Maisto papildai ir gydomieji preparatai

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46
Maisto papildai ir gydomieji preparatai

2010 Bal 02 , 22:56

Sveiki, šiandiena nusipirkau Kobalto natrio chlorida, ar esat kas nors naudojęs?, rusai pataria naudoti kaip papildą pavasariniam vystymui, artimiausiu laiku noriu išmėginti, ar verta ?
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Maisto papildai ir gydomieji preparatai

2010 Bal 02 , 23:05

Tai kam pirkai jei klausi ar verta?
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Maisto papildai ir gydomieji preparatai

2010 Bal 03 , 10:32

Na taip.., tiesiog domina kitu nuomone, labiau patyrusiu bičiuliu..
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Maisto papildai ir gydomieji preparatai

2010 Rgp 13 , 00:34

girinis rašė: Česnakas turi ir biologiškai aktyvių medžiagų, todėl reikia kad šios medžiagos nedelsiant patektų į bitės organizmą, o ne būtų užakiuojamos. Efektyviausias veikimas esti tada, kada avilyje maisto pusiausvyra yra neigiama, t.y. kada nėra arba labai mažas medunešis, ir duodamas sirupas yra iškart suvalgomas. Tuomet veiklioji medžiaga patenka į bitės hemolimfą. Toliau galima duoti paprastą sirupą įprasta tvarka. Be to reikėtų kad šio vaisto gautų žieminės bitės, ir kada tai daryti yra labai individualu kiekvienam aviliui. Dozė yra žinoma jau 30m. o gal ir dar seniau, nustatyta empyriniu būdu - 30ml. vienam litrui sirupo. Duodama tiek, kiek bitės suvalgo per vieną kartą ir nepila į korius, rudenį galima česnaką duoti tris kartus - du kartus toms bitėms kurios augina žiemines bites, vieną kartą žieminėms.
Šiaip idomu būtų paeksperimentuoti su česnaku, gal neblogai profilaktiškai prieš nosema ir kitas zarazas. Eksperimentui duoti daliai bityno šeimų. Bet kol nėra bėdų su bičių sveikata, tai taip ir nesužinosi ar gerai tas česnakas. Gal geriau žiemai bites pamaitinti paprasčiausiu cukraus syrupu, ir be jokių priedų? Manau, svarbiausia yra laiku užbaigti bičių maitinimą- iki rugsėjo pradžios.
Vartotojo avataras
balciunas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:pastoviai kintantis
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:344
Užsiregistravo:2009 Rgp 23 , 17:00

Re: Maisto papildai ir gydomieji preparatai

2010 Rgp 13 , 06:23

Kažkur pas rusus buvau radęs, kad jie į kiekvienoavilio maitintuve dda po česnako skiltele ir tipo labai geri atsiiepimai. Jie sako kad gerai ir gydimui ir profilaktikai. Aš asmrniškai to nebandžiau, bet maitindamas bites aš dedu pelyno šakele.
Rolandas30 rašė:
girinis rašė: Česnakas turi ir biologiškai aktyvių medžiagų, todėl reikia kad šios medžiagos nedelsiant patektų į bitės organizmą, o ne būtų užakiuojamos. Efektyviausias veikimas esti tada, kada avilyje maisto pusiausvyra yra neigiama, t.y. kada nėra arba labai mažas medunešis, ir duodamas sirupas yra iškart suvalgomas. Tuomet veiklioji medžiaga patenka į bitės hemolimfą. Toliau galima duoti paprastą sirupą įprasta tvarka. Be to reikėtų kad šio vaisto gautų žieminės bitės, ir kada tai daryti yra labai individualu kiekvienam aviliui. Dozė yra žinoma jau 30m. o gal ir dar seniau, nustatyta empyriniu būdu - 30ml. vienam litrui sirupo. Duodama tiek, kiek bitės suvalgo per vieną kartą ir nepila į korius, rudenį galima česnaką duoti tris kartus - du kartus toms bitėms kurios augina žiemines bites, vieną kartą žieminėms.
Šiaip idomu būtų paeksperimentuoti su česnaku, gal neblogai profilaktiškai prieš nosema ir kitas zarazas. Eksperimentui duoti daliai bityno šeimų. Bet kol nėra bėdų su bičių sveikata, tai taip ir nesužinosi ar gerai tas česnakas. Gal geriau žiemai bites pamaitinti paprasčiausiu cukraus syrupu, ir be jokių priedų? Manau, svarbiausia yra laiku užbaigti bičių maitinimą- iki rugsėjo pradžios.
tomobitesinfo@gmail.com www.tomobites.lt
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Maisto papildai ir gydomieji preparatai

2010 Rgp 18 , 10:02

Kokia bičiulių nuomonė apie vitamino C naudojimą? Aš visada rūgštindavau sirupą actu. Pernai nerūgštinau. Šiemet vėl rūgštinsiu, tik vitaminu C. Kiek litrui sirupo reikėtų dėti to senojo gero askorbo rugšties tablečių?

PS: rūgštinsiu vėl todėl, kad po ilgų svarstymų ir teorinių išvedžiojimų, bitei rūgštintas maistas žiemai geriau nei nerūgštintas... :think:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Maisto papildai ir gydomieji preparatai

2010 Rgp 19 , 23:14

[quote="rennyka"]Kokia bičiulių nuomonė apie vitamino C naudojimą? Aš visada rūgštindavau sirupą actu. Pernai nerūgštinau. Šiemet vėl rūgštinsiu, tik vitaminu C. Kiek litrui sirupo reikėtų dėti to senojo gero askorbo rugšties tablečių
3,4 gr litrui sirupo . Didmeninė vitamino C kaina apie 150 lt už 1 kg
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: Maisto papildai ir gydomieji preparatai

2010 Rgp 20 , 07:42

Esu dejęs aš kobalto, esu daręs kandi tešlą su mielėm, bet galiu pasakyti zbyx kad aš nepastebėjau jokių pokyčių. Bitėm geriau natūralūs jų pačių produktai kaip duonelė ir t.t. sintetikos jos nemėgsta.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Maisto papildai ir gydomieji preparatai

2010 Rgp 20 , 22:27

Pavasrį mėginkit dėti karvės pieno, tik nedideliais kiekiais. Bites reika pratinti. Jei padauginsit, jos nenoriai ima. Dėti po truputi. Čia gal geriau tinka Liukai, ji turi karvę.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Maisto papildai ir gydomieji preparatai

2010 Rgp 20 , 22:42

ale labai greitai rugsta su tuo pienu.. Ar ne geriau kandi su ziedadulkem?
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Maisto papildai ir gydomieji preparatai

2010 Rgp 20 , 22:46

Nu nežinau, man tiesiog psichologiškai visiškai nesiderina bitės ir pienas, mielės, miltai, česnakai, sintetinis vitaminas C ir tt. Kiekvienas gyvas sutvėrimas turi maitintis jam įprastu maistu, ar bent panašiu į jį, mano nuomone.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Maisto papildai ir gydomieji preparatai

2010 Rgp 20 , 23:18

Čia, žinote, baltiminis maistas, kiekvienam organizmui būtinas. Tai ne sintetika ir ne visokie primakaksai, kur naudojama viščiukams išpūsti, ar tipo, kad greičiau augtų. Čia priryjam visko. Žiūrėkit Amerikoje, kaip vaikšto plačiais užpakaliais. Tai yra nuo nesubalansuoto maisto, kur naudojama daug chemijos. Dieve, kai papasakoja iš ko gamina, tai man gali plaukai pasistoti, jeigu jų būtų pakankamai. Dauguma forumo dalyvių gyvena kaime, augina ne tik bites, bet ir vištas. Išsiverdate sriubos iš savo augintos raibosios kuročkos - koks skonis. O mes, mieščionys (bent dabar) - iš augintų paukštynuose vištų. Kurie skaniau valgome? Tas pats ir apie kitą mėsą. Pirkta turguje ar ji kvepia? Nors ir sako, kad Lietuvoje auginta, kas supaisys. Ne taip kaip seniau namuose auginta ir paruošta. Aš skaitau, kad kaime dabartinis gyvulinkystės verslas tik mėsos gadintojai.
Bitės nuo baltiminio maisto tik geriau vystosi, tampa darbingesnės, sveikesnės. Vien cukraus sirupo pavasarį bitėms neužtenka. Sutinku, dedame žiedadulkes, bičių duonelę, o jei to kai kurie bitininkai neturi, turi rinktis kitą ekologišką bitėms naudingą maistą.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Maisto papildai ir gydomieji preparatai

2010 Rgp 21 , 00:54

Aš pritariu Rolandui,kam siūlyt,pratyt tą pieną,jei jos nenoriai ima.Bitės turi savo baltymų šaltinį-žiedadulkes,vietoj česnako turi pikį.
girinis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:3 -
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:376
Užsiregistravo:2010 Geg 11 , 13:07

Re: Maisto papildai ir gydomieji preparatai

2010 Rgp 21 , 07:48

Liuka rašė:Aš pritariu Rolandui,kam siūlyt,pratyt tą pieną,jei jos nenoriai ima.Bitės turi savo baltymų šaltinį-žiedadulkes,vietoj česnako turi pikį.
Pikį laikai biologiškai aktyvia medžiaga? Pabandyk į maistą įdėti, arba pradžiai bent į dūminę - pabandymui. Geresnio papildo pavasarį už medaus ir žiedadulkių mišinį nėra, o jei dar bus lizdas plečiamas naujai pasiūtais koriais - bitėms eldoradas.
juozas
Patyręs narys
Pranešimai:113
Užsiregistravo:2008 Lap 28 , 00:48

Re: Maisto papildai ir gydomieji preparatai

2010 Rgp 21 , 23:34

Baltymai bitems. 800 gramu vandens, stikline sviezio pieno ir kilogramas cukraus. kas antra diena po 0,5 litro.reikia duoti rudeniop ir pavasary seimom del stiprumo.Sumaitinam po 2 litrus tokio pieno sirupo. toky ima gerai.
Vartotojo avataras
Mudis
Patyręs narys
Aviliai:Dadanai 16-20R
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Bičių rasė:Mišrūnės/Bakfasto
Pranešimai:89
Užsiregistravo:2011 Bir 07 , 22:38

Re: Maisto papildai ir gydomieji preparatai

2011 Rgs 04 , 20:36

balciunas rašė:Kažkur pas rusus buvau radęs, kad jie į kiekvienoavilio maitintuve dda po česnako skiltele ir tipo labai geri atsiiepimai. Jie sako kad gerai ir gydimui ir profilaktikai. Aš asmrniškai to nebandžiau, bet maitindamas bites aš dedu pelyno šakele.
Rolandas30 rašė:
girinis rašė: Česnakas turi ir biologiškai aktyvių medžiagų, todėl reikia kad šios medžiagos nedelsiant patektų į bitės organizmą, o ne būtų užakiuojamos. Efektyviausias veikimas esti tada, kada avilyje maisto pusiausvyra yra neigiama, t.y. kada nėra arba labai mažas medunešis, ir duodamas sirupas yra iškart suvalgomas. Tuomet veiklioji medžiaga patenka į bitės hemolimfą. Toliau galima duoti paprastą sirupą įprasta tvarka. Be to reikėtų kad šio vaisto gautų žieminės bitės, ir kada tai daryti yra labai individualu kiekvienam aviliui. Dozė yra žinoma jau 30m. o gal ir dar seniau, nustatyta empyriniu būdu - 30ml. vienam litrui sirupo. Duodama tiek, kiek bitės suvalgo per vieną kartą ir nepila į korius, rudenį galima česnaką duoti tris kartus - du kartus toms bitėms kurios augina žiemines bites, vieną kartą žieminėms.
Šiaip idomu būtų paeksperimentuoti su česnaku, gal neblogai profilaktiškai prieš nosema ir kitas zarazas. Eksperimentui duoti daliai bityno šeimų. Bet kol nėra bėdų su bičių sveikata, tai taip ir nesužinosi ar gerai tas česnakas. Gal geriau žiemai bites pamaitinti paprasčiausiu cukraus syrupu, ir be jokių priedų? Manau, svarbiausia yra laiku užbaigti bičių maitinimą- iki rugsėjo pradžios.
Rolandas30 rašė:
girinis rašė: Česnakas turi ir biologiškai aktyvių medžiagų, todėl reikia kad šios medžiagos nedelsiant patektų į bitės organizmą, o ne būtų užakiuojamos. Efektyviausias veikimas esti tada, kada avilyje maisto pusiausvyra yra neigiama, t.y. kada nėra arba labai mažas medunešis, ir duodamas sirupas yra iškart suvalgomas. Tuomet veiklioji medžiaga patenka į bitės hemolimfą. Toliau galima duoti paprastą sirupą įprasta tvarka. Be to reikėtų kad šio vaisto gautų žieminės bitės, ir kada tai daryti yra labai individualu kiekvienam aviliui. Dozė yra žinoma jau 30m. o gal ir dar seniau, nustatyta empyriniu būdu - 30ml. vienam litrui sirupo. Duodama tiek, kiek bitės suvalgo per vieną kartą ir nepila į korius, rudenį galima česnaką duoti tris kartus - du kartus toms bitėms kurios augina žiemines bites, vieną kartą žieminėms.
Šiaip idomu būtų paeksperimentuoti su česnaku, gal neblogai profilaktiškai prieš nosema ir kitas zarazas. Eksperimentui duoti daliai bityno šeimų. Bet kol nėra bėdų su bičių sveikata, tai taip ir nesužinosi ar gerai tas česnakas. Gal geriau žiemai bites pamaitinti paprasčiausiu cukraus syrupu, ir be jokių priedų? Manau, svarbiausia yra laiku užbaigti bičių maitinimą- iki rugsėjo pradžios.
Geras bitininkas man pasakes kad labai gerai cesnakas nuo visu ligu jis naudoja labai ilgai ir dar nezuvo niekas tai sais metais ir as bandau i 10kg sirupo galva cesnako (taip rekomendavo bitininkas)

Grįžti į