PAVASARIS 2010

Bitininko kalendorius.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19
Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 23 , 22:31

iš aštuonių ,šešios davė medaus ,(atsidėkojo už sausio mėn. bitininkavimą) kuri po vieną ,kuri po du korius,-viena šeima žiuri šnairomis į meduvę,kita visiškai ignoruoja meduvę.Sodai nužydėjo-štilis,.
klausimas iš salės--medus labai šviesus net į žalsvumą,( nesu tokio turėjęs),sakykit čia pienių ar obelų medus ?
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 23 , 22:38

Vidmantai jus trečias bičiulis iš kurio tai girdžiu .Žmogus išvežė bitidė į pamiškę ir bites nesivysto .Veiksmas Žemaitija
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 24 , 01:19

Sveiki, maniškės bitės miške. Tai situacija tokia.

Viena šeima, kur buvo silpna ir sujungta su traninės motinos šeima - nektarą neša smagiai, pila ir į medudės korius, tik nei vienas koriukas nepradėtas akiuot. Lizde koriai sunkūs užakiuoti, bet nepasakyčiau, kad labai gausu perų. (daug traninių, bet gal, kaip sakė zilvass, reik rėmelius keist :) )

Kita gausi ir stipri šeima, perai bevei per visus korius (pilnas lizdas), koriuos - per pus perai su užakiuotu medum, į medudę irgi neša, tik dar neuždarinėja akelių . Neradau nei vieno korio su šviežiais kiaušinėliais.
O planavau įduot šeimynai be motinos. Galvojau, gal vietos trūksta, (gausu maisto), įdėjau pasiūta šviežią korį į lizdo vidurį, po dviejų parų ( gal per anksti tikėjaus?) radau prineštą duonos , o taip tikėjau kiaušinių :lol: .
Tiesą sakant, visai nejuokinga...

Šeimai be motinos, daviau du korius su perais iš stipriosios šeimynos, tai jais ir džiaugias. Bet ir korius siūna nenoriai, ir maistą vangokai kaupia

Ketvirta šeimyna, kur mačiau, kad siuvo motininius lopšelius (tris centirniam kory), perų vienas kitas, keletas traninių.... korius siūna nenoriai, maisto irgi neperdaugiausiai, medudės koriukus sutvarkė, bet nieko nenešė... tai ir atsiėmiau. Motininiai lopšeliai tušti, ir jau gerokai apgraužti....?..

O po žiemos, visos buvo su motinom ir perais... Ką toliau daryt su jom - nežinau. Laukt spiečių, pirkt motinas???
Ir kodėl stiprioj šeimoj nėr šviežių perų?...

Ir pabandyk nelandžiot kas savaitę į avilius kai šitaip ...

Su ganyklom tai situacija irgi... praeitą savaitę per patį obelų žydėjimą iškrito galinga kruša, ledo gabaliukai kaip du žirniai, tokia pati ir šį šeštadienį... graudu žiūrėt į augalėlius sukapotais lapais, ką jau kalbėt apie žiedus. O dar džiaugiausi, kad be šalnų žydėjimas... Tai ir nežinau, ar ką suspėjo bitės paimt.
ir ar čia nužydėjo medžiai ar ledai nudaužė...

Didžiausiai medunešis savaitgaly buvo iš šermukšnių , net gaudė medžiai miške...
Tiesa, paraisty mačiau žydint gailius, nepaprastai dekoratyvūs :), bet taip ir neištaikiau laiko nueit pasižiūrėt ar iš jų bitės neša ką nors. Labai gausiai žydi, visa paraistė kaip varške nukrėsta. Gal kas žino ?

O tokios staigios liūtys su kruša, manau, nemažai bičių sunaikina, nes pasipylė vos ne iš giedro dangaus, vaikščiojau lauke, tai joly paly kaip skaudžiai kala. Žemė balta buvo... prisikeiksnojau... mano gėlių lapai - skuteliais, stiebukai kaip peiliu nurėžti...

Neramu pasiskaičius bičiulių pasipasakojimus....
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 24 , 08:51

vinipux rašė:iš aštuonių ,šešios davė medaus ,(atsidėkojo už sausio mėn. bitininkavimą) kuri po vieną ,kuri po du korius,-viena šeima žiuri šnairomis į meduvę,kita visiškai ignoruoja meduvę.Sodai nužydėjo-štilis,.
klausimas iš salės--medus labai šviesus net į žalsvumą,( nesu tokio turėjęs),sakykit čia pienių ar obelų medus ?

Atsiusk koki trilitri - isdegustuosim ir pasakysime medaus rusi :lol:
Geriau veliau, negu niekada
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 24 , 09:04

chmmm...labai brangi degustacija... , o spalva tai atsiprašant analizų.....
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 24 , 09:51

vinipux rašė:iš aštuonių ,šešios davė medaus ,(atsidėkojo už sausio mėn. bitininkavimą) kuri po vieną ,kuri po du korius,-viena šeima žiuri šnairomis į meduvę,kita visiškai ignoruoja meduvę.Sodai nužydėjo-štilis,.
klausimas iš salės--medus labai šviesus net į žalsvumą,( nesu tokio turėjęs),sakykit čia pienių ar obelų medus ?

Skaitau iki tos vietos "kuri po vieną, kuri po du..." Mislinu, nieko sau bitininkavimas sausio mėnesį, po du magazinus po 4 mėnesių... A čia pasirodo, po 2 korius :lol:
Pienių medus bent jau pas man būna toks skaisčiai geltonas. Toks saulės spalvos. Ar toks, kaip ši ikonkė :wasntme:

Beje, apie tuos mistinius šeimų regresus - pas man irgi vienai šeimai nuėmiau magaziną po savaitės uždėjimo. Šeima su pernykšte motina. Priežastys neaiškios, bet kai dėjau magaziną (pusinį), turėjo 11 rėmų ir 8 su perais. Teko nuimti magaziną, nes jame buvo tik grupelė turisčių...
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 24 , 19:15

o aš nudžiugau ,kad ir Renyka pradės bitininkauti nuo Kalėdų ;) taip medus kaip "ikonka" ir lyg truputėlį kartokas. neramu kad dvi šeimos kelia itarimą ( budem ždat)- kaip sakė Nikulinas.
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 24 , 21:40

vinipux rašė:ir labai neramu......., o kur stebuklingi vaistai?, ir niekas dar medumi nesidžiaugia....kūdos karvės metai nusimato....
Na kam taip liūdnai...nekūdos tos karvės :chi: Buvau ir aš prie tų "žiemą bitininkaujančių" :chi: . Kur galima, jau ir antrą meduvę užmečiau - pirmą dengti pradėjo. Dūzgia ir rapse, ir sode ir baigiančiose geltonuoti pievose. Už savaitės jau tikrai "varvinsim" :dance: O toliau - bus matyt...
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 24 , 23:05

Šiandien saviškes aplankiau. Ale piktos gyvatės :F
medunešis baigėsi, medaus turi prinešę, bet ne per daugiausiai :'(
Oras atšalo, medų palikau (maža ką) tegu niamsioja, argi gaila :beer:
Kai kurios šeimos irgi pasilpnėję, bala žino del ko,motinos deda gerai, gal iš tikrūjų pateko į stiprū lietų :dontknow: o gal erkės siautėja ( reiks patikrint)
Pagyvensim pamatysim... ;)
Se
Sergijus

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 27 , 22:20

Chebryte,mano rainosios išgyveno!!! :dance: :dance: :dance: Žuvo visos,skraidančios bitės :wasntme: ,bet nektaras neužterštas toksinais ir avilyje,ačiū Austėjai ir Bubilui,buvo like pakankamai daug jaunų bitelių,kurios neleido atšalt lizdui.Pavasarinio medaus,šiame bityno skyriuje nebus. :wasntme: Nebus ir spiečių,kokias 2 savaites,bet,svarbiausia,mano bitynas atgims! :dance: Ir vėl vartoju linksmas aš,C2H2OH!! :beer: :leaves:
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 28 , 23:24

rennyka rašė:
vinipux rašė:Klausimas Renykai, keli lizdiniai rėmai būna pas Jus su medum (iš kurių sukat)? ir kiek medaus paliekat bitėms?, ir kodėl sukti iš lizdo medų yra šventvagystė? (turiu minty pavasarinį sukimą).
Dažniausiai tik kraštiniai ir tai ne visada. Sukdama pavasarinį medų aš iš lizdų suku ne todėl, kad norėčiau daugiau medaus gauti, o todėl, kad pakeisčiau korius nepasiūtais. Pas mane maži aviliai, lizde 14-16 rėmu ir viena meduvė, stiprios šeimos per pavasarinį medaus sukimą jau turi po 14 rėmų ir nėra galimybės duoti bitėms siūti naujų rėmų (o tai būtina kaip viena iš priemonių prieš spietimą).
Maisto lieka virš perų, lieka pakankamai pralaukti maždaug savaitės "kūdą laikotarpį". Paskuj įsivažiuoja dobilai ir šaltekšniai, tai bėdos su maistu perams nebūna.
O šventvagyste kai kas būtent ir laiko tai, kad atimamas maistas iš perų - iš esmės tai yra blogai, jei užsitęsia blogas oras arba bemedunešis laikotarpis. Jei bitės turi nepakankamai maisto, jos mažiau augina perų ir tada pagrindinis vasarinis medunešis nukenčia...
Rennyka,
nenoreciau pasirodyti ikyrus,bet po siandienos, man vistiek sia tema liko klausimas.Siandien is vienos seimos sukau medu,o tuo paciu norejau sutvarkyti lizda vasarai.Kitaip tariant idarbinti biteles tvarkant lizda.Is soniniu koriu as niekaip negalejau sukti medaus,nes krastinis korys buvo pilnas medaus tik is isorines puses.Is lizdo puses,puse korio su ziedadulkem ,uzpiltu medumi.Sekantis korys lizdo link,is abieju pusiu puse korio su medum,puse su ziedadulkem.Tai kaip cia reiketu elgtis?Mane daugiau domina is principo.
Siuo konkreciu atveju problema issprendziau isemes du korius su perais ir perkeldamas juos i spieciaus seimele,o i vieta idejau dvi ploksteles.
Dekui.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 28 , 23:33

Išsuk korius su duona ir atiduok šeimelei turės duonos atsargą,o stipriai šeimai plokšteles tarp perų .
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 28 , 23:56

jonas rašė:Išsuk korius su duona ir atiduok šeimelei turės duonos atsargą,o stipriai šeimai plokšteles tarp perų .
Supratau,dekui.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Eitis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:55
Užsiregistravo:2010 Vas 22 , 09:57

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 29 , 15:16

na gerai o kaip jeigu pilnas lizdas kur tada idet plksteles ka reikia isimti aciu.
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 30 , 16:58

Na, tai kaip pirmieji medaus kopimai? :E
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 30 , 20:03

Man dar neužakiuota teks dar savaite laukti :nope:
elygax
Patyręs narys
Aviliai:ivairius
Bičių šeimų skaičius:79
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:474
Užsiregistravo:2008 Rgs 16 , 09:51

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 30 , 20:13

Pas mane ir tas pats, magazinai pilni bet neuzspakliuota dar :(
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 30 , 22:04

taigi kad neužšpakliuota-dažymo dar savaitę teks palūkėti, ..
dvi šeimos paskelbė tylų streiką- nepila medaus į kibirą nors tu ką, :dontknow: nuėmiau mėduves- korių lizdinių berods 16 ,ir jie aptūpti, ir perų matosi...ir medaus lizde yra tik va su manim pasidalinti nenori -ir kažkaip nenoriai į darbą eina... gal grandai ką nors patarsit? ačiū.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 30 , 22:12

Nelaukit kol užakiuos,pavasarinį galit pavėluot,laužys korius.Po poros lietingų dienų(dabar tokias sinoptikai ir praneša) sukit.
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 30 , 22:12

Man irgi buvo neužakiuotų, tik pažanga padaryta, bet paliepė vienas bitininkas sukt, tai ir sakau. Tikiuos jau buvo geras... Beje, juk ši savaitė ganėtinai lietinga nusimato, tad bitės turės kuo pasmalyžiauti pas jus :)

Grįžti į