Pirmasis medus

Bitininko kalendorius.
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40
Re: Pirmasis medus

2009 Geg 26 , 21:59

valdas rašė:
mikus rašė:Ir kokia šiemet situacija su pirmuoju medumi ?
Orai tragiški meduvės tuščios :E
Trumpai prabegau savo aviliukaus, bet meduves taip pat tuščios, nors bicių jose nemažai...
Na negaliu skųstis - meduves vos atkėliau :dance: Ir užakiuoto yra (ir lopšelių kai kur :shame: ). Viename tik dar nedengtas, bet netušti.
Tik su sukimu - neišeis anksčiau pirmos birželio sąvaitės :'(
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Pirmasis medus

2009 Geg 27 , 09:09

rennyka rašė:Jaunasjonai, mano patarimas butu sukti medu ir nesukti gluzdu, kad neuzdengtas. Pavasarinis jis ir taip tirstas. Pas mane viena meduve buvo visiskai uzdengta, is 10 remu 6 sulauziau, nes labai tirstas medus. Palauk dar kiek ir saukstu kabinsi is koriu pieniu medu ;)
Aš irgi taip galvoju, bet tai galesiu padaryti ne anksčiau savaitgalio. O dabar stebiu orų prognozes ir tikiuosi, kad jos nenuvils :)
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pirmasis medus

2009 Geg 27 , 14:51

Analogiskai, as galiu irgi sukti tik savaitgaliais. Koks oras buvo praejusi savaitgali, visi pamename... :)
Tarp dvieju audros debesu sukant mano pikciurnas supratau, kas yra zaibiskas blitckrygas. :lol: Tiesa sakant net apsimuturiavus visa savo geriausia amunicija, jauciausi arti nervinio kolapso. Linksma buvo.
Si savaitgali orai bus gerokai geresni... Nebent Shulijai vel blogai sukrito "atmosferos cirkuliacijos procesai" :dance:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Pirmasis medus

2009 Geg 28 , 19:57

Cia taip vadinamos vietines siauteja ar karnikos?
Tada turbut ir yra pajuntamas tikras medaus skonis :chi:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pirmasis medus

2009 Geg 29 , 11:42

Kokios veisles tos mano bites, as nezinau. Nebent veisle butu "piktos, bet labai darbscios".
O ka man daryti, kai as tik kas antra savaitgali nulekiu 120 kilu iki savo biciu. Tenka improvizuoti. Viena karta is tiesu buvo uzlije prie atviro avilio. :chi:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pirmasis medus

2009 Geg 30 , 22:04

Siandien sukau medu.. Bites atsilygino uz rudenini maitinima - is 4 aviliuku lygiai 4 kibiriukai medaus. Nepilni - kiek leido kostuvas :) Kiekio buvau nustebinta - is kur tiek ir prinese, bet uz upes pasirodo rapsai zydi. Bet medus gelsvai rusvas.. Visai ne sviesus.. :dance:
Viena kibiriuka jau kaimynam isdalinau :) Kad mano bites jiems nekastu :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano: kalchoziniai ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Sau 23 , 16:50

Re: Pirmasis medus

2009 Geg 31 , 00:16

kice rašė:Siandien sukau medu.. Bites atsilygino uz rudenini maitinima - is 4 aviliuku lygiai 4 kibiriukai medaus. Nepilni - kiek leido kostuvas :) Kiekio buvau nustebinta - is kur tiek ir prinese, bet uz upes pasirodo rapsai zydi. Bet medus gelsvai rusvas.. Visai ne sviesus.. :dance:
Viena kibiriuka jau kaimynam isdalinau :) Kad mano bites jiems nekastu :)
o kibirai kokio dydžio?? 5l ar 20l? :lol:
Klausimas patyrusiems: šiandien iš dviejų avilių išsukiau 15-17l medaus. Dar kokius 3-4l palikau aviliuose, nes magazinuose buvo peru. Toks kiekis medaus? Čia normalu, mažai, daug?? :dontknow:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pirmasis medus

2009 Geg 31 , 09:43

po kiek ten litru sirupa pardavinejo rudeni, baltuose palstmasiniuose kibiriukuose? Po 14?
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
evaldast
Aviliai:Tarybinius
Pranešimai:8
Užsiregistravo:2009 Geg 27 , 10:00

Re: Pirmasis medus

2009 Geg 31 , 13:51

Aš tai pradėjau bitininkauti, praeitais metais, dabar mokausis, tai jau 2 metai. O apie medu, tai praitais gavau is 3 šeimu tik 20 L, nes buvo labai silpnos, o šiais turėtu būti daug medaus.
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Pirmasis medus

2009 Bir 01 , 10:59

jaunasjonas rašė:
rennyka rašė:Jaunasjonai, mano patarimas butu sukti medu ir nesukti gluzdu, kad neuzdengtas. Pavasarinis jis ir taip tirstas. Pas mane viena meduve buvo visiskai uzdengta, is 10 remu 6 sulauziau, nes labai tirstas medus. Palauk dar kiek ir saukstu kabinsi is koriu pieniu medu ;)
Aš irgi taip galvoju, bet tai galesiu padaryti ne anksčiau savaitgalio. O dabar stebiu orų prognozes ir tikiuosi, kad jos nenuvils :)
Laukti buvo verta- is kelmo po 10 Ltr nuostabiai kvepiančio, nepaprastai skanaus, tamsaus gintaro spalvos medaus :)
Vartotojo avataras
mikus
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:54
Užsiregistravo:2009 Bal 01 , 00:50

Re: Pirmasis medus

2009 Bir 02 , 18:43

Pasakykite prasšau jaunam ir žaliam bitininkui. Sukamas tik meduvese esantis medus ir ar iš lizdu imama ? Kabu apie dabartinį laiką :shame:
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: Pirmasis medus

2009 Bir 02 , 19:51

gali sukti,ir tu turėsi daugiau medaus, ir bites turės daugiau laisvos vietos kur pilti medų
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pirmasis medus

2009 Bir 02 , 20:24

jei rasi lizde koriu su medumi ir be peru :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pirmasis medus

2009 Bir 02 , 20:46

Medu sukti ir as labai myliu -tik deja reikia is bitininku korius su medum skolinti--ko niekas nenori:) :chi:
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Pirmasis medus

2009 Bir 03 , 19:16

Pirmoji naujiena - pakankamai daug išsukau: 22kg iš vieno avilio (visų kritikuojamas "kolūkinis"), (prieš tai buvo "nukosėtas" vienas meduvinis rėmas). Tikrai nesitikėjau. :F
Antroji - prieš kopinėjant išspietė, ir pabėgo :'( . "Liuoksėjau", bet veltui...Tiesa, spėjau nufotografuoti. :chi:
Gerų orų ir su žiūronais nesimato, nežinia kaip su kitais bus...
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Pirmasis medus

2009 Bir 08 , 08:51

Sulaukęs saulės prošvaistės šeštadienį, pradariau ir antrą aviliuką. Rezultatas toks pat geras. Kaip pirmam savarankiškam sezonui.
Matau ir klaidų: vėlokai (05.13) uždėjau meduves, sukti medų reikėjo anksčiau arba kur galima dėti antras meduves, (beveik visiškai dengtas :shame: )
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Pirmasis medus

2009 Bir 08 , 20:58

Iskart isemus pavasarini medu pas mane Prienu raj pasirode gausus lipciaus medunesis,medus rudas,balzganas itin tirstas bites iki uzeinant saltam orui per keleta dienu uzpyle po kelias meduves.Tik prisipazinsiu nezinau nuo kokiu augalu tas lipcius,ziurinejau ir azuolus ir karklus,slyvas,keista,bet niekur jokio lipciaus nepastebejau,o jo turejo but itin gausu.Gal kas turit kokiu ideju siuo klausimu?
Se
Sergijus

Re: Pirmasis medus

2009 Bir 08 , 22:18

Viename iš bitynų,mačiau klevų lapus blizgant.Ar klevus tikrinai,Audrūnai? :think:
Julius
Pranešimai:13
Užsiregistravo:2009 Bir 07 , 20:51

Re: Pirmasis medus

2009 Bir 08 , 22:19

Na ką, pernai iš 9 avilių išėmiau daugiau nei toną medaus, bus matyt kas šiais metais bus, rytoj girdėjau geresnius orus praneša tai lėksiu i bityną medaus kopt:)
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Pirmasis medus

2009 Bir 08 , 23:56

Audrunas rašė:Iskart isemus pavasarini medu pas mane Prienu raj pasirode gausus lipciaus medunesis,medus rudas,balzganas itin tirstas bites iki uzeinant saltam orui per keleta dienu uzpyle po kelias meduves.Tik prisipazinsiu nezinau nuo kokiu augalu tas lipcius,ziurinejau ir azuolus ir karklus,slyvas,keista,bet niekur jokio lipciaus nepastebejau,o jo turejo but itin gausu.Gal kas turit kokiu ideju siuo klausimu?
Pas mane Kaune prinešė labai tiršto ,net iš medsukio nebėga ,bet neša ryškiai raudonas žiedadulkes ypač šiandien po pietų

Grįžti į