Spiečiaus sujungimas su esama šeima

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
mikus
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:54
Užsiregistravo:2009 Bal 01 , 00:50
Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Geg 31 , 19:32

Kadangi net per paiešką neradau konkretaus atsakymo, manau pradedantiesiems bus aktuali tema.

Situacija tokia: silpna šeima po šios žiemos liko be mamos. Palaikiau kad visiškai nesunyktų dędamas perus iš stipresnės šeimos. Naujos mamos išsiritimo nepastebėjau. Pagavau spiečių, (bet kadangi iš karčios patirties jungiant per avilio viršų sukratant šeimas įvyko kautynės) nusprendžiau suleisti per laką, padariau 1,5 m taką ir sukračiau ant jo iš spietinės bites. Visas jas supurškiau meduotu vandeniu ir stebėjau avilio okupaciją. Mamos neieškojau, kadangi buvau įsitikinęs, kad avilyje esanti šeima neturi mamos. Bitės avilį okupavo per kokia 1 ar 1,5 h. Ryte turėjau dadėt korių, nes prieš tai buvo lizdas sumažintas ryšium su silpna šeima. Vaizdas kurį pamačiau buvo panašus kaip ir sujungiant šeimas per viršų: dugnas nuklotas bičių lavonėliais.
Tad prašau grandų paaiškinti ką padariau ne taip kad vėl įvyko kautynės ?
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Geg 31 , 20:41

jeigu nuo pavasario buvo be motinėlės šitokios bitės tampa traninėmis, nes negauna motinėlės feromono.Palaikymas perais iki dabar tik išteklių švaisymas, sukuria regimybę tipo bičių šeima yra, o iš tikrųjų zombis.Spiečiaus bitės manau tvarką padarė, jeigu tik motinėlė liko gyva neužilgo atsistatys normalus gyvenimas.
tinginiai progreso variklis
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Geg 31 , 21:35

Aš tai būčiau kvapus suvienodinęs, kokiu nors melisos ar kitų vaistažolių kvapu B) Daug skaičiau kai man junkt reikėjo, bet manau čia vienas iš svarbesnių dalykų ir tikrai būčiau jungęs per viršų :)
Vartotojo avataras
mikus
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:54
Užsiregistravo:2009 Bal 01 , 00:50

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Geg 31 , 22:13

Suprantu , bet tam ir buvo laikoma kad spiečių suleisti. Bet taip ir negavau konkrečių atsakymų. :dontknow:
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Bir 01 , 09:55

Konkretus pvz. sekmadieni radau sode spieciu, turiu tris silpnas seimas, jos turi peru, turi medaus irt.t. tai normali maza seima. Is tos mazos seimos isimu tris korius be peru, juos i spietine ir suberiu spieti ant ju, o vakare sukeliu korius i avili ir ant virsaus suberiu bites, ryte neradau jokiu kautyniu pozymiu, normaliai eina i darba, ruosia korius perams, manau greit reiks plesti lizda. Taip darau daug metu, man pasiteisino toks seimos pastiprinimas kai neturiu tusciu aviliu arba kai seima silpnai vystosi
Sekmes ir Jums
Vilkas
Vartotojo avataras
mikus
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:54
Užsiregistravo:2009 Bal 01 , 00:50

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Bir 01 , 11:39

lang rašė:Konkretus pvz. sekmadieni radau sode spieciu, turiu tris silpnas seimas, jos turi peru, turi medaus irt.t. tai normali maza seima. Is tos mazos seimos isimu tris korius be peru, juos i spietine ir suberiu spieti ant ju, o vakare sukeliu korius i avili ir ant virsaus suberiu bites, ryte neradau jokiu kautyniu pozymiu, normaliai eina i darba, ruosia korius perams, manau greit reiks plesti lizda. Taip darau daug metu, man pasiteisino toks seimos pastiprinimas kai neturiu tusciu aviliu arba kai seima silpnai vystosi
Sekmes ir Jums
Vilkas
O kaip reikalai su mamomis ? Pačios bitės tai sprendžia ?
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Bir 01 , 11:50

[quote="mikus"
O kaip reikalai su mamomis ? Pačios bitės tai sprendžia ?[/quote]
O ten ju reikalas, kuri nugales ta ir gyvens
Vilkas
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Bir 01 , 16:04

lang rašė:[quote="mikus"
O kaip reikalai su mamomis ? Pačios bitės tai sprendžia ?
O ten ju reikalas, kuri nugales ta ir gyvens
Vilkas[/quote]
Sveiki,
ar yra tokia versija,kad esant dviem motinelem,kiek pabuve,vel isspies?
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
mikus
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:54
Užsiregistravo:2009 Bal 01 , 00:50

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Bir 01 , 19:12

Bet konkretaus atsakymo i pirmą mano temone paskelbtą postą taip ir negavau atsakymo iš profų, ir vėl tema lieka neinformatyvi :dontknow: .
Ką gi išsispietė mano stipriausia šeima, pas kaimynę už kilometro pasigavau. Bandysiu jungti per viršų kaip rekomendavo įdedant kelis korius iš esamos šeimos ir matysiu kas gausis. Tik konkrečiai nebuvo pasakyta kiek laiko reikia išlaikyti bites spietineje ant tų iš avilio išimtų korių ? Nes kiek suprantu tas yra daroma tam kad būtų suvienodintas abiejų šeimų kvapas ar aš klystu ? Taip pat ar nepakenktų dar spiečių supurkšti meduotu vandeniu ar tai bereikalinga ?
Vartotojo avataras
mikus
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:54
Užsiregistravo:2009 Bal 01 , 00:50

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Bir 01 , 19:13

Sveiki,
ar yra tokia versija,kad esant dviem motinelem,kiek pabuve,vel isspies?
Kest
Bitės perų nepalieka, tad įvyks kova tarp mamų ir nugalės stipriausia :leaves:
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Bir 01 , 20:06

mikus rašė:Bet konkretaus atsakymo i pirmą mano temone paskelbtą postą taip ir negavau atsakymo iš profų, ir vėl tema lieka neinformatyvi :dontknow: .
Ką gi išsispietė mano stipriausia šeima, pas kaimynę už kilometro pasigavau. Bandysiu jungti per viršų kaip rekomendavo įdedant kelis korius iš esamos šeimos ir matysiu kas gausis. Tik konkrečiai nebuvo pasakyta kiek laiko reikia išlaikyti bites spietineje ant tų iš avilio išimtų korių ? Nes kiek suprantu tas yra daroma tam kad būtų suvienodintas abiejų šeimų kvapas ar aš klystu ? Taip pat ar nepakenktų dar spiečių supurkšti meduotu vandeniu ar tai bereikalinga ?
Kiek žinau, profai silpnų, neperspektyvių šeimelių net nebando "gaivinti", o kas liko iš tų šeimelių iškrato arba prijungia prie geros šeimos. O į tuščius avilius leidžia gerus spiečius arba daro dirbtines šeimeles iš geriausių šeimų. Kaip sakant prisideda prie natūralios atrankos. Gal todėl ir nėra konkrečių atsakymų.
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Bir 01 , 21:49

mikus rašė:Bet konkretaus atsakymo i pirmą mano temone paskelbtą postą taip ir negavau atsakymo iš profų, ir vėl tema lieka neinformatyvi :dontknow: .
O argi zilvass nekonkrečiai atsakė? Kautynės Jūsų atveju ir turėjo įvykt, taigi vienas iš būdų kaip susitvarkyti su traninėmis bitėmis ir ištaisyti šeima :dance:
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Bir 01 , 22:47

Na, man pernai jungiant spiečių prie šeimos jokių kautynių nevyko, motinos išsiaiškino, bet matomo bičių žuvimo nebuvo. Supurškiau ir spiečių ir šeimą, prie kurios jungiau, vandeniu, kuriame buvo ištirpinta cukraus (galima medų) ir gera sauja melisos ir mėtu (tada turėjau šviežių), korius dėjau pamaišydama. Gavos stipri šeimyna.

Kita kalba apie tranines bites. Tranines bites kiek atokiau nuo avilio ( sako reik 10m, man gavos gal 3m :)) iškračiau ant paklodės įbedus pagalį. Visas išvariau iš avilio. Avilin sudėjau spiečiaus korius su bitėm, sukračiau iš spietinės, pridėjau papildomai pasiūtų korių. Visas prieš tai supurškiau tokiu pat melisiniu-mėtiniu saldžiu vandeniu. Iškratytos bitė po truputį sulipo ant įsmeigto pagalio (kaip spiečius) ir sugrįžo avilin. Jokių kautynių. Susijungė, prisiaugino perų ir stipri šeimyna nuėjo žiemot.
Nežinau ar visad tinka, tas supurškimas, kai iškratai bites lauke, gal gali išprovokuot kokį vagiliavimą...? ( Viskas vyko rugpjūčio antroj pusėj) Mano atveju pasiteisino, bet gal tiesiog pasisekė :) profai gal pakomentuos jei kas pro šalį.
Šiaip nelabai kas tikėjo, kad pavyks sutvarkyt traninių bičių šeimą. Pabrėžiu ne šeimos su tranine motina, o traninių bičių, kur perai labai negražiai po keletą į akelę dedami.

O dar kita kalba apie šeimą su tranine motina. Apie tai esu gan išsamiai pasipasakojus "pavasario" temoje.
Šiaip tai eilinį kart ačiū forumo profams :)
Vartotojo avataras
mikus
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:54
Užsiregistravo:2009 Bal 01 , 00:50

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Bir 02 , 00:35

Patikslinu, peru aplamai toje šeimoje jokių nebuvo iš pavasario, nes mama buvo žuvus.
Kadangi gyveni ir mokiniesi, tai šiandien dar vienan avilin prie pirmo pagauto silpno spiečiaus prijungiau šiandieną susemtą stiprų spiečių tuo pačiu ( per laką) būdu. Rezultatus parašysiu rytoj.
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Bir 02 , 15:03

austeja rašė:Kita kalba apie tranines bites. Tranines bites kiek atokiau nuo avilio ( sako reik 10m, man gavos gal 3m :)) iškračiau ant paklodės įbedus pagalį. Visas išvariau iš avilio. Avilin sudėjau spiečiaus korius su bitėm, sukračiau iš spietinės, pridėjau papildomai pasiūtų korių. Visas prieš tai supurškiau tokiu pat melisiniu-mėtiniu saldžiu vandeniu. Iškratytos bitė po truputį sulipo ant įsmeigto pagalio (kaip spiečius) ir sugrįžo avilin. Jokių kautynių. Susijungė, prisiaugino perų ir stipri šeimyna nuėjo žiemot.

Šiaip nelabai kas tikėjo, kad pavyks sutvarkyt traninių bičių šeimą. Pabrėžiu ne šeimos su tranine motina, o traninių bičių, kur perai labai negražiai po keletą į akelę dedami.
Na manau galėjot nevargti ir iš karto jungti nekratant traninės šeimos, tik reikėtu apsaugoti spiečiaus motinėle, nes vistiek traninės bitės, nevisos, bet sugrįš, na bet jau nauji šeimininkai taip lengvai neįsileis :) Traninių bičių šeimą teko ir man taisyti praeita sezoną, na buvo interesas didelis pažaist su ją, bet ne spiečiaus pagalba..bet irgi pavyko :)
O kodėl mažai kas tikėjo? Kitos šeimos pagalba tai ne taip ir sudėtinga.
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Bir 02 , 15:15

Mažai kas tikėjosi, nežinau, kažkaip skeptiškai sureagavo, na kad neverta terliotis, be to buvo rugpjūčio antra pusė. Matyt nemaža tikimybė, kad motinėlę nugalabytų, tai prarasčiau ir spiečių ir šeimyną. Jungiau taip nes, neturėjau nei narvelio motinėlei, nei labai tikėjau, kad sugebėsiu surast :)
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Bir 02 , 22:43

Turiu klausyma tinkanti šiai temai, taigi turiu keletas silpnu dirbtinai sudarytu šeimynėlių kur pasodinau vertingas motinas, ir turiu toms šeimoms pastiprinti spiečių, kaip geriausiai prasukt šį reikalą? Kaip pašalinti motinas iš spiečių ? Dar problema tame, kad motinos dirbtinai apvaisintos ir jau sėja, šeimos jau masto jas pakeist tyliuoju nes ir veislė kita, taigi vien tik minusai.. :( Įsivaizduoju visa procesą taip, spiečių leisti tik per laka ir per grotas(kur nevaisinga lengvai pralis), šeimos motina kuriam laikui apsaugoti, suvienodinti kvapus..
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Lie 15 , 22:16

kiekvienas biciulis turi savo recepta spiecius sujungti. As bandziau daugiaauksciame sujungti patiesus sirupu aplaistyta laikrasti, bet daugiau stengsiuosiu taip nedaryti esant temperaturai daugioau nei +20. Gal laikrastis ne tas (buvo su Uoka ir Grazuliu) tai vakare sujungus, ryte radau mazai pragrauzta laikrasti ir uzdususias bitutes :o . O galejau paimti laikrasti su prezidento laidotuvemis, manau butu geriau buve.
Mano senas ir patikrintas metodas yra suvienodinami kvapai is vakaro, dar plius is ryto, metu estraktu is vaistines, apipurskiu sirupu taip pat su metu kvapu, ant avilio groteles uzdedu, prie avilio faneros gabalas, kaip matyti foto. Spieciaus (ir nespieciaus) bites kratau ant faneros. Motina ir tranai pro groteles nepralenda,o bitutes per valanda sueina i avili ir nepasitaike pjautyniu po sujungimo. Manau yra ir kitu budu, bet reikia surasti savaji.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Lie 15 , 23:39

niekuomet jokio sirupo ar pasaldinto vandens nenaudoju, kai medunešio nėra saldumynai gali būti visai blogai.Laikraštį subadyti reikia.
Dažniausiai jungdamas įteškiu keletą lašų eterinio melisos aliejaus ir užkraunu korpusą su bitėmis.Jokių sirupėlių, laikraštukų, grotelių ir gumučių.Na ir kam apsunkinti gyvenimą tiek sau tiek bitėm?
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Spiečiaus sujungimas su esama šeima

2010 Lie 16 , 17:51

"O galejau paimti laikrasti su prezidento laidotuvemis, manau butu geriau buve....."

Zenonai, Tavo citata man priminė nesenus įvykius. Nors aš esu nelabai tikintis, tik prisilaikantis tradicijų. Turiu tokį vadinamą "zababoną". Jeigu tą dieną dirbu su rėmeliais, ar įlydau, ar panašiai ,ir įvyksta kažkoks žymus įvykis, ant rėmelio viršutinės sijelės užrašau. Taip užrašiau, kai mirė mano geriausias draugas..... taipogi bitininkas.... Medunešis tais metais nebuvo gausus, bet ta šeima, kuri gavo šį rėmą pranoko visus, kelių metų lūkesčius. Iš kitų, gretimų šeimų, tada gavau vos simboliškai.... Gal tai atsitiktinumas, o gal......

Grįžti į