Pirmasis medus

Bitininko kalendorius.
saudas
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:4
Užsiregistravo:2012 Geg 03 , 04:28
Re: Pirmasis medus

2012 Lie 01 , 09:45

Sveiki. Dar tik pradedu bitininkauti. Turiu keleta aviliu ir kyla daug klausimu. Esu labai patenkintas rades si foruma.
Biteles kolkas pakenciamai nesa medu. Per 2 savaites prinesa 3-4 magazininius koriukus. Taciau mano mama juos visada isima ir pakeicia naujais. Noriu paklausti: ar teisingai ji daro?
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Pirmasis medus

2012 Lie 01 , 12:01

saudas rašė:Sveiki. Dar tik pradedu bitininkauti. Turiu keleta aviliu ir kyla daug klausimu. Esu labai patenkintas rades si foruma.
Biteles kolkas pakenciamai nesa medu. Per 2 savaites prinesa 3-4 magazininius koriukus. Taciau mano mama juos visada isima ir pakeicia naujais. Noriu paklausti: ar teisingai ji daro?
Jei yra viena meduvė,jei korys dalinai užakiuotas ir kratant bites nesitaško nektaras,tai gerai daro,daugiau medaus išims.Jei butu dvi meduvės-nebūtina skubėti.
saudas
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:4
Užsiregistravo:2012 Geg 03 , 04:28

Re: Pirmasis medus

2012 Lie 01 , 12:55

Aciu uz atsakyma.
Viena meduve,medus dedamas i vidurinius korius. Is krastu lieka dar daug koriu. Bites turi dar daug vietos medui. Kodel reikia atimti is ju ka tik pripildytus uzakiuotus koriukus? Juos po to reikia laikyti dezeje,kol susirinks pilnas medsukis. Butu sau avilyje ir niekur neprapultu? Jug po 3-4 koriukus nesukam medaus...
Kodel isimant po 3 koriukus padauges medaus?
rob3123
Patyręs narys
Aviliai:T-18.
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:434
Užsiregistravo:2011 Bir 16 , 18:20

Re: Pirmasis medus

2012 Lie 01 , 13:05

saudas rašė:Aciu uz atsakyma.
Viena meduve,medus dedamas i vidurinius korius. Is krastu lieka dar daug koriu. Bites turi dar daug vietos medui. Kodel reikia atimti is ju ka tik pripildytus uzakiuotus koriukus? Juos po to reikia laikyti dezeje,kol susirinks pilnas medsukis. Butu sau avilyje ir niekur neprapultu? Jug po 3-4 koriukus nesukam medaus...
Kodel isimant po 3 koriukus padauges medaus?
va ir man idomu dėl tu korpusu.Pasmane vienas beveik pilnas ,o ant virsaus korpusas su plokštelėmis.Bet bitės i viršutini su plokštelemis kolkas neina.Gal sukeist vietomis,kad liptu per plokšteles?
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Pirmasis medus

2012 Lie 01 , 13:14

saudas rašė:Aciu uz atsakyma.
Viena meduve,medus dedamas i vidurinius korius. Is krastu lieka dar daug koriu. Bites turi dar daug vietos medui. Kodel reikia atimti is ju ka tik pripildytus uzakiuotus koriukus? Juos po to reikia laikyti dezeje,kol susirinks pilnas medsukis. Butu sau avilyje ir niekur neprapultu? Jug po 3-4 koriukus nesukam medaus...
Kodel isimant po 3 koriukus padauges medaus?
Neužmirškit, kad kol medus užakiuojamas, jis turi būti subrandintas, t.y. išgarintas iki tam tikros konsistencijos, o tam reikia laiko. Jeigu tos vietos avilyje medui tikrai pakanka, tai nebūtina atiminėti po rėmelį ar du, bet jeigu ne itin, tai, bitininkaujant su viena meduve, galima daryti ir taip: užakiuoti išimami, į jų vietą pastumiami tie, kurie dar neužakiuoti, o į tų vietą dedami tušti. Bitininkaujant su dviem meduvėm taip žaisti nereikia: meduvė su įneštu medumi pakeliama, o po apačia dedama kita, su tuščiais rėmais. Dabar viršutinėje medus brandinmas, o į apatinę nešamas šviežias ir t.t. Dėl to aš savo visus įsigytus iš meistrelio avilius pats paaukštinau taip, kad tilptų dvi meduvės ir dar pagalvėlė ant viršaus. Dabar bitelės "įdarbintos" sąlyginai pilnai, o ir man nereikia per dažnai landžioti į avilius :)
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
saudas
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:4
Užsiregistravo:2012 Geg 03 , 04:28

Re: Pirmasis medus

2012 Lie 01 , 13:27

Aciu uz atsakyma. Supratau.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pirmasis medus

2012 Lie 01 , 20:36

jei pirmo medaus labai norisi - laisvai galima atimineti po 1-2 remelius :) Jei jie uzakiuoti - medus tinkamas valgyti, o biciu tikrai nenuskriausi, jei imi tik is meduves :bee Mama nieko blogo bitems nedaro :)

p.s. vis tas vaiku noras gimdytoju veiksmuose klaidu rasti :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Pirmasis medus

2012 Lie 02 , 00:19

[ va ir man idomu dėl tu korpusu.Pasmane vienas beveik pilnas ,o ant virsaus korpusas su plokštelėmis.Bet bitės i viršutini su plokštelemis kolkas neina.Gal sukeist vietomis,kad liptu per plokšteles?[/quote]
Pakeisk.Bites pasiųs korius
Ne
Nelikbasas

Re: Pirmasis medus

2012 Lie 03 , 02:06

Liuka rašė:
Nelikbasas rašė:
sumiser rašė:Sveiki,
siais metais pavasarinio medaus is savo abieju seimu po toki pat kieki issukau, po 12 kg :dance: , tai manau kol kas labai neblogai sekas :)
"zalias klausimas". Medu pardavineja litrais arba puslitriais (turguje). O rasot, kad prisukot kilogramais. Kaip matuojat, nes medaus tankis apie 1.5. Tad jei issukot 12 kg. tai gaunasi 8 litrai. Ar visada sveriate issukta medu?
Vieną kartą pasisverkit kibirą,ar bliūdą,ar dar ką nors į kurį leidžiat medų iš medsukio ir skaičiuokit tuos kibirus.Pvz. Baltvitoj pirktam 18 litrų kibire telpa 25 kg medaus.4 kibirai -100kg,40-tona :)
Skaiciuoti lygtais moku, bet medaus tankis gali ir skirtis, priklausomai nuo to kiek buvo uzdengti koriai. Tai gal neturetu buti didelis skirtumas, todel ir klausiu. Nepykit, as dar ne BITININKAS, as dar tik mokausi. :)

Grįžti į