VASARA 2010

Bitininko kalendorius.
Briedismiske
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:18
Užsiregistravo:2010 Geg 03 , 13:55
Re: Vasara 2010

2010 Rgp 25 , 10:02

ačiū
Briedismiske
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:18
Užsiregistravo:2010 Geg 03 , 13:55

Re: Vasara 2010

2010 Rgp 26 , 10:23

Pagalvojau, kad šiemet jau turbūt nespesiu už diafragmos perų dėti. Tokiu atveju maitinti šią šeimą tektų pradėti tik rugsėjo pradžioje...
O dar tokie orai, kad perus kilnoti ko tai nesinori...

Ka paliksiu medų, mažiau cukraus reiks dėti.
vikras
Patyręs narys
Aviliai:300X435 Medudė 435X145
Bičių šeimų skaičius:11vnt. +5 T18
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:145
Užsiregistravo:2009 Spa 02 , 21:37

Re: Vasara 2010

2010 Rgp 26 , 19:53

Briedismiske rašė:Pagalvojau, kad šiemet jau turbūt nespesiu už diafragmos perų dėti. Tokiu atveju maitinti šią šeimą tektų pradėti tik rugsėjo pradžioje...
O dar tokie orai, kad perus kilnoti ko tai nesinori...

Ka paliksiu medų, mažiau cukraus reiks dėti.
Jūsų atveju, aš dengtus perus dėčiau už diafragmos,o rudeninį maitinimą pradėčiau jau dabar per lizdo viršų, t.y. cukraus tirpalą dėdamas ant lubelių. Bitės sukrų susineš į lizdą, o jeigu kažkiek patalpins ir į iškeltuosius rėmus, į tai nekreipčiau dėmesio. Išėjus perams, po kokių dviejų savaičių, nuimčiau apšiltinimą nuo iškeltųjų rėmų, ir jei yra reikalas palikčiau juos atvirus. Bitės maistą susineš į lizdą. Jeigu yra įtarimas kad rėmuose yra lipčius, išsiritus perams rėmus su visu maistu išimčiau. Sėkmės.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Vasara 2010

2010 Rgs 07 , 17:35

Sveiki,
siandien bityne,kaip pavasari.Ziedadulkes tempia kilogramais :lol: .Nesenai suformuotoje seimoje,kas antra bitute grizta su ziedadulkem.Smagu.Daugiau tokiu dienu.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Vasara 2010

2010 Rgs 29 , 22:21

Sulyg paskutiniu medaus korio išėmimu baigėsi bitininkavimo sezonas 2010. Nuo to momento visi darbai - lizdų formavimas, maitinimas, erkių naikinimas ir t.t. tai jau naujo 2011 metų sezono darbai.
Būtų įdomu jei pasidalintumėte įspūdžiais kokie tai buvo buvo 2010 metai - geri ar negeri, derlingi ar vidutiniai, skirtingi ar panašūs į kitus ir visa kita...
Tik nepradėkite apie visokius avatarus ar menopauzes - tam yra kitos tem :stop: os
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: Vasara 2010

2010 Rgs 29 , 22:55

Austeja2 rašė:Sulyg paskutiniu medaus korio išėmimu baigėsi bitininkavimo sezonas 2010. Nuo to momento visi darbai - lizdų formavimas, maitinimas, erkių naikinimas ir t.t. tai jau naujo 2011 metų sezono darbai.
Būtų įdomu jei pasidalintumėte įspūdžiais kokie tai buvo buvo 2010 metai - geri ar negeri, derlingi ar vidutiniai, skirtingi ar panašūs į kitus ir visa kita...
Tik nepradėkite apie visokius avatarus ar menopauzes - tam yra kitos tem :stop: os

Šie metai sakyčiau buvo vidutiniai medaus prasme, bet labai geri žinių prasme. Teko sudalyvauti mokymuose, tia manau tikrai buvo naudinga. Šiemet iš pavasario buvo 14 šeimų, bet vasarą kaip ir visuomet, nors kuo labiau stengiausi daryti viską, kad bitės nesispiestų, bet deja, spietimasis kaip visada didelis. Žiemot eina 21 šeima ir tai daugelyje naujų šeimų jungta po kelis spiečius. Taip pat šiemet jau pakeista trečdalyje šeimų motinėlės į veislines - 1 karnika, 7 bakfasto. Žiūrėsiu kaip situacija kitais metais bus su spietimu ir medaus kiekiu. Naujos motinėlės nepriėmė tik vienoje šeimoje, bet ten žinau kur padaryta klaida. Medaus gauta vidutiniškai iš šeimos šiek tiek mažiau nei 20kg.
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49

Re: Vasara 2010

2010 Rgs 29 , 23:04

Iš po žiemos buvo keturios šeimos vienai dingo motina, daviau išsiauginti stiprinau perais, bet nesiaugino po to įdėjau tris spietybinius lopšelius, tai atsirado motina, laukiau kol apsivaisins - daviau sirupo skatinti dėjimą, tai išėmė sirupą ir liko tuščias avilys (į sirupą dėjau česnako)...Kita šeima pati keitėsi motiną, tai medaus tegavau kokį 10kg iš tos šeimos, nes silpnai vystėsi, o iš likusių dviejų gavau kažkur po 35kg medaus. Dabar eina žiemoti keturios šeimos vienas iš jų spiečius...
Se
Sergijus

Re: Vasara 2010

2010 Rgs 29 , 23:32

Pavasario sulaukė visos,54 šeimos,deja-4 šeimoms,po pirmojo plėtimo,motinos žuvo...2 šeimas išgelbėjau,o kitos 2-nesileido "pataisomos"...Spietė,kaip visada-gausiai.Rudeniop,išėmus medų (iš lizdų),2 šeimos žuvo nuo vagilių,o dar viena šeima,tiesiog-žuvo be priežasties...Dar 2 šeimas,iškračiau imdamas medų-sutranėjo...Žiemot pasiliko 47 šeimos.Vidutiniškai iš šeimos,gavau po 29,8kg.medaus.Kol kas,tai geriausias medaus vidurkis iš šeimos...
Vartotojo avataras
ceslovas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:50
Bitininkavimo stažas:18
Pranešimai:158
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 22:33

Re: Vasara 2010

2010 Rgs 30 , 09:44

Sergijus rašė:Spietė,kaip visada-gausiai.
Sergijau , pasidalink savo ilgamete patirtimi , ką darai su spiečiais ? Pavasarį buvo 54 šeimos , 2 šeimos liko be motinų , 2 šeimos žuvo nuo vagilių , 1 - be priežasties , 2 - sutranėjo , žiemai palikai 47 šeimas . O kur prieauglis nuo spiečių , ar tai reiškia , kad spiečiai gausiai ėjo ir jiems visiems padariai "atia" , ar vistik juos sugaudęs kažkurtai juos padėjai ?
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Vasara 2010

2010 Rgs 30 , 13:02

Nu ,nu Sergijau,parašyk dar kodė apie save rašai,kad iki 100 šeimų.o ne iki 50? :)
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Vasara 2010

2010 Rgs 30 , 13:27

Liuka rašė:Nu ,nu Sergijau,parašyk dar kodė apie save rašai,kad iki 100 šeimų.o ne iki 50? :)
Ar negalėtum Liuka AŽ pasiklausti ar dar geriau nuvykti pas Sergijų ir išsiaiškinti kodėl vienoje vietoje rašo taip kitoje kitaip.
Aš siūlau pasidalinti pastebėjimais kuo šis sezonas buvo įsimintinas, galima ir skaičių nerašyti, kad paskui smalsiom moteriškėm nebūtų pagundos iki galo viską išsitirinėti.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Vasara 2010

2010 Rgs 30 , 16:21

"Labai geras klausimas, senai laukiau šito klausimo" (A.ramanauskas)
Ps.- stengiuosi intelektualams skirtą jumorą suprasti
dabar metinė ataskaita:bitininkavimo sezoną pradėjau sausio mėn. viduryje, peržiemojo visos aštuonios šeimos,devinta buvo palikta be motinos (išgyveno iki kalėdų).
medų sukau iš 6 šeimų,dvi kažkodėl su manim medum nesidalino- (vidurkis apie 44 kg iš šeimos,mano kuklios bitininkystės rekordas). Sugavau tik vieną spiečių, viena šeima sutranėjo( matomai išklebanagis sužalojau ar sunaikinau motinėlę :'( ), saldo- aštuonios šeimos eina poilsio. Kaimynams ,draugams, ir visiem kitiems bičiuliams "pagaminau" apie dešimt spiečių. Į biteliųtarpusavio santykius nesikišau, man užteko kad jos turi motinas. Pagal mano gabumus -metai buvo labai geri
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Vasara 2010

2010 Rgs 30 , 17:39

2010. Peržiemojo visos 5-ios šeimos, vieną sutranėjusią sujungiau su silpna. Tai, matyt, reik sakyt, kad iš penkių peržiemojo keturios?
Per pirmas apžiūras dvi atrodę normalios šeimos, paskui kažkur nudangino motinas. Tai gelbėjau perais iš stipriausios šeimos.
Šiemet du spiečiai. (Vienas pats apsigyveno paruoštam aviliuke, kitą kabinau nuo kokių 5 m)
Medum, pagrinde, dalijosi viena šeima, iš jos apie 22kg.
Iki pat rugpjūčio maniau, kad liksiu iš vis be medaus, pavasarinio nebuvo visai, po to labai vangiai elgėsi medudėse.

Taigi sukau tik vieną kart, jau siaurindama lizdus žiemai. Juokingiausia, kad medaus šiemet tik keliais kg mažiau gavosi nei pernai (pernai sukau du kartus).
Gal pas mane tokia vieta, kad tik vieną kart reik imt :)
Na dėl tokio medaus kiekio kiek kalti, manau, 2,5 km spinduliu dar trys bitynai :)

Žiemot eina vėl penkios šeimynos (viena iš jų - spiečius)
Sumaitinau po 14 kg inverto. Nenaudojau šiemet gabono, laisčiau bienenwohl ir dar dūmysiu mitaku.

Pasidžiaugimas: Įsigijau elektrinį medsukį ( jau grožis....:) negaliu atsidžiaugt, nebereik jokios pagalbos) ir saulinį vaško lydytuvą ( į šitą prisikišus žiūrėdavau kaip į stebūklą, kad funkcionuoja :lol: )
Sprendimas: kitais metais, pirksiu veislines motinas.

Mano krašte, toks įspūdis, kad šiemet visi augalai pražydo beveik iš kart ir labai greit peržydėjo.
Pavasarį per obelų žydėjimą kelios galingos krušos. Čiobreliai gerokai anksčiau pražydo ir l. greit peržydėjo, o ir beveik iškart džiovinti gavosi :). Liepos irgi per dieną, po to - lietus.
Tokia karšta vasara,o drėgmė nežmoniška buvo. Raistai neįbrendami.
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys
Aviliai:Dedano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:16
Bičių rasė:prie Karnikos
Pranešimai:372
Užsiregistravo:2010 Sau 01 , 12:29

Re: Vasara 2010

2010 Rgs 30 , 20:40

Ai, ir aš pabandysiu. "Bitininkauju" 7 metus. Praradau viską jau tris kartus. Manau, praradimų užteks, ačiū forumui. Kaimynas (gal net jau bičiuolis) padovanojo 2 spiečius, kitus du pasigavau gaudyklėmis. Daugiau avilių neturėjau. Štai dėl ko ir klausiau žiemą, ką daryti, kertant topolį - reikėjo bičių. O pavasarį nei vienas iš sąlyginai malonių ir komerciškai lyg ir patikimų donorų man tokios paslaugos nesuteikė - jautė, kad nauda, gauta iš medaus, bus nepalyginamai didesnė, nei iš šeimų pardavimo. Nieko, mes ramūs, ateis laikas ir dalinsimės šeimomis su kitais. Taip pat ačiū Mindaugui, nusprendusiam Dedaną keisti į daugiaaukščius. Pardavė už katalikišką kainą 5 avilius. Kažkada norėsiu plėstis ir iki 15. Kantrybės, statysim gaudykles, laistysim - gydysim, gal kada ir turėsim... O dėl gauto medaus... Jei kas turit Dedaną ir neturit antro aukšto meduvių - tai nesvajokit peržengti 40 kg. Čia aš jau pajutau azartą, terlionės daug, bet medus srovele teka. Gal pasakysiu kaip Lang - sėkmės! Ir ačiū už patarimus!
Klysti žmogiška ...
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Vasara 2010

2010 Rgs 30 , 21:00

na drysčiau nesutikti dėl dviejų meduvių (šimet dviem šeimom dėjau po dvi), taip-efektas didžiulis, nors kita vertus-viskas priklauso nuo šeimos stiprumo ir nuo esamų ganyklų. taip-spiečiais šimet bent jau mano pažystami nesigyrė .
grb. Konradai- gal bent jau į bičių prezidentus kandidatuojat? ;) , šlepetės ar ne ant aviliuko?
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys
Aviliai:Dedano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:16
Bičių rasė:prie Karnikos
Pranešimai:372
Užsiregistravo:2010 Sau 01 , 12:29

Re: Vasara 2010

2010 Rgs 30 , 21:13

šlepetės ar ne ant aviliuko?[/quote]
Šlepetės iš kito forumo, visiškai priešingo bitininkystei - guns.ru. Ir šiaip visi pažystami sako, kad nieko keistesnio, nei mano simbiozė su bitėmis gyvenime nėra matę. Dvi meduvės - tai mano tiesa. Deja, šiame forume nesijaučiu autoritetu, todėl su savo patarimais nelendu į kitų daržą. O dvi meduvės, mano galva, tai natūralus bičių instinkto išnaudojimas - uždaromos tos korių akutės, kurios toliausiai nuo lizdo. Jei keisi meduves vietomis, tai priversi bites uždenginėti krastinių korių akutes. Turėsi brandų medų. Ir alkanas - godžias - darbščias bites. Hau.
Paskutinį kartą redagavo Konradas 2010 Spa 01 , 08:33, redaguota 1 kartą(us).
Klysti žmogiška ...
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Vasara 2010

2010 Rgs 30 , 22:07

Konradas rašė:...Jei kas turit Dedaną ir neturit antro aukšto meduvių - tai nesvajokit peržengti 40 kg....
Dar daugiau nei pusę to pridėkit-tiek buvo ir pernai ir šiemet, tai realybė (su viena meduve,svarbu laiku išsukti :shame: ). Ir šiemet- nei vieno spiečiaus. Nei savo, nei svetimo.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Vasara 2010

2010 Rgs 30 , 23:52

Kuo man įsidėmėtini metai:
Pavasarinės problemos su nozematoze, motinėlių keitimas tyliuoju būdu.Intensyvus, ilgas didysis medunešis.Bitės lankė augalus kuriuos kitais metais ignoruodavo.Medaus drėgnumas aukštas.Palaikomasis medunešis iki rugpjūčio pabaigos sustiprino šeimas.Didelis erkėtumas.Anksti nustojo dėti motinėlės, netgi pirmametės.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Vasara 2010

2010 Spa 01 , 09:56

Man 2010-ieji buvo reorganizaciniai metai. Perdaug prisiskaičiau forumo, todėl medų sukau iš 4 šeimų ir iš viso prisukau 82 kilus. Tai prasčiausi metai nuo... net neatsimenu.
Nuo pradžių - žiemoti palikau 7 šeimas iš kurių vieną jau buvau nurašiusi. Pavasarį turėjau 6 šeimas ir sumąsčiau, kad reikia reorganizuoti ūkį - nuo senų avilių remonto iki motinėlių keitimo. Taigis, suremontavo man senus avilius, į kuriuos padariau šeimeles su mėlyno kraujo karnikos motinėlėmis, maniau, kad jungsiu prie pagrindinių šeimų po medonešio ir taip pasikeisiu motinas. Gavosi kaip visada, nieo nesujungiau, todėl dabar turiu 10 šeimų :lol: Tiek niekada neturėjau :dance:
Pradėjau bitininkauti daugiaaukščiu aviliu. Įdomu, nauja, bet rezultatas nukentėjo. Sunku ten tom bitėm buvo susiorientuoti, kaip iš pločio persiorientuoti į aukštį. Rezultate turėjau daug darbo, bet tikiuosi kitais metais jau bus daug lengviau.
Problemos. Turiu didelę problemą su bičių šeimos staigiu silpnėjimu pagrindinio vystymosi metu (gegužė - birželis). Turiu kelias šeimas, kurios turėdamos po 8-10 rėmų perų gegužės viduryje, staigiai silpnėja per pagrindinį medonešį, kuris pas man yra birželio viduryje. Taigi, iš jų nusiimu pavasarinį medų ir paskuj nieko.
Mano energingiausia šeima šiemet davė spiečių. Buvau įsitikinusi, kad nespies, bet... Daugiau spiečių neturėjau.
Šiemet atsisakiau gabono. Gydau išimtinau beevitaliu. Mano sudarytos šeimelės šiemet beevitalio iš viso gaus 4 kartus (vieną kartą gydžiau birželio mėnesį, kai išsirito visi perai, o jauniklės dar nebuvo pradėjusios dėti), kitos - po 3.
Medus šiemet - neatsimenu tokio. Skystas labai. Gegužinis medus tik tik pradėjo cukruotis, birželinis nė nemano.
Itogo: 10 šeimų, sumaitinta 118 kilų gryno cukraus, šeimelės išeina žiemoti ant 5 rėmų (realiai 6 rėmai, bet aš visada siaurinu), šeimos 7-8 rėmai, daugiaaukščiame 3 aukštai, apatinis nepilnas. 10 motinų, 4 mėlyno kraujo, 9 pirmametės ir 1 senutė (bet šūstra, dėl ko ir liko žiemoti).
Kitiems metams užsisakiau kūzavą bidonų medui pilti :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Vasara 2010

2010 Spa 01 , 11:38

Samgu, kad lauki daug medaus :)
Pas mane medus irgi buvo labai labai skystas.. net nepamenu tokio.. Bet visas greitai susikristalizavo. Jokio skirtumo nuo kitu metu :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..

Grįžti į