VASARA 2010

Bitininko kalendorius.
simona
Aviliai:kol kas dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:8
Užsiregistravo:2009 Lap 23 , 16:57
Re: Vasara 2010

2010 Spa 01 , 15:32

ir aš nusprendžiau pasisakyti. tik šį pavasatį pradėjau bitininkauti. gavau dvi šeimas balabdžio mėnesi. turbut birželi gavau spiečių iš giminaičių. dar vieną patys pasigavom. viso 4 aviliai. mani nepatyrusiai akiai daugiausia medaus prinešė gautasis spiečius, bet gal tik man taip atrodo. vyro iniciatyva pakeitėm visas motinėles į jaunas, tris kartus lašinom beavitalį ar kaip jis ten vadinasi, paskui pakabino gabono juosteles. aišku pridarėm klaidų, nes maitinti pradėjom, kai už diafragmų buvo korių, tai tos bitelės tą cukrų ten turbūt ir sunešė. medaus išsukom apie 7 kibirus. ar tai gerai? man atrodo, kad gerai, nes pirmais metais tikėjausi tik kokių kelių litrų.
dar laukia nuimti gabono juosteles, pabaigti gerai apšildyti ir peržiemoti. tikiuosi pirmoji žiema bus sekminga.
ir dar prie to pačio klausimėlis. kada vėliausiai reikia bituėm šonus apšildyti? tikriausiai supratote ką turiu galvoje.
labai malonu skaitinėti forumą ir semtis naujų žinių.
tiesa, vytas mano, kad jau nuo kitų metų reikia pradėti bitininkauti daugiaaukščiuose. ruošiamės iki 10 avilių plėstis, nes mūsų bitininkavimas tik savaitgaliais.
Vartotojo avataras
stefute
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:11
Užsiregistravo:2010 Kov 20 , 16:38

Re: Vasara 2010

2010 Spa 01 , 19:31

Biciulis pagelbejo ne tik dovanodamas bituciu seima(sake draugu jis neparduoda kai norejau sumoketi),ne tik mane moke bitininkavimo paslapciu, bet ir issuko medu is koriu. Esu labai dekinga siam zmogui. Sia vasara medu dalinau visiems artimiems zmonems. Buvo nepilni 3 litrai, bet paragaut uzteko. Kadangi savas medutis pirmas mano gyvenime, tai labai skanus :chi: Jeigu viskas bus gerai, gal ir kita vasara ragausim, tikiuosi po daugiau :)
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Vasara 2010

2010 Spa 01 , 19:39

Nueina didelio, malonaus užimtumo ir sėkmingi metai. Pavyko pagaminti 13 (man laimingas skaičius)
T-19 ir į juos perkelti šeimas. Medų paimiau iš 8. Vidutiniškai po 25kg iš šeimos. Nors žinau, kad
spiečių gaudimas nėra tolėruotinas, bet šios ,,poezijos" emocijos nuostabios. Sulaukiau 11 spiečių (4 savi).
Čia T-19 aviliai nepakeičiami. Patogūs.
Didelią dalį malonumo ir daug daug naudos ,,davė" forumas. Ačiu visiems Jums bičiuliai.
P.S. Kadangi per didįjį medonešį ( visą kaitrą) aviliuose viršuje laikiau atviras ventiliacijos angas
maždaug 10 mm x100mm tai medus skystas nebuvo.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Vasara 2010

2010 Spa 01 , 20:15

stefute rašė:. ... Buvo nepilni 3 litrai, bet paragaut uzteko. Kadangi savas medutis pirmas mano gyvenime, tai labai skanus :chi: Jeigu viskas bus gerai, gal ir kita vasara ragausim, tikiuosi po daugiau :)
:gANDb:
medų skaičiuoju tonomis, bet pirmų savo 6 litrų neužmiršiu niekada :leaves:
tinginiai progreso variklis
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Vasara 2010

2010 Spa 01 , 20:25

oooooo -ponia panelė Stefutė, ar gerai pavyko nuostabaus vyro ,nuostabų avilį persigabenti?, o aš maniau eilinis klonas "patrynė makaronų " forume, pasirodo klydau ;)
čia grb. Satkai- nesuprantu ko visi taip bijo natūralaus spietimo-nors tą vienintėlį malonumą bitelems palikit :dontknow:
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Vasara 2010

2010 Spa 01 , 20:32

Spietimas-nuostolis. Svetimas spiečius -tikimybė užkrėsti bitiną. O bitelės turi visas teises.
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Vasara 2010

2010 Spa 01 , 22:03

nera vienodu metu,net jei Jus bitininkausite 100 metu.Sie metai mano praktikoje neitiketini tuo,kad rugpjutyje buvo taip karsta jog bites gausiai rinko nektara is trumpesniu dobilu ziedu del ko man neteko siaurinti lizdu savo 12-remiuose aviliuose.Nesu mates tokiu galingu seimu einanciu ziemot,kazkas panasaus buvo tik 2002 metu sezone.
karnikos seimos,tiek ivairiu Lietuvos augintoju ir pavasari isigytos is Debreceno(Vengrija) surinko pagrindine produkcija liepos-rugpjucio menesi.Karnikas priimta vadinti pavasario bitemis,bet ne as vienas pastebejau jog tai rudenines bites.
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Vasara 2010

2010 Spa 02 , 15:24

Pas mane taip: pavasarį bitelės paviduriavusios daugiau, nei įprastai. Pavasarinio medaus beveik nebuvo, nors rapsų plotai vos ne iki horizonto. Bet užtat vasara davė tiek, kad galim sakyti metai rekordiniai. Tik labai skystas medus buvo (didelis vandens procentas), šneku apie pilnai dengtą medų (turiu refrektometrą). Praktiškai nespietė, jei nebūčiau pritrūkęs inventoriaus, tai būtų nulinis spietimas. Perai buvo auginami gana ilgai, ir bitelės ėjo žiemoti tikrai stiprios, faktiškai nebuvo rudenį silpnų šeimų kurias reiktų prijunginėt. O ir tas kurias sujungiau liko žiemoti ant trijų aukštų, nebuvo kaip mažinti. Žodžiu - neblogi metai... :)
maja
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:20
Užsiregistravo:2009 Lie 31 , 15:25

Re: Vasara 2010

2010 Spa 03 , 19:54

Sveiki,
žiemą pergyveno visos 6 bitučių šeimos. 2 šeimose pavasarį pasireiškė nozematozė. Pakeičiau kraštinius rėmus, prielakius dezinfekavau 70 proc. acto rūgštimi. Per trečią pavasarinę šeimų "reviziją" pastebėjau, kad vienoje šeimoje nebėra perų. Šeimą sujungiau. Jungtinė šeima prinešė 16 kg. pavasarinio medaus. Metiniai rezultatai: iš dviejų karnikos šeimynų (nespietė) po 56 kg., vietinės mišrūnės kuklesnės - po 20 kg. (2 iš jų spietė).
Po pernykščio mūšio su erkutėm, rudeniop tik vienoje šeimoje pastebėjau keletą bičių deformuotais sparnais (pernai buvo masinis reiškinys). Pavasarį negydžiau niekuo, vasarą vienoje šeimoje pastoviai buvo rėmas su traninėm akutėm, dengtus tranų perus išpjaudavau. Po paskutinio medkopio visoms daviau cukraus sirupo su česnaku po 0,5l. per 2 kartus. Rugsėjo pradžioje įdėjau porėmius ir palaisčiau beevital. Šį savaitgalį nudūminau mitaku. Rezultatai: šeimoje, iš kurios per vasarą šalinti traniniai perai- per 3 savaites iškrito 62 erkutės (po laistymo beevital). Po dūminimo iškritusių erkių buvo gal tik keletas, nes porėmy neradau, gal dar per kitas paras kris. Kitose šeimose po dūminimo erkučių buvo ir porėmiuose, ir ant lakos, ir matėsi avilio dugne šonuose prie diafragmų. Bet palyginus su pernai - žymiai mažiau.
5 šeimos eina žiemoti naujuose aviliuose, liko tik 1 varšaviniam, kurį pavasarį t.p. numatau keisti. Nuoširdžiai dėkoju už pagalbą p. Sigitui , na ir visiems europiečiams už paramą :)
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Vasara 2010

2010 Spa 04 , 16:08

Sveiki,
Tikrai įdomu skaityti Jūsų atsiliepimus apie šiuos bitininkystės metus - tiek pradedančiųjų, tiek patyrusių. Teisingai Audrunas rašė, jog nėra nei vienų metų bitininkystėje vienodų, gal tuo ir įdomus šis užsiėmimas. Mano nuomone realiausią padėtį kas vyko Lietuvos bitynuose aprašė Grikis, tik rekordai deja ne visiems teko, o tik tiems, kurių bitės 'ganėsi' vasariniuose rapsuose. Keista, kad pas Žilviną motinos anksti nustojo dėti - kitur tikrai buvo ilgas perų auginimas.
Niekas neparašė apie liepas, aš pavyzdžiui maniau, kad jos nieko neskyrė, bet vienas bičiulis nesenai pasakojo, kad bent porą naktų jos tiesiog "ūžė", kol nenulijo stiprus lietus.
Audrunas minėjo 2002 metus - ir tada buvo ilgas rudeninis lipčiaus medunešis, bet po to didelės problemos 2003 metų pavasarį, kai šaltą balandį bičių šeimos tiktai viduriavo ir nyko, o ne vystėsi, nes maitinosi dar rudenį suneštu lipčiumi. Duok Dieve, kad tai nepasikartotų.
Gerai, kad forume dalijamasi patirtimi ir pastebėjimais, ypač jei dar pavyksta išvengti nukrypimų į "lankas" ir manau, kad, ypač pradedantiems tai yra gera teorinė mokykla, o praktikos duoda tiktai laikas, praleistas prie bičių. Vienas iš tokių pavyzdžių kad ir Maja - 3 metų stažas, bet pats savo akimis įsitikinau, kad dirbama kryptingai ir tikslingai - čia jau ir forumo mokyklos įtaka.
Jeigu dar kas pasidalinsite šių metų įspūdžiais, tai manau tiktai visiems mums bus į naudą.
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Vasara 2010

2010 Spa 04 , 19:21

Prastesnis sezonas medunešio prasme už šį buvo tik 2000-siais. Iš žieminių rapsų medunešis truko tris dienas, žydėjo jie nenormaliai trumpai. Matyt nukentėjo šaltą žiemą. Iš blindžių ir pienių taip pat ne ką geriau. Pusė bėdos pirmojoj birželio pusėj lipčiaus medunešis. Geras vasarinis - iš vasarinių rapsų. Ir , o stebukle, liepos pabaigoj rugpjūčio pradžioj pasirodė geltonas skystutėlis medus (drėgmė 19-20%) kaip ir 2000-siais. Kiek mačiau, medus bent jau nuo vakarų pasienio iki Kauno buvo toks pat. Įtariu, kad tai garždenis, turi šiek tiek karstelėjusį skonį. Ar aš klystu?
Žiemą bakfastas išgyveno sunkiai. Pavasarį masinė tryda, nozemozės rasta tik kai kuriose šeimose. Per vasarą stebėjau visokių pasaulio pabaigos apraiškų, apie kurias jau buvau užsiminęs. Nustebino labai prastas šeimų vystymasis, medum dažnai buvo užpilamas net antras aukštas, pradėjau įtarti prastą motinų kokybę. Tačiau rudeniop prastosios jau netilpo į avilius, perų buvo daug. Šiemet gerai vystėsi naujai sudarytos šeimelės - šiltos vasaros nuopelnas.
Varozės erkės nuo jokių preparatų rugpjūčio pradžioj nekrito. Kontrolei kiekvienam skyriuj keletą šeimų palaistau beevitaliu, kitas bandžiau gydyt legaliais ir ne visai legaliais būdais. Dar kitų visai negydžiau. Buvau nusiteikęs atlikt tik paskutinį rudeninį gydymą oksalo rūgštimi, bet kai draugai pradėjo gąsdinti erkių gausa, dalį šeimų nudūminau mitaku. Iškrito po 10-70 erkių.
Panašu, kad daugelyje šeimų perų nėra jau nuo rugsėjo vidurio. Taigi pritarčiau Žilvui, kad motinos nustojo dėti anksti. Patinka šaltokas ruduo, bitės nesialina, mažai skraido, neatbėga kačerga nešina kaimynė su pretenzijom dėl pjaunamų bičių. Sezono pabaiga nuteiktų visai optimistiškai jei ne Star1 bankrotas.
Tiek žinių iš Šilgalių kaimo
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Vasara 2010

2010 Spa 04 , 19:56

Kas dėl liepų,žydėjo pas mus maždaug trečdalis medžių ir jie iki išnaktų ūžė nuo bičių(baisiai malonus garsas :) ).Tai truko apie pusantros savaitės.Tik ,kad tuo laiku gausiai žydėjo barkūnas ir pievos,todėl grynai liepinio-žalsvo medaus kaip ir nebuvo,buvo tamsus skystas.Buvo :) jau nebeturiu,visą išpirko.Šiemet labai patiko klijentų gausa ir nebloga medaus kaina :ok:
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Vasara 2010

2010 Spa 04 , 20:52

Ar nėra priklausomybės perų buvimo dabar ir maitinimo nedideliais ( po 1ltr ir po 3ltr) kiekiais.
Nes taip maitinau ir pastebėjau dar dabar šiltas lubeles ir gausų geltonų (svėrių ar garždenio) žiedadulkių
gabenimą. O gal tas požymis būdingas ne tik perams esant?
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Vasara 2010

2010 Spa 04 , 23:45

Pas mane karnikines motinos iki rugsėjo vidurio dejo kiaušinėlius,nes bites nešė vandenį .Šiandien nuiminėjau maitintuves. Stipriose šeimose su jaunomis rugpjūčio mėn išsiritusiomis motinomis dar yra dengtų perų
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Vasara 2010

2010 Spa 05 , 22:08

Taigi sezono ataskaita.
Medaus prasme prastas, kaip sakant antirekordas. Bet nudžiugino gera kaina, ir jau viska išpardaviau ;)
Medus tamsus visas, nors skirtingu sukimų. Gero skonio ir skystas. Medaus gavau tik Vilniaus skyriuj.
Bet čia kaltinu ne vien sezoną bet ir ūkininkus (kur anksčiau buvo dirvonai dabar javais užsėjo, gyvatės:'( )
Varėnos raj. jau treti metai medaus tik "palaižyt" :'( Bet tai normalu, kai nebuna gero lipčiaus medunešio bitės viską sau sunaudoja.O tai kartojasi kas 4-5 metai.( geras medunešis)
Šiemet pagavau 9 spiečius ( visi Varėnoj, Vilniuj 0 ) bet mizerni nuo 0,6 iki 1,3 kg. teko sujunginėt.
Pas mane taipogi mamytės anksti nustojo dėt (tiek jaunos tiek senes) rugsėjo vidury jau nebuvo perų.
Matomai šaltą žiemą prognozuoja :chi:
Erkėtumas norma, tik keliose šeimose (2-3) didesnis.
Tai va trumpai tiek...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Vasara 2010

2010 Spa 05 , 23:35

jeigu apie medų kalbant, šie metai tikrai įdomūs.Pavasaris prastas, iki 15kg, birželio vidurys-liepos pradžia mūsų krašte- rekordiniai.Rapsai žydi šalia, o bitės lekia bala žino kur.Liepos žydi,jose tik musės skraido, o medų sukti nespėju.rugpjūtį aviliuos skystas nektaras, neina medaus išimt.Bendras rezultatas - vidutinis dėl blogo pavasario.Medus geltonas ir kvapnus.Kaina gera(nors ir mažiausia Europoje).Gyvenimas yra gražus :leaves:
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Vasara 2010

2010 Spa 06 , 09:33

Papildysiu šiek tiek. Pavydas ima skaitant apie tai, kaip liepose šiemet pas kažką gyvenimas virė. Pas man gyvybės buvo mažai, o taigi ir medaus buvo ne kažin kas.
Paskutinį kartą į avilius lindau rugsėjo 12 dieną. Visos keturios karnikinės motinėlės dar dėjo kiaušinius. Spalio 16 dieną paskutinį kartą pagal planą laistau beevitaliu ir adios amigos iki balandžio.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Vasara 2010

2010 Spa 09 , 19:43

paskutiniai žiedai
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
tinginiai progreso variklis
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Vasara 2010

2010 Spa 09 , 20:34

Šiandien bitės parsinešė geltonų žiedadulkių!!!
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Vasara 2010

2010 Spa 09 , 20:41

Šiandien prasidėjo pagrindinis rudens medunešis. Dirbo kaip vidurvasarį. Apsileidėlių tuščius avilius valo nuo medaus likučių.Susitraukęs laukių pretenzijų. Medunešį pagal kaime esančių avilių (šeimomis neapsiverčia liežuvis jų pavadint) skaičių prognozuoju bent dviem savaitėms. Esant tokiam geram medaus skyrimui bitės dirbs ir esant +5 laipsniams

Grįžti į