VASARA 2010

Bitininko kalendorius.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36
Re: Vasara 2010

2010 Spa 09 , 20:55

Floyd rašė:Šiandien prasidėjo pagrindinis rudens medunešis. Dirbo kaip vidurvasarį. Apsileidėlių tuščius avilius valo nuo medaus likučių.Susitraukęs laukių pretenzijų. Medunešį pagal kaime esančių avilių (šeimomis neapsiverčia liežuvis jų pavadint) skaičių prognozuoju bent dviem savaitėms. Esant tokiam geram medaus skyrimui bitės dirbs ir esant +5 laipsniams
Pritariu. Vakar teko perkėlinėti kai kurias šeimas į kitus avilius, nes yra galimybė perleisti kitam bitininkui 16 - os rėmų standartinius dadanus. Po pietų buvo gana šilta ir bitės gana intensyviai skraidė bei buvo ramios tartum per neblogą medunešį, bent aš taip pagalvojau. Taigi gana realu, kad tas medunešis ir buvo toks, kokį dabar Floyd paminėjo.
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys
Aviliai:Dedano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:16
Bičių rasė:prie Karnikos
Pranešimai:372
Užsiregistravo:2010 Sau 01 , 12:29

Re: Vasara 2010

2010 Spa 10 , 21:40

Floyd rašė:Šiandien prasidėjo pagrindinis rudens medunešis. Dirbo kaip vidurvasarį. Apsileidėlių tuščius avilius valo nuo medaus likučių.Susitraukęs laukių pretenzijų. Medunešį pagal kaime esančių avilių (šeimomis neapsiverčia liežuvis jų pavadint) skaičių prognozuoju bent dviem savaitėms. Esant tokiam geram medaus skyrimui bitės dirbs ir esant +5 laipsniams
Pritariu Floid. Tokį reiškinį stebėjau prieš dvi savaites ir niekaip negalėjau suprasti, kodėl iš skirtingose vietose esančių avilių bitės vieningai traukia ta pačia kryptimi. Po to susmegeniavau, kad kaimynas už kokių 1000m ta pačia kryptimi... O ką aš tom bitėm padarysiu... Lai smaginasi.
Klysti žmogiška ...
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Vasara 2010

2010 Spa 11 , 19:00

Tai turėtų ir "svečių" parsinešti-pasikviesti nemenkai :chi:
Teks gydyt papildomai, arba planuotai :beer:
Kadangi pas mane arti bitynu kaip ir nėra, tai ir medunešis nulinis :shame:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Vasara 2010

2010 Spa 17 , 19:24

Hm, aš per anksti šiemet pradėjau višč... bites skaičiuoti. Šiandien išvaliau vieną savo šį rudenį žuvusios šeimos avilį. Pirmą kartą man užpjovė šeimą. Atsidarau gydyt, a žiūriu, kad neturiu ką gydyt. Dar radau motiną ir pora šimtų bičių, šiūmetę motiną permečiau į šeimą, kuri turi seną motiną (žiūrėsim, kas gausis iš motinos įdavimo vidury rudens ir iš esmės jau pasibaigus sezonui). Bet taip ir nesupratau, kaip paėmė tą mano šeimą. Ne iš silpnųjų ana, ant 7 rėmų buvau palikusi žiemoti. Praėjo kažkur per stogą, visa pagalvė ir šonai už diafragmų nusėti inirtingos kovos aukomis. Maistas dalinai paimtas, kautynės įvykusios apie rugsėjo pabaigą, sušalę atviri perai. Mano naujas dadanas žiemą stovės tuščias :(

Beje, vakar iš 9 šeimų 5 jau buvo kamuoliuose. Šiandien 4 šeimų apsiskraidė jauniklės. Prie +8 pavėsyje. Gaila, dirbau su pirštinėmis ir lizdų neardžiau, todėl negaliu pasakyti, ar tos nesusimetusios dar turi perų. Bet, kas mane absoliučiai nustebino, tai mano bitės neša vandenį iš kūdros. Sunku patikėti, kad šiuo metu, turint omeny, kad naktimis jau po -5 būna, dar yra atvirų perų... :wasntme: :dontknow: :think:

PS: arba šiemet daug didesnis erkėtumas, arba iš esmės beevitalis daug geriau kerta erkes, nei gabonas. Iškritimas didelis. Man per parą ant ištraukiamo dugno iškrito apie 100-120 erkių. O tai jau trečias gydymas. Kažkaip bijau laukti sekančio pavasario. :think:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Vasara 2010

2010 Spa 17 , 19:38

nu joooo...ir pas mane troškulys didžiulis,neša vandenį. na o betgi tačiau aviliai tai šalti :dontknow:
erkės beveik nekrito nei nuo gabono, nei nuo mitako...kažkas čia pas mane netaip.... :dontknow:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Vasara 2010

2010 Spa 17 , 20:31

Gali būti, vini, kad jūs apskritai neturit erkių. Na, ta prasme, jūsų bitės :) :beer:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Vasara 2010

2010 Spa 17 , 20:57

chmmm...na aš tikrai lyg ir neturiu erkių (vasarą turėjau berods dvi) ;) , o dėl bičių labai abejoju, stebuklų juk nebūna....neramiai lauksiu pavasario, bent jau dėl maisto neturėtų reikėti bitininkauti nuo sausio vidurio..., nors kita vertus-pirmą sykį turėjau nuostabaus pavasarinio medaus- išvada- reikia pavasarį skatinti maitinimu,arba korių atakiavimu(ko anksčiau nedarydavau).
žiūriu "mažažemiai'' pasidalino savo rezultatais...na o betgi tačiau labai norėčiau sužinoti kiek medaus iš avilio vidutiniškai gauna mūsų korifėjai, kurie moka bitinikauti, keičia motinas ir tt. ir tp. (smalsauju ne iš pavydo ir neskaičiuodamas Jūsų pinigus ,o tik palyginimui iš smalsumo)
Ačiū.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Vasara 2010

2010 Spa 17 , 21:01

rennyka rašė:
Beje, vakar iš 9 šeimų 5 jau buvo kamuoliuose. Šiandien 4 šeimų apsiskraidė jauniklės. Prie +8 pavėsyje. Gaila, dirbau su pirštinėmis ir lizdų neardžiau, todėl negaliu pasakyti, ar tos nesusimetusios dar turi perų. Bet, kas mane absoliučiai nustebino, tai mano bitės neša vandenį iš kūdros. Sunku patikėti, kad šiuo metu, turint omeny, kad naktimis jau po -5 būna, dar yra atvirų perų... :wasntme:
Ech rennyka, nereikėjo skubėti laistyti oksalo, jeigu įtarėte kad šeimose dar yra perų. Šitą darbą efektingai galima atlikti lapkričio ar net gruodžio mėn. prie +5C. Kaip minėjo mūsų gerbiamas Ra1 bitė per savo gyvenimą gali gauti tik vieną oksalo rūgšties dozę, daugiau jau gali būti žalinga bičių sveikatai.
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Vasara 2010

2010 Spa 17 , 21:55

vinipux rašė:chmmm...na aš tikrai lyg ir neturiu erkių (vasarą turėjau berods dvi) ;) , o dėl bičių labai abejoju, stebuklų juk nebūna....neramiai lauksiu pavasario, bent jau dėl maisto neturėtų reikėti bitininkauti nuo sausio vidurio..., nors kita vertus-pirmą sykį turėjau nuostabaus pavasarinio medaus- išvada- reikia pavasarį skatinti maitinimu,arba korių atakiavimu(ko anksčiau nedarydavau).
žiūriu "mažažemiai'' pasidalino savo rezultatais...na o betgi tačiau labai norėčiau sužinoti kiek medaus iš avilio vidutiniškai gauna mūsų korifėjai, kurie moka bitinikauti, keičia motinas ir tt. ir tp. (smalsauju ne iš pavydo ir neskaičiuodamas Jūsų pinigus ,o tik palyginimui iš smalsumo)
Ačiū.
Buvau vienas iš bitininkaujančių žiemą:sausio 19 (prieš didžiuosius šalčius) sudėjau šoninius apšiltinimus, už mėnesio -kandi. Rezultatai mane tenkina.
Ateinantis sezonas, manau, bus prastesnis...negali gi visada būti gerai ;)
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Vasara 2010

2010 Spa 17 , 22:28

Rolandas30 rašė:
rennyka rašė:
Beje, vakar iš 9 šeimų 5 jau buvo kamuoliuose. Šiandien 4 šeimų apsiskraidė jauniklės. Prie +8 pavėsyje. Gaila, dirbau su pirštinėmis ir lizdų neardžiau, todėl negaliu pasakyti, ar tos nesusimetusios dar turi perų. Bet, kas mane absoliučiai nustebino, tai mano bitės neša vandenį iš kūdros. Sunku patikėti, kad šiuo metu, turint omeny, kad naktimis jau po -5 būna, dar yra atvirų perų... :wasntme:
Ech rennyka, nereikėjo skubėti laistyti oksalo, jeigu įtarėte kad šeimose dar yra perų. Šitą darbą efektingai galima atlikti lapkričio ar net gruodžio mėn. prie +5C. Kaip minėjo mūsų gerbiamas Ra1 bitė per savo gyvenimą gali gauti tik vieną oksalo rūgšties dozę, daugiau jau gali būti žalinga bičių sveikatai.
Rolandui30 parašau, kad apie oksalo rūgštį tai mano komentaras, o Ra1 tik atkartojo. http://www.mano-bites.lt/viewtopic.php? ... rt=0#p8969" onclick="window.open(this.href);return false; Bet čia nesvarbu. Neplėšė Renykos bičių šeimos kitos pakol tos šeimos nepradėjo nuo varozės masiškai žūti bitės. BeeVital laistyti rekomenduojama ne vieną kartą, nes čia esanti rūgštis yra kiek tai neutralizuota kitų komponentų, o pasigaminus pačiam gryną - tai taip.
Pavasarį ar vasarą Renykos bitynui prognazovau ne kokius rezultatus rudenį, sutikdamas būti melagiu jei viskas pas ją bus gerai. Taigi ne melagis deja buvau....
dar kartą pakartoju - kas dedasi dabar - praeito rudenio erkių naikinimo rezultatai. Ką darote dabar - rezultatus matysite kitą rudenį.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Vasara 2010

2010 Spa 17 , 23:18

įterpsiu trigrašį.
taipogi galit pamatyt ką darė (greičiausiai nedarė) jūsų kaimynas praeitais metais.2 iš 5 bityno skyrių šiemet turėjau klaikų erkėtumą.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Vasara 2010

2010 Spa 17 , 23:21

Austėja, pas man per 15 metų absoliučiai nesikeitė jokie išorės faktoriai - neatsirado jokio naujo bityno 2 kilų spinduliu, miškus aš savo pažšstu - nėra jokių laukinių bičių ir tt. Per tuos 15 metų aš pirmą kartą gydau bites beevitaliu, pagal instrukciją, kurią duodate ir pats, kurią galima rasti įvairiose rekomendacijose.
Jeigu 2009 metų rezuyltatus iš esmės lėmė 2008 metų rudens gydymas, tai tas rezultatas buvo gal net geresnis, nei 2010 metų rezultatas. Tai gal ne beevitalyje esmė, gal esmė tame, kad aš šiemet nenaudojau gabono, per kurį nori nenori pereina visos bitės, kurios išsirita rugpjūčio antroje pusėje ir rugsėjo pirmoje pusėje (su erkėmis, aišku savaime). Kažkur skaičiau, kad beevitalis veikia iki savaitės, na, du kartus su 3 savaičių tarpu gavo iki rugsėjo vidurio ir dabar vėl - po 5 savaičių. Gal dabar jau psio, visom mano erkėm kirdyk, jei jau toks dalykas geras tas beevitalis ir taip rimtai pas mane kontrolinėje šeimoje iškrito erkių...? Tiesa, aš labai tikiuosi, kad visos mano motinėlės kitą pavasarį dės.

Rolandai - dėl perų aš nesu tikra, nes netikrinau. Tik mačiau bites nešančias vandenį, o dėl kokios kitos priežasties jos turėtų tą daryti, aš nežinau. Šiaip, labai labai stipriai būčiau nustebinta, jei šiuo metų laiku būtų atvirų perų. Savaitės viduryje prisiskaičiau traktatų apie bičių stresus, imunitetus ir kitokių filosofijų - pabijojau prie +8 ardyti lizdus... :)
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Se
Sergijus

Re: Vasara 2010

2010 Spa 17 , 23:41

Ir neardyk. :nope: Šiandien,ardžiau aš...Aina na....! :o Maniau,jog jau miega visos... :wasntme: Nežinia,kas kam,didesnį "stresą" sukėlė."Batvinis",kaip arbūzas-akiniai neužtelpa... :shame: Reikėjo lizdus sumažint,bent,iki 8 rėmelių...Nebebitininkausiu daugiau rudenį. :nope: Kas tinka vienam,nebūtinai tinka visiems...Užkaišus,subrukau šiandien ir iki pavasario,į bityną-nė kojos... :nope: :wasntme:
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Vasara 2010

2010 Spa 17 , 23:50

Jeigu 2009 metų rezuyltatus iš esmės lėmė 2008 metų rudens gydymas, tai tas rezultatas buvo gal net geresnis, nei 2010 metų rezultatas. (Renyka rašė) 2010 m rezultatai bus aiškūs 2011 m. vasarą - rudenį. Dabar galiu pasakyti tiek, kad nenusisekė dėl ko tai 2009 m. erkių naikinimas (erkių atsparumas greičiausiai tam tikriems vaistams greičiausia, jeigu garantuota, kad nėra išorinio erkių užsinešimo). Prisimenu tiek, kad požymiai, aprašyti pačios sezono pradžioje rodė, kad erkėtumas po žiemos gana nemažas. Pats juodžiausias erkių darbas buvo atliktas rugpjūčio mėn. peruose tų bičių kurios turi eiti žiemoti dabar, todėl su jų išgyvenimu jau yra problema. Erkės tur būt pradėtos naikinti jau po to. Tokių dalykų atrodo, kad dedasi jau ir kituose Lietuvos bitynuose. Jeigu yra perų auginimas tai iš tikro erkėtumo požymis, gal kiek šiltas lizdo viršus neardant jo. Bet yra perų ar nėra - vistiek sunku ką pakeisti. Pašalinti perus yra labai sudėtinga, realiau būtų apdoroti dar lapkričio mėn. - turėtų vis tiek būti atšilimai. Visas šitas darbas, primenu, kitų metų rudens šeimos būklei užtikrinti, bet pačių bičių išgyvenimas iki pavasario tai priklausys nuo to, kiek erkės pasidarbavo vasaros gale.
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Vasara 2010

2010 Spa 31 , 17:10

Šiandien mitaku paskutinį kartą dūmijau.
To pasekoje viena šeima sumąstė apsiskaridyt (labai stipri).
Ogi kitos tik nosis iškišo į lauką ir atgal :dontknow:
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Vasara 2010

2010 Spa 31 , 17:39

Mano šiandien irgi apsiskraidė, gana aktyviai, +11 ir saulėta, o kaip kaime 100km į šiaurę nežinau, manau, kad ne..
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys
Aviliai:Dedano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:16
Bičių rasė:prie Karnikos
Pranešimai:372
Užsiregistravo:2010 Sau 01 , 12:29

Re: Vasara 2010

2010 Lap 01 , 20:59

Apsiskraidė visi 4 aviliai, nors visiškai skirtingos sąlygos ir šeimų stiprumas. Beje, prieš 1-2 dienas, 2 aviliai miegojo, 2 - "tikrino aplinką ir lankytojus". Šiandien prie avilių garselis buvo kaip spiečiant, o dalis bičių "lėkė kažkur, matomai su tikslu, bet toli". :).
Klysti žmogiška ...
Vartotojo avataras
bac3331
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,Gulstiniai-20rem.
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:50
Užsiregistravo:2008 Gru 09 , 11:07

Re: Vasara 2010

2010 Lap 01 , 21:20

Ir pas mane Vilniaus raj. masiškai apsiskraidė, gražu buvo žiūreti.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Vasara 2010

2010 Lap 04 , 09:01

Praejusios vasaros laukiau kaip niekada.Ziema prisiskaicius ivairiu bitininkavimo triuku,viska norejosi isbandyti praktikoje:motineliu zymejimas ir keitimas,seimu skyrimas,jungimas ir nauju formavimas it tt.Profams tai kasdieniniai darbai,o man visa tai atrode kaip aukstasis pilitazas.Jeigu kas pernai butu pasakes,kad as lengvai seimose keisiu motineles,buciau sakes,kad tas zmogus turi pakankamai gerai isvystyta jumoro jausma.Bet tai jau praeitas etapas.Aciu visiems Forumo dalyviams,patarinejusiems ivairiais klausimais,manau cia yra ta vieta,kur greitai galima ismokti praktiniu dalyku.Vienu ekspermentu ir as noriu pasidalinti ir manau megejams tai turetu buti idomu ir gali tureti nemazai praktines naudos.
Pavasari turejau viena laisva avili.Birzelio pradzioje sugavau spieciuka ir ten apgyvendinau.Po savaites sugavau dar viena,tiesa labai maza,vos aptupe tris korius.Plestis negalvojau,todel iskilo klausimas ka daryti?Tranas patare pabandyti bitininkauti su dviem seimomis viename avilyje.Taip ir padariau.Siek tiek sutvarkiau avili(tai buvo sunkiausias etapas :lol: )ir patalpinau i avili antraji spieciuka,seimeles atskirdamas aklina defragma.Po savaites jau pilnai buvo isplestas lizdas.Biciu kiekis keitesi tiesiog dienomis ir birzelio pabaigoje jau uzdejau pirma magazina is vasko ploksteliu.Lizda nuo magazino atskyriau grotelemis,kad nepakiltu i virsu motineles ir nepradetu aiskintis santykiu.Liepos pradzioje magazino koriai jau buvo pasiuti ir prinesta kazkiek nektaro,todel uzdejau antra magazina su plokstelemis.Liepu zydejimui ,as jau turejau Turbo seima.Gaila,bet pas mane liepos beveik nezydejo,o tos kurios zydejo,principe neskyre nektaro,todel seima viso savo potencialo parodyti negalejo.Tai kokia ta nauda:
-8 pasiuti lizdiniai koriai
-du magazinai pasiutu koriu
-apie 20 kg medaus
-ziemoti nuejo l.stipri seima
-turejau dvi siumetes motineles,kurias atidaviau draugams,o pats rugpjucio pradzioje ,po sujungimo, pasikeiciau i rasine.
Kokie kiti privalumai.Drasiai galite keisti vienoje is seimu motinele,jei nepriims,galite prijungti prie kitos.Galite laikyti abi seimas per ziema ir jei,kuri seima zutu,turite dvi seimas,kurias atskiriate i atskirus avilius.Jeigu laikysite po dvi seimas kiekviename avilyje,tai poreikis spieciams padvigubes.Man atrodo kazkas is biciuliu ,problema ,kur deti sugautus spiecius ,turejo.Tiesiog tai geras bandymu poligonas,igyti praktikos,be galimu nuostoliu ir soko,kuris gali atsitikti ekspermentuojant su pagrindinemis seimomis.Kalbu jau is patirties :lol: Ir dar.Aprasyti jausma,kai matai,kad is dvieju avilio pusiu dirba dvi atskiros seimos,neimanoma :lol: Liko klaisimas,i kuri neturiu pilno atsakymo.Kodel atskiru seimu bites,susitikusios lizde pjaunasi, susitikusios magazine,dirba bendram labui.Cia gal profai pakomentuos.
Butinai pabandykite kita sezona.Pazadu daug teigiamu emociju :lol:
Kest

-
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Vasara 2010

2010 Lap 04 , 09:43

sargybinės ir senos lauko bitės prie lakos ir apatinėje lizdo dalyje laikosi."Jauniklės lizdo centre perus maitina ir nektarą į meduves pilsto.Jos nesipyksta.
tinginiai progreso variklis

Grįžti į