VASARA 2010

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47
VASARA 2010

2010 Bir 06 , 22:59

Šeštadienį ir sekmadienį sukau medų. Būdavo pavasarinį sukimą darau per keturias dienas. Šį kartą spartietiškai - per dvi dienas iš visų keturių skyrių. Daugiausia medaus primūrijo prie kolektyvinių sodų. Meduvės pilnos "ot krają do krają". Čia tas skyrius, kur buvau pametęs raktus ir nesprėjau pagydyti. Austėja2 prognozuoja šiam skyriui krachą... Patarkit kaip gydyti, kaip išsivynioti..........
Prie miško, kaip nekeista, silpniau prinešė medaus. Kai kurioms dabar dėjau meduves, pavasarį silpniau vystėsi. Dėja.... daug ir dar tuščių avilių....Teks atastatinėti.Laukiu atostogų, o bitės mano veiklos... Spiestis dar nesiruošia nė viena. Planavau prisukti pusę tonos, bet "žmogus planuoja, o Dievas juokiasi..."
Bet pagal šiuos metus, atsižvelgiant kokios buvo bitės pavasarį, kiek išgyveno, kiek mirė, dar ir gerai - apie... (negazdinu žmonių, nes veido išraiška pasikeičia kai pasakai kiek prisuki- mano pastebėjimai)... kg. pavasarinio.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 07 , 00:14

vidmantask rašė:Šeštadienį ir sekmadienį sukau medų. Būdavo pavasarinį sukimą darau per keturias dienas. Šį kartą spartietiškai - per dvi dienas iš visų keturių skyrių. Daugiausia medaus primūrijo prie kolektyvinių sodų. Meduvės pilnos "ot krają do krają". Čia tas skyrius, kur buvau pametęs raktus ir nesprėjau pagydyti. Austėja2 prognozuoja šiam skyriui krachą... Patarkit kaip gydyti, kaip išsivynioti..........
Prie miško, kaip nekeista, silpniau prinešė medaus. Kai kurioms dabar dėjau meduves, pavasarį silpniau vystėsi. Dėja.... daug ir dar tuščių avilių....Teks atastatinėti.Laukiu atostogų, o bitės mano veiklos... Spiestis dar nesiruošia nė viena. Planavau prisukti pusę tonos, bet "žmogus planuoja, o Dievas juokiasi..."
Bet pagal šiuos metus, atsižvelgiant kokios buvo bitės pavasarį, kiek išgyveno, kiek mirė, dar ir gerai - apie... (negazdinu žmonių, nes veido išraiška pasikeičia kai pasakai kiek prisuki- mano pastebėjimai)... kg. pavasarinio.
Na kracho neprognuozuoju tačiau praradimų gali būti.
Tos šeimos kur silpnos ar nusilpnėjo ar ir pernai buvo tose pačiose vietose - pamiškėse?
Teko šiomis dienomis lankytis pas bitininkus kitose šalyse, tai šiemet nozemozė kirto visur daug maž vienodai - liko maždaug toks santykis - 1/3 šeimų stiprios. 1/3 vidutinės ir 1/3 nunyko.
Dėl varroa erkių motininiame lopšelyje - tai gali būti labai retaas arvejis, nes erkes arbaido bičių pienelio skleidžiamas kvapas specifinis ir iki galo išsivystyti naujoms erkėms t.y su susiporavimu nėra šansų, kadangi tam reikia 10 dienų uždengto pero, o motininis būna dengtas tik apie 7 dienas.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 07 , 09:03

Taip, tos šeimos kur nusilpnėjo ar pavasarį mirė, buvo tose pačiose vietose, pamiškėse. Daugiau bitininkų tose vetose bičių nelaiko, taigi gydau tik aš, iš kitur vagiliaudamos negali parsinešti erkių.
Kas dėl motinos su erkėmis, kai radau dvi įkibusias, čia ne iš lopšelių, nes motina buvo dedanti ir pernykštė. Ko gero jos užropojo jau avilyje. Bet faktas, kad buvo, tai ir mane nustebino.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Pavasaris 2010

2010 Bir 07 , 09:43

vidmantask rašė:Taip, tos šeimos kur nusilpnėjo ar pavasarį mirė, buvo tose pačiose vietose, pamiškėse. Daugiau bitininkų tose vetose bičių nelaiko, taigi gydau tik aš, iš kitur vagiliaudamos negali parsinešti erkių.
Kas dėl motinos su erkėmis, kai radau dvi įkibusias, čia ne iš lopšelių, nes motina buvo dedanti ir pernykštė. Ko gero jos užropojo jau avilyje. Bet faktas, kad buvo, tai ir mane nustebino.
Dėl miškų klausiau, nes daug didesnė tikimybė nozemozei yra ir šiemet ši liga pasireiškė stipriai ir Lietuvoje ir kitur.
Jeigu teko rasti erkių ant motinos, tai tur būt tą šeimą apnikę šie parazitai buvo tirštai.
Dėl beevitalio - tai nuo jo panaudojimo susilnėjimo šeimų neturėtų būti, atvirkščiai, daug kas pastebėjo, kad panaudojus jį, kai šeimos vystosi, tas vystymąsis būna netgi energingesnis. Gal kas parašytų - jeigu naudojo beevitalį 2008 m. rudenį, tai ar buvo kokių nors pasilpnėjimo požymių 2009 m. pavasarį, kai nozemozė tais metais praktiškai nepasireiškė.
sigitasr
Pranešimai:8
Užsiregistravo:2009 Geg 25 , 10:34

Re: Vasara 2010

2010 Bir 21 , 08:57

Nova rašė:Na ką, atrodo dar vis prastos dienos- savaitės nusimato ir kas per sušikta vasara, ir ne tik bitėms :'(
Kad ir kiokia prasta vasaros pradžia, tačiau mano pora "augintinių" šeimynėlių atseikėjo po 16 kg tikiuosi pavasarinio medaus.
Vartotojo avataras
eevis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:50
Užsiregistravo:2009 Kov 12 , 16:54

Re: Vasara 2010

2010 Bir 21 , 09:00

vakar sukau is dvieju seimu, tai vienos magazinas 16remu pilnas kito avilio puspilnis, tai privarvinau is abieju apie 38l, manu neblogai :dance:
elygax
Patyręs narys
Aviliai:ivairius
Bičių šeimų skaičius:79
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:474
Užsiregistravo:2008 Rgs 16 , 09:51

Re: Vasara 2010

2010 Bir 21 , 19:52

kokia ce vasara, jei taip toliau tai nieko medaus nebus. Dabar jau vasarinis rapsas pradejo zydet o is oro nieko gero. Tikiuosi nors ant biciu duoneles atsigriebt :think: :'( :'( :'( Kaip pas jus biciuliai? kokie pamastymai?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Vasara 2010

2010 Bir 21 , 20:17

Vasara.. dar tokia seniai buvo, bet buvo, tik nebeatsimenu kuriais, birželį teko maitinti šeimas. Lietus ir lietus... Na apie mano bitynus rapso nėra, tai ir nematau kaip jis žydi. Bendrai aš šito rapsinio ir nemėgstu, nieks nenori pirkti šitų taukų. Turėjau vienais metais... Savaitgaly pagerės orai. Tikiuosi nesuvalgys, ką prisinešė. Kitą savaitę ruošiuosi sukti... ir sudarinėti naujas šeimeles.
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Vasara 2010

2010 Bir 22 , 16:47

Ir aš taip galvoju, bitės gyvos, vietoj buvusiu 4-ių, dabar turiu 6-ias šeimas, vien žo, viskas į gerą :)
Medaus kažkiek irgi tikiuosi, jei per šitokius lietus nesuvalgys pačios. Jei suvalgys, manau rudeniop ką nors man paliks :)
Tos kur buvo nupiepę, dirbau smarkiau už pirmūnes ir nė negalvojo spiest :)
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Vasara 2010

2010 Bir 25 , 05:31

Ir zydi liepos Aukstaitijoj :knock: . Vakar stebejau ir liepas ir bites, tai 22 val dar grizinejo i avili, o snd 5.00 jau skrido i darba, tai reiskia yra didelis nektaro kubilas. Manau galingos liepos simet bus dosnios, nes ziedus lanko ir kamanes ir bites ir kiti suprantantys apie skiriama skysti. Ruoskites medunesiui
Geriau veliau, negu niekada
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Vasara 2010

2010 Bir 27 , 08:30

Apie nektaro iskyrima ir ivairiu medinguju augalu nektaringuma ivairiose geografinese platumose http://nicebee.ru/glavnaya-stranica/usl ... iyami.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Vasara 2010

2010 Lie 05 , 13:50

Pilni magazinai medaus.. Pilni aviliai bičių - net per kraštus krenta stogą nukėlus :)
Gal ir spiečiu bus pagaliau? Nes tos mano bitės elgiasi visai kaip ne mišrūnės - nei gelia, nei spiečiais laksto.. :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Vasara 2010

2010 Lie 05 , 23:16

kice rašė:Pilni magazinai medaus.. Pilni aviliai bičių - net per kraštus krenta stogą nukėlus :)
Gal ir spiečiu bus pagaliau? Nes tos mano bitės elgiasi visai kaip ne mišrūnės - nei gelia, nei spiečiais laksto.. :lol:
Jeigu iki šiol bitės ištvėrė nespietusios, tai ir vėliau spiesti neturėtu. Jos jaučia vasaros pabaigą. Ir aplamai, kam tie spiečiai reikalingi? Geriau medų sukti, o ne spiečius semti.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Vasara 2010

2010 Lie 06 , 09:49

Turiu dar viena tuscia avili.. MB dabar nespeja is paskos man, tai spieciuka sukratyciau.. Kita vasara jau padori seima butu :) Teks, matyt, viena avili pusiau padalinti, dar kokius 3 korius su perias is kitu ideti.. Gerai butu, kad rasciau lopseli motinini, bet siuo metu nesimato tokiu mano aviliuose.. :)

Medus pas mane sviesus ir laaabai skystas.. Neuzakiuoto neimu - jei ka :) Gal todel, kad tokia oro temperatura? Nes koriai aludej, sukant, net karsti atrodo :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Vasara 2010

2010 Lie 08 , 21:35

Antradienį viename skyriuje sukau medų, oras normalus, netgi per karšta. Trečiadienį lietus visą dieną. Šiandien apstojo tik vakare. Tiesiog liūtis buvo. Baisu kaip prilijo.
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Vasara 2010

2010 Lie 08 , 21:47

Bet.. kiek atneša tiek suvalgo...
Kitaip sakant medaus kaip ir yra, bet neužakiuotas.
Matomai užburtas ratas gaunasi prineša - suvalgo vel prineša ir vėl suvalgo...
Vissusiruošiu sukt ir vis atidėlioju ir atidėlioju :shame:
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Vasara 2010

2010 Lie 08 , 22:00

Klaipedos mieste liepos zydi pilnai.
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Vasara 2010

2010 Lie 08 , 22:15

Medus labai tamsus, negi lipčiaus prinešta. Skyrius natūraliose pievose, kurias šienauja po liepos 15- tos (pagal programą - paukščiukų augintojai!), netoli miškas. Nežinau iš ko ir suneštas. Įpilį į lėkštę - ne toks ir juodas, o kai stovi kibiruose - kaip degutas.
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Vasara 2010

2010 Lie 08 , 22:35

Na jau rytoj orai turi pasitaisyti, pora šeimų iš kaimo atsivežiau prie sodybos, tiesiog neišlaikiau, kai pamačiau kiek visko žydi, prie miško nemažai rusiškai vadinamo Ivan-ciaj, liepų, aplinkui jau grikių laukai gausiai žydį ir šiaip visokios laukų žolės, dabar tik reikia gero oro..
Naujai sudarytos šeimynėlės vystosi gerai, bet karta teko pamaitinti sirupu, žiemoti nueis stiprios, kitais metais bus jau smagiau :)
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Vasara 2010

2010 Lie 08 , 23:29

Išsukau medų iš rapsų tik labai jau tamsus

Grįžti į