyviosioms meduves, gerai ar blogai padariau? šeimos iš pažiūros vidutinės aptupta 16 koriu. ačiū
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 30 , 22:39

vinipux rašė:Liuka Kaminskaite, šešios šeimos susiranda darbo tik dvi kažkodėl nenorom (ar serga ar į kelionę ruošiasi), nešti visiškai nera iš kur ,ir net nenusimato :dontknow: , aplink buvo pievos, tai per savaitę labai gražiai suartos :'( , maždaug už dviejų km geltonuoja kžkas-gal rapsas, ar gali nors kiek prinešti tokiu dideliu atstumu? antras klausimas- nuėmiau toms neaktyviosioms meduves, gerai ar blogai padariau? šeimos iš pažiūros vidutinės aptupta 16 koriu. ačiū
Galima ir pažiūrėt ar tos jau kraunasi čemodanus ir kam atiminėt tas meduves.Tai duoda tai atima...Davėt,susitvarkė, išsivalė,susišildė,pasiruošė,o čia vėl atima :think: Gi vasara nesušals ir su ta meduve :)
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 30 , 22:52

nu kad šalta ta meduvė buvo-- ne taip kaip pas kitas šeimas. dabar misliju... atėmiau medaus aruodą- tai paskatinau apsispręsti dėl kelionės-žiūrėsim po "nedėlios" :dontknow:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 30 , 23:22

Nus, sukau medų šiandien. Nieka gera, kai saka... :) Lyta perlyta Dzūkija, medaus šiaip sau ir dar vos vos pradėtas akiuoti.
Dvi šeimos nemaloniai nustebino, nes ne tai, kad nesivysto, regresuoja. Vienoje - pernykštė motina. Bet kiaušinius deda kaip trečiametė. Oj, pavargau aš jau galvoti, kas toms mano bitėms. Iš pavasario atrodo viskas okey, o paskuj...
Užsiknisau su savo daugiaaukščiu eksperimentu šiandien. Kilnojau aš tuos aukštus, bitės lakstė kur joms susišovė, gavau stružkių atsakančiai.

Viena šeima niekaip neatsikrato kvarabos - dalis jaunų bičių išsirita paralyžuotais sparnais, arba iš viso be sparnų, išeina per laką ir adios. Jau radau ir perų išmėtytų. Žodžiu - psio. Nusprendžiau per vasarėlę dar pakankinti, rudenį teks žudyt :'(
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 30 , 23:45

vinipux rašė:Liuka Kaminskaite, šešios šeimos susiranda darbo tik dvi kažkodėl nenorom (ar serga ar į kelionę ruošiasi), nešti visiškai nera iš kur ,ir net nenusimato :dontknow: , aplink buvo pievos, tai per savaitę labai gražiai suartos :'( , maždaug už dviejų km geltonuoja kžkas-gal rapsas, ar gali nors kiek prinešti tokiu dideliu atstumu? antras klausimas- nuėmiau toms neaktyviosioms meduves, gerai ar blogai padariau? šeimos iš pažiūros vidutinės aptupta 16 koriu. ačiū

Kiek žinau, tai bitės skraido 3km spinduliu, tai turbūt gali, tik turbūt ilgiau darbuotis turės, o bitė skrenda greit.
Vartotojo avataras
mikus
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:54
Užsiregistravo:2009 Bal 01 , 00:50

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 31 , 19:58

Pas mane Zarasuose stipri šeima pusinę meduvę pilnai užakiavus, po šios savaitės lietų pranešamas stiprus atšilimas net iki 30 C . Tai sakau ir aš pabandysiu išsukti. Pavasarinio medaus keletą magazininių korių buvau jau išsukęs prieš tris savaites. Pasakiškai saldus :chi: ( nes gi savas)
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 31 , 21:05

rennyka rašė:Nus, sukau medų šiandien. Nieka gera, kai saka... :) Lyta perlyta Dzūkija, medaus šiaip sau ir dar vos vos pradėtas akiuoti.
Dvi šeimos nemaloniai nustebino, nes ne tai, kad nesivysto, regresuoja. Vienoje - pernykštė motina. Bet kiaušinius deda kaip trečiametė. Oj, pavargau aš jau galvoti, kas toms mano bitėms. Iš pavasario atrodo viskas okey, o paskuj...
Užsiknisau su savo daugiaaukščiu eksperimentu šiandien. Kilnojau aš tuos aukštus, bitės lakstė kur joms susišovė, gavau stružkių atsakančiai.

Viena šeima niekaip neatsikrato kvarabos - dalis jaunų bičių išsirita paralyžuotais sparnais, arba iš viso be sparnų, išeina per laką ir adios. Jau radau ir perų išmėtytų. Žodžiu - psio. Nusprendžiau per vasarėlę dar pakankinti, rudenį teks žudyt :'(

tai erkes darbuojasi? jei bites besparnes, perai ismetyti.. Kazin, ar koks bevitalis turetu reiskmes dabar, vasara, gydant?
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 31 , 22:17

baisūs čėsai :dontknow: ,ir priežastys neaiškios....
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 31 , 22:32

kice rašė:
rennyka rašė:Nus, sukau medų šiandien. Nieka gera, kai saka... :) Lyta perlyta Dzūkija, medaus šiaip sau ir dar vos vos pradėtas akiuoti.
Dvi šeimos nemaloniai nustebino, nes ne tai, kad nesivysto, regresuoja. Vienoje - pernykštė motina. Bet kiaušinius deda kaip trečiametė. Oj, pavargau aš jau galvoti, kas toms mano bitėms. Iš pavasario atrodo viskas okey, o paskuj...
Užsiknisau su savo daugiaaukščiu eksperimentu šiandien. Kilnojau aš tuos aukštus, bitės lakstė kur joms susišovė, gavau stružkių atsakančiai.

Viena šeima niekaip neatsikrato kvarabos - dalis jaunų bičių išsirita paralyžuotais sparnais, arba iš viso be sparnų, išeina per laką ir adios. Jau radau ir perų išmėtytų. Žodžiu - psio. Nusprendžiau per vasarėlę dar pakankinti, rudenį teks žudyt :'(

tai erkes darbuojasi? jei bites besparnes, perai ismetyti.. Kazin, ar koks bevitalis turetu reiskmes dabar, vasara, gydant?
Čia ne tik erkės bet ir motina smagiai pavargusi. Perai išmėtyti - rodo jos senumą, ar kitą jos negalią. Išvada - keisti ją. Ko gero ir motiną erkės yra užpuolę. Ją reikia pamatyti. Taigi - šių metų bitininkavimo sunkumai...
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 31 , 23:49

Perskaitęs visų nusiskundimus apie bičių šeimų pavasarinį ir dabartinį sumažėjimą. Kyla įvairių minčių. Pas mane ir panaši padėtis kai kuriuose skyriuose. Ar nebus pakenkęs tas intensyvus varozės gydymas įvairiais preparatais. Ar ilga, užsitęsusi žiema, parodė savo nasrus. Tokių atvejų nebuvo metų metais. Negi tai požymiai, kad tikrai bitės išnyks...
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 01 , 09:22

Va, vidmantas išreiškė mintį apie "ar nepadės čia tas varozės gydymas". Atsiminiau savaitgalio pokalbį su savo drauge, kuri galbūt kada nors taps bitininke (bent jau domisi intensyviai). Ji visai man netikėtai išreiškė mintį, kad jos kažkokios pažįstamos visas bitynas per žiemą ir pavasarį išnyko, nes gydyti kažkokiais naujais vaistais pradėjo. Man iškarto į galvą šovė viena negera mintis - aš irgi naujus vaistus naudoju antras sezonas, dvi šeimos šiemet po pavasarinio apdorojimo pradėjo regresuoti ant akių. Viena iš jų - antrametė motina.
Va ir pradedu prisimąstyti visokių sąmokslo teorijų ir kitokių bajkų. Mažu žmonės kažką daugiau žino, nei aš? :dontknow:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 01 , 09:54

O štai, kodėl aš taip sakau. Visus 3 skyrius praeitų metų lapkričio pabaigoje laiščiau biovitaliu. 4 skyriaus visų avilių pamečiau raktus, visą ryšulį. Nenorėjau kampiniu šlifuokliu pjauti spynų ir drumsti bičių ramybę. Taigi šeimas palikau negydytas. Tik iš šio skyriaus ir ruošiuosi sukti medų. Silpnėjimo požymių nėra, šeimos gausios. Taigi tokia tikimybių teorija. Gal aš klystu. Raktus radau pavasarį grėbdamas lapus....
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:550
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 01 , 10:50

Sena tiesa nepatikrintos naujoves praktikoje prie gero nepriveda, geriau bitininkauti, t.y. gydyti isbandytais metodais, todel kartais sukeltas aziotazas kad puola nauja liga ir jau yra kazkokiu vaistu, manau tai kartais yra prekiju ismislas siais sunkiais laikais uzsidirbti pinigeliu pasinaudojus kitu pilieciu baime ir ju nelaime. Tikriausiai ir senoveje buvo tos pacios ligos tik vadinosi kitaip neturejo tu mokslisku pavadinimu o bites kaip gyveno taip ir gyvena
Sekmes
Vilkas
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 01 , 10:58

Na, būtų įdomų Austėjos2 nuomonę išgirsti. Aš šito vaisto užsipirkau... gerokai.
Beje, dar vienas dalykas. Aptikau viename savo avilyje pernykštę motina be vieno sparno. Pernai vasarą naujai sudarytą spiečiuką gydžiau biovitaliu. Nenoriu pakelti širšalo, bet velniava - akurat perdaug sutapimų :(
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 01 , 12:00

rennyka rašė:Na, būtų įdomų Austėjos2 nuomonę išgirsti. Aš šito vaisto užsipirkau... gerokai.
Beje, dar vienas dalykas. Aptikau viename savo avilyje pernykštę motina be vieno sparno. Pernai vasarą naujai sudarytą spiečiuką gydžiau biovitaliu. Nenoriu pakelti širšalo, bet velniava - akurat perdaug sutapimų :(
Įdomūs būtų ir bitininku nenaudojusių oksalo rūgšties pastebėjimai. Ir jeigu įtariama akarapidozė, ar veikia šias trachėjines erkutes amitrazės dūminimas? Pats naudojau amitraze, tai kol kas tfu... tfu..., šeimos normos ribose.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 01 , 12:20

......pernai du spiečiukus aptaškiau biovitaliu....vienas nieko-antras kelia itarimų....
kolega dvi šeimas iš trijų pavasarį palaistė "prezervatyvu"--nelaityta šeima neša medų- palaistytų šeimų aviliai išdezinfekuoti.....itartini sutapimai... bičiuliai-atsiliepkit šituo klausimu
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 01 , 12:38

Tai aš jau prieš kokį mėnesį rašiau, kad kilo įtarimų dėl beevital. Gal sutapimai, bet.... šeimos su pernykštėm motinom, žiemot nuėjo stiprios, po žiemos irgi buvo su perais. Po sulaistymo, dabar viena jau be motinos ( pradzioj buvo graziai sudeti perai, po truputi peru retejo, buvo ismetyti po visus korius), kitam irgi velniava perai išmėtyti po vieną kitą. Ką dabar rasiu neįsivaizduoju, negalėjau nuvažiuot savaitgalį.
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 01 , 17:13

Man tas pats kaip ir Austėjai...pernai laisčiau su beevital po žiemos buvo ir perų ir motina...po kiek laiko pranyko ir motina ir perai, dabar šeima tik dėl akių kaip sakant kol sunyks.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 01 , 19:23

Jo, atrodo beevitalis įgauna nuodo etiketę. O aš jo prisipirkau atsakančiai.
Galim daryti preliminarią išvadą, kad beevitalis kenkia motinoms? :dontknow:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...

Grįžti į